Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 2 ] 
Autor Správa
Poslať 26.11.2013 0:42:45   Neviditeľní ľudia medzi nami

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5187 príspevkov
...precitala som si http://www.cas.sk/clanok/266275/sok-pri-sledovani-tv-v-spravach-zistila-ze-nasli-mrtvolu-jej-mamy.html
Odhliadnuc od hlupeho titulku, ktory je pre bulvar uz prislovecny, ma zaujali dve veci:
1. samotny smutny pribeh vztahu matky s dcerou, kde mozeme len hadat, preco bol taky, aky bol...
2. fakt, ze cloveka najdu mrtveho v byte az po takom dlhom case. Ako je to mozne, ved zila v dome plnom bytov a susedov. Desat rokov si nik nic nevsimol? Ani nic necitil? Ved taka mrtvola v rozklade, vlastne jej pach, sa neda len tak prehliadnut...

...nie je to az take vynimocne, aj u nas sa z casu na cas stane podobny pripad. Ide o osamelo zijucich ludi, ktorych si nik nevsima, nikoho nezaujimaju...a uprostred velkych miest su neviditelni aj pre najblizsich susedov.
Na dedinach su susedia vsimavejsi, ak niekoho 2-3 dni nevidia, je im to podozrive a snazia sa zistit, ci je sused/a v poriadku. Tam este lahostajnost mesta nedorazila, a to je dobre...

...premyslam, co vlastne ja sama viem o ludoch, medzi ktorymi zijem. Vela toho nie je, ale ked som dlhsi cas nevidela tetu z prizemia, ktorej sme obcas cestou z domu otvarali flase mineralky (vystriehla nas, ked pocula vytah, lebo sama si uz so smyklavym plastovym vrchnacikom nevedela rady), sla som sa na nu spytat panej odvedla, a ta mi povedala, ze prave umrela. Mala stastie, ze tu zije zopar "starousadlikov", ktori sa vzajomne casto navstevuju a aj ju si vzali pod kridla...

...ake su vase skusenosti? Vsimli by ste si, ze niekto potrebuje vasu pomoc? Starate sa takto o niekoho cudzieho? A co robit, aby bolo takychto smutnych pribehov co najmenej?

Poslať 25.12.2013 21:52:10   Re: Neviditeľní ľudia medzi nami

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 7:17:46
napísal 7621 príspevkov
Priznak doby. Casy ked kazdy poznal kazdeho zo svojho okolia su zda sa prec. Ostala len komunikacia cez net. Aspon nieco. aj ked vieme ze to nie je to iste...

[ Príspevkov: 2 ] 

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť