Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 11 ] 
Autor Správa
Poslať 29.04.2017 21:15:21   Vecne sama

od 29.04.2017 21:02:27
napísal 2 príspevkov
Dobry vecer prajem.
Som veriaca, aj ked musim priznat, ze mam obdobia, kedy je moja viera oslabena. Alebo skor moj vztah k Bohu. Nikdy nepochybujem o tom, ci existuje, verim tomu vzdy. Ale niekedy sa citim hrozne bezmocna, vobec mu nerozumiem ako napr. teraz. Mam uz cez 20 rokov a doteraz som nezazila skutocnu lasku a mam pocit, ze ani nezazijem. Niekedy sa tym az tak netrapim ale posledne dni ma opat prepadaju zufale myslienky. Velmi tuzim milovat a byt milovana, velmi tuzim sa vydat a mat deti ako vacsina mojich rovesnicok. Ja som ani len nikoho nestretla kto by za nieco stal. Som strasne sklamana zo seba, citim sa neschopna, ze nedokazem nadviazat plnohodnotny vztah, hoci momentalne ani nikoho poriadne nepoznam. Citim sa neschopna, cim dalej tym viac. Zvykla som sa modlievat, aj k svatej marte aj k Bohu ale nemalo to ziadny ucinok. Vazne sa zacinam bat, ze budem z tych starych dievok, ktore nikdy nic nezaziju. Ubija ma ta myslienka, ze mam zostat navzdy sama, ze Pan Boh pre mna nikoho nepripravil :(. V mojom pripade by mi uz asi pomohol naozaj iba zazrak, a toho neviem ci sa dockam a ci som ho vobec hodna. Ja len tolko, len som sa potrebovala niekam vypisat lebo nechcem tym stale otravovat moje kamaratky ktore aj tak nicomu nechapu.

Poslať 30.04.2017 20:12:59   Re: Vecne sama

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17999 príspevkov
oak píše:
Dobry vecer prajem.
Som veriaca, aj ked musim priznat, ze mam obdobia, kedy je moja viera oslabena. Alebo skor moj vztah k Bohu. Nikdy nepochybujem o tom, ci existuje, verim tomu vzdy. Ale niekedy sa citim hrozne bezmocna, vobec mu nerozumiem ako napr. teraz. Mam uz cez 20 rokov a doteraz som nezazila skutocnu lasku a mam pocit, ze ani nezazijem. Niekedy sa tym az tak netrapim ale posledne dni ma opat prepadaju zufale myslienky. Velmi tuzim milovat a byt milovana, velmi tuzim sa vydat a mat deti ako vacsina mojich rovesnicok. Ja som ani len nikoho nestretla kto by za nieco stal. Som strasne sklamana zo seba, citim sa neschopna, ze nedokazem nadviazat plnohodnotny vztah, hoci momentalne ani nikoho poriadne nepoznam. Citim sa neschopna, cim dalej tym viac. Zvykla som sa modlievat, aj k svatej marte aj k Bohu ale nemalo to ziadny ucinok. Vazne sa zacinam bat, ze budem z tych starych dievok, ktore nikdy nic nezaziju. Ubija ma ta myslienka, ze mam zostat navzdy sama, ze Pan Boh pre mna nikoho nepripravil :(. V mojom pripade by mi uz asi pomohol naozaj iba zazrak, a toho neviem ci sa dockam a ci som ho vobec hodna. Ja len tolko, len som sa potrebovala niekam vypisat lebo nechcem tym stale otravovat moje kamaratky ktore aj tak nicomu nechapu.
Ahoj, vitaj.
Ja som moju manzelku stretol vo svojich 22 rokoch. Takze sa neplas - mas cas. :)
Problem je asi niekde inde.
Z Tvojho prispevku sa mi zda, ze sa k tomu az prilis silno upinas, na ukor inych veci - napriklad svojho vlastneho rozvoja a rastu.
Odhadujem ze nie si studentkou, pretoze studentsky zivot nebyva osamely ...

Dalsia vec, o ktoru by som sa na Tvojom mieste zaujimal je zistit, cim potencialnych napadnikov odradzas.
Pretoze v Tvojom veku "chemia" funguje na plne obratky.
Zaujali ma totiz Tvoje slova "...kto by za nieco stal".
Jedna moja slobodna priatelka, ktora bude mat o par dni 40, to zvykne zahovarat vetou "dobri muzi sa uz minuli".
Ale sama citi, ze to asi tak nebude. Len uz sa nedokaze zmenit ...

Moja rada: Spoznavaj samu seba, pracuj na sebe. Studuj, uc sa, rozvijaj svoje schopnosti a city. Ten "pravy" sa objavi aj sam. ;)

Poslať 30.04.2017 22:17:40   Re: Vecne sama

od 29.04.2017 21:02:27
napísal 2 príspevkov
Prave naopak. Som studentkou, ale ocitla som sa na mieste, ktore som si neoblubila, ktoré mi nesadlo a ktore nemam rada. Iba tam prezivam, mam tam velmi malo kamaratok, a nie je to preto, ze by som bola nejaky asocial. Po strednej som bola na niekolkych miestach, kde som mala kopu kamaratov, nie som ani introvert ani velky extrovert, nieco medzitym. Obcas potrebujem samotu ale mam rada aj spolocnost a ludi. Ale na mieste, na ktorom som teraz iba citim, ze prezivam, upadam, nezijem naplno a vzdy sa tesim na den kedy pojdem domov. Studentsky zivot si neuzivam lebo ani nie je velmi s kym, mam okolo seba kamaratky ktore tiez nim neziju. Citim, ze nie som na spravnom mieste a pomoze mi uz naozaj iba zazrak, inak zostanem sama. Tato myslienka ma nici lebo rodinne stastie povazujem za zmysel zivota a citim,ze mne nebude dozicene. Citim sa sklamana. Aj ked uznavam, ked sa venujem behaniu taketo stavy nemavam. Viem, ze by som sa mala venovat sebe a osobnemu rozvoju - ale na konci sa vzdy pozriem na to, ze som sama a ze nie som stastna. Ze moj zivot je prazdny.

Poslať 30.04.2017 22:21:27   Re: Vecne sama

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1344 príspevkov
Ahoj. Vitaj medzi nami. :)
Mňa by celkom zaujímalo čo si predstavuješ ako skutočnú lásku? Lebo ak si človek dá nereálne očakávania potom sa iba sklame. Vravím z vlastnej skúsenosti. Je aj dobré aby si si uvedomila, že ak chceš aby o teba muži javili záujem netreba sedieť niekde v kúte a hľadieť do zeme a lutovať sa. Rob čo Ťa baví a choď do spoločnosti s kamarátmi. Spoznáš veľa nových ľudí a cez nich je len krôčik k spoznaniu niekoho s kým sa budete vzájomne dopĺňať.

Poslať 30.04.2017 22:26:34   Re: Vecne sama

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1344 príspevkov
Prečo sa cítiš prázdna? Veď si mladé dievča. Celý svet ti leží pri nohách. Doslova. Vieš ľudia nie vždy sú v ideálnych podmienkach. Ale na tom nezáleží kde si ale podstatné je ako to vnímaš ty. Nič z vonka ti nikdy šťastie nedá. Ani muž. Šťastie imho musí vychádzať z teba. Usmievaj sa prihováraj sa ľuďom spoznávaj ich. Spoznávaj seba. Rovnako ani láska nie je vec čo sa iba dostáva. Najprv ju dávaj a budeš ju aj dostávať. Ak budeš len čakať ono to nepríde za tebou.

Poslať 02.05.2017 21:03:23   Re: Vecne sama

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3770 príspevkov
ahoj, vitaj.
skús byť sama sebou. Robiť čo ťa baví a čo máš rada. Spomenula si behanie, možno sa časom niekto pridá. Skús aj niečo iné, nejaký krúžok, folklórny súbor, skauting, spevokol, amatérske divadlo, horolezectvo, lietanie, súťaže, práca s deťmi...... proste hocičo čo ti vyhovuje a baví ťa a kde nakoniec stretneš ludí s podobnými záujmami.
S láskou je to tak: čím viac sa za ňou pachtíš tým viac ti uniká (platí to aj o šťastí) a ak začneš žiť svoj života nájde si ťa sama

Poslať 04.05.2017 21:48:31   Re: Vecne sama

od 21.03.2008 9:39:31
napísal 134 príspevkov
0

Poslať 05.05.2017 7:33:17   Re: Vecne sama

od 10.01.2017 10:23:02
napísal 167 príspevkov
Tvrdenie typu
Citácia:
vazne sa zacinam bat, ze budem z tych starych dievok, ktore nikdy nic nezaziju. Ubija ma ta myslienka, ze mam zostat navzdy sama, ze Pan Boh pre mna nikoho nepripravil . V mojom pripade by mi uz asi pomohol naozaj iba zazrak
mi príde, ako keby ho písala nejaká 40ročná osamelá žena. tam by to možno aj bolo pochopiteľné.
Ale ak máš naozaj mierne cez 20, tak na takéto myšlienky máš skutočne čas. Ako ti píšu vyššie, normálne ži študentský život, bav sa s kamarátmi, nájdi si koníčky čo ťa bavia, venuj sa im... a ostatné príde tak nejak prirodzene. Naozaj máš ešte málo rokov, veľkú časť mladosti pred sebou... Aboslútne to nesiľ, venuj sa tomu, čo ťa baví... a za pár rokov sa zasmeješ nad tým, čo ťa trápilo teraz. Spomeň si potom.

Najhoršie čo by si mohla urobiť, je ďalej sa utápať v takýchto úvahách, prípade začať programovo hľadať partnera, ako ti radí (ak to nebola snaha o vtip) mp53 v bode 3.

Poslať 06.05.2017 9:32:19   Re: Vecne sama

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
Spomínam si, že podobné úvahy som mala v 16-tich. Haha. Ale mp3 bol náhodou v tých radách ohľadom typov mužov celkom trefný. Aspoň niekedy. Najlepšie je žiť s Pánom a s čistým srdcom, vtedy radosť z toho čo žiješ pôjde zvnútra akosi prirodzene...

Poslať 07.05.2017 10:40:14   Re: Vecne sama

od 11.03.2015 21:18:50
napísal 57 príspevkov
Přesně tak, nejlepší je milovat Pána Ježíše Krista bezpodmínečně ( On je žárlivý, půvabný, urozený, bohatý, nejkrásnější ze synů lidských a nesnese když duše miluje cokoliv jiného) On má zalíbení v čistém a pokorném srdci, vždyť On je náš smysl života, On naplní bezednou propast lidského srdce a v nazírání můžeš okusit nevysvětlitelné věci které nekonečně převyšují světské rozkoše.

Poslať 07.05.2017 12:34:16   Re: Vecne sama

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17999 príspevkov
gabriel1 píše:
Přesně tak, nejlepší je milovat Pána Ježíše Krista bezpodmínečně ( On je žárlivý, půvabný, urozený, bohatý, nejkrásnější ze synů lidských a nesnese když duše miluje cokoliv jiného) On má zalíbení v čistém a pokorném srdci, vždyť On je náš smysl života, On naplní bezednou propast lidského srdce a v nazírání můžeš okusit nevysvětlitelné věci které nekonečně převyšují světské rozkoše.
Mas v tom chaos.
Ziarlivy je nanajvys tak jeho Otec. A jesitny az hroza ! :)
Jezis je uplne iny ...

[ Príspevkov: 11 ] 

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť