Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života


 [ Príspevkov: 2 ] 
Autor Správa
Poslať 10.05.2014 13:13:17   chceš byť dievča, alebo chlapec?
 
Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
http://www.cas.sk/clanok/280996/samko-alebo-vivien-zvrat-v-pripade-chlapceka-ktory-bol-vychovavany-ako-dievca.html
Citácia:
„Po narodení mi povedali, že Samko má zle vyvinuté pohlavné orgány, a že odporúčajú zmenu pohlavia,“ povedala nám vtedy mamička Renáta, ktorá dieťa začala vychovávať ako dievča. Odborníci vtedy nad prípadom krútili hlavami a nevedeli si s ním rady, keďže na Slovensku sa podobné operačné zákroky nevykonávajú.

V škôlke dievča, v škole chlapec

Napriek jedinečnosti tohto prípadu a Samkovej odlišnosti ho jeho okolie ako dievča akceptovalo a problémy nemal ani v škôlke. Nielen rodičia, ale aj rovesníci ho sedem rokov oslovovali v ženskom rode. Všetko sa však nečakane zmenilo. „Šialený príbeh. Pred 7 rokmi sa rodičom narodil chlapček Samko. Bez vyvinutých pohlavných orgánov. A tak lekári usúdili, že lepšie bude, ak ho budú vychovávať ako dievčatko!
Citácia:
Doživotné následky

Za radikálnym rozhodnutím byť chlapcom po tom, čo chcel byť Samko pred necelými troma mesiacmi dievčaťom, je podľa odborníčky detská nerozhodnosť, ktorá trápi aj dospelých. Skutočné obavy môžu mať rodičia v prípade, ak Samko bude chcieť byť aj naďalej chlapcom. Na celých sedem rokov života dievčaťa sa totiž zabudnúť nedá.

„Podľa literatúry je veľa prípadov, keď roky výchovy dieťaťa ako dievča a následná premena na chlapca negatívne ovplyvnili jeho ďalší vývoj,“ hovorí psychiatrička a sexuologička Danica Caisová, podľa ktorej v konečnom dôsledku bude všetko závisieť od citlivosti prístupu najmä rodičov.

Samkov unikátny prípad sa pritom nemusí uzavrieť ani po jeho poslednej túžbe žiť život ako chlapec. Konečný pokoj môže nájsť až v dospelosti. Dovtedy bude musieť podstúpiť ešte rad náročných vyšetrení, ale aj rozhodnutí. „Rodičia by sa mali riadiť genetickým vyšetrením, ktoré jednoznačne ukáže, k akému pohlaviu dieťa patrí. Po dosiahnutí dospelosti a zrelosti by sa potom mohlo samo rozhodnúť,“ uzavrela Caisová.
Hore
 Profil  
 
Poslať 17.05.2014 17:03:56   Re: chceš byť dievča, alebo chlapec?
 
Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
o obdobných prípadoch sme už písali aj v inej téme: viewtopic.php?p=263041#p263041
_________________
Už nemať žiadnej vlastnej prosby z lásky k slobode. Veď stačí nám žiť iba o chlebe a o vode a spávať bez podušky na bukovej lavici, len nech tí druhí majú šťastie, radosť na líci. (Janko Silan)
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 2 ] 

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: