Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 114 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Autor Správa
Poslať 04.06.2014 19:47:22   Re: "alternatívni liečitelia"

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1515 príspevkov
Chvala Bohu,ze som dostal chripku jediny krat v zivote aj to iba preto lebo 99% slovakov ju malo pocas fakt silnej epidemie a uz sa to nedalo ustrazit a nemusel som za poslednych dvadsat rokov riesit zavaznejsie ochorenie ako je nadcha a sem tam stavy "nieco na mna lezie" alebo obcasne gastro problemy pretoze reasons. Lebo dostat sa do ruk tymto mastickarom je doslova pohroma. Aj taky blbec ako ja viem, ze chripka sa nelieci antibiotikami pretoze nezaberu kedze chripka je virusove ochorenie a antibiotika ucinkuju iba na choroby ci zapaly vyvolane bakterialnou infekciou.

Poslať 04.06.2014 19:51:06   Re: "alternatívni liečitelia"

Obrázok užívateľa

od 19.02.2014 20:45:12
napísal 645 príspevkov
A prave preto, co som pisal vyssie, sa ludia utiekaju aj k uplnym absurditam, a je to zivna poda pre podvodnikov a sarlatanov. Ak medikamentozna medicina nefunguje, lebo je hlboko rozsireny nazor, ze ak nieco funguje, tak funguje stale a pre vsetkych, co jednoducho nie je pravda, tak potom akykolvek sarlatan, ktory ponukne hoci len nadej ci alternativu, ma taky "uspech"
Bolo by zaujimave sa na to pozriet aj z cirkevneho hladiska, jasne ze bulvarne pripady podvodnikov su zname, ale existuje aj liecenie ako dar ducha sv.? Kto to rozlisi?
Ci "koser" je len ten, kto ma titul a biely plast a an blok je vsetko ostatne od zleho a podvod?

P.S. Pre rypalov, nepoznam odpovede na tieto otazky :)

Poslať 04.06.2014 19:51:46   Re: "alternatívni liečitelia"

Obrázok užívateľa

od 02.04.2014 23:44:52
napísal 654 príspevkov
Pokial ide o alternativu v sirsom slova zmysle, tak mam dobre skusenosti s medovkovym cajom a tabletkami Persen (vytazky z rastlin) na liecbu miernej uzkosti a lahsie problemy so zaspavanim. Uz som si dal aj poldeci alebo pivo na ukludnenie pred spanim, co sice moze ulahcit zaspavanie, avsak alkohol znizuje kvalitu spanku. V tychto pripadoch ide samozrejme iba o alternativu k "hardcore" tabletkam, ale ucinky horeuvedenych liecebnych metod su plne komfromne s poznatkami "kanonickej" mediciny.
Z tej skutocne alternativnej mediciny mam skusenosti s tym, ze som raz mal zufalo upchaty nos a poruke len homeopaticke kvapky, ale viete, ked mate strasne upchaty nos tak si tam clovek leje a strieko hocico v nadeji, ze mu to nejak pomoze, tak som si dal tie kvapky, avsak s tym, ze som to bral iba ako cistu vodu, nic viac som od toho neocakaval a taky to aj malo efekt.

Poslať 04.06.2014 19:56:38   Re: "alternatívni liečitelia"

Obrázok užívateľa

napísal 645 príspevkov
Minix, praveze, ta tvoja obvodacka ma technologiu na to, aby rozlisila bakterie od virusov, zjednodusene povedane. Obycajne crp uz maju bezne. Ale ak by mala odobrat krv, alebo poslat moc na analyzu atd atd, to je pre nu ekonomicky velmi ehm nerentabilne. Takze sa plosne prdpisuju nezmysli. Ma to peknu krabicku, da sa to obkecat "cudzimi" slovami, a opakujem, sme na to zvyknuti. Pre mna je to slendrianstvo a sarlatanstvo ako lusk. Nehovoriac o tom, ze sa takto da aj naozaj vazne poskodit zdravie pacienta.

Poslať 04.06.2014 19:56:49   Re: "alternatívni liečitelia"

Obrázok užívateľa

napísal 1515 príspevkov
ak raz za uhorsky rok mam stavy ked mam pocit,ze na pleciach drzim nebesku klenbu a ruky ma bolia ako keby som kropacom obkopal zemegulu okolo rovnika do hlbky jedneho metra - vtedy je mi jasne,ze na mna nieco lezie - tak si uvarim asi hektoliter horuceho caju (kolko znesiem) a vypijem co vladzem a lahnem a vypotim sa. Sice prepotim skrz naskrz uplne vsetko, ale na druhy den som fit. Sice slaby ale fit.

Poslať 04.06.2014 20:00:54   Re: "alternatívni liečitelia"

Obrázok užívateľa

napísal 654 príspevkov
Treba si uvedomit, ze chripka je len v uvodnej faze cisto virusova zalezitost, el neskor velmi casto nasadaju bakterialne infekcie, cize az taky nezmysel s i ATB to nie je. Ciastocne sa to da odhalit tym, ze ochorenie uz trva dlhsie ako nejake tri dni, pacient vykasliava hnisave (zelenozlte) sputum a dnes uz maju aj vseobecni lekari na ambulanciach moznost vysetrit zapalovy marker CRP, ktory je ovela viac zvyseny pri bakt. infekcii.

Poslať 04.06.2014 20:09:40   Re: "alternatívni liečitelia"

Obrázok užívateľa

napísal 645 príspevkov
tomix, a vidis, je to alternativa? Kam to zaradime?

Uplny suhlas s tvojou metodou :)

Kolkokrat sme aj otrokmi zivotneho stylu. pretoze si "nemozme dovolit" teraz tyzden lezat a pit hektolitre caju, jednoducho nechat telu odpocinok a imunitny system, aby sa postaral o cudzorode latky. Nie, my si pojdeme pre pilule, a chodime do prace a chrchleme na vsetkych ako spravny bacilonosici, nehovoriaco rizikach "prechodenej chripky" pre nas samych.

Tymto vsetkym chcem len povedat, ze ta ciara medzi alternativou a ...no cim vlastne? Vedou? Mdicinou? Akou?... je tenka.

Na ilustraciu: Som v rade skoly a na prvom stretnuti v skolskom roku sa preberali "ospravedlnenky" za absencie ziakov. Stalo ma to nemalo energie a presviedcania, aby sa presadili "ospravedlnenky" od rodicov, preto ze uzus bol, ak dieta chyba viac ako 24 hodin, chceme "papier" od lekara. A ak nechcem ist k tej obvodacke, ktora predpise dietatu automaticky zinnat, lebo v karte vidi, ze ho pred tym dobre znasalo, /bez akychkolvek vysetreni laboratornych/, ale zavelim, budes lezat, potot sa, pit taky ci onaky caj atd atd... som alternativec? :) Bol som minimalne proti skolskemu poriadku :)

Ale nakoniec som ich presvedcil :)

Poslať 04.06.2014 20:16:41   Re: "alternatívni liečitelia"

Obrázok užívateľa

napísal 1515 príspevkov
moja metoda nie je alternativou je to prirodzena metoda. Na chripku ziaden normalny doktor nepredpise lieky, funguje iba teplo (vela tepla) a vela spanku. Telo pokial nie je oslabene ziadnou inou komplikaciou si vie s touto chorobou vcelku dobre poradit. Samozrejme pri prudkych prejavoch co moze nastat tak treba vyhladat doktora. Doktora potrebujem aby mi vypisal PNku, pokial to nedokazem vyliecit do troch dni sam :)

Poslať 04.06.2014 20:25:23   Re: "alternatívni liečitelia"

Obrázok užívateľa

napísal 654 príspevkov
Ono je to aj o tom, ze ludia s kazdou **** idu k lekarovi.

Poslať 04.06.2014 20:27:53   Re: "alternatívni liečitelia"

Obrázok užívateľa

napísal 1515 príspevkov
Citácia:
jj... a to je vysvetlenie pre Spera,preco mame plne cakarne.

Poslať 04.06.2014 20:28:51   Re: "alternatívni liečitelia"

Obrázok užívateľa

napísal 645 príspevkov
tomix píše:
moja metoda nie je alternativou je to prirodzena metoda. Na chripku ziaden normalny doktor nepredpise lieky, funguje iba teplo (vela tepla) a vela spanku. Telo pokial nie je oslabene ziadnou inou komplikaciou si vie s touto chorobou vcelku dobre poradit. Samozrejme pri prudkych prejavoch co moze nastat tak treba vyhladat doktora. Doktora potrebujem aby mi vypisal PNku, pokial to nedokazem vyliecit do troch dni sam :)
Uplny suhlas, aj s tou Pn-kou je to jasne, ide o to, ze vsetko mimo ambulancie sa akosi podsuva do "alternativy, ktora je akosi apriori podvodnicka a zla. Opakujem, ze tym nemyslim uplne lapidarne pripady podvodnikov zarabajucich na nestasti druhych, ale len apelujem na zamyslenie sa nad tym,co sa nam mozno doteraz zdalo tak jasnym, ze sme o tom ani nepremyslali. Teraz to nie je mierene na teba, myslim to ako vseobecnu vyzvu. Skor som ocakaval nejake zdielanie skusenosti, (a znova poviem, ze sa mi nejedna o ziadne divociny ala kozmicka energia, bytosti z inych dimenzii... a podobne), pretoze co sa stretavam s postojom cirkvy, tak cokolvek co nie je v sulade s tou "bielou" "skolskou" medicinou, je od zleho a bodka. Pricom sa stale snazim poukazat, ze nie vsetko, na co sme zvyknuti ako na standard a "normalne" v zdravotnictve je dobre, ci skor cloveku prospesne.

Poslať 04.06.2014 20:32:13   Re: "alternatívni liečitelia"

Obrázok užívateľa

napísal 645 príspevkov
Tomix, ad plne cakarne, mozno ano, ale to je len jeden z dovodov.

Poslať 04.06.2014 20:38:58   Re: "alternatívni liečitelia"

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11018 príspevkov
Cloe-Clement píše:
**** = banálnosťou ; ).
Spero píše:
Kolkokrat sme aj otrokmi zivotneho stylu. pretoze si "nemozme dovolit" teraz tyzden lezat a pit hektolitre caju, jednoducho nechat telu odpocinok a imunitny system, aby sa postaral o cudzorode latky. Nie, my si pojdeme pre pilule, a chodime do prace a chrchleme na vsetkych ako spravny bacilonosici, nehovoriaco rizikach "prechodenej chripky" pre nas samych.
no ja keď idem tej lekárke, tak mi samozrejme dá vtedy PNku, takže sa potom liečim v kľude sám. A práve takto, keď k nej nejdem, tak potom sa liečim sám, no v obmedzenejších podmienkach, keďže musím do práce, atď... a nemôžem sa už v kľude liečiť, ako keď idem k lekárke...

Každopádne ja som už roky rokúce nebýval vôbec chorý, nanajvýš ozaj len také to, čo tu tomix spomína, že "niečo na mňa lezie" no vždy mi to samé aj hneď prešlo. To len ako som nastúpil do práce, tak asi z toho zmeneného životného štýlu a prostredia, atď., som sa stal zrazu náchylnejší na takéto, že som už bol pár ráz chorý, a tá moja obvoďáčka zakaždým antibiotiká, hoc len v odstupe pár mesiacov... - a keby som nezačal používať tú moju novú metódu, tak už by som bol u nej asi zasa pár ráz, zakaždým s PNkou a antibiotikami, lebo rovnaké príznaky som badal, no našťastie mi to už ustupuje, takže buď sa mi už vracia pôvodná imunita, alebo mi pomáha tá nová metóda, alebo oboje : D ...

Poslať 04.06.2014 20:44:57   Re: "alternatívni liečitelia"

Obrázok užívateľa

napísal 1515 príspevkov
Citácia:
Pricom sa stale snazim poukazat, ze nie vsetko, na co sme zvyknuti ako na standard a "normalne" v zdravotnictve je dobre, ci skor cloveku prospesne.
Mozem uviest jeden velmi znamy pripad - Steve Jobs. URcite je velmi znamy teda aspon niekomu. On je priklad kde zlyhal na cele ciare ked nedoveroval klasickej medicine (mal rakovinu) a liecil sa alternativnou liecbou. Zial neuspesne a kym si to uvedomil a mohla sa zahajit normalna biela medicina tak uz bolo neskoro. alternativna medicina ano, ale iba ako doplnok ako ku klasickej ale nikdy by som jej zveril svoj zivot ani svoj ani svojich blizkych sposobom,ze by som isiel za nejakou babkou bylinkarkou alebo podobnym ludom ako za prvym clovekom. Pretoze ak doktor zlyha je nadej,ze sa z jeho chyby sytematickym vzdelavanim niekto pouci a uz chybu nespravi, respektive zoberie sa z nej case study pre vedecku obec a tak zdielanim informacii vie vyvolat polemiku,ze preco sa tato chyba stala a ako sa vyvarovat. alebo ked ide o nevyliecitelny pripad tak sa moze ta dana case study pouzit ako podklad na dalsi vyskum.

Poslať 04.06.2014 20:46:05   Re: "alternatívni liečitelia"

Obrázok užívateľa

napísal 1515 príspevkov
Citácia:
Tomix, ad plne cakarne, mozno ano, ale to je len jeden z dovodov.
Ano iste su tam aj dalsie dovody, ale toto je primarna pricina.

[ Príspevkov: 114 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť