Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 130 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Správa
Poslať 08.01.2014 14:20:30   Re: Predpoklady šťastného manželstva

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
Mam pred sebou dvojicu, ktorej do tridsiateho vyrocia chyba par rokov.
Stale su do seba zamilovani, drzia sa za ruky, su k sebe pozorni, uctivi. . .malokedy sa to dnes vidi.
Take pary su pre mna vzdy povzbudenim. :-)

Poslať 08.01.2014 19:10:47   Re: Predpoklady šťastného manželstva

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
Waw, tak pripájam sa ku gratulantom, Legimu všetko dobré do ďalších rokov,
aby šťastne oslávil 30. výročie aj cirkevného sobáša.

Poslať 08.01.2014 19:38:33   Re: Predpoklady šťastného manželstva

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3772 príspevkov
Legi gratulujem aj ja. Si naozaj kompetentny vyjadrovat sa k "Predpoklady stastneho manzelstva"

Poslať 08.01.2014 19:55:45   Re: Predpoklady šťastného manželstva

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 7:17:46
napísal 7621 príspevkov
Gratulujem legi!

My mame o rok!

Tak nech vam to vydrzi do vecnosti! :)

Poslať 13.01.2014 1:48:15   Manželstvo nie je pre teba

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11037 príspevkov
http://sethadamsmith.com/2013/11/12/manzelstvo/

Manželstvo nie je pre teba

Manželstvo nie je pre teba
Seth Adam Smith / November 12, 2013

Len po roku a pol manželstva som nedávno došiel k záveru, že manželstvo nie je pre mňa.

Predtým, než ma predčasne odsúdite, prečítajte si, prosím, tento blog.

So ženou sme sa zoznámili na strednej ako pätnásťroční. Desať rokov sme boli najlepšími priateľmi až kým… až kým sme sa nerozhodli, že už viac nechceme byť len priateľmi :) Zaľúbiť sa do najlepšieho priateľa – to môžem každému len odporúčať, všetkým to len prospeje.

Ani to, že som sa zamiloval do svojej najlepšej priateľky, ma však neuchránilo pred niektorými strachmi a obavami z manželstva. Čím viac sme sa približovali k rozhodnutiu zobrať sa, tým viac ma napĺňal paralyzujúci strach. Som pripravený? Je toto rozhodnutie správne? Je Kim pre mňa tá pravá? Urobí ma šťastným?

V jednu osudovú noc som tieto moje myšlienky a obavy prezradil môjmu otcovi.

Asi každý z nás už niekedy zažil ten pocit, keď sa čas spomalí, všetko naokolo stíchne a chvíľa akoby nás vtiahla do seba. Vtedy vieme, že na tento okamih nikdy nezabudneme.

Tak som sa cítil, keď mi môj otec s chápavým úsmevom odvetil: „Seth, si strašne sebecký, takže sa ti to pokúsim zjednodušiť: manželstvo nie je pre teba. Neoženil si sa, aby si bol šťastný ty, ale aby si urobil šťastným niekoho iného. Manželstvo navyše vôbec nie je pre teba. Ženíš sa pre rodinu. Nie len pre príbuzných a tak, ale i pre svoje budúce deti. Kto chceš, aby ti ich pomáhal vychovávať? Aby ich ovplyvňoval? Manželstvo nie je pre teba. Nie je o tebe. Manželstvo je o človeku, ktorého si vezmeš.“

A presne v tom okamihu som si uvedomil, že Kim je pre mňa tá pravá. Uvedomil som si, že ju chcem spraviť šťastnou, chcem ju vidieť usmievať sa a rozosmievať ju každý jeden deň. Chcem byť súčasťou jej rodiny a moja rodina chce byť súčasťou tej jej. Spomenul som si na všetky tie okamihy, keď som ju videl, ako sa hrá s mojimi neterami. a vedel som, že práve s ňou si chcem založiť vlastnú rodinu.

Rada môjho otca bola pre mňa šokom, no i veľkým odhalením. Išla celkom proti základom dnešnej “filozofie obchodných domov”, ktorá vraví, že z čoho nemáš radosť, to môžeš vrátiť a vymeniť za nové.

Nie, pravé manželstvo (a skutočná láska) nikdy nie je o tebe. Je o človeku, ktorého miluješ – o jeho potrebách, túžbach a snoch. Sebec sa pýta: „A čo z toho mám ja?“, kým Láska sa pýta: „Čo ti môžem dať?“

Pred nejakým časom mi moja žena ukázala, čo to vlastne znamená nezištne niekoho milovať. Niekoľko mesiacov som kvôli strachu a roztrpčeniu voči nej chladol. Napätie sa hromadilo a keď to už ani jeden z nás nemohol vydržať, vybuchol som. Bol som bezcitný. Bol som sebecký.

No miesto toho, aby Kim reagovala rovnako sebecky ako ja, ona urobila niečo absolútne úžasné – zaliala ma svojou nekonečnou láskou. Bez ohľadu na všetku tú bolesť a utrpenie, čo som jej spôsobil, ma objala a upokojila moju dušu.

Uvedomil som si, že som zabudol na radu môjho otca. Kým z Kiminej strany bolo manželstvo o láske ku mne, z mojej strany v ňom šlo len a len o mňa. Toto trpké precitnutie ma rozplakalo. Sľúbil som svojej žene, že sa budem snažiť byť lepším.

Všetci, ktorí čítate tento článok – ženatí a vydaté, či takmer ženatí a vydaté a dokonca aj tí, ktorí chcú navždy ostať slobodní – chcem, aby ste vedeli, že manželstvo nie je pre vás. Žiadny skutočný vzťah o láske nie je pre vás. Láska je o človeku, ktorého milujete.

A, paradoxne, čím viac toho človeka milujete, tým viac lásky sa vám dostane. A nie len od vašej drahej polovičky, ale aj od jej či jeho priateľov a rodiny a tisícok ďalších ľudí, ktorých by ste nikdy nestretli, ak by vaša láska ostala egocentrická.

Manželstvo a láska skutočne nie sú pre vás. Sú pre ostatných.

Poslať 13.01.2014 21:04:37   Re: Manželstvo nie je pre teba

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3772 príspevkov
velmi pekne povedané. Zit v manželstve znamená "žiť v nebi toho druhého" t.j. tak aby sa moj manželský partner cítil ako v nebi.

Akurát nechápem prečo si to dal dvakrát - raz ako link a raz ako spoiler

Poslať 13.01.2014 23:50:36   Re: Manželstvo nie je pre teba

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11037 príspevkov
niekedy sa povdny text strati a ostane jedine skopirovana zaloha na fore

Poslať 14.01.2014 21:31:09   Re: Manželstvo nie je pre teba

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
Ja skor nechapem, preco vytvaras duplicitnu temu-clanok je to sice pekny, ale o tomto sa uz hovori v teme "predpoklady stastneho manzelstva".
Netreba na kazdy clanok zakladat nove vlakno. . .

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18003 príspevkov
A z opacnej strany:
http://www.krestan.sk/blog/mana/som-krestanka-a-idem-sa-rozvadzat

Ako vidiet, krestanstvo nie je ani nutnou, ani postacujucou podmienkou stastneho manzelstva ...

Poslať 25.01.2014 12:29:25   Re: Predpoklady šťastného manželstva

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 7:17:46
napísal 7621 príspevkov
legionar píše:
A z opacnej strany:
http://www.krestan.sk/blog/mana/som-krestanka-a-idem-sa-rozvadzat

Ako vidiet, krestanstvo nie je ani nutnou, ani postacujucou podmienkou stastneho manzelstva ...
Postacujucou nutnou podmienkou stastneho manzelstva nie je nic pokial sa jeden ci druhy (ci pripadne obaja) sprava ako magor...

Zaroven nemozme zabudat ze manzelstvo je sviatost, to znaci, obaja pokial chcu mozu prijimat nadprirodzenu milost na stastne spoluzitie. To pisem preto aby sa nepovedalo ze sobas pred Bohom je nepotrebny.

Zlyhanie manzelstva je tragedia, samozrejme, osoba ktora je tyrana ma narok byt separovana od nasilnika. To len taka poznamocka k tomu linku.

[ Príspevkov: 130 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť