Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 98 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Autor Správa
Poslať 19.12.2013 1:14:11   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11037 príspevkov
Citácia:
Ako liečivo sa dávajú hormonálne preparáty, ktorých vedlajší účinok môže byť antikoncepčný. Ak sa také liečivo berie na konkrétnu chorobu (poruchu) je to aj z hladiska kat.morálky O.K. Samozrejme po vyliečení sa brať prestane.
ano tak som to myslel
aj tak sa to da povedat, ale z chemickeho hladiska je to to iste ako ATK
kamoska mala predpisany takyto liek a kolegyne to videli
a kedze som jej casto volal do roboty tak si zacali domyslat :-D DDDDD
a zacali jej davat dobre rady :-D DDDDD

Citácia:
A čo sa týka liečebných účinkov hormonálnych preparátov v 90% prípadoch je ich možné rovnako účinne nahradiť nehormonálnymi preparátmi s rovnakým liečivým efektom. Tiež ti to vysvetlí študovaný farmaceut.
OK spytam sa ....

Citácia:
keby mala cirkev dostatocnu moc, tak antikoncepciu zakaze pod hrozbom trestu
je to sice mozne, ale ATK zdaleka nie je taky palcivy problem ako ako potrat
takze aj riesenie by bolo daleko miernejsie

Citácia:
Po obnove cyklu sa vysadí pretože liečebný efekt sa dosiahol.
poznam pripady co to musia brat cely zivot :-(

Poslať 19.12.2013 4:45:47   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

napísal 11037 príspevkov
Prečo je Cirkev proti antikoncepcii?

http://www.lpp.sk/index.php?option=com_multicategories&view=article&id=534:preco-je-cirkev-proti-antikoncepcii&catid=16020&Itemid=304

Prečo je Cirkev proti antikoncepcii?

Poslať 19.12.2013 10:21:22   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

od 24.01.2010 9:53:43
napísal 879 príspevkov
misojogi píše:
V tom článku je to dobre vysvetlené. Lebo dnes sa sex zvrhol asi na takú úroveň, ako keď niekomu povieM. "poškrabkaj ma pod ľavou lopatkou, lebo si tam nedočiahnem" :)
Odovzdanie v láske, včítane sexu je totiž niečo iné, ako sex iba pre sex.

Poslať 19.12.2013 11:44:39   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

od 11.09.2012 8:17:05
napísal 614 príspevkov
dakl píše:
V tom článku je to dobre vysvetlené. Lebo dnes sa sex zvrhol asi na takú úroveň, ako keď niekomu povieM. "poškrabkaj ma pod ľavou lopatkou, lebo si tam nedočiahnem" :)
vysvetli mi, akym sposobom dosiahnu manzelia uspokojenie svojich sexualnych potreb bez toho aby nemali kazdych 15 mesiacov noveho potomka

Poslať 19.12.2013 17:28:22   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

napísal 11037 príspevkov
hovoris to ako keby ludia boli vlastne zajace .....
:-D

Poslať 19.12.2013 18:50:25   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
Hovoríte o tomto?
http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/zakon&MasterID=4719

Tvorcovia, slovami, že umelé prerušenie sa "nemôže"
vykonať použitím humánneho lieku alebo liečiva,
chceli asi povedať, že sa "nesmie" vykonať.

Poslať 19.12.2013 19:11:44   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

od 24.01.2010 9:53:43
napísal 879 príspevkov
kapitán píše:
dakl píše:
vysvetli mi, akym sposobom dosiahnu manzelia uspokojenie svojich sexualnych potreb bez toho aby nemali kazdych 15 mesiacov noveho potomka
Takým spôsobom, že sa nezvrhnú na zvieratká a naučia sa ovládať svoje pudy a žiadostivosť. Zaujímavé je, že napr. mnohí dokážu vytrpieť hlad, bolesť pri namáhavých cvičeniach, len aby mali ukážkovú figúru, pritom nedokážu ovládnuť svoju sexuálnu žiadostivosť.
Inak, ver či nie, dnes sme s manželkou vo veku keď už tehotenstvo nehrozí, manželmi sme 43 rokov, nikdy sme žiadnu antikoncepciu nepoužívali (s výnimkou tej prirodzenej, ktorá vyžaduje kúsok sebaovládania). Máme 4 deti, plánovali sme aspoň 3, keď to štvrté "prišlo" normálne sme ho prijali, nebrali sme to ako katastrofu aj keď manželka v tom čase mala už takmer 40 rokov. A ovládol som svoje sexuálne túžby aj v období, keď manželka dlhý čas ležala s poškodenou chrbticou, takže sex nebol mysliteľný.

Poslať 19.12.2013 19:55:41   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

napísal 614 príspevkov
cize nejaku formu antikoncepcie ste pouzivali, to je vsetko co som chcel vediet

mimochodom, vo svojom okoli nepoznam rodinu so 4 detmi

Poslať 19.12.2013 21:28:38   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

od 16.06.2005 10:52:25
napísal 8572 príspevkov
nepoznas??

len som udiveny kde sa to asi pohybujes. ja sam som zo 4deti a ja sam mam 3. moj brat ma 4, sestra 3, manzelkina sestra 4....

Poslať 19.12.2013 23:08:54   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 7:17:46
napísal 7621 príspevkov
kapitán píše:
cize nejaku formu antikoncepcie ste pouzivali, to je vsetko co som chcel vediet

mimochodom, vo svojom okoli nepoznam rodinu so 4 detmi
Ja, respektive my s manzelkou, ich mame sest... to sa nechvalim len podotykam ze viacdetne rodiny stale nie su vynimkou az takou za aku ich sucasna spolocnost poklada...

Poslať 19.12.2013 23:21:16   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
legionar píše:
misionar3 píše:
Neviem celkom o co ti ide. Na jednoduchu otazku jednoducha odpoved: ano vsetko je koser. Odpovede v etickej poradni LPP su korektne a spravne. Nazory knazov by si vlastne ani nemal poznat pretoze su to velmi intimne veci manzelskeho zivota ktore sa obycajne riesia v spovedi. Obycajne toto je zdroj nedorozumeni a skreslenych iformaci pretoze to poznas az z druhej, tretej ruky (Fero ti povie ze Janovi knaz povedal). Okrem toho knaz to vzdy posudzuje aj individualne a co je jednemu mozne pre ineho moze byt zakazane. Pri vseobecnych rozhovoroch knaz musi byt rigorozne na dokumentoch a nema priestor na rozne postoje.
Aj pre toto som osobne RKC uz davno poslal do bazin. :D
Ty Jozin z bazin... :) viac ako 15 000 prispevkov!!! grafoman... :) Teba tu uz nedobehnu ani keby si im bezal oproti! Som rad ze sa ti dari...

Jasne ze individualne! Ty by si bol rad keby ta doktor liecil tak isto ako kazdeho ineho pacienta, ako na beziacom pase? Kazdy znesie inak! Jeden metrak uhlia a iny ledva potlaci prazdny furik. Preto individualne tak ako pise misionar3.

Poslať 20.12.2013 0:24:44   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
kapitán píše:
Vespa píše:
prečo by si niekto nemohol dať poradiť od niekoho, kto sa vyzná v tom, čo považuje za dôležité?
knaz ma ake osobne skusenosti napr ohladom masturbacie, resp co ta opravnuje tvrdit ze sa "v tom" vyzna?
Tak tam naozaj sa nemusi vyznat ci knaz ci laik, masturbacia je hriech tazkej podstaty s prihliadnutim na iste suvislosti moze sklznut do hriechu lahsej podstaty, stale je to vsak hriech.
Krestan sa nema v hriechu co vyznat, jedine ak tak ho vyznat (v spovednici) krestan sa mu ma vyhybat! A knaz je na to skoleny aby ti vedel povedat coho sa mas vyvarovat. Ved ma za sebou pat rocne studium, doktora sa tiez nepytas ked ta vysetruje v ordinacii ci sa vyzna v tom ktorom probleme ktory ta trapi, proste mu doverujes ze je od toho doktor aby ti poradil a naordinoval tu spravnu liecbu. To iste je s knazom. Dobry spovednik samozrejme vyzrieva rokmi, tak ako dobry doktor ci ktorykolvek iny clovek ktory je verny svojej profesii dozrieva profesne. Nezabudajme ze Cirkev tu je cez dve tisicrocia, a to uz je pekna doba aby si zotriedila co je hriech a ako nan... ;)

Poslať 20.12.2013 0:59:08   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

napísal 11037 príspevkov
lekra nemusi mat mor aby ho vedel liecit
a plati aj o inych chorobach

Poslať 20.12.2013 13:15:28   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

napísal 614 príspevkov
Baca Roman píše:
doktora sa tiez nepytas ked ta vysetruje v ordinacii ci sa vyzna v tom ktorom probleme ktory ta trapi, proste mu doverujes ze je od toho doktor aby ti poradil a naordinoval tu spravnu liecbu.
tak to si na velkom omyle
ja relativne dobre viem o co ide pri vysetreni a svoju diagnozu detailne poznam a nepovazujem osetrujuceho lekara za sprostredkovatela bozich slov

napr pri uraze som mal secnu ranu a odmietol som stehy a navrhol som "motyliky" pretoze som dost netolerantny k ocakavanej bolesti (a zaroven ma nejaka jazva navyse netrapi, kedze ich mam po operaciach uz dost) a doktor uznal moju poziadavku a osetril ma tak ako som si to ja vyziadal

Baca Roman píše:
Nezabudajme ze Cirkev tu je cez dve tisicrocia, a to uz je pekna doba aby si zotriedila co je hriech a ako nan...
a prave preto nepovazujem cirkev za autoritu v nicom - napr vies aky postoj zastavala cirkev ku kremacii?

Poslať 20.12.2013 14:23:24   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18003 príspevkov
Baca Roman píše:
Jasne ze individualne! Ty by si bol rad keby ta doktor liecil tak isto ako kazdeho ineho pacienta, ako na beziacom pase? Kazdy znesie inak! Jeden metrak uhlia a iny ledva potlaci prazdny furik. Preto individualne tak ako pise misionar3.
Keby si cital dalej, zistil by si, ze ja som nenapadal to "individualne", ale to "vobec moze zakazat" ... ;)

[ Príspevkov: 98 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť