Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 210 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší
Autor Správa
Poslať 15.11.2016 13:03:55   Re: Nedelne nakupovanie

od 17.12.2004 8:13:53
napísal 3903 príspevkov
l1ve_D píše:
misionar3 píše:
l1ve_D píše:
misionar3 píše:
V Rakúsku je cez sviatky a nedele všetko zatvorené. Všetci sú spokojní a je to v poho. Akurát u nás je problém so všetkým!
Mne by ani nevadilo, že sú obchody v nedelu otvorené. Skôr mi vadí, že nepríjímajú nových zamestnancov a tých čo majú vyťažujú za dvoch a ešte ich mizerne platia! ! ! Toto by Vás malo trápiť. Nízke mzdy a dlhý pracovný čas! ! ! Nie to, v ktorý deň sa pracuje.
Myslim ze by ti nevadilo len ak by si tam nepracoval ty.
Akože sorry ale ja teraz pracujem 12-ky deň noc a je jedno či je sobota, nedela alebo sviatok. A prekvapím Ťa, že už aj po škole som pracoval aj v sklade potravín aj nedele. Takže mi s takýmto zosobňovaním akurát ukazuješ svoju kresťanskú "lásku". Mňa nezaujíma ktorý deň pracujem ale či pracujem priateľný počet hodín a či mám dostatočný plat a či sa pracujú iba denné alebo aj nočné alebo aj poobedné či prípade 8 či 10 či 12 hodín. Ale chápem, že teba nezaujíma čo potrebuje bežný človek teba zaujíma nejaký abstraktný kresťanský pojem záchrany pracujúcich lebo nedeľa je podľa teba a niektorých extra deň (Ozaj ak sa zraníš tak potom dúfam, že budeš dôsledny a necháš pána lekára doma oddychovať v nedeľu, rovnako dúfam, že v nedelu nepúšťaš TV aby moderátori mali pokoj, a takisto si vypneš aj kúrenie a nepoužívaš elektrinu aby aj dodávatelia energii mali pokoj a pod.). Aby si si odfajkol niekde na svojej tabuli doma, že aha čo som urobil pre dobro ľudí. No najprv by si sa mal zaujímať či to je aj naozaj pre dobro ľudí čo tak aj pracujú. Nikoho koho osobne poznám nezaujíma (ani mňa) či pracuje v pondelok alebo v nedeľu každého zaujíma koľko hodín musí odpracovať, ako je finančne ohodnotený a na koľko smien pracuje. No schválne keď to myslíš vážne s takýmito vecami zober do rúk papier a choď sa pýtať do ulíc bežných ľudí čo ich zaujíma ohľadom zamestnania čo by sa malo zlepšiť a som zvedavý koľkí ti povedia, že potrebujú voľno kvôli kresťanstvu v nedelu. Aj tak sa stavím, že si nedáš tú námahu a budeš teoretizovať ďalej. Ako nehnevaj sa na mňa ale idete s týmto fakt do absúrdnosti. To akože všemohúceho, dokonalého, Boha zaujímajú takéto nezmysli? Či sme v nedelu doma? Skôr by Vás a aj Boha malo zaujímať, že práca v noci ničí telo aj mysel. Ale to Ťa pravdepodobne netrápi keďže na toto si tému nezaložil.
Bud rad, ze ti zidia a krestania Ti zaviedli aspon ten jeden den volna. To by Ti (kazdemu) potom zamestnavatel nakladal na plecia v kuse 7 dni v tyzdni...

Poslať 15.11.2016 13:13:30   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1321 príspevkov
historix píše:
l1ve_D píše:
misionar3 píše:
l1ve_D píše:
misionar3 píše:
V Rakúsku je cez sviatky a nedele všetko zatvorené. Všetci sú spokojní a je to v poho. Akurát u nás je problém so všetkým!
Mne by ani nevadilo, že sú obchody v nedelu otvorené. Skôr mi vadí, že nepríjímajú nových zamestnancov a tých čo majú vyťažujú za dvoch a ešte ich mizerne platia! ! ! Toto by Vás malo trápiť. Nízke mzdy a dlhý pracovný čas! ! ! Nie to, v ktorý deň sa pracuje.
Myslim ze by ti nevadilo len ak by si tam nepracoval ty.
Akože sorry ale ja teraz pracujem 12-ky deň noc a je jedno či je sobota, nedela alebo sviatok. A prekvapím Ťa, že už aj po škole som pracoval aj v sklade potravín aj nedele. Takže mi s takýmto zosobňovaním akurát ukazuješ svoju kresťanskú "lásku". Mňa nezaujíma ktorý deň pracujem ale či pracujem priateľný počet hodín a či mám dostatočný plat a či sa pracujú iba denné alebo aj nočné alebo aj poobedné či prípade 8 či 10 či 12 hodín. Ale chápem, že teba nezaujíma čo potrebuje bežný človek teba zaujíma nejaký abstraktný kresťanský pojem záchrany pracujúcich lebo nedeľa je podľa teba a niektorých extra deň (Ozaj ak sa zraníš tak potom dúfam, že budeš dôsledny a necháš pána lekára doma oddychovať v nedeľu, rovnako dúfam, že v nedelu nepúšťaš TV aby moderátori mali pokoj, a takisto si vypneš aj kúrenie a nepoužívaš elektrinu aby aj dodávatelia energii mali pokoj a pod.). Aby si si odfajkol niekde na svojej tabuli doma, že aha čo som urobil pre dobro ľudí. No najprv by si sa mal zaujímať či to je aj naozaj pre dobro ľudí čo tak aj pracujú. Nikoho koho osobne poznám nezaujíma (ani mňa) či pracuje v pondelok alebo v nedeľu každého zaujíma koľko hodín musí odpracovať, ako je finančne ohodnotený a na koľko smien pracuje. No schválne keď to myslíš vážne s takýmito vecami zober do rúk papier a choď sa pýtať do ulíc bežných ľudí čo ich zaujíma ohľadom zamestnania čo by sa malo zlepšiť a som zvedavý koľkí ti povedia, že potrebujú voľno kvôli kresťanstvu v nedelu. Aj tak sa stavím, že si nedáš tú námahu a budeš teoretizovať ďalej. Ako nehnevaj sa na mňa ale idete s týmto fakt do absúrdnosti. To akože všemohúceho, dokonalého, Boha zaujímajú takéto nezmysli? Či sme v nedelu doma? Skôr by Vás a aj Boha malo zaujímať, že práca v noci ničí telo aj mysel. Ale to Ťa pravdepodobne netrápi keďže na toto si tému nezaložil.
Bud rad, ze ti zidia a krestania Ti zaviedli aspon ten jeden den volna. To by Ti (kazdemu) potom zamestnavatel nakladal na plecia v kuse 7 dni v tyzdni...
To akože nik iný okrem židov a kresťanov nemáva voľno? Čo takí moslimovia čo sa 5x denne modlia a v práci majú napr aj na toto výnimky? Mimo toho mám židovských predkov. Fascinuje ma ako chceš poukazovať na to, že nebyť týchto dvoch náboženstiev tak by ani voľno neexistovalo. Vôbec ale vôbec to tak nie je. Napr. keď už sme pritom komunisti znižovali pracovný čas. Mama mi vravela ako sa znížil pracovný čas tak, že ani sobotu sa nepracovalo. Ona keď chodila do školy chodila aj soboty. A že komunisti mali v pláne znížiť pracovný čas tak aby sa chodilo do práce len od pondelka do štvrtku (vrátane štvrtku). Takže netrvdil by som, že takýmto veciam vďačím za to, že existuje náboženstvo. Ešte taká malá zaujímavosť: http://www.etrend.sk/ekonomika/sest-hodin-denne-v-praci-vo-svedsku-dokazali-ze-to-naozaj-funguje.html

Poslať 15.11.2016 14:24:10   Re: Nedelne nakupovanie

napísal 3903 príspevkov
Komunistov bych nespominal - tych mame max. 150 rokov - spominane nabozenstva su 2000 rokov a viac. Islam vychadzal tiez z tychto dvoch.
Tebe sa zda, ze mas volno, ako nieco uplne samozrejme, ale tisice rokov dozadu to samozrejme nebolo, aj toto si preslo svojim vyvojom a bez tych nabozenstiev by mozno prebiehal tvrdsi boj za moznost volna po praci.

Poslať 15.11.2016 14:30:21   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10968 príspevkov
Citácia:
lebo nedeľa je podľa teba a niektorých extra deň (Ozaj ak sa zraníš tak potom dúfam, že budeš dôsledny a necháš pána lekára doma oddychovať v nedeľu, rovnako dúfam, že v nedelu nepúšťaš TV aby moderátori mali pokoj, a takisto si vypneš aj kúrenie a nepoužívaš elektrinu aby aj dodávatelia energii mali pokoj a pod.)
takto to chapu adventisti 7 dna ale nie katolici ba ani zidia (a ti to chapu dost tvrdo oproti krestanom)
krestania nechapu nedelu mysticky ale ako symbol vzkriesenia a den bohosluzby a odpocinku

Citácia:
koľkí ti povedia, že potrebujú voľno kvôli kresťanstvu v nedelu.
ano aj
ale clovek si prirodzene potrebuje oddychnut aby vladal dalej, inak sa zosype

Citácia:
To akože všemohúceho, dokonalého, Boha zaujímajú takéto nezmysli? Či sme v nedelu doma? Skôr by Vás a aj Boha malo zaujímať, že práca v noci ničí telo aj mysel.
sobota je pre cloveka - ta platilo uz pre zidov, analogicky pre krestanov nedela
ano samozrejme suhlasim praca v noci je tiez skodliva hoci v niektorych pripadoch nevyhnutna (hasici lekari policajti atd)

Citácia:
Jeden aj odišiel od nás z práce lebo cez víkendy chcel stavať dom. Takže si našiel prácu kde pracuje osmičky iba denné a nepracuje cez víkend.
aj kvoli detom a rodine potrebujes mat domace vikendy, len to nikto takto nepovie na rovinu lebo si mysli ze je to samozrejme, ale nie je.
Citácia:
Ale nikoho som u nás nepočul hovoriť o tom, že chce voľno v nedeľu kvôli Bohu/omši.
mozno sa hanbili priznat, ale naozaj nie su az tak veriaci

Citácia:
To akože nik iný okrem židov a kresťanov nemáva voľno?
kedysi to naozaj tak bolo, ini volno nemali, aspon nie automaticke
proste ine kultury to nepoznali
boli obcas sviatky, ale pravidelne kazdy tyzden to nemali ani greci a rimania, to zaviedli az krestania
(hoci sa vedelo o existencii tyzdenneho kalendara, bol to len jeden z mnohych znamych ktori vtedy dodrziavali len zidia sami pre seba, inych nezavazoval)
este v starovekom rime existovali tzv. trhove dni cca raz za desat dni, vtedy bolo tak volnejsie, ale nebolo to uplne pravidelne a nebolo to vyslovene volno
.

Poslať 15.11.2016 15:44:06   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

napísal 1321 príspevkov
historix píše:
Komunistov bych nespominal - tych mame max. 150 rokov - spominane nabozenstva su 2000 rokov a viac. Islam vychadzal tiez z tychto dvoch.
Tebe sa zda, ze mas volno, ako nieco uplne samozrejme, ale tisice rokov dozadu to samozrejme nebolo, aj toto si preslo svojim vyvojom a bez tych nabozenstiev by mozno prebiehal tvrdsi boj za moznost volna po praci.
Mňa vôbec nezaujíma čo kedy bolo a nebolo pretože som vtedy nežil a dopady ich vtedajších rozhodnutí sa ma netýkajú priamo. Som tu a teraz a dotýkajú sa ma rozhodnutia ľudí tu a teraz. Pre mňa je podstatné či tu a teraz to funguje dobre. Komunistov som dal iba ako príklad. Mňa nezaujíma kto povie pravdu. Ale či ju povie a aj aplikuje do života pre všetkých vieš. Za tým, že je jedno, ktorý deň pracujem si stojím mne to je úplne šumafuk a myslím si, že aj väčšine ľudí. Mňa zaujímajú tri veci. Plat, koľko hodín pracujem mesačne a na aké smeny. To zaujíma každého človeka na tejto zemi. Vy ste si proste povedali, že nedeľa je nejakým záhadným spôsobom dôležitá. Nechápem prečo. Keď už sme pritom Misojogi vraví, že pre odpočinok/deti a pod. Ale veď stačí znížiť pracovný čas na 6 hodín a hneď je odpočinku a aj času na deti/omšu/Boha čokoľvek a všetko čo sa dá automatizovať aj treba automatizovať. Pričom treba prácu načierno a nekonečné nadčasové hodiny naviac trestať tvrdo napr. percentuálnou pokutou z prijímu pre zamestnávateľa. A všetko by sa pekne rozbehlo ešte by aj nezamestnanosť klesla. http://ekonomika.sme.sk/c/20383498/made-by-robot-in-slovakia-nasincov-vytlacaju-stroje-najviac-v-europe.html
Nevidím žiadnu racionalitu za tým pracovať 8/10/12 hodín a aj v noci keď teraz sú stroje čo vyrobia haldy čohokoľvek už aj bez zásahu človeka za zlomkový čas.

Poslať 15.11.2016 22:54:10   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

napísal 10968 príspevkov
Citácia:
Vy ste si proste povedali, že nedeľa je nejakým záhadným spôsobom dôležitá. Nechápem prečo.
skor by som zdoraznil 7 dnovy cyklus, ktory je stvrtina obehu mesiaca aj ked sa priamo neviaze na fazy mesiaca ide o to ze biorytmy cloveka aj inych organizmov respektuju tuto dobe a teda aj jej stvrtina ma vyznam
Skor by som povedal, ze prax to potvrdzuje, ked boli pokusy nahradit to inym cyklom napriklad desatdnovym tak sa to prejavilo velmi negativne, ludia nevladali, podobne ked boli pokusy s 5 dnovym tyzdnom tak sa neosvedcili
Da sa samozrejme prezit aj ine rozvrstvenie casu, ale zrejme narazame na nieco z ludskej prirodzenosti, ze to je poste dane asi niecom v organizme
Aj cyklus zeny je cca 28 dni priemerne
osobne si myslim ze ako pri mesiaci mame 4 fazy tak je prirozene delit 28 dni obehu mesiaca na 4 obdobia
a preto ma tyzdnovy cyklus 7 dni aj svoje biologicke opodstatnenie

ale to by znamenalo ze niekot moze svatit hoci aj stredu alebo pondelok
ano
ale tu nastupuje kulturny dovod a to je poziadavka na spolocne oddychovanie celej spolocnosti naraz
je to jednoduchsie ako kazdy extra v iny cas

a preco nedela? tu nastupuje nabozensky dovod ze je to symbol krestanstva lebo vtedy Jezis vstal zmrtvych

Poslať 16.11.2016 13:47:18   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

napísal 1321 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Vy ste si proste povedali, že nedeľa je nejakým záhadným spôsobom dôležitá. Nechápem prečo.
skor by som zdoraznil 7 dnovy cyklus, ktory je stvrtina obehu mesiaca aj ked sa priamo neviaze na fazy mesiaca ide o to ze biorytmy cloveka aj inych organizmov respektuju tuto dobe a teda aj jej stvrtina ma vyznam
Skor by som povedal, ze prax to potvrdzuje, ked boli pokusy nahradit to inym cyklom napriklad desatdnovym tak sa to prejavilo velmi negativne, ludia nevladali, podobne ked boli pokusy s 5 dnovym tyzdnom tak sa neosvedcili
Da sa samozrejme prezit aj ine rozvrstvenie casu, ale zrejme narazame na nieco z ludskej prirodzenosti, ze to je poste dane asi niecom v organizme
osobne si myslim ze ako pri mesiaci mame 4 fazy tak je prirozene delit 28 dni obehu mesiaca na 4 obdobia

ano
ale tu nastupuje kulturny dovod a to je poziadavka na spolocne oddychovanie celej spolocnosti naraz

a preco nedela? tu nastupuje nabozensky dovod ze je to symbol krestanstva lebo vtedy Jezis vstal zmrtvych
A spánok v noci nie je prirodzený cyklus? Ale to Vás ani jedného netrápi. Prečo tak horlivo nebojujete proti nočným? Lebo toto je iba o kresťanstve a nie o niečom čo je dobré pre celú spoločnosť. Lenže Vám nejde o dobro človeka ale o šírenie iba svojej ideológie. Keby Vám naozaj išlo o dobro človeka tak by Vás podstatne viacej trápili nočné smeny tie omnoho viac ničia telo a mysel ako to, či je v nedeľu voľno. Preto Vám neverím zámer, že to má byť pre dobro človeka. Je to iba o Vašej ideológi nič iné. Lebo názory obyvateľov Vás netrápia na túto problematiku. Len si razíte svoje ako najlepšie bez ohľadu na to čo by bolo dobré pre populáciu presne ako moslimovia.

Poslať 16.11.2016 14:35:45   Re: Nedelne nakupovanie

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17983 príspevkov
misojogi píše:
ano
Ten Tvoj "kulturny dovod", to je co za blbost ?
Taka "poziadavka" v celej spolocnosti NEEXISTUJE. Iba v chorych hlavach zopar frustrovanych jedincov.
Ja tomu totiz hovorim totalitny dovod !
Vsetci rovnako (a este k tomu POVINNE!) - to uz sme tu mali ... :evil:

Poslať 16.11.2016 18:16:19   Re: Nedelne nakupovanie

napísal 3903 príspevkov
Legi, naco tie silne slova ? :roll:
Staci si predstavit, ze v pracovnych kolektivoch by si kazdy vyberal svoje dva dni volna podla vlastneho uvazenia - neviem, ci by to bolo stastne riesenie pre nejaku produktivitu prace a normalne fungovanie onoho pracoviska...

Poslať 16.11.2016 20:24:34   Re: Nedelne nakupovanie

napísal 3903 príspevkov
l1ve_D píše:
misojogi píše:
Citácia:

ano

A spánok v noci nie je prirodzený cyklus? Ale to Vás ani jedného netrápi. Prečo tak horlivo nebojujete proti nočným? Lebo toto je iba o kresťanstve a nie o niečom čo je dobré pre celú spoločnosť. Lenže Vám nejde o dobro človeka ale o šírenie iba svojej ideológie. Keby Vám naozaj išlo o dobro človeka tak by Vás podstatne viacej trápili nočné smeny tie omnoho viac ničia telo a mysel ako to, či je v nedeľu voľno. Preto Vám neverím zámer, že to má byť pre dobro človeka. Je to iba o Vašej ideológi nič iné. Lebo názory obyvateľov Vás netrápia na túto problematiku. Len si razíte svoje ako najlepšie bez ohľadu na to čo by bolo dobré pre populáciu presne ako moslimovia.
Celkom nechapem, o co ti ide. Ved nocne smeny su na takych prevadzkach, kde su nutne. Teda nepretrzita vyroba (alebo to zrusme a vratme sa do jaskyn), zdravotnictvo, strazenie atd. Nikto si predsa bez priciny nevymysli nocnu smenu - ak by aj ano, tak dovi, dopo...

Poslať 16.11.2016 22:47:20   Re: Nedelne nakupovanie

napísal 17983 príspevkov
historix píše:
Ved nocne smeny su na takych prevadzkach, kde su nutne. Teda nepretrzita vyroba (alebo to zrusme a vratme sa do jaskyn), zdravotnictvo, strazenie atd. Nikto si predsa bez priciny nevymysli nocnu smenu - ak by aj ano, tak dovi, dopo...
A SLUZIT ludom uz nutne nie je ?
Vratme sa do jaskyn ... :lol:

Poslať 16.11.2016 22:52:11   Re: Nedelne nakupovanie

napísal 17983 príspevkov
historix píše:
Staci si predstavit, ze v pracovnych kolektivoch by si kazdy vyberal svoje dva dni volna podla vlastneho uvazenia - neviem, ci by to bolo stastne riesenie pre nejaku produktivitu prace a normalne fungovanie onoho pracoviska...
Ake silne slova ?
To, ze ide o prejav totalitnych tendencii - o tom niet pochyb.
A tvrdenie, ze "existuje celospolocenska poziadavka na spolocne volno" blbost je.
Kde som sa dopustil chyby, alebo nepresnosti ? :roll: :D

Poslať 17.11.2016 0:35:59   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

napísal 10968 príspevkov
Citácia:
A spánok v noci nie je prirodzený cyklus? Ale to Vás ani jedného netrápi. Prečo tak horlivo nebojujete proti nočným?
suhlasim s tym ze nocny spanok je dolezity, ale podla mna nocny spanok nie je zdaleka taky problem ako nedelna praca
ink povedane nocnu pracu robia naozaj len tie prevadzky alebo povolania, ktore musia
ale v nedelu je to horsie v tom ze tam je privela aktivit ktore naozaj nie su nevyhnutne

Poslať 17.11.2016 0:39:28   Re: Nedelne nakupovanie

napísal 3903 príspevkov
legionar píše:
historix píše:
Ake silne slova ?
To, ze ide o prejav totalitnych tendencii - o tom niet pochyb.
A tvrdenie, ze "existuje celospolocenska poziadavka na spolocne volno" blbost je.
Kde som sa dopustil chyby, alebo nepresnosti ? :roll: :D
Naznacil som, preco to blbost nie je. Nepresnost je, ze to nevies/nechces chapat... ;-)

Poslať 17.11.2016 8:41:35   Re: Nedelne nakupovanie

od 24.01.2010 9:53:43
napísal 879 príspevkov
legionar píše:
historix píše:
Ved nocne smeny su na takych prevadzkach, kde su nutne. Teda nepretrzita vyroba (alebo to zrusme a vratme sa do jaskyn), zdravotnictvo, strazenie atd. Nikto si predsa bez priciny nevymysli nocnu smenu - ak by aj ano, tak dovi, dopo...
A SLUZIT ludom uz nutne nie je ?
Vratme sa do jaskyn ... :lol:
Nie je služba ako služba. Keď sa zaviedli v šesťdesiatych rokoch voľné soboty, samozrejme pre obchody (hlavne potraviny) to neplatilo, boli otvorené aj v sobotu. Miesto toho mnohé boli zatvorené v pondelok, teda aj v nedeľu. A prežili sme to. Nedeľná, či nočná práca je nevyhnutná v mnohých prípadoch (metalurgia, chemická výroba, zdravotníctvo a pod.). Ale prečo by mala byť tam, kde to nevyhnutné nie je.Vo štvrtok si väčšina rodín nemôže zasadnúť napr. k spoločnému obedu, lebo deti musia ísť do školy. A nech mi nikto nehovorí, že pri dobrej organizácii si nedokáže cez týždeň nakúpiť to, čo naozaj potrebuje. To, čo obhajuješ ako službu, je fakticky služba peniazom a nie človeku.
Vôbec nechcem obhajovať komunistický režim. Ale musím konštatovť, že v mnohých prípadoch bral na človeka väčší ohľad, než je tomu v súčasnosti.

[ Príspevkov: 210 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť