Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 67 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
Poslať 27.07.2014 18:36:55   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
prvosienka píše:
minix) píše:
netreba tu rozoberať ich konkrétny prípad
Ty tu hovoríš o rozoberaní? :lol:
Však ty tu máš najdlhšie odpovede, rozobereš všetko zľava, sprava, zhora aj zdola, a potom ešte aj na princípe pravdepodobnosti, na princípe teórie hier,... :D
Chcem len povedať že ja ich prípad vôbec nerozoberám, iba som dala príklad, keďže to nechápeš. A ako vidím, príklad zabral... :D
čo zabralo? :o :o :o veď ti prakticky popiera to, čo si chcela nahovoriť:
    frederix píše:
    Ja do kina nechodim ani s vlastnou zenou, ale na kavu s nejakou kamoskou nemam problem aj bez nej. A tiez ju nedrzim na retazi, ked ide s priatelmi niekam na obed/veceru/kavu bezo mna.
prvosienka píše:
Vidíš, ak sa to povie na konkrétnom príklade, hneď to inak ukáže. Potom už je to neprípustné. Ibaže ono je to neprípustné aj v tých ostatných prípadoch. Len tam už to nechápeš. Každé manželstvo má pred Bohom rovnakú cenu. Každé treba chrániť.
O akom nechápaní zasa hovoríš, keď Frederik ti tu práve poprel tvoje tvrdenie, a aj podobné tvrdenie od štefana. Takže o niekom inom z nás dvoch by ti potom malo vychádzať, že tomu "nechápe", keď už tu chceš hovoriť o tom nechápaní, či čo...

A k tomu rozoberaniu som to myslel tak, že na podporu tvojho tvrdenia by ti jeden príklad aj tak nestačil, keď chceš povedať, že niečo platí všeobecne. Že každé manželstvo má pred Bohom rovnakú cenu by bola jedna vec, ale aj tak je každé manželstvo iné, ako aj každý človek je jedinečný a iný než ostatní. Preto zovšeobecniť jeden príklad na všetky sa nedá: takže ani Frederikov príklad ja nezovšeobecňujem na každého. Avšak na VYVRÁTENIE všeobecných výrokov by už stačil aj jeden príklad, ktorý ich popiera. Nuž a takým príkladom popierajúcim tvoj všeobecný výrok je aj F, ktorého si paradoxne chcela použiť na podporu svojho tvrdenia - čo by aj tak nešlo - no v skutočnosti bol jeho validným kontra-príkladom...

Poslať 27.07.2014 19:32:48   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 16:11:56
napísal 6474 príspevkov
Ludia moji...
vôbec ste ma nepochopili.
Ale nevadí, tie posledné odpovede sú už tak aby sa ukázalo že nemám pravdu, popierate vlastné tvrdenia na začiatku...

Frederik, vidím že ani ty si to nepochopil. Samozrejme že nechcem ísť s tebou do kina, bol to len príklad. Inak by som tu nehovorila že muž nemá čo mať kamarátku. A keď niekto nerozumie čo je to príklad, tak už potom neviem...
Veď príklad nie je realita, takúto jednoduchú vec nechápete? :(
Ale asi nie, keď vás to totálne aj s Didym vykoľajilo...

Lebo o tomto kamrátstvo je, že idú dvaja trebárs aj do kina, na prechádzku, na túru do lesa, spolu nakupovať, kino bola len jedna z možností.
Veď ste ma tu sami presvedčovali, že v manželstve je kamarátstvo dovolené, a keď dám takého kamarátstva príklad, oheň na streche...

Poslať 27.07.2014 19:38:44   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5187 príspevkov
stefan píše:
muži nevytvárajú priateľstvá so ženami, s ktorými si to nevedia ani len predstaviť.
...rovnake reci pocuvam o zenach a je to nezmysel, uz len ked pomyslim na svojich priatelov, ci uz v minulosti, alebo aj teraz. Mam niekolko skutocne blizkych chalanov, s ktorymi mame fantasticke vztahy, aj sa objimeme pri stretnuti, ci ked sa lucime, avsak uz len samotna predstava na nieco viac je pre mna vylucena. Napriklad priatel M. je ako kamos super, no za partnera by som ho nechcela ani za nic. A tak by som mohla pokracovat rad radom...

Poslať 27.07.2014 19:49:54   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 5187 príspevkov
prvosienka píše:
Ludia moji...
vôbec ste ma nepochopili.
Ale nevadí, tie posledné odpovede sú už tak aby sa ukázalo že nemám pravdu, popierate vlastné tvrdenia na začiatku...

Frederik, vidím že ani ty si to nepochopil. Samozrejme že nechcem ísť s tebou do kina, bol to len príklad. Inak by som tu nehovorila že muž nemá čo mať kamarátku. A keď niekto nerozumie čo je to príklad, tak už potom neviem...

Lebo o tomto kamrátstvo je, že idú dvaja trebárs aj do kina, na prechádzku, na túru do lesa, spolu nakupovať, kino bola len jedna z možností.
Veď ste ma tu sami presvedčovali, že v manželstve je kamarátstvo dovolené, a keď dám takého kamarátstva príklad, oheň na streche...
...presne tak, kamaratstvo si sice tu popisala, avsak ten priklad bol:
anux píše:
prvosienka píše:
Pozri Didy, ja ti to poviem na praktickom príklade:
S Frederikom by sme sa dohodli že pôjdeme spolu do kina. Spýtaj sa Anuk, či by sa jej to páčilo...
...to by si mala zazitok, poviem ti...ten v kine zaspi po desiatich minutach, este stastie, ze nechrape. "Zbůhdarma vyhozené peníze" za listky... :-D
...ak si nepochopila, inymi slovami som ti odpovedala, ze s tym by som nemala problem, iba ma pobavila predstava, co by v tom kine bolo. :-D
...ze s cudzimi muzmi do kina nechodis je v poriadku, ale co s kamaratom? Mozes ist? Alebo len s manzelom? O tomto to je, kedze este v uvode vravis, ze zenaty muz nema co mat kamaratky, alebo tak nejako...

Poslať 27.07.2014 21:01:03   Re: prosim poradte mi

od 28.06.2014 20:30:22
napísal 284 príspevkov
minix)
Citácia:
Spomínaš, štefan, predsa aj sám, že sa stretávate občas aj s nejakými inými rodinami-priateľmi. A tam predsa sú tiež aj ženy. A zrejme ti je tam jedno, či by si si s nimi vedel predstaviť vzťah, alebo nie. A keby si si aj vedel, tak by si si ho už zrejme aj tak nepredstavoval...
Súhlasím s tebou, čo píšeš, pochopil som, že sme nehovorili na rovnakej vlnovej dĺžke až keď si začal s ženskými príkladmi z rodiny. Ja samozrejme nehovorím, že muž alebo žena v manželstve by sa už nikdy nemali s nikým stretnúť. Rozmýšľal som, ako to vyjadriť, a už som na to prišiel. Použijem príklad jedného môjho príbuzného, ktorý takto: "ale moja, ja nie žeby som ťa nemal rád, ja len nevyhľadávam tvoju spoločnosť". O tom som hovoril. Ak muž začne vyhľadávať prítomnosť nejakej ženy častejšie ako je nutné /rodinné stretnutia, pracovné stretnutia, školské akcie a iné napríklad aj spoločné záujmy k nejakej spoločnej téme.../, tak mi nevrav, že ho nepriťahuje. Bol si pozrieť švagrinú s deťmi, keď bol tvoj brat preč, ok, ale napadlo by Ťa zavolať švagrinú na spoločný výlet, keď tvoj brat nie je preč? Ak by som ja bol tvoj brat a vy by ste si niekam vyšli, tak by mi to bolo divné. Ale znova, ak by som ja bol tvoj brat a bol by som neveriaci a moja žena, tvoja švagriná by bola veriaca a ty si tiež veriaci a poviete mi, že idete na púť do Levoče, tak tam je spoločný záujem, ktorý mňa napríklad nezaujíma, tak si choďte. Ale ak by si ju zavolal na večeru, pričom aj ja rád chodím na večeru, a mňa by si nezavolal, tak to už by mi bolo divné. O tom hovorím, nie o tom, že muž nemôže alebo nedokáže prechovávať priateľské vzťahy k žene. Ak je nejaká téma, ktorá je im spoločná, tak tam nemusí byť príťažlivosť, ale ak muž sa stretáva s nejakou ženou a tou témou je ich "kamarátstvo", tak minimálne jeden z nich si ich spoločnú budúcnosť dokáže predstaviť. Niekedy si ju dokážu predstaviť obaja, ale kvôli nejakým prekážkam sa ďalej nedostanú. Veď to je normálne vidieť, že kto sa ako na koho díva a čo pri tom robí. Vy to nevidíte? Neverbálna komunikácia je omnoho pestrejšia ako verbálna a ak to nedokážete rozoznať prirodzene, tak si kúpne Veľkú knihu reči tela a uvidíte, koľko ľudí má o vás záujem a ako aj vy vysielate signály, keď máte o niekoho záujem. Ale znova, aby ma niekto zle nepochopil, nehovorím o záujme skočiť niekomu do postele. Proste len také to nevinné šteklenie, ľahké komplimenty, mimorečové lichôtky, proste príťažlivosť. Sú toho plné knihy, kopa filmov, romantika jak remeň.

Poslať 27.07.2014 21:15:32   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
anux píše:
...ze s cudzimi muzmi do kina nechodis je v poriadku, ale co s kamaratom? Mozes ist? Alebo len s manzelom? O tomto to je, kedze este v uvode vravis, ze zenaty muz nema co mat kamaratky, alebo tak nejako...
To už sa opakujeme...
Samozrejme že ani s kamarátom, pretože vydatá žena nemá čo mať kamaráta, takže žiadneho nemám samozrejme.
Iné je rodinné priateľstvá, kde sa stretávajú celé rodiny spolu, teda sú tam muži aj ženy. A chodia spolu niektorí aj na dovolenky. To je niečo iné. Ale aby išli spolu do kina sami dvaja muž so ženou, ktorí nie sú manželia... to je asi divné, nie?

Poslať 27.07.2014 21:25:09   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 5187 príspevkov
...nie. ja si tak obcas vyjdem a nie je na tom nic zle, vsak sme len kamarati. Precitaj si este raz, co som pisala vyssie...pokial ale manzelia jeden druhemu nedoveruju, potom je to ine...

Poslať 27.07.2014 21:31:11   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
Tak to si teda asi jediná vydatá žena, čo chodí s druhými mužmi do kina... ak sa tomu teda dá veriť :D
Potom neviem prečo vás oboch tak vykoľajil čo len teoretický príklad, že by Fred išiel s niekým do kina, keď je to u vás teda také normálne?

Poslať 27.07.2014 21:41:47   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
O com tocis, co nas vykolajilo?
Nerozumies, ze tvoj priklad je odveci?
Povedala, ze jej by to nevadilo.
Ale konkretne kino je blbost, tam ja nechodim ani s nou.
Keby si napisala-podme na veceru, tak to je ok, na veceru chodim s kdekym.

Ale samozrejme-ty by si nesla, lebo to mas zakazane. Nie ja-ty. A to je vsetko.

Poslať 27.07.2014 21:48:16   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
btw-ked sa s niekym pozna od detstva a maju pekny priatelsky vztah, po svadbe s nim uz nesmie chodit von?
Pravda, poznam kopu takych parov, co sa takto izoluju a obmedzuju, no a potom to aj tak dopadne, zial. . .

Poslať 27.07.2014 21:49:22   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
Ty o tom stále točíš...
Bol to len príklad, preto by som nešla. Príklad nie je realita. Ale vy ste na to reagovali ako na možnú realitu, čo mňa ani nenapadlo.

Takže skončime túto tému, pretože tu už nie je o čom debatovať.

Poslať 27.07.2014 21:51:03   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
frederix píše:
btw-ked sa s niekym pozna od detstva a maju pekny priatelsky vztah, po svadbe s nim uz nesmie chodit von?
Pravda, poznam kopu takych parov, co sa takto izoluju a obmedzuju, no a potom to aj tak dopadne, zial. . .
Stále o tom hovoríš ako realite?
Bol to len príklad, po stý krát opakujem.
Už to skočime. Veď o nič nešlo.

Poslať 27.07.2014 22:10:48   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
S tebou ani z voza, ani na voz, to potom ozaj nema zmysel.

Poslať 27.07.2014 22:33:42   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
prvosienka píše:

ale veď my sme ten príklad pochopili a brali to len ako príklad a nie že skutočne s ním chceš ísť do kina. Brali sme to ako príklad a ako na príklad ti aj bolo odpovedané, že by nemal problém niekam ísť. Ale nebral to ako realitu, že by si ho teraz pozývala do kina aj reálne. Toto sme tu predsa všetci pochopili. A ani to nikoho nevykoľajilo, ani žiaden oheň na streche tu nie je kvôli tomu príkladu... Takže neviem skadiaľ berieš, že to niekto nebral ako príklad, alebo že to niekoho vykolajilo. - Moja poznámka o nerozoberaní bola o tom, že na dôkaz tvojho tvrdenia by jeden príklad aj tak nestačil. A ako vidíš, tento príklad už vôbec nebol v prospech takého tvrdenia, ale jeho popretím. To je všetko. Ale žiaden oheň na streche tu nie je. Proste sme si to vysvetlili. Kde je problém?

Poslať 27.07.2014 22:45:00   Re: prosim poradte mi

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
No prave-otazka znela-ci by sa to anuk pacilo.
Ze chod, ale on v kine vzdy zaspi.

Myslim, ze prvosienka cakala inu odpoved-a sice, ze anuk by sa to iste nepacilo.

V reale-nestretavam sa s nikym z internetu. Takze samozrejme-nikam by sme s prvosienkou spolu nesli.
Ale-v reale sa s kamaratkou stretavam a ideme si spolu dat kavu, alebo obed, alebo ine.

Dufam, ze teraz uz to je jasne. . .

[ Príspevkov: 67 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť