Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 98 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší
Autor Správa
Poslať 15.12.2013 1:33:19   Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11033 príspevkov
nasiel som si tuto stranku
priznam sa vsak ze som sa aj od knazov stretol s roznymi nazormi na jednotlive otazky tu polozene
http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=16015&Itemid=414

som preto zvedavy ako to vidite Vy

Poslať 15.12.2013 10:01:26   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3771 príspevkov
Neviem celkom o co ti ide. Na jednoduchu otazku jednoducha odpoved: ano vsetko je koser. Odpovede v etickej poradni LPP su korektne a spravne. Nazory knazov by si vlastne ani nemal poznat pretoze su to velmi intimne veci manzelskeho zivota ktore sa obycajne riesia v spovedi. Obycajne toto je zdroj nedorozumeni a skreslenych iformaci pretoze to poznas az z druhej, tretej ruky (Fero ti povie ze Janovi knaz povedal). Okrem toho knaz to vzdy posudzuje aj individualne a co je jednemu mozne pre ineho moze byt zakazane. Pri vseobecnych rozhovoroch knaz musi byt rigorozne na dokumentoch a nema priestor na rozne postoje.

Poslať 15.12.2013 11:05:23   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18002 príspevkov
misionar3 píše:
Neviem celkom o co ti ide. Na jednoduchu otazku jednoducha odpoved: ano vsetko je koser. Odpovede v etickej poradni LPP su korektne a spravne. Nazory knazov by si vlastne ani nemal poznat pretoze su to velmi intimne veci manzelskeho zivota ktore sa obycajne riesia v spovedi. Obycajne toto je zdroj nedorozumeni a skreslenych iformaci pretoze to poznas az z druhej, tretej ruky (Fero ti povie ze Janovi knaz povedal). Okrem toho knaz to vzdy posudzuje aj individualne a co je jednemu mozne pre ineho moze byt zakazane. Pri vseobecnych rozhovoroch knaz musi byt rigorozne na dokumentoch a nema priestor na rozne postoje.
Aj pre toto som osobne RKC uz davno poslal do bazin. :D

Poslať 15.12.2013 14:34:13   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3771 príspevkov
To mi je luto. Ved prave o tom je to ze "litera zabija ale duch ozivuje". Knaz pri individualnom vedeni vie najst take rady aby clovek napredoval v duchovnom zivote, vyhybal sa hriechu, posilnoval vieru, rastol v laske a budoval rodinne spolocenstvo. Naozaj sa moze stat ze co je jednemu na povzbudenie druhemu moze byt na pohorsenie. Zavisi to mnohych faktorov. Preto neslobodno zovsebecnovat individualne rady, ani porovnavar komu co ktory knaz poradil

Poslať 15.12.2013 16:05:53   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

napísal 18002 príspevkov
misionar3 píše:
Preto neslobodno zovsebecnovat individualne rady, ani porovnavat komu co ktory knaz poradil
Nemal som na mysli, co komu knaz zakazal, ale fakt, ze to VOBEC moze robit ! :roll:

Poslať 15.12.2013 16:53:48   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
prečo by si niekto nemohol dať poradiť od niekoho, kto sa vyzná v tom, čo považuje za dôležité?

Poslať 15.12.2013 19:26:25   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

od 11.09.2012 8:17:05
napísal 614 príspevkov
Vespa píše:
prečo by si niekto nemohol dať poradiť od niekoho, kto sa vyzná v tom, čo považuje za dôležité?
knaz ma ake osobne skusenosti napr ohladom masturbacie, resp co ta opravnuje tvrdit ze sa "v tom" vyzna?

Poslať 15.12.2013 19:40:03   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

napísal 614 príspevkov
a mimochodom pri podrobnejsom prehliadnuti danej stranky mozem konstatovat ze "koser" urcite nie je, pretoze si neviem dost dobre predstavit ze niektore tie odpovede "od gynekologa" su naozaj od gynekologa (to je co za doktor, ktory radi si precitat pribalovy letacik - to uz potom mozem ordinovat aj ja)

Poslať 15.12.2013 20:03:18   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

od 25.03.2013 13:37:28
napísal 493 príspevkov
kapitán píše:
a mimochodom pri podrobnejsom prehliadnuti danej stranky mozem konstatovat ze "koser" urcite nie je, pretoze si neviem dost dobre predstavit ze niektore tie odpovede "od gynekologa" su naozaj od gynekologa (to je co za doktor, ktory radi si precitat pribalovy letacik - to uz potom mozem ordinovat aj ja)
Neviem ja som tam čítal pár vecí a nezdajú sa mi tak vyhrotené ako ich vnímaš ty. Mne je jedno kto to píše pokiaľ v jeho myšlienkových pochodoch vidím logiku. Napr. čítal som toto a nevidím na tom nič nelogické, zlé či iba dojmové od autora ak si odmyslím náboženský kontext. http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=589:fotografovanie-a-video-intimnych-chvil&catid=16015&Itemid=414
Neviem o čo presne ide v tejto téme avšak podstatné je naučiť sa hľadať pravdu na základe kritického myslenia a nezavrhovať niečo len preto, že to povie osoba x s prívlastkom kňaz, ajatoláh, ateista, žid, vodoinštalatér atď. Treba hodnotiť čo človek vyriekol, aké má úmysly a čo naozaj vie. Nie to aké má postavenie v spoločnosti.

Poslať 15.12.2013 20:09:17   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

napísal 18002 príspevkov
live_D píše:
http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=589:fotografovanie-a-video-intimnych-chvil&catid=16015&Itemid=414
Na to som pocul od Mira Zbirku pekny for.
Citácia:
- Pocuj, kamos, mas nejake fotky Tvojej zeny, kde je naha ?
- Nemam.
- A chces nejake ?
:lol:

Poslať 15.12.2013 20:28:08   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

napísal 614 príspevkov
live_D píše:
Neviem ja som tam čítal pár vecí a nezdajú sa mi tak vyhrotené ako ich vnímaš ty. Mne je jedno kto to píše pokiaľ v jeho myšlienkových pochodoch vidím logiku.
vsak ja som tiez nepisal, ze VSETKY reakcie od tych doktorov su nanic

nuz ale jedno by ti to byt nemalo, pretoze ak ma byt stranka seriozne brana, tak potom v sekcii "odpovede gynekologa", nemoze byt odpoved doslova ze "HAK je zlo" (mimochodom konkretne ta odpoved ani nebola podpisana, ostatne odpovede co som si pozeral boli aspon podpisane menom a priezviskom doktora), pretoze takym sposobom by ziaden gynekolog a ani krestansky neodpovedal; to je ako keby som pred rokom siel na preockovanie kvoli tetanu a obvodna doktorka by na mna vybehla s tym, ze ockovanie je zlo

Poslať 15.12.2013 20:54:18   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

napísal 11033 príspevkov
Citácia:
nemoze byt odpoved doslova ze "HAK je zlo"
existuje v CZ gynekologicka, ktora tvrdi to iste
hormony dokazu dost naburat rovnovahu
ale samozrejme netyka sa to pripadu ked zena uziva HAK kvoli obnoveniu hormonalnej rovnovahy ... (nepravidelny cyklus apod ...)

ale v kazdom pripade pouzivat HAK nie je uzivat C-vitamin apod ... je to dost vazna vec podobne ako napr chemoterapia a pod ... tiez to nie je nieco co by si clovek len tak naordinoval ...
staci precitat vedlajsie ucinky na navode

mam neveriacu kamosku ktorej to stacilo precitat aby odmietla pouzivanie HAK

Poslať 15.12.2013 21:38:32   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

od 25.03.2013 13:37:28
napísal 493 príspevkov
kapitán píše:
live_D píše:
Neviem ja som tam čítal pár vecí a nezdajú sa mi tak vyhrotené ako ich vnímaš ty. Mne je jedno kto to píše pokiaľ v jeho myšlienkových pochodoch vidím logiku.
vsak ja som tiez nepisal, ze VSETKY reakcie od tych doktorov su nanic

nuz ale jedno by ti to byt nemalo, pretoze ak ma byt stranka seriozne brana, tak potom v sekcii "odpovede gynekologa", nemoze byt odpoved doslova ze "HAK je zlo" (mimochodom konkretne ta odpoved ani nebola podpisana, ostatne odpovede co som si pozeral boli aspon podpisane menom a priezviskom doktora), pretoze takym sposobom by ziaden gynekolog a ani krestansky neodpovedal; to je ako keby som pred rokom siel na preockovanie kvoli tetanu a obvodna doktorka by na mna vybehla s tym, ze ockovanie je zlo
Chápem čo tým myslíš ale vieš kto je náchylný veriť bezvýhradne všetkému čo číta takého neochrániš nikdy človek sa musí naučiť filtrovať nezmysli sám.

Poslať 16.12.2013 0:35:50   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

napísal 614 príspevkov
misojogi píše:
existuje v CZ gynekologicka, ktora tvrdi to iste
hormony dokazu dost naburat rovnovahu
ale samozrejme netyka sa to pripadu ked zena uziva HAK kvoli obnoveniu hormonalnej rovnovahy ... (nepravidelny cyklus apod ...)

ale v kazdom pripade pouzivat HAK nie je uzivat C-vitamin apod ... je to dost vazna vec podobne ako napr chemoterapia a pod ... tiez to nie je nieco co by si clovek len tak naordinoval ...
staci precitat vedlajsie ucinky na navode

mam neveriacu kamosku ktorej to stacilo precitat aby odmietla pouzivanie HAK
prirovnavat HAK k chemoterapii je uz trosku (dost) prehnane

vies mnoho liekov ma vedlajsie ucinky, casto aj nepriaznivejsie nez HAK; ja osobne som napr dlhe roky uzival digoxin, co je v podstate alkaloid - glykozidovy jed a moj organizmus casom reagoval tak, ze jeho vedlajsie ucinky prevazili nad jeho liecebnym ucinkom a tak mi ho museli vysadit a to sa stava ovela castejsie nez nastava nepriaznivy ucinok HAKu, lenze este som nepocul ziadneho krestana kricat ze digoxin je zlo; a co potom psychofarmaka, pri ktorych sa musia uzivat dalsie lieky, len na potlacenie vedlajsich ucinkov, no tam takisto, v zivote som nepocul krestana kricat ze napr risperdal je zlo

osobne si myslim, ze v pripade HAKu maju krestania uplne iny problem (ideologicky), a nie je ho vedlajsie ucinky ci zriedkave zdravotne problemy ktore vyvolava; tie vedlajsie ucinky su pre nich ako vitany bonus - maju o dovod viac vykrikovat, no vykrikovali by aj keby HAK nemal absolutne ziadne vedlajsie ucinky

Poslať 16.12.2013 8:30:52   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

napísal 11033 príspevkov
Citácia:
tie vedlajsie ucinky su pre nich ako vitany bonus - maju o dovod viac vykrikovat, no vykrikovali by aj keby HAK nemal absolutne ziadne vedlajsie ucinky
je to tak, hlavny dovod je ze je to umela antikoncepcia

Citácia:
jeho vedlajsie ucinky prevazili nad jeho liecebnym ucinkom a ...
zdravotny dovod je ten ze zdrava zena nepotrebuje uzivat HAK vobec zo zdravotneho hladiska
takze preto tie vedlajsie ucinky su take vykricane
cize aj tento dovod ma vacsiu vahu ako si myslis

[ Príspevkov: 98 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť