Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 9 ] 

ste ochotny/a pomoct ludom bez domova formou:
nakupu potravin 27%  27%  [ 4 ]
financnym prispevkom 7%  7%  [ 1 ]
kupou casopisu Nota bene 7%  7%  [ 1 ]
darovanim satstva 47%  47%  [ 7 ]
nepomaham tymto ludom 13%  13%  [ 2 ]
Celkom hlasov : 15
Autor Správa
Poslať 16.11.2013 18:54:38   potravinová zbierka pre bezdomovcov

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
V tychto dnoch na Slovensku prebieha zbierka trvanlivych potravin na pomoc bezdomovcom.

Slovenska katolicka charita zbiera potraviny v obchodnom retazci Tesco.
Prispiet mozete do 20. novembra 2013 do zbernych vozikov umiestnenych spravidla v priestoroch za pokladnami (dobrovolnici vas nasmeruju). :-)

Vitane su muka, cestoviny, ryza, strukoviny, pastety, trvanlive mlieko, kava, caj, cukor a pod., ale aj mydla, toaletny papier, vreckovky, cistiace prostriedky . . .

http://www.vyveska.sk/zbierka-trvanlivych-potravin-pre-ludi-bez-domova.html

Poslať 17.11.2013 14:03:30   Re: potravinová zbierka pre bezdomovcov

Obrázok užívateľa

od 25.03.2013 13:37:28
napísal 493 príspevkov
Osobne si myslím, že existencia ľudí bez domova je výsledkom kapitalizmu. Treba zmeniť kapitalizmus lebo dávaním vecí bezdomovcom nieje vyriešenie príčiny ale riešenie dôsledkov.

Poslať 17.11.2013 14:26:09   Re: potravinová zbierka pre bezdomovcov

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
Mylis sa, bezdomovci-zobraci a tulaci tu boli v kazdom zriadeni, nie je to produkt kapitalizmu.
V socializme sa spolocnost tvarila, ze neexistuju, pripadne ich zatvarala do vazenia za prizivnictvo, tulactvo a pod.

Poslať 17.11.2013 15:05:21   Re: potravinová zbierka pre bezdomovcov

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5187 príspevkov
...peniaze im nedavam, no podelit o jedlo sa mozem vzdy. Neubudne mi preto z taniera...

Poslať 17.11.2013 15:46:30   Re: potravinová zbierka pre bezdomovcov

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
frederik píše:
Mylis sa, bezdomovci-zobraci a tulaci tu boli v kazdom zriadeni, nie je to produkt kapitalizmu.
V socializme sa spolocnost tvarila, ze neexistuju, pripadne ich zatvarala do vazenia za prizivnictvo, tulactvo a pod.
Ak ich vytvoril kapitalizmus a nerieši ich sú výsledkom kapitalizmu. Stačí ak stratíš prácu nemáš financie nemáš ako platiť za byt/dom energie atď už si na ulici. Ako kapitalizmus chráni človeka pred tým aby sa stal bezdomovcom ? Uvedom si, že to, že ty máš prácu domov jedlo vodu teplo energie ešte neznamená, že to všetko nemôžeš stratiť a skončiť ako oni. Neviem o jedinom mechanizme ktorý by v kapitalizme bol navrhnutý tak aby sa to nemohlo stať hocikomu z nás. Ak taký mechanizmus v kapitalizme vidíš a poznáš ho budem rád ak mi o ňom povieš a vysvetlíš mi ako funguje.

Poslať 17.11.2013 16:01:13   Re: potravinová zbierka pre bezdomovcov

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17983 príspevkov
live_D píše:
Ak taký mechanizmus v kapitalizme vidíš a poznáš ho budem rád ak mi o ňom povieš a vysvetlíš mi ako funguje.
Basic income ...

Poslať 17.11.2013 16:16:08   Re: potravinová zbierka pre bezdomovcov

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5187 príspevkov
...juuuj, ved ti vravi, ze bezdomovcov nevytvoril kapitalizmus. Boli tu odnepamati, rozdiel je len v tom, ze dnes ich je viac vidiet a nie su zato zatvarani do basy...
...prirodzene, ani bezdomovci nie su vsetci rovnaki. Su aj taki, co si tento sposob zivota vybrali dobrovolne, aj ked je to pre nas nepochopitelne...pre mna je ale ovela nepochopitelnejsie, ze niekto ma kdesi rodinu, ktora mu v tazkostiach nepomohla a on skoncil na ulici...osudy tych ludi su rozne...

...nech je ako chce, my problem bezdomovectva nevyriesime. Mozeme im pomoct prezit zimu. To je najtazsie obdobie v roku. Preto rada nakupim potraviny a caj a darujem to utulku, kde sa mozu vyspat, najest a umyt. Ako vravim, ja nebudem mat menej, ked to urobim...

Obrázok

Poslať 17.11.2013 16:58:29   Re: potravinová zbierka pre bezdomovcov

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
Dvaja bezdomovci si spali pred vchodom do jednej z pasáži v BA, kým vo vnútri už boli otvorené obchody.
Na zemi papiere, vankúšom bol sáčok s vecami, boli prikrytí dekou. Pred vstupom do pasáže bol mierny smrádok, lebo sa tam.... Majitelia obchodov v pasáži prejavili milosrdenstvo, že nezavolali polišov.

Poslať 17.11.2013 17:03:32   Re: potravinová zbierka pre bezdomovcov

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
legionar píše:
live_D píše:
Ak taký mechanizmus v kapitalizme vidíš a poznáš ho budem rád ak mi o ňom povieš a vysvetlíš mi ako funguje.
Basic income ...
Pokiaľ viem ak myslíš NZP teda basic income u nás neexistuje zatiaľ. Myslel som už také čo sú uvedené do praxe. Ono u nás to vyriešili bezdomovci tak, že si vytvorili ubytovanie zo stanov pod mostom a ľudia im tam nosia jesť.

[ Príspevkov: 9 ] 

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť