Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 139 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Autor Správa
Poslať 24.06.2014 16:41:40   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

od 03.04.2014 0:44:52
napísal 654 príspevkov
Vespa píše:
Cloe-Clement píše:
Som zvedavy, ci niekto aj odpovie na povodnu otázku.
dokiaľ nemá poškodené vnímanie - čo tu už bolo povedané...
vnimanie coho? Rovnovahy? ci ked ma uz halucinacie?

Poslať 24.06.2014 19:06:46   Re: alkohol: moralne aspekty

od 11.09.2012 9:17:05
napísal 614 príspevkov
zatial mi nikto nebol schopny odpovedat zrozumitelne na otazku "preco si obcas vypijes?" bez toho aby skor ci neskor nevysvitlo, ze mu ide o pozmenenie jeho mentalneho stavu v mensej ci vacsej miere, HLAVNE ked aktivne vyhladava (nebrani sa prilezitostiam) prilezitosti si obcas vypit a tesi na na taketo prilezitosti

ak je moralne uzivanie alkoholu za ucelom akehokolvek pozmenenia vnimania reality, tak potom musi nutne byt moralne uzivanie akejkolvek inej drogy, ktora meni vnimanie reality a kazdy, kto obhajuje pitie alkoholu a zaroven odsudzuje uzivanie inych drog, je logicky pokrytcom

Poslať 24.06.2014 19:54:29   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

napísal 654 príspevkov
kapitán píše:
zatial mi nikto nebol schopny odpovedat zrozumitelne na otazku "preco si obcas vypijes?" bez toho aby skor ci neskor nevysvitlo, ze mu ide o pozmenenie jeho mentalneho stavu v mensej ci vacsej miere, HLAVNE ked aktivne vyhladava (nebrani sa prilezitostiam) prilezitosti si obcas vypit a tesi na na taketo prilezitosti

ak je moralne uzivanie alkoholu za ucelom akehokolvek pozmenenia vnimania reality, tak potom musi nutne byt moralne uzivanie akejkolvek inej drogy, ktora meni vnimanie reality a kazdy, kto obhajuje pitie alkoholu a zaroven odsudzuje uzivanie inych drog, je logicky pokrytcom
presne, alkohol ludstvo uziva kvoli jeho psychodelickym ucinkom, to bez debaty. Neviem, ci to je to, co Vespa myslel ako zmenenene vnimanie, lebo potom by bolo pitie alkoholu prakticky z principu amoralne.
Bolo by to aj v spore biblickym citatom, ze vino bolo stvorene na obveselenie mysle.

Chapem, ze znacna cast uzivatelov tuto su a......, takze ich mozno tato otazka az tak nezaujima, ale predsa je to len z praktickeho hladiska dost podstatna vec.

Poslať 24.06.2014 20:18:49   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

od 19.02.2014 21:45:12
napísal 659 príspevkov
Prepanajana, ako to este treba napisat? Ak s tym mas akykolvek problem moralneho charakteru, nepi ani ťuk. Ale pozor, lebo alkohol obsahuje aj ovocie, dokonca sa tvori v tvojom vlastnom tele.....

Ak po jazde bikom, alebo po 10km ture alebo futbalku si date jedno pivo a mate z toho mat skrupule, nedavajte si ho. Problem vyrieseny.

Zase z komara somara....

Poslať 24.06.2014 20:21:09   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 2033 príspevkov
alkohol a nie malo sa tvori aj pri peceni kolacu ci chleba.

Poslať 24.06.2014 20:21:50   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 11:28:18
napísal 1168 príspevkov
kapitán píše:

niekomu to napríklad aj chutí. ráta sa to ako pozmenenie mentálneho stavu?

Poslať 24.06.2014 20:22:57   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

napísal 2033 príspevkov
a navyse aktivne vyhladavat a nebranit sa prilezitosti su dve rozdielne veci.

Poslať 24.06.2014 20:26:06   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

napísal 654 príspevkov
Spero, ty tvrdis, ze treba sa problemu vyhnut. OK, aj tak sa da. Ale mna zaujima ake je riesenie toho problemu. Preco by sa to aj skrupulozny clovek nemohol dozvediet? Preco by nemohol si dat tolko alkoholu, kolko je OK? Na druhej strane, mnohi ktori to neriesia, by to riesit mali... A ked je opitost tazky hriech, tak tu nejde o "komara"...

Poslať 24.06.2014 20:27:41   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

napísal 659 príspevkov
Physis píše:
kapitán píše:

niekomu to napríklad aj chutí. ráta sa to ako pozmenenie mentálneho stavu?
Pozmenenie mentalneho stavu sposobuje aj hnev, dehydratacia, pobyt vo vysokych nadmorskych vyskach, prejedanie sa, dokonca aj urcite dychove cvicenia :)

Poslať 24.06.2014 20:29:12   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 14381 príspevkov
Obveselit mysel je pre cloveka dolezite.
Ked si niekto da po tazkom dni pohar vina, nie je na tom nic nemoralne.
Kto nepije, ma iny prostriedok-ja si dam cokoladu, alebo dobry caj, alebo kavu so skoricou a smotanou-a je mi fajn.

Uzivanie drog je uz o comsi inom, tam sa o nemoralnosti hadam netreba bavit.

Poslať 24.06.2014 20:29:58   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

napísal 2033 príspevkov
Odkedy je CC skrupulozny clovek :)?

Poslať 24.06.2014 20:30:38   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

napísal 659 príspevkov
Cloe-Clement píše:
Spero, ty tvrdis, ze treba sa problemu vyhnut. OK, aj tak sa da. Ale mna zaujima ake je riesenie toho problemu. Preco by sa to aj skrupulozny clovek nemohol dozvediet? Preco by nemohol si dat tolko alkoholu, kolko je OK? Na druhej strane, mnohi ktori to neriesia, by to riesit mali... A ked je opitost tazky hriech, tak tu nejde o "komara"...
Kazdy musi vediet, kolko je pre neho a za konkretnych okolnosti OK. Kazdy ma iny metabolizmus etc etc...

Co cakas, ze tu niekto napise 0,4 promile je O.K. ? Aj ked niekto z toho moze "lezat pod stolom"?

Poslať 24.06.2014 20:33:46   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

napísal 654 príspevkov
Praveze ja sa nepytam, kolko toho mozes vypit, ale aka zmena psychickeho stavu je este prijatelna.

Poslať 24.06.2014 20:36:55   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

napísal 2033 príspevkov
Cloe-Clement píše:
Praveze ja sa nepytam, kolko toho mozes vypit, ale aka zmena psychickeho stavu je este prijatelna.
to musis ale vediet ty sam.

Poslať 24.06.2014 20:38:03   Re: alkohol: moralne aspekty

Obrázok užívateľa

napísal 659 príspevkov
tomix píše:
Cloe-Clement píše:
to musis ale vediet ty sam.
Yes :D

[ Príspevkov: 139 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť