Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 98 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Autor Správa
Poslať 20.12.2013 17:08:16   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

od 11.09.2012 8:17:05
napísal 614 príspevkov
alnoth píše:
nepoznas??

len som udiveny kde sa to asi pohybujes. ja sam som zo 4deti a ja sam mam 3. moj brat ma 4, sestra 3, manzelkina sestra 4....
tak sorry poznam z videnia nejake rodiny s viac nez troma detmi, ale su to vyhradne romske rodiny

co sa tyka poctu deti prislusnikov tohoto fora, je vas tu dost, ako by som to nazval, "skutocnych krestanov" a ti sa asi budu riadit bozim "mnozte sa" resp sa nebudu velmi starat o manazment velkosti rodiny; musim sa ale priznat, ze v svojom okoli som zatial vela "skutocnych krestanov" nestretol (neratam clenku klastora cervenych karmelitanok), totiz to ja nepovazujem za krestana niekoho co ma na krku krizik, do kostola ide iba na vianoce a pravidelne sa ozerie na nejakej diskoteke

Poslať 20.12.2013 17:35:16   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
kapitán píše:
napr vies aky postoj zastavala cirkev ku kremacii?
"Pre tvrdosť Vášho srdca Vám Mojžiš dovolil napísať priepustný list..." parafrázujem,
ale dnes tiež Cirkev zľavila v tých menej podstatných veciach, keďže ľudstvo
pokročilo smerom od Boha, aby aspoň bola zachránená podstata viery a mravov.
Teda potvrdzujem, že aj keď Cirkev ako celok žije, v konkrétnom okolí možno sa
nachádza málo skutočných kresťanov, sme rozptýleným stádom medzi ľuďmi
svetského, či pohanského zmýšľania. Inak si myslím, že nejestvujú červené karmelitánky,
možno si mal na mysli kartuziánov v minulosti žijúcich v Červenom Kláštore.

Poslať 20.12.2013 20:45:38   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10968 príspevkov
Citácia:
a prave preto nepovazujem cirkev za autoritu v nicom - napr vies aky postoj zastavala cirkev ku kremacii?
su veci nemenne a su veci u ktorych sa postoj meni
odpor ku kremacii bol z dovodu ze kremacia sa v tom case povazovala za vyraz odporu voci cirkvi a tak bola propagovana
ako vysmech z cirkevneho tvrdenia o vzkrieseni zmrtvych na konci vekov
z toho dovodu bola docasne zakazana hlavne ak islo o tento dovod
ale predtym cirkev mala ku kremacii celkom pozitivny vztah, staci si spomenut na Jana Husa a pod ... :lol: :lol: :lol:

ako nemenne je napr ucenie o Trojici, alebo o panenstve Panny Marie apod ...

Poslať 20.12.2013 21:21:21   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

napísal 614 príspevkov
teta-txt píše:
Inak si myslím, že nejestvujú červené karmelitánky,
samozrejme, som sa pomylil - je to klastor bosych karmelitanok, na Slovensku su dva, jeden je v Kosiciach a jeden v Detve a ja ho vidim z okna

Poslať 20.12.2013 21:22:18   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

napísal 614 príspevkov
misojogi píše:
ale predtym cirkev mala ku kremacii celkom pozitivny vztah, staci si spomenut na Jana Husa a pod ... :lol: :lol: :lol:
taketo morbidne vtipky sa ti pacia? :)

misojogi píše:
ako nemenne je napr ucenie o Trojici, alebo o panenstve Panny Marie apod ...
ale ved ja to beriem, tie dogmy a ucenia, kotre sa netykaju materialnych veci netreba velmi menit, ale da sa povedat, ze vsetko co sa tyka materie musi cirkev skor ci neskor menit, lebo ako napreduje pokrok, tak sa cirkevne ucenie coraz viac rozchadza s realitou

Poslať 21.12.2013 2:20:53   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10968 príspevkov
Citácia:
vsetko co sa tyka materie musi cirkev skor ci neskor menit, lebo ako napreduje pokrok, tak sa cirkevne ucenie coraz viac rozchadza s realitou
niekedy sa realita rozchadza so zdravym rozumom
vteda je celkom dobre ked sa Cirkev ozve

Poslať 21.12.2013 17:36:02   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

napísal 614 príspevkov
misojogi píše:
niekedy sa realita rozchadza so zdravym rozumom
vteda je celkom dobre ked sa Cirkev ozve
to by sme si museli nieco porozpravat o tom tzv "zdravom rozume" aka tradicii

Poslať 21.12.2013 17:58:33   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
kapitán píše:
teta-txt píše:
Inak si myslím, že nejestvujú červené karmelitánky,
samozrejme, som sa pomylil - je to klastor bosych karmelitanok, na Slovensku su dva, jeden je v Kosiciach a jeden v Detve a ja ho vidim z okna
Trochu závidím, lebo ja také vymoženosti nemám, hoci mám inak super výhľad na BA. Aj vidíš záhradu (so sestrami) alebo len kláštor?

Poslať 21.12.2013 20:04:39   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

napísal 614 príspevkov
teta-txt píše:
Trochu závidím, lebo ja také vymoženosti nemám, hoci mám inak super výhľad na BA. Aj vidíš záhradu (so sestrami) alebo len kláštor?
vidim im do dvora doslovne (je to nejakych 900m no klastor je na prilahlej casti kopca a ja byvam na 6. poschodi czie vzdialenost sa vzdusnou ciarou skracuje) a tie sestry normalne pracuju vonku lebo tam maju zahradne políčka; ked idem na huby tak vidim z naprotivneho kopca im rovno do zahrady z nejakych 200m; kludne mozem ist aj popri plote, ale ten je dost vysoky a samozrejme nemam dovod tam nakukat, je to ich sukromie

Poslať 25.12.2013 21:01:08   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 7:17:46
napísal 7621 príspevkov
kapitán píše:
Baca Roman píše:
doktora sa tiez nepytas ked ta vysetruje v ordinacii ci sa vyzna v tom ktorom probleme ktory ta trapi, proste mu doverujes ze je od toho doktor aby ti poradil a naordinoval tu spravnu liecbu.
tak to si na velkom omyle
ja relativne dobre viem o co ide pri vysetreni a svoju diagnozu detailne poznam a nepovazujem osetrujuceho lekara za sprostredkovatela bozich slov

napr pri uraze som mal secnu ranu a odmietol som stehy a navrhol som "motyliky" pretoze som dost netolerantny k ocakavanej bolesti (a zaroven ma nejaka jazva navyse netrapi, kedze ich mam po operaciach uz dost) a doktor uznal moju poziadavku a osetril ma tak ako som si to ja vyziadal

Baca Roman píše:
Nezabudajme ze Cirkev tu je cez dve tisicrocia, a to uz je pekna doba aby si zotriedila co je hriech a ako nan...
a prave preto nepovazujem cirkev za autoritu v nicom - napr vies aky postoj zastavala cirkev ku kremacii?
V omyle si ty, pokial vysoku skolu a viacrocne skusenosti v odbore pri akomkolvek povolani nepovazujes za profesnu znalost tak to svedci len o tom ze si ignorant, pripadne sa vramci diskusie nacas do tejto pozicie stylizujes. Nejake dohadovanie sa s lekarom vobec nedokazuje ze on po vsetkych skolach a praxi nie je vacsim odbornikom na lekarstvo ako ty. To len dokazuje ze si mu navrhol iny postup liecby a on to zo svojej pozicie a vedomosti prijal ako dalsiu moznost a s tebou suhlasil.

Ohladne cirkvi a jej fundovanosti je to to iste. Isto si na hriech a otazky s tym suvisiace odbornik vacsi ako tie generacie svatcov pocas dvoch tisic rokov ktori sa tymito temami zaoberali.

Ohladne kremacie ti neodpoviem, nesuvisi s temou.

Poslať 26.12.2013 0:12:34   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

napísal 614 príspevkov
Baca Roman píše:
V omyle si ty, pokial vysoku skolu a viacrocne skusenosti v odbore pri akomkolvek povolani nepovazujes za profesnu znalost tak to svedci len o tom ze si ignorant, pripadne sa vramci diskusie nacas do tejto pozicie stylizujes. Nejake dohadovanie sa s lekarom vobec nedokazuje ze on po vsetkych skolach a praxi nie je vacsim odbornikom na lekarstvo ako ty. To len dokazuje ze si mu navrhol iny postup liecby a on to zo svojej pozicie a vedomosti prijal ako dalsiu moznost a s tebou suhlasil.
pekneho strasiacika si si vystaval, len co je pravda

pretoze nic take som nenapisal, napisal som jedine to, ze samotneho doktora pretoze je doktorom nepovazujem za autoritu a diskutujem s nim ak niecomu nerozumiem a ak sa mi nieco nepaci na jeho praci tak mu to dam vediet, aj ked som iba relativne viac informovany laik

Baca Roman píše:
Ohladne cirkvi a jej fundovanosti je to to iste. Isto si na hriech a otazky s tym suvisiace odbornik vacsi ako tie generacie svatcov pocas dvoch tisic rokov ktori sa tymito temami zaoberali.
nuz z mojho pohladu teologovia nie su ziadni odbornici (co vobec skumaju?), pretoze narozdiel od doktorov nenapreduju v poznani - resp pozmenia svoj nazor iba ak sa realita az priliz rozchadza s ich dogmami (a aj to iba v okrajovych veciach s vierou priamo nesuvisiacich)

Poslať 26.12.2013 3:29:42   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
kapitán píše:
Baca Roman píše:
pekneho strasiacika si si vystaval, len co je pravda

pretoze nic take som nenapisal, napisal som jedine to, ze samotneho doktora pretoze je doktorom nepovazujem za autoritu a diskutujem s nim ak niecomu nerozumiem a ak sa mi nieco nepaci na jeho praci tak mu to dam vediet, aj ked som iba relativne viac informovany laik

Baca Roman píše:
nuz z mojho pohladu teologovia nie su ziadni odbornici (co vobec skumaju?), pretoze narozdiel od doktorov nenapreduju v poznani - resp pozmenia svoj nazor iba ak sa realita az priliz rozchadza s ich dogmami (a aj to iba v okrajovych veciach s vierou priamo nesuvisiacich)
Doktora vramci doktorstva nepovazujes za ziadnu autoritu ale ja ked ta na to upozornim tak vyrabam strasiacika.. Nesliapes si trosku po jazyku?

Je to mozne? Ty sa chces fundovane vypravat o teologii a teologoch a nemas ani predstavu cim sa teologia zaobera? :o

Ako som napisal, totalny ignorant.

Poslať 26.12.2013 9:28:05   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

napísal 614 príspevkov
Baca Roman píše:
Doktora vramci doktorstva nepovazujes za ziadnu autoritu ale ja ked ta na to upozornim tak vyrabam strasiacika.. Nesliapes si trosku po jazyku?
nie, nesliapem; precitaj si poriadne tvoju reakciu na mna nasledne moju odpoved

Baca Roman píše:
Je to mozne? Ty sa chces fundovane vypravat o teologii a teologoch a nemas ani predstavu cim sa teologia zaobera? :o
to je ako? fundovane

zda sa, ze mas lepsie skusenosti s tym co "skuma" teologia, pouc ma teda

Poslať 26.12.2013 11:07:44   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
kapitán píše:
Baca Roman píše:
nie, nesliapem; precitaj si poriadne tvoju reakciu na mna nasledne moju odpoved

Baca Roman píše:
to je ako? fundovane

zda sa, ze mas lepsie skusenosti s tym co "skuma" teologia, pouc ma teda
A zase necita... ach jaj, ja pisem "teologia zaobera" a uz tu uz pise ze "skuma"...

Nastuduj si to. Studium teologie je stvorrocne, takze ti prajem vela zdaru. Dufam ze odteraz sa nebudes pohrdavo k nej vyjadrovat ani k tym ktori to stvorrocne studium ukoncili a ze sa nevyznaju v tom co studovali.

Pytas sa: to je ako? fundovane, to je presne opacne ako to robis momentalne ty. Ale vsimol som si ze nielen ohladne teologie, ty si "odbornik" na lekarstvo, psychologiu deti, odbornik na to co choroba je a co nie je, to len zratuvam tvoje posledne prispevky ktore som zaregistroval za jeden den na tomto fore, no proste taky chrobak truhlik, vsade bol, vsetko videl, do vsetkeho sa vyzna..

Poslať 26.12.2013 11:51:49   Re: Je to vsetko koser? (liga par paru)

napísal 614 príspevkov
Baca Roman píše:
A zase necita... ach jaj, ja pisem "teologia zaobera" a uz tu uz pise ze "skuma"...

Nastuduj si to. Studium teologie je stvorrocne, takze ti prajem vela zdaru. Dufam ze odteraz sa nebudes pohrdavo k nej vyjadrovat ani k tym ktori to stvorrocne studium ukoncili a ze sa nevyznaju v tom co studovali.

Pytas sa: to je ako? fundovane, to je presne opacne ako to robis momentalne ty. Ale vsimol som si ze nielen ohladne teologie, ty si "odbornik" na lekarstvo, psychologiu deti, odbornik na to co choroba je a co nie je, to len zratuvam tvoje posledne prispevky ktore som zaregistroval za jeden den na tomto fore, no proste taky chrobak truhlik, vsade bol, vsetko videl, do vsetkeho sa vyzna..
zaoberat sa a skumat je skoro to iste

ale budem sa pohrdavo vyjadrovat, pretoze ju nepovazujem za rovnocennu exaktnym vedam (a nie som sam), a predsa maju teologovia pocit, ze mozu ovplyvnovat smerovanie badania exaktnych vied

schopnost diskutovat zo mna nerobi odbornika v nicom, dobreho diskutera zo mna robi schopnost orientacie v teme a zhromazdovanie udajov, to ze sa zameriavam na niektore pribuzne temy neznamena, ze som v nich odbornik, ale jednoznacne som lepsi diskuter nez niektori tu (vcetne teba) lebo nemam za potrebu nikoho napadat ad hominem a podobne ak stracam podu pod nohami

[ Príspevkov: 98 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť