Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 67 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
Autor Správa
Poslať 30.07.2014 18:18:44   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 22:23:17
napísal 199 príspevkov
misionar3 píše:
Naopak teta len zdravy muz a zdrava zena, su schopny skutocne cisteho priatelstva bez sexualneho podtonu. Zdravym myslim
1. Zdravym telesnym ale hlavne psychickym. Vedomym si a prijimajucim ( nie potlacajucim alebo bojujucim) vlastnu sexualitu.
2. Zdravym t.j. zijucim v zdravom a naplnenom manzelskon zvazku kde sex je sucastou, naplnenim a vzajomnym obdarovanim.
3. Zdravym krestanom t.j. uvedomujucim si ze Boh je so mnou, ze manzelstvo v ktorom zijem je sviatostou a spritomnenim Krista. Vie ze Boh je v manzelskom partnerovi a Jemu slubil vernost.
Psychicky, telesne, sexualne a krestansky zdravy clovek ma aj hormony pod kontrolou. Nemoze platit: "moje telo si so mnou robi co chce"
Misionar, dovolí si nesúhlasiť. Život to nie sú iba poučky, či akademicky presne definované situácie.
Áno, môže sa stať, že dvaja ľudia majú krásny priateľský vzťah, ktorý rozumovo kontrolujú. Ale mali by predchádzať situáciam(napr spoločne ísť do kina, keď je manželka doma), kedy je ich vzťah skúšaný aj tým živočíšnym čo je v nás.
Dovolím si tvrdiť, že sexuálny pud je v zdravom človeku rovnako silný ako pud prijímať potravu.

Môže sa stať, že ja to najčistejšie priateľstvo môže čeliť situácii, kedy jeden je v kríze, či v psychicky stresujúcej situácii, alebo možno aj obaja naraz a vtedy mechanizmy kontroly sú slabšie ako mechanizmy pudov. Potom ozaj stačí iba tá povestná iskierka a oheň je na streche ...

Viem si predstaviť, že ak niekto kto má také priateľstvo a pravidelne prekračuje hranicu, napr. tým, že sa mimo svojho partnera stretáva s blízkou osobou iného pohlavia po kinách či cukrárňach, časom pôjde do baru či na diskotéku. Nechcel by som vidieť potom test takéhoto vzťahu, ak by pri hypotetických rodinných problémoch, napríklad aj pri subjektívnej absencii sexu a po "vyliatí" si duše priateľovi umocnené obojstrannou konzumáciou nejakého alkoholu ako sa potom pri takomto "porozumení" hája určité morálne hranice.

Poslať 30.07.2014 21:05:45   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3770 príspevkov
Vlkodlak, to nie su poucky, ale skusenosti. Inac suhlasim ze riziko by tu mohlo byt, ak nie su stanovene hranice. Kriteriom pre stanovenie hranic je poznanie seba, vedomie toho co je v hre a svedomie. Laska a vernost po niekolkych rokoch manzelstva sa stava vecou rozumu a volby, nie citu.

Poslať 30.07.2014 21:11:41   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 3770 príspevkov
teta píše:
Misionár, zasa musím súhlasiť, lebo byť integrovaný sám so sebou a svojim okolím, je byť zdravý.
Z druhej strany potom možno zrušiť všetky klauzúry, lebo sú v nich zdraví jedinci. Či? ;)
Zial niie vsetci reholnici su vysporiadani so svojou sexualitou. Vid. Priklad co si sama dala. Okrem toho klauzura je o pokoji, rozjimani a budovani vztahu s Bohom. Ak do nej stupi clovek zvonku je rusivy element.

Poslať 30.07.2014 21:20:51   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 3770 príspevkov
teta píše:
P. S. Najlepšej kamoške z detstva sa takto rozpadol vzťah. Bola som pri tom, keď sa zoznámili. Teraz sú rozvedení. On chodil na týždňovky do Viedne. Našiel si tam stabilný vzťah. Manželka odmietla neveru tolerovať, on to odmietol skončiť. :(
Zial toto sastava, ale nebavime sa o tomto. Najst si vztah, dopustat sa nevery a odmietnut napravu je nieco ine. Hovorime o cistom priatelstve nie o rozbijani manzelstva

Poslať 30.07.2014 21:23:26   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
misionar3 píše:
teta píše:
P. S. Najlepšej kamoške z detstva sa takto rozpadol vzťah. Bola som pri tom, keď sa zoznámili. Teraz sú rozvedení. On chodil na týždňovky do Viedne. Našiel si tam stabilný vzťah. Manželka odmietla neveru tolerovať, on to odmietol skončiť. :(
Zial toto sastava, ale nebavime sa o tomto. Najst si vztah, dopustat sa nevery a odmietnut napravu je nieco ine. Hovorime o cistom priatelstve nie o rozbijani manzelstva
Jj-diskusia sa uz medzitym posunula o kus dalej, niektori si to nevsimli. ;)

Poslať 01.08.2014 8:56:33   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
frederix píše:
misionar3 píše:
teta píše:
Jj-diskusia sa uz medzitym posunula o kus dalej, niektori si to nevsimli. ;)
Bavíme sa o tom, že niekto chodí na týždňovky a našiel oporu v istej dvornej dáme. Ale kto nechce rozumieť, palicu si nájde. Pokoj s Vami.

Poslať 01.08.2014 14:19:48   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5187 príspevkov
teta píše:
Bavíme sa o tom, že niekto chodí na týždňovky a našiel oporu v istej dvornej dáme. Ale kto nechce rozumieť, palicu si nájde. Pokoj s Vami.
...o tom bola debata o hodne skor. Medzitym sa posunula dalej, a ty to vies velmi dobre, vsak si do nej prispela tiez. Az kdesi pri konci si sa bleskovo vytasila s problemom tvojej kamaratky...
"kto nechce rozumiet, palicu si najde". No veru, aj si si ju nasla...

[ Príspevkov: 67 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť