Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 139 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Autor Správa
Poslať 24.06.2014 20:39:08   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 11:28:18
napísal 1168 príspevkov
presne tak, je to skrátka individuálne. opilstvo je hriech, umiernenosť (vo všetkom) cnosť, preto kto chce piť, tak s mierou. a tú má každý vedieť rozpoznať, kedy už stačilo. univerzálnej odpovede sa nedočkáš, Cloe, neexistuje.

Poslať 24.06.2014 20:39:32   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

od 03.04.2014 0:44:52
napísal 654 príspevkov
tomix píše:
Odkedy je CC skrupulozny clovek :)?
by si sa cudoval,,,ono to je tak, ludia skrupulozne a do detailov riesia problematiku telesneho zdravia, napr. co sa nachadza v potravinach vyrobenych v Polsku atd., ale pokial ide o dusu, tak je to iba na smiech...

Poslať 24.06.2014 20:40:46   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 11:28:18
napísal 1168 príspevkov
Cloe-Clement píše:
Praveze ja sa nepytam, kolko toho mozes vypit, ale aka zmena psychickeho stavu je este prijatelna.
taká, kedy sa stále vieš kontrolovať a netancovať po stole, ak je na ňom babičkin háčkovaný obrus.

Poslať 24.06.2014 20:42:41   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

napísal 654 príspevkov
Physis píše:
presne tak, je to skrátka individuálne. opilstvo je hriech, umiernenosť (vo všetkom) cnosť, preto kto chce piť, tak s mierou. a tú má každý vedieť rozpoznať, kedy už stačilo. univerzálnej odpovede sa nedočkáš, Cloe, neexistuje.
akej univerzalnej odpovede, vsak ja nechcem vediet kolko poharikov mozem vypit, ale nedokazete popisat psychicke zmeny, kedy to je uz "za"? Povedzte, ze tomu sami nerozumiete, ale nie, ze vieme, ale nepovieme...

Poslať 24.06.2014 20:45:26   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

od 19.02.2014 21:45:12
napísal 659 príspevkov
Cloe-Clement píše:
Physis píše:
akej univerzalnej odpovede, vsak ja nechcem vediet kolko poharikov mozem vypit, ale nedokazete popisat psychicke zmeny, kedy to je uz "za"? Povedzte, ze tomu sami nerozumiete, ale nie, ze vieme, ale nepovieme...
Otocme to, :) popis ty svoje, a mi ti potom povieme ze kedy dost.

Poslať 24.06.2014 20:46:11   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 14381 príspevkov
Cloe-Clement píše:
Praveze ja sa nepytam, kolko toho mozes vypit, ale aka zmena psychickeho stavu je este prijatelna.
Nijaka, ak musis pracovat-cize tam je nemoralne samotne pozitie alkoholu.
Ak si v spolocnosti, alebo hoci aj doma, a vies, ze pohar vina ta len trochu uvolni, ale nic viac, je to ok.
Ale ak uz i to malo skresluje tvoje vnimanie-akokolvek, potom sa pitiu vyhni.

Toto je individualne, samozrejme, ale tak ten poharik -s vyssie spomenutou podmienkou-moze byt ok.

Poslať 24.06.2014 20:47:00   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

od 19.02.2014 21:45:12
napísal 659 príspevkov
Dost.

Poslať 24.06.2014 20:54:27   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 2033 príspevkov
Citácia:
akej univerzalnej odpovede, vsak ja nechcem vediet kolko poharikov mozem vypit, ale nedokazete popisat psychicke zmeny, kedy to je uz "za"? Povedzte, ze tomu sami nerozumiete, ale nie, ze vieme, ale nepovieme
dam ti radu, poriadne sa opi (samozrejme cisto v zaujme vedeckeho vyskumu, mozno ti nejaka univerzita da aj nejaky rozpocet na to) a ked vytriezvies, ti garantujem,ze sa uz viac pytat nebudes ;)

Poslať 24.06.2014 20:58:46   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

napísal 654 príspevkov
Alkohol velmi nemeni vnimanie, to uz fakt pri vysokych davkach. Skor meni rozdhodovanie a usudok, a to podla mna kontinualne od najmensich davok. Znizuje sa schopnost odolavat pokuseniam. Ale to ide v principe ruka v ruke s uvolnenim, s poklesom uzkosti. Napr. aj ludia s uzkostnymi poruchami ako je OCD maju podla mna vacsiu schopnost odolavat pokuseniam, pri ustupe uzkosti mizne kazdy strach, aj z Boha... Rovnako napr. covek v depresii moze byt ovela viac bohabojny, ako po nasadeni antidepresiv.

Poslať 24.06.2014 21:00:27   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

napísal 654 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
akej univerzalnej odpovede, vsak ja nechcem vediet kolko poharikov mozem vypit, ale nedokazete popisat psychicke zmeny, kedy to je uz "za"? Povedzte, ze tomu sami nerozumiete, ale nie, ze vieme, ale nepovieme
dam ti radu, poriadne sa opi (samozrejme cisto v zaujme vedeckeho vyskumu, mozno ti nejaka univerzita da aj nejaky rozpocet na to) a ked vytriezvies, ti garantujem,ze sa uz viac pytat nebudes ;)
uz som ten experiment abolvoval, ale evidentne nepomohlo....

Poslať 24.06.2014 21:00:56   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

napísal 2033 príspevkov
na kazdeho cloveka posobi alkohol rozdielne, niekto je viac uvolneny, niekto je agresivny a niekdo zase depresivny.

Poslať 24.06.2014 21:02:30   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

napísal 2033 príspevkov
Cloe-Clement píše:
tomix píše:
Citácia:
uz som ten experiment abolvoval, ale evidentne nepomohlo....
Musis teda priniest nejaku obet vede. Zrejme toiho znesies dost znesies, kup si kvalitny alkohol aby nebolela hlava na druhy den a skusaj. K niecomu sa dopracujes :)

Poslať 24.06.2014 21:04:39   Re: alkohol: moralne aspekty

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 24207 príspevkov
"Jake urazky cisare pana se delaji ve vozralstvi?" opakoval Švejk. "Vselijake. Vopijte se, dejte si zahrat rakouskou hymnu a uvidite, co zacnete mluvit. Vymyslite si toho tolik na cisare pana, ze kdyby toho byla jen polovicka pravda, stacilo by to, aby mel ostudu pro cely' zivot.
:lol:

Poslať 24.06.2014 21:06:32   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

napísal 654 príspevkov
tomix píše:
na kazdeho cloveka posobi alkohol rozdielne, niekto je viac uvolneny, niekto je agresivny a niekdo zase depresivny.
no hej, pravdou je aj to, ze alkohol ani gtak nezmeni clovek, len necha aby to, co je v nom vyplavalo bez zabran na povrch, napr ked niekto zacne niekoho obtazovat, tak to ani nie tak alkohol ho pomiatol, ale skor stratil zabrany prejavit svoje chutky... cize verim tomu, ze vnutorne cisty clovek aj ked sa dost opije tak vela toho nevyvedie, mozno bude na smiech a bude mu spatne, ale asi nebude prilis agresivny alebo perverzny

Poslať 24.06.2014 21:07:55   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

napísal 2033 príspevkov
tak potom som vnutorne ten najcistejsi clovek na svete :)

[ Príspevkov: 139 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť