Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 210 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší
Autor Správa
Poslať 08.04.2015 19:02:21   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
Film o sv. Patrikovi a pokresťančení Írska:

https://www.youtube.com/watch?v=ndUfgHopiPI

Inak sa mi páči ako súčastníci dokazujú, že pôvodné kulty boli úžasne dobré a ako kresťanstvo prinieslo úpadok.
Len škoda, že z tej doby sa nezachovalo takmer nič, tak asi sa čerpá skôr z fantázie ako z faktov a podstatný je cieľ priniesť späť pohanstvo a ničiť kresťanstvo.

Poslať 08.04.2015 19:14:22   Re: Nedelne nakupovanie

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17983 príspevkov
teta píše:
Film o sv. Patrikovi a pokresťančení Írska:

https://www.youtube.com/watch?v=ndUfgHopiPI

Inak sa mi páči ako súčastníci dokazujú, že pôvodné kulty boli úžasne dobré a ako kresťanstvo prinieslo úpadok.
Len škoda, že z tej doby sa nezachovalo takmer nič, tak asi sa čerpá skôr z fantázie ako z faktov a podstatný je cieľ priniesť späť pohanstvo a ničiť kresťanstvo.
Jeden za 18 a druhy bez 2 za 20 ...

Poslať 09.04.2015 6:47:08   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
Je to tým, že treba vykresliť nepriateľa čím tmavšie.
Vezmú sa extrémy a prezentujú sa ako priemer.
+ klasická chyba "potom teda preto"
sa mi to "páči" v prípade Ríma - kašlať na to, že barbari totálne prevalcovali ríšu, že sa každú chvíľu striedali cisári, ktorí len uplácali lúzu a vojsko (čo zas spôsobovalo ekonomický kolaps) - bolo to kresťanstvo, čo zničilo Rím- síce ignorujeme pár storočí východorímskej ríše navyše...
Nuž, niekto má iluminátov, niekto sionistov, niekto mimozemšťanov, a niekto kresťanstvo za príčinu zla...

Poslať 12.04.2016 14:28:12   Re: Nedelne nakupovanie

napísal 17983 príspevkov
http://www.webnoviny.sk/ekonomika/clanok/1056357-madarsky-parlament-zrusil-zakaz-nedelneho-predaja/

Uz im to doslo ...

Poslať 14.11.2016 13:58:51   Re: Nedelne nakupovanie

napísal 17983 príspevkov
legionar píše:
http://www.webnoviny.sk/ekonomika/clanok/1056357-madarsky-parlament-zrusil-zakaz-nedelneho-predaja/

Uz im to doslo ...
http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/1117756-zavrete-obchody-viac-dni-dozrel-cas-vravi-podmanicky/
A nasim to stale nedochadza ... :roll:

Poslať 14.11.2016 14:31:14   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10975 príspevkov
zhruba do roku 2000 aj u nas boli v nedelu obchody zatvorene a v sobotu zatvarali samobsluhu o 13:00
nebolo to nic strasne ako tvrdia dnesne media
len sme nemali taky rychly zivotny styl a to bolo podla mna dobre
podobne urychlovace su skor skodlive

Poslať 14.11.2016 14:39:19   Re: Nedelne nakupovanie

od 17.12.2004 8:13:53
napísal 3903 príspevkov
2000 ? No neviem, mne sa zda, ze relativne skoro po revolucii uz boli obchody (hlavne supermarkety) otvorene aj v nedelu - ratam, ze minimalne uz 1992 alebo 1993 (prisla Billa).

Poslať 14.11.2016 16:55:55   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

napísal 10975 príspevkov
ja si pamatam este niekedy v roku 1998 ze samoobsluha bola otvorena max do soboty 13:00 (som z BA) ale Polus samozrejme bol otvoreny aj cez sviatky to bol taka novinka
do Billy som moc nechodil podla mna boli predrazeni

Poslať 14.11.2016 17:04:28   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3766 príspevkov
V Rakúsku je cez sviatky a nedele všetko zatvorené. Všetci sú spokojní a je to v poho. Akurát u nás je problém so všetkým!

Poslať 14.11.2016 18:04:40   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1322 príspevkov
misionar3 píše:
V Rakúsku je cez sviatky a nedele všetko zatvorené. Všetci sú spokojní a je to v poho. Akurát u nás je problém so všetkým!
Mne by ani nevadilo, že sú obchody v nedelu otvorené. Skôr mi vadí, že nepríjímajú nových zamestnancov a tých čo majú vyťažujú za dvoch a ešte ich mizerne platia! ! ! Toto by Vás malo trápiť. Nízke mzdy a dlhý pracovný čas! ! ! Nie to, v ktorý deň sa pracuje.

Poslať 14.11.2016 21:51:44   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3766 príspevkov
l1ve_D píše:
misionar3 píše:
Mne by ani nevadilo, že sú obchody v nedelu otvorené. Skôr mi vadí, že nepríjímajú nových zamestnancov a tých čo majú vyťažujú za dvoch a ešte ich mizerne platia! ! ! Toto by Vás malo trápiť. Nízke mzdy a dlhý pracovný čas! ! ! Nie to, v ktorý deň sa pracuje.
Myslim ze by ti nevadilo len ak by si tam nepracoval ty.

Poslať 14.11.2016 23:16:44   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

napísal 10975 príspevkov
Citácia:
Nízke mzdy a dlhý pracovný čas! ! ! Nie to, v ktorý deň sa pracuje.
ono to spolu suvisi, cela ta filozofia ako co najviac vybabrat so zamestnancami

Poslať 14.11.2016 23:42:56   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

napísal 1322 príspevkov
misionar3 píše:
l1ve_D píše:
misionar3 píše:
Myslim ze by ti nevadilo len ak by si tam nepracoval ty.
Akože sorry ale ja teraz pracujem 12-ky deň noc a je jedno či je sobota, nedela alebo sviatok. A prekvapím Ťa, že už aj po škole som pracoval aj v sklade potravín aj nedele. Takže mi s takýmto zosobňovaním akurát ukazuješ svoju kresťanskú "lásku". Mňa nezaujíma ktorý deň pracujem ale či pracujem priateľný počet hodín a či mám dostatočný plat a či sa pracujú iba denné alebo aj nočné alebo aj poobedné či prípade 8 či 10 či 12 hodín. Ale chápem, že teba nezaujíma čo potrebuje bežný človek teba zaujíma nejaký abstraktný kresťanský pojem záchrany pracujúcich lebo nedeľa je podľa teba a niektorých extra deň (Ozaj ak sa zraníš tak potom dúfam, že budeš dôsledny a necháš pána lekára doma oddychovať v nedeľu, rovnako dúfam, že v nedelu nepúšťaš TV aby moderátori mali pokoj, a takisto si vypneš aj kúrenie a nepoužívaš elektrinu aby aj dodávatelia energii mali pokoj a pod.). Aby si si odfajkol niekde na svojej tabuli doma, že aha čo som urobil pre dobro ľudí. No najprv by si sa mal zaujímať či to je aj naozaj pre dobro ľudí čo tak aj pracujú. Nikoho koho osobne poznám nezaujíma (ani mňa) či pracuje v pondelok alebo v nedeľu každého zaujíma koľko hodín musí odpracovať, ako je finančne ohodnotený a na koľko smien pracuje. No schválne keď to myslíš vážne s takýmito vecami zober do rúk papier a choď sa pýtať do ulíc bežných ľudí čo ich zaujíma ohľadom zamestnania čo by sa malo zlepšiť a som zvedavý koľkí ti povedia, že potrebujú voľno kvôli kresťanstvu v nedelu. Aj tak sa stavím, že si nedáš tú námahu a budeš teoretizovať ďalej. Ako nehnevaj sa na mňa ale idete s týmto fakt do absúrdnosti. To akože všemohúceho, dokonalého, Boha zaujímajú takéto nezmysli? Či sme v nedelu doma? Skôr by Vás a aj Boha malo zaujímať, že práca v noci ničí telo aj mysel. Ale to Ťa pravdepodobne netrápi keďže na toto si tému nezaložil.

Poslať 14.11.2016 23:53:20   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

napísal 1322 príspevkov
P.S. Rozmýšľal som nad niekým čo chce v nedeľu voľno a prečo a predsa som si spomenul na príklady. Jeden aj odišiel od nás z práce lebo cez víkendy chcel stavať dom. Takže si našiel prácu kde pracuje osmičky iba denné a nepracuje cez víkend. A ešte u nás v práci čo sú mladší kolegovia tak chceli víkend voľno kvôli zábave, diskotékam. Ale nikoho som u nás nepočul hovoriť o tom, že chce voľno v nedeľu kvôli Bohu/omši.

Poslať 15.11.2016 0:14:09   Re: Nedelne nakupovanie

napísal 17983 príspevkov
l1ve_D píše:
P.S. Rozmýšľal som nad niekým čo chce v nedeľu voľno a prečo a predsa som si spomenul na príklady. Jeden aj odišiel od nás z práce lebo cez víkendy chcel stavať dom. Takže si našiel prácu kde pracuje osmičky iba denné a nepracuje cez víkend. A ešte u nás v práci čo sú mladší kolegovia tak chceli víkend voľno kvôli zábave, diskotékam. Ale nikoho som u nás nepočul hovoriť o tom, že chce voľno v nedeľu kvôli Bohu/omši.
Kvoli omsi to nebude, kedze pre krestana "plati" aj omsa v nedelu vecer, dokonca aj v sobotu vecer.

[ Príspevkov: 210 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť