Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 130 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Autor Správa
Poslať 26.02.2013 13:50:58   Re: Predpoklady šťastného manželstva

od 16.06.2005 10:52:25
napísal 8572 príspevkov
vacsinou sa dozvedam (som sa dozvedal, teraz uz sa okolo mna take diskusie prilis nevyskytuju), ze mladi si predsa musia vyskusat "ci im to bude v posteli klapat".

ja si k tomu myslim dve veci:
- ak su to dvaja mladi, zdravi a majuci sa v laske, tak im nema velmi co neklapat a pokial neklape, tak dovod je inde nez v posteli
- vacsinou sa tym nemysli, ze skusme co vsetko budem musiet JA UROBIT aby nam to spolu klapalo, ale v skutocnosti sa tym mysli, ze "teraz si ja vyskusam ci s nou/nim budem JA SPOKOJNY".

Poslať 26.02.2013 15:14:26   Re: Predpoklady šťastného manželstva

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3772 príspevkov
áno s tým argumentom sa stretávam. Žial je úplne nesprávny. Sexuálne spolužitie nie je možné vyskúšať pred manželstvom. Je možné vyskúšať fyziológiu, ale tá funguje vždy ak niekto nemá nejakú anatomickú anomáliu, ale ak ju má tak o tom vie a nemusí nič skúšať! Ale aj sexuálny súlad v manželstve závisí od viacerých faktorov. Predovšetkým od vzájomnej lásky, zodpovednosti jedného za druhého, túžby urobiť toho druhého šťastným a v katolíckom manželstve aj túžbou o vzájomné posvätenie. Mimo manželstva to nie je možné a ide o uspokojenie vlastných sexuálnych túžob. My sme prešli historickým psychosociálnym vývinom počas ktorého sa nám hlboko do podvedomia zakódovala podmienka že sexuálny život patrí do manželstva. Preto každý sexuálny styk mimo manželstva je z hĺbky podvedomia blokovaný a nie je možné ho prežívať v jeho kráse a hĺbke ktorú má. Len v manželstve sú splnené podmienky a úplné odovzdanie sa jeden druhému.
To je ako s parašutistom, ak sa bojí skočiť z lietadla že je to vysoko a chce si to predtým vyskúšať či všetko bude fungovať. Preto vezme padák a skočí z kostolnej veže. Síce je všetko v poriadku on sa zabije pretože padák sa neotvorí nakoľko neboli splnené podmienky aby mohol fungovať (malá výška).

Aby mohol sex fungovať tiež musia byť splnené určité podmienky a mimo manželstva splnené nie sú. Tí čo sexujú mimo manželstva (žijú spolu na divoko) ani netušia o čo sa ochudobňujú

Poslať 05.12.2013 19:30:23   Re: Predpoklady šťastného manželstva

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
Niekto hľadá v manželstve svoje štastie, iný šťastie druhého
http://www.cestaplus.sk/tema/mesiac/december-2013/manzelia-kondelovci

Poslať 05.12.2013 19:39:55   Re: Predpoklady šťastného manželstva

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18003 príspevkov
misionar3 píše:
áno s tým argumentom sa stretávam. Žial je úplne nesprávny. Sexuálne spolužitie nie je možné vyskúšať pred manželstvom. Je možné vyskúšať fyziológiu, ale tá funguje vždy ak niekto nemá nejakú anatomickú anomáliu, ale ak ju má tak o tom vie a nemusí nič skúšať! Ale aj sexuálny súlad v manželstve závisí od viacerých faktorov. Predovšetkým od vzájomnej lásky, zodpovednosti jedného za druhého, túžby urobiť toho druhého šťastným a v katolíckom manželstve aj túžbou o vzájomné posvätenie. Mimo manželstva to nie je možné a ide o uspokojenie vlastných sexuálnych túžob. My sme prešli historickým psychosociálnym vývinom počas ktorého sa nám hlboko do podvedomia zakódovala podmienka že sexuálny život patrí do manželstva. Preto každý sexuálny styk mimo manželstva je z hĺbky podvedomia blokovaný a nie je možné ho prežívať v jeho kráse a hĺbke ktorú má. Len v manželstve sú splnené podmienky a úplné odovzdanie sa jeden druhému.
To je ako s parašutistom, ak sa bojí skočiť z lietadla že je to vysoko a chce si to predtým vyskúšať či všetko bude fungovať. Preto vezme padák a skočí z kostolnej veže. Síce je všetko v poriadku on sa zabije pretože padák sa neotvorí nakoľko neboli splnené podmienky aby mohol fungovať (malá výška).
Aby mohol sex fungovať tiež musia byť splnené určité podmienky a mimo manželstva splnené nie sú. Tí čo sexujú mimo manželstva (žijú spolu na divoko) ani netušia o čo sa ochudobňujú
Myslim, ze tak, ako si to popisal, to nefunguje.
Na to, aby si vedel porovnavat vnutorne prezivanie lasky pri manzelskom a mimomanzelskom sexe by si musel nielenze OBA vyskusat, ale dokonca vyskusat ich v mnohych roznych pripadoch.
Inak je to iba vyznanie jedneho cloveka o prezivani jednej veci v jednom konkretnom pripade, ktore ale, bohuzial, automaticky zobecnujes na cele ludstvo.
A to je dost posetile ...

Poslať 05.12.2013 20:22:23   Re: Predpoklady šťastného manželstva

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11037 príspevkov
Citácia:
by si musel nielenze OBA vyskusat, ale dokonca vyskusat ich v mnohych roznych pripadoch.
taky klasicky:
Citácia:
Nedavno som videl napis pri vstupe do kostola:
vstúpiť do chrámu v šortkách­ a krátkych­ rukávoch­ je taký hriech ako zviesť manželku­ blízneho­ svojho !
Este ze som mal pero pri sebe, hned som dopisal:­ Oboje som vyskúšal.­ Nedá sa porovnať!!

Poslať 07.01.2014 20:43:56   Re: Predpoklady šťastného manželstva

napísal 18003 príspevkov
Dnes mame 30. vyrocie svadby ... :D

Poslať 07.01.2014 20:50:13   Re: Predpoklady šťastného manželstva

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5187 príspevkov
...gratulujeme! :-D
tak legi, este dva roky a bude to okruhle... ;)

Poslať 07.01.2014 20:51:45   Re: Predpoklady šťastného manželstva

napísal 18003 príspevkov
anuk píše:
...gratulujeme! :-D
tak legi, este dva roky a bude to okruhle... ;)
Takym poctom velmi nerozumiem ... :)

Poslať 07.01.2014 20:53:59   Re: Predpoklady šťastného manželstva

Obrázok užívateľa

napísal 5187 príspevkov
...to vazne? A co si to za programatora, ha? :-D

Poslať 07.01.2014 20:56:02   Re: Predpoklady šťastného manželstva

napísal 18003 príspevkov
anuk píše:
...to vazne? A co si to za programatora, ha? :-D
Uz som si myslel, ze si vestica, pretoze o 2 roky naozaj budeme mat 30. vyrocie cirkevneho sobasa ... ;)

Poslať 07.01.2014 21:05:00   Re: Predpoklady šťastného manželstva

Obrázok užívateľa

napísal 5187 príspevkov
...no super, tak o dva roky ro bude okruhle dvojmo. :-)
V rovnaky den?
P. S. to uz mi viaceri vraveli, ze som vestica...

Poslať 07.01.2014 21:07:17   Re: Predpoklady šťastného manželstva

napísal 18003 príspevkov
anuk píše:
...no super, tak o dva roky ro bude okruhle dvojmo. :-)
V rovnaky den?
P. S. to uz mi viaceri vraveli, ze som vestica...
Nie, to bude 15.2. :)
Som takmer presvedceny o tom, ze (ak dozijeme), tak o 10 rokov mi zaciatkom februara pripomenies, ze sa uz blizi moje vyrocie ... :D

Poslať 07.01.2014 21:14:03   Re: Predpoklady šťastného manželstva

Obrázok užívateľa

napísal 5187 príspevkov
legionar píše:
ie, to bude 15.2. :)
...super, to sa dobre pamata, starka by mala na ten datum narodeniny...

Citácia:
Som takmer presvedceny o tom, ze (ak dozijeme), tak o 10 rokov mi zaciatkom februara pripomenies, ze sa uz blizi moje vyrocie ... :D
:palec: ...ak budu splnene podmienky uvedene vyssie, nepochybne... :-D

Poslať 07.01.2014 23:04:06   Re: Predpoklady šťastného manželstva

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
legionar píše:
V tomto si na pagu jedinecny-vzdy sa s nami podelis o dolezite udalosti z tvojho zivota. ;)

Prajem vam obom vsetko dobre do dalsej tridsiatky. :-D

napísal 18003 príspevkov
frederik píše:
legionar píše:
V tomto si na pagu jedinecny-vzdy sa s nami podelis o dolezite udalosti z tvojho zivota. ;)
Prajem vam obom vsetko dobre do dalsej tridsiatky. :-D
Dakujem.
Iba som prispel k teme - "Predpoklady stastneho manzelstva". ;)
Jednym z nich je aj - "vydrzat spolu aspon 30 rokov" ... :D
(Aj ked to mozno uz nie je predpoklad, ale dosledok ;) )

[ Príspevkov: 130 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť