Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 106 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Autor Správa
Poslať 06.01.2018 15:19:56   Re: Bývanie s priateľom

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Už som to videl veľa krát pri ženách mojich kamarátov. Sú v tejto oblasti obmedzené a často sa o sexe vyjadrujú nesmelejšie ako 8 ročné deti. Ako potom môžu žiť v pohlavnej oblasti ako dvaja dospelí hm? To ti nevadí takéto psychické zotročovanie ľudí?
to ale nie je krestanstvom ale ludmi
naozaj je to citliva vec a niekedy je problem o tom hovorit, paradoxne napr na dedinach a v minulosti (za prvej republiky pripadne za RU) mozno ludia hovorili sice metaforicky ale otvorene o mazelstve (vid napr Janko jesensky Demokrati a mnohe dalsie knihy)
Ostych moze byt prave dosledkom prehnanej perverzie v mediach ktoru clovek odmieta a nevie ako sa potom rozpravat normalne o tychto veciach.
Ja som ale zazil dost vela otvorenych diskusii prave v krestanskch kruhoch, takze si nestazujem.
je mozne ze tie zeny nemali problem hovorit o sexe ale mali problem o tejto teme hovorit s tebou :-D DDDD
neviem nebol som pri tom ...
Citácia:
Ale keď príde vo vzťahu na kľúčové rázcestia, bude prekvapený. Či už vtedy, keď láska partnera/ky ochladne a ten sa rozhodne odísť, alebo on sám zatúži po niekom inom a rozvráti svoj vzťah.
toto sa moze stat aj veriacemu
================================================================
Citácia:
A kde si myslím, že je to hodnotenie? Napr vyberám od teba Misojogi:
Citácia:
"dovolim si zacitovat jednych znamych
zit sexualne pred manzelstvoom alebo mimo neho spolu znamena ze clovek klame telom a nezije v pravde , pretoze telom hovori ze prijma zodpovednost za partnera a deti ale pritom sa este k tomu manzelstvom nezaviazal"
prosim skus najprv pochopit co som tym chcel povedat
(bol to argument proti predmanzelskemu a mimomanzelskemu sexu)
Pripadne si skus porozmyslat nad apriornymi predstavami ktore asi mame v tomto mierne odlisne
================================================================
Citácia:
Podstatné je aby ste sa pri tom obaja cítili slobodne a dobre. A pritom treba byť aj zodpovedný keby náhodou z toho vzíde dieťa.
toto som uz tolkokrat pocul ve verzii,
Citácia:
ved ked budeme mat dieta tak sa vezmeme, zatial len veselo sexujme
, ale stale je to vlastne odmietnutie zodpovednosti
cítit sa slobodne a dobre
mozes aj ked si das marihuanu ... ale to este neriesi tvoje problemy
Je to kresťanstvom. To kresťanstvo stále tabuizuje sex a robíte z neho niečo divné, neprirodzené, skazené a podobne. Ale po svadbe to akože má zmiznúť lenže keď mladým ženám toto tlačíte od detstva do hlavy vytvára im to psychický blok. Keby tu začnem písať otvorene o sexe tak by ste tu prevracali očami a dali my ban. Lebo to nedokážete. Veď predveď mi ako otvorene všetko napíšeš o sebe a o sexe som zvedavý. Ja s tým problém nemám a čo ty? Čo sa týka slobody. Ja nevravím o slobode robiť zlo, hlúposti a pod. Len nevidím dôvod prečo ty ja alebo cirkev by mala vstupovať a mudrovať niekomu do toho ako vedie svoj vzťah a či to je dobré alebo zlé. A ešte sa pritom tváriť ako si morálne nad tým človekom lebo ty máš svoje pravidlá čo ti niekto nadiktoval. A s marihuanou to je úplne mimo misu. Ja som nikdy neschvaľoval látky čo dokážu degenerovať mozog. A nevidím žiaden dôvod prečo mimomanželský alebo predmanželský sex by mal byť zlý. Pretože často sa aj stáva, že v tejto oblasti si po zosobášení pár nerozumie a muž ak nemá naplnené svoje potreby v tejto oblasti odíde alebo žena. Podľa môjho názoru vôbec nie je dôležitá forma obradu či obrad samotný ako som už spomenul (či už je to kresťanské a farár, židovské rabín, moslimské imám alebo nejak inak) podstatné je čo do toho vzťahu vkladajú tí dvaja, ktorých sa to týka ako si to predstavujú a realizujú oni. A k tomu ešte taký malý detajl. Od detstva som chcel mať svadbu so ženou v kostole. Patrilo to k niečomu čo bolo pre mňa dôležité. Už to tak nie je. Pretože v kostole nevidím nič čo by pridávalo na vážnosti vzťahu ktorý by som chcel mať. Aby mi tam z pultu spájal vzťah človek čo nemá deti a reprezentuje organizáciu čo aktívne kryla pedofilov v honosne zdobenej budove ale na chudobu sa z vysoka kašle. Keby cirkev len na SR sa správala ako Ježiš tak by na slovensku neexistoval bezdomovec! Lenže má iba reči. Česť výnimkám ako je Marian Kuffa. Preto čo sa týka rád ohľadom vzťahov, manželstvá, spolu bývania stratila v tomto všetok svoj kredit predomnou cirkev a každému kto s tým začne ako je morálna ako hlása morálku to budem stále pripomínať.

Poslať 06.01.2018 18:06:55   Re: Bývanie s priateľom

od 05.01.2018 20:55:19
napísal 3 príspevkov
l1ve_D píše:
Ale prosím Ťa. :roll: Nerozprávaj bludy. 5 zo 7 ľudí na svete vôbec neverí v tvojho Boha. A normálne veľa z nich žije vo funkčných vzťahoch.
Môj zlatý, a ty máš koľko rokov? :)

Mali sme stretávku po 25 rokoch, a tam ten tvoj pomer celkom sedí, ibaže trochu inak. 5 zo 7 rozvedení, a aj tí zvyšní dvaja to majú všelijak rozkývané...

Áno, väčšina žije vo funkčných vzťahoch, ibaže sú to väčšinou vzťahy na dobu určitú.

Poslať 06.01.2018 18:24:58   Re: Bývanie s priateľom

od 14.12.2017 17:55:21
napísal 218 príspevkov
ste tu uz dobre off topic, navyse argumentujete niecim, cim sa realne neda argumentovat a navyse stracate nervy.
Preto prosim, ukludnite sa.
Otazka, ktorou sa zaoberame znela, ci byvanie spolu je hriech. Cize dievcina vie aspon zhruba co je hriech a toto si
potrebovala ujasnit. Najkorektnejsia odpoved bola, ze toto samotne hriech nie je, ale vytvara to k nemu prilezitost.
Preto aj vystavovanie sa prilezitosti moze byt hriechom.
To, ci niekto poklada tento hriech za bezvyznamny, alebo cele krestanske desatoro mu je sumafuk je vec druha. O tom
tu teraz nehovorime. Riesime to z pohladu krestana, cloveka, ktory si cti moralne principy krestana katolika ako dievcina,
ktora sa to nas opytala a na tento ostatny cirkus nie je urcite zvedava!

Poslať 06.01.2018 18:30:22   Re: Bývanie s priateľom

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18194 príspevkov
Speedy píše:
Riesime to z pohladu krestana, cloveka, ktory si cti moralne principy krestana katolika ako dievcina,
Co vies ? Mozno aj na to je zvedava.
Ved aj tu je uz empiricky dokazane, ze z krestanov sa velmi lahko dokazu stat "nekrestania" ... ;)

Poslať 06.01.2018 18:56:11   Re: Bývanie s priateľom

napísal 218 príspevkov
myslis tym mna, Legi? :D

Poslať 06.01.2018 19:03:54   Re: Bývanie s priateľom

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3699 príspevkov
Tom píše:
Bývanie s priateľom - to je podľa mňa úplne mimo.
Spoločná domácnosť je už súčasť manželského života, podobne ako intimita.
Spolu s niekým bývať - človek tým vstupuje na posvätnú pôdu. To nie je len tak.
Blízka príležitosť k hriechu je hriech. Spovedne zrkadlo z môjho mladí tak hovorí. Nerelativizovala ny som to podľa osôb.

Poslať 06.01.2018 19:09:50   Re: Bývanie s priateľom

napísal 218 príspevkov
teta píše:
Tom píše:
Bývanie s priateľom - to je podľa mňa úplne mimo.
Spoločná domácnosť je už súčasť manželského života, podobne ako intimita.
Spolu s niekým bývať - človek tým vstupuje na posvätnú pôdu. To nie je len tak.
Blízka príležitosť k hriechu je hriech. Spovedne zrkadlo z môjho mladí tak hovorí. Nerelativizovala ny som to podľa osôb.
Zase trosku uber, Teta :) Lebo to by pre niekoho aj to, ze byva blizko hypermarketu bol uz hriech :)

Poslať 06.01.2018 19:44:41   Re: Bývanie s priateľom

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
ste tu uz dobre off topic, navyse argumentujete niecim, cim sa realne neda argumentovat a navyse stracate nervy.
Preto prosim, ukludnite sa.
Otazka, ktorou sa zaoberame znela, ci byvanie spolu je hriech. Cize dievcina vie aspon zhruba co je hriech a toto si
potrebovala ujasnit. Najkorektnejsia odpoved bola, ze toto samotne hriech nie je, ale vytvara to k nemu prilezitost.
Preto aj vystavovanie sa prilezitosti moze byt hriechom.

To, ci niekto poklada tento hriech za bezvyznamny, alebo cele krestanske desatoro mu je sumafuk je vec druha. O tom
tu teraz nehovorime. Riesime to z pohladu krestana, cloveka, ktory si cti moralne principy krestana katolika ako dievcina,
Ale prosím Ťa. Ja som bol kresťan a nie som ním. Ty poznáš iba jeden pohľad ten sa dá zhrnúť tak, že ju len budeš strašiť hriechom a ako je proti Bohu niečo čo je normálne a prirodzené. Konkrétne kde v biblii Boh zakazuje sex medzi dvomi dospelými ľuďmi teda medzi mužom a ženou čo sa milujú? A kde konkrétne zakazuje bývanie spolu? Som zvedavý. Máš priestor. Ani jedno nie je hriech! A kto chce všade vidieť čerta. Teda príležitosť k hriechu tak ich sám vyhľadáva a koná. Preto autorke témy by som radil neklásť si otázku čo je hriech. Ale skôr otázku čo je dobre. Čo z toho bude pozitívne pre Vás ako pár. A nie riešiť zbytočné moralizovanie. A hlavne som naštvaný na Vás ako jednoducho budete mladým ľuďom mútiť hlavy moralizovaním čo ani VY sami nedodržiavate veľmi často.

Poslať 06.01.2018 19:48:33   Re: Bývanie s priateľom

napísal 218 príspevkov
Live_D, ze zrovna mne hovoris, ze niekoho budem strasit hriechom, ako keby som ja bol moralista. Ako keby si ma nepoznal uz dost za ten cas ;) No, v kazdom pripade dotycna dievcina polozila otazku "ci je to hriech". Preto sa bavime o tom, ci je to hriech a preto na to odpovedame. Nespytala sa: "Myslite, ze je dobre, ked dvaja mladi spolu byvaju ..." Je to rozdiel, nie? :)

Poslať 06.01.2018 20:34:19   Re: Bývanie s priateľom

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
Live_D, ze zrovna mne hovoris, ze niekoho budem strasit hriechom, ako keby som ja bol moralista. Ako keby si ma nepoznal uz dost za ten cas ;) No, v kazdom pripade dotycna dievcina polozila otazku "ci je to hriech". Preto sa bavime o tom, ci je to hriech a preto na to odpovedame. Nespytala sa: "Myslite, ze je dobre, ked dvaja mladi spolu byvaju ..." Je to rozdiel, nie? :)
Nemyslím si, že to je hriech dokonca ani podľa učenia Ježiša. Kde konkrétne on toto zakazuje? A otázku tak imho položila preto lebo kresťanstvo dnešné sa vyžíva iba v tom čo je hriech. Nehovorí sa čo je dobré a prirodzené. Len čo je zlé a zakázané.

Poslať 06.01.2018 20:42:38   Re: Bývanie s priateľom

napísal 218 príspevkov
nuz, pravdu mas v tom (a to som vravel uz na zaciatku), ze Jezis, ani nabozenstvo nezakazuje
dvom byvat spolu. Jezis akurat poznamenal, ze beda tomu skrze koho pokusenie prichodi. No a ja
som povedal, ze do akej miery je to pre nich pokusenie musia vediet sami najlepsie. Ja osobne by
som podlahol caru krasnej spolubyvajucej, ktoru milujem. Aj Legi pisal nieco v tom zmysle, ze "len aby to
nemalo nasledky". Nuz a krestanstvo chape ako hriech predmanzelsky sex. Ale v tom sa zhodne aj s inymi
nabozenstvami.

Poslať 06.01.2018 20:44:25   Re: Bývanie s priateľom

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
https://wanda.pluska.sk/byvanie-s-muzom-na-co-sa-pripravit/sex-a-vztahy/vztahy/802939.html

Poslať 06.01.2018 20:49:20   Re: Bývanie s priateľom

napísal 218 príspevkov
neviem, co mi tym clankom chces povedat?! Nezabudaj, ze mam uz cosi za sebou, ze som uz zenaty
a o tejto teme viem vselico ;)

Poslať 06.01.2018 21:02:06   Re: Bývanie s priateľom

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
neviem, co mi tym clankom chces povedat?! Nezabudaj, ze mam uz cosi za sebou, ze som uz zenaty
Ten článok je pre autorku témy. :D

Poslať 06.01.2018 21:10:41   Re: Bývanie s priateľom

napísal 218 príspevkov
l1ve_D píše:
Speedy píše:
Ten článok je pre autorku témy. :D
mam obavu, ze tu sme uz davno odplasili :)

[ Príspevkov: 106 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť