Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 67 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
Poslať 28.07.2014 21:20:08   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3772 príspevkov
prvosienka píše:
Tak to si teda asi jediná vydatá žena, čo chodí s druhými mužmi do kina... ak sa tomu teda dá veriť :D
Potom neviem prečo vás oboch tak vykoľajil čo len teoretický príklad, že by Fred išiel s niekým do kina, keď je to u vás teda také normálne?
Urcite nie je jedina, moja je dalsia. A preco by nemala, alebo na obed ci veceru? Ved manzelstvo je posvatne a viem ze neposkvrni tuto vzacnu perlu ktoru mame. Rovnako ako ja si zajdem na kavu s kamaratkami. Priatelstvo medzi muzom a zenou je mozne aj bez sexualneho podtonu. Vt3dy ide o ciste a skutocne priatelstvo. Dokonca kedysi bola aj taka pesnicka: pratelstvi to je nekdy vic nez laska.

Poslať 28.07.2014 21:53:21   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5187 príspevkov
misionar3 píše:
prvosienka píše:
Tak to si teda asi jediná vydatá žena, čo chodí s druhými mužmi do kina... ak sa tomu teda dá veriť :D
Potom neviem prečo vás oboch tak vykoľajil čo len teoretický príklad, že by Fred išiel s niekým do kina, keď je to u vás teda také normálne?
Urcite nie je jedina, moja je dalsia. A preco by nemala, alebo na obed ci veceru? Ved manzelstvo je posvatne a viem ze neposkvrni tuto vzacnu perlu ktoru mame. Rovnako ako ja si zajdem na kavu s kamaratkami.
...juuj, z duse mi vravis, vedela som, ze v tomto sme rovnakeho zmyslania, chvala Bohu... ;)
Citácia:
Priatelstvo medzi muzom a zenou je mozne aj bez sexualneho podtonu. Vt3dy ide o ciste a skutocne priatelstvo. Dokonca kedysi bola aj taka pesnicka: pratelstvi to je nekdy vic nez laska.
;)

Poslať 29.07.2014 11:07:48   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 22:23:17
napísal 199 príspevkov

Priatelstvo medzi muzom a zenou je mozne aj bez sexualneho podtonu. Vt3dy ide o ciste a skutocne priatelstvo. Dokonca kedysi bola aj taka pesnicka: pratelstvi to je nekdy vic nez laska.

Nepochybujem, že zámery sú tie najčistejšie. Ale krv nie je mlieko ... ak je zdravý muž a zdravá žena, tak je to ako chodiť s otvoreným ohňom do muničného skladu, či v zoo cez klietku hladiť leva po štici. Určite sa zhodneme(obdobne ako pri vyššie demonštrovaných situáciach), že nikde nie je napísané, že ten muničný sklad stopercentne vyletí do vzduchu, alebo že ten lev nám tú ruku odhryzne. Ale ja by som to aj tak asi neskúšal.

Poslať 29.07.2014 18:25:06   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
Ale pokiaľ to nie je zdravý muž alebo zdravá žena, ale nejaké zaspaté decko a pod. tak kľudne. U každého hormóny pôsobia inak, však raz to skúsiť môžu, ako pri tých muchotrávkach zelených.

Poslať 29.07.2014 20:57:36   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3772 príspevkov
Naopak teta len zdravy muz a zdrava zena, su schopny skutocne cisteho priatelstva bez sexualneho podtonu. Zdravym myslim
1. Zdravym telesnym ale hlavne psychickym. Vedomym si a prijimajucim ( nie potlacajucim alebo bojujucim) vlastnu sexualitu.
2. Zdravym t.j. zijucim v zdravom a naplnenom manzelskon zvazku kde sex je sucastou, naplnenim a vzajomnym obdarovanim.
3. Zdravym krestanom t.j. uvedomujucim si ze Boh je so mnou, ze manzelstvo v ktorom zijem je sviatostou a spritomnenim Krista. Vie ze Boh je v manzelskom partnerovi a Jemu slubil vernost.
Psychicky, telesne, sexualne a krestansky zdravy clovek ma aj hormony pod kontrolou. Nemoze platit: "moje telo si so mnou robi co chce"

Poslať 30.07.2014 16:03:43   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 3622 príspevkov
Misionár, zasa musím súhlasiť, lebo byť integrovaný sám so sebou a svojim okolím, je byť zdravý.
Z druhej strany potom možno zrušiť všetky klauzúry, lebo sú v nich zdraví jedinci. Či? ;)

Poslať 30.07.2014 16:10:30   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
Trochu miesas jablka s hruskami-nevadi ti?

Poslať 30.07.2014 16:18:08   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 3622 príspevkov
:P Nemyslím si. Bavíme sa o prípade, keď manželia nie sú spolu a mieša sa medzi nimi niekto tretí.
Zasvätení sú nám vzorom aj ako zachovávať vernosť svojmu vyvolenému v sťažených podmienkach. :srdiecko:

Poslať 30.07.2014 16:22:40   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 02.04.2014 23:44:52
napísal 654 príspevkov
misionar3 píše:
Vedomym si a prijimajucim ( nie potlacajucim alebo bojujucim) vlastnu sexualitu.
Mozes uviest priklad potlacania sexuality?

Poslať 30.07.2014 16:26:47   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Ako si prisla na to, ze vztah vydata zena/zenaty muz a kamarat/ka znamena, ze sa medzi nich dotycny/a miesa?

Poslať 30.07.2014 16:29:38   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 3622 príspevkov
Je otázne, či sa medzi nich nemieša. Spokojný?

Poslať 30.07.2014 16:33:40   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Nie.
Nemam rad predsudky.

Nemala by si skor predpokladat dobry umysel?

Poslať 30.07.2014 16:50:08   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 3622 príspevkov
Predpokladajme dobrý úmysel. Ale ktosi sa nás niečo pýta. Predpokladám, že si postrehol obsah otázky. Odpovedám teda na otázku ohľadom istého nebezpečenstva, na ktorého vylúčení by podľa mňa (nielen mňa) bolo dobré popracovať. Tvojho života sa to teda netýka. Ty si môžeš zariadiť veci ako chceš. Podotýkam pre vysvetlenie, že v manželstve nežijem. Podľa vyjadrení kolegýň je manželská čistota pri odlúčení ťažšia ako za slobodna. Pre mužov je to ťažšie ako u žien spravidla. Ale iste záleží od osoby, teda niekto môže tvrdiť no problem - žiadny problém. Kňazi však stabilne kážu proti odlúčeniu manželov. Opakujem, vychádzam z toho, ako sa učí aj z kazateľníc...možno som z rigidnejšieho kraja ako ty. Možno to celé vyznieva prepiato, každý nech si zariadi, ako to zváži pre seba najlepšie. Vďaka, že pozorne prečítaš, o čom píšem, a skúsiš porozmýšľať, či náhodou nie je čosi na tom pravdy.

Poslať 30.07.2014 16:55:57   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 3622 príspevkov
P. S. Najlepšej kamoške z detstva sa takto rozpadol vzťah. Bola som pri tom, keď sa zoznámili. Teraz sú rozvedení. On chodil na týždňovky do Viedne. Našiel si tam stabilný vzťah. Manželka odmietla neveru tolerovať, on to odmietol skončiť. :(

Poslať 30.07.2014 17:18:26   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11037 príspevkov
Citácia:
Bavíme sa o prípade, keď manželia nie sú spolu a mieša sa medzi nimi niekto tretí.
zalezi od toho ci je to obcasne alebo pravidelne
ak to to raz za cas tak nevadi, ale ak je to pravidelne tak asi je niekde problem a uz by som to nazyval miesanie sa ...

[ Príspevkov: 67 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť