Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 254 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší
Autor Správa
Poslať 22.10.2022 10:48:53   Re: Nedelne nakupovanie

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 25071 príspevkov
https://komentare.sme.sk/c/23037771/zakaz-nedelneho-nakupovania-je-spat.html
Ale zakon o LGBTI ani nepresiel do 2. citania.

Dovolim si parafrazovat:
Dovtedy sa s dzbanom chodi po vodu, az niekomu rupnu nervy a ten dzban mu otrieska o hlavu. :evil:

Kto tu naozaj rozduchava kulturne vojny ?
Este stale protagonisti tychto zvratenosti neprisli na to, ze nenavist ludi voci nim bude (uz je!) opravnena ?

Poslať 22.10.2022 14:07:51   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 23345 príspevkov
https://www.webnoviny.sk/zakaz-nedelneho-predaja-oberie-zamestnancov-o-desiatky-eur-a-bude-mat-aj-dalsie-dosledky/

Poslať 11.01.2023 12:50:40   Re: Nedelne nakupovanie

napísal 25071 príspevkov
https://www.webnoviny.sk/vpotravinarstve/zatvoria-sa-na-slovensku-v-nedelu-obchody-maloobchodnici-su-zasadne-proti-a-populisticka-tema-spolocnost-rozdeluje/

Oni sa zrejme stale zahravaju s odistenym granatom.
Kedy uz konecne tomu "dzbanu odtrhneme ucho" ?

Poslať 11.01.2023 17:39:55   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

napísal 23345 príspevkov
Citácia:
neviem ci odisteny granat, tvaris sa ako keby islo o neviemco
ja to skor povazujem za spravne i ked nemam jasno v akom rozsahu by ta nedela mala byt - pretoze to je otazka prakticka
pokojne by mi stacilo tak ako to bolo za sociku alebo ako je to v Rakusku alebo ako to u nas bolo do Dzurindovej vlady ktora to zmenila

Poslať 11.01.2023 18:25:00   Re: Nedelne nakupovanie

napísal 25071 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
ja to skor povazujem za spravne i ked nemam jasno v akom rozsahu by ta nedela mala byt - pretoze to je otazka prakticka
pokojne by mi stacilo tak ako to bolo za sociku alebo ako je to v Rakusku alebo ako to u nas bolo do Dzurindovej vlady ktora to zmenila
Moja mama aj otec "za sociku" v nedelu PRACOVALI ! :lol:
Ano, je to otazka PRAKTICKA.
To len sasovia z toho robia otazku IDEOLOGICKU.

Poslať 11.01.2023 19:24:13   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 22:23:17
napísal 1229 príspevkov
Tak potom napr. v takom írsku či v Anglicku sú sami šašovia(osobná skúsenosť.)
Tam dokonca majú Bank Hollliday. Keď pripadne voľno na víkend, voľno je automaticky aj v pondelok.
Nekúpiš vtedy ani sirky.

Poslať 11.01.2023 20:48:01   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 4298 príspevkov
legionar píše:
misojogi píše:
Citácia:
Moja mama aj otec "za sociku" v nedelu PRACOVALI ! :lol:
Ano, je to otazka PRAKTICKA.
To len sasovia z toho robia otazku IDEOLOGICKU.
Prepáč Legi, ale zdá sa mi že vidíš ideológiu aj tam kde nie je. Akosi sa strašne bojíš katolíkov - asi tak ako Misojogi genderistov - tiež ich vidí aj tam kde nie sú. Nikde som nepostrehol že by sa hovorilo o zákaze nedelného predaja pretože "nedelu svätiť" ale vždy len z prakticých dôvodov: vyťaženosť predavačiek, možnosť pre rodiny tráviť nedelu spoločne, neefektívne náklady na prevádzku - ked tržby nepokryjú ani náklady. Nikde sa nehovorí o zákaze pracovať v nedelu - podobne ako je sabat v izraeli.
Samozrejme že mnoho ludí vždy v nedelu pracovalo a pracovať bude od železnice, cez vodíčov MHD, zdravotníkov, hasičov až po elektrikárov

Poslať 11.01.2023 21:58:25   Re: Nedelne nakupovanie

napísal 25071 príspevkov
misionar3 píše:
Prepáč Legi, ale zdá sa mi že vidíš ideológiu aj tam kde nie je. Akosi sa strašne bojíš katolíkov - asi tak ako Misojogi genderistov - tiež ich vidí aj tam kde nie sú. Nikde som nepostrehol že by sa hovorilo o zákaze nedelného predaja pretože "nedelu svätiť" ale vždy len z prakticých dôvodov: vyťaženosť predavačiek, možnosť pre rodiny tráviť nedelu spoločne, neefektívne náklady na prevádzku - ked tržby nepokryjú ani náklady. Nikde sa nehovorí o zákaze pracovať v nedelu - podobne ako je sabat v izraeli.
Samozrejme že mnoho ludí vždy v nedelu pracovalo a pracovať bude od železnice, cez vodíčov MHD, zdravotníkov, hasičov až po elektrikárov
Nebojim sa katolikov, bojim sa hlupakov !
Lebo na svete nikdy dobre nebolo, ked hlupaci vladli.

Ano, hovori sa priamo o ZAKAZOCH - ziadne "vytazovanie predavaciek", "moznost volna" a "neefektivita" !
Navrhy zakonov su jasne - VSETKY nedele okrem 4 zatvorit vsetko, kde sa vyskytuje vztah "zamestnavatel-zamestnanec" (okrem kritickych prevadzok + pumpy a zabava).
Preto protestuje zvaz MALOOBCHODNIKOV - keby sa ich to netykalo, tak cusia (mali by o konkurenciu menej).

Poslať 12.01.2023 14:35:55   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

napísal 4298 príspevkov
legionar píše:
misionar3 píše:
Nebojim sa katolikov, bojim sa hlupakov !
Lebo na svete nikdy dobre nebolo, ked hlupaci vladli.

Ano, hovori sa priamo o ZAKAZOCH - ziadne "vytazovanie predavaciek", "moznost volna" a "neefektivita" !
Navrhy zakonov su jasne - VSETKY nedele okrem 4 zatvorit vsetko, kde sa vyskytuje vztah "zamestnavatel-zamestnanec" (okrem kritickych prevadzok + pumpy a zabava).
Preto protestuje zvaz MALOOBCHODNIKOV - keby sa ich to netykalo, tak cusia (mali by o konkurenciu menej).
neviem o takom návrhu zákona. Ani som ho nenašiel. Daj mi prosím link aby som si to mohol prečítať. Ďakujem

Poslať 12.01.2023 14:48:19   Re: Nedelne nakupovanie

napísal 25071 príspevkov
misionar3 píše:
neviem o takom návrhu zákona. Ani som ho nenašiel. Daj mi prosím link aby som si to mohol prečítať. Ďakujem
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=8&ID=1341

Text ma iba jednu vetu: (ake "sikovne" :evil: )
https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=522511

Citácia:
V § 94 v odseku 5 sa slová „V dňoch“ nahrádzajú slovami „V nedeľu a v dňoch“.
Komentar SaS a obchodnikov:
https://www.teraz.sk/ekonomika/sas-navrh-na-zakaz-nedelneho-predaj/686264-clanok.html

Poslať 12.01.2023 16:08:30   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

napísal 4298 príspevkov
legionar píše:
misionar3 píše:
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=8&ID=1341

Text ma iba jednu vetu: (ake "sikovne" :evil: )
https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=522511

Citácia:
V § 94 v odseku 5 sa slová „V dňoch“ nahrádzajú slovami „V nedeľu a v dňoch“.
Komentar SaS a obchodnikov:
https://www.teraz.sk/ekonomika/sas-navrh-na-zakaz-nedelneho-predaj/686264-clanok.html
takže sa jedná o úpravu zákonníka práce. Zaujímal by ma názor odborárov.
Mimochodom momentálne som v Rakúsku tu sa obchody zatvoria v sobotu na obed a otvoria v pondelok ráno a nik s tým nemá problém.

Poslať 12.01.2023 17:10:59   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

napísal 23345 príspevkov
Citácia:
Mimochodom momentálne som v Rakúsku tu sa obchody zatvoria v sobotu na obed a otvoria v pondelok ráno a nik s tým nemá problém.
presne tak, preto mi Legiho argumentacia pripada ucelova a jednostranna

Poslať 12.01.2023 17:56:54   Re: Nedelne nakupovanie

napísal 25071 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
106x pripominam, ze taketo "agumenty" ma nezaujimaju. :lol:
Ja zijem na Slovensku.
A spusta predavaciek, predavacov a aj studentov, pripadne dochodcov, ktori NECHCU zatvorit v nedelu, lebo im prave teraz odklepli vyssie priplatky za sviatky, zije tu tiez !
Ano, moja argumentacia je ucelova. :lol:
Skus uhadnut, aky ucel to je.

Poslať 12.01.2023 18:06:54   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

napísal 23345 príspevkov
ucel ktory svati prostriedky ;)

Poslať 12.01.2023 18:56:32   Re: Nedelne nakupovanie

Obrázok užívateľa

napísal 4298 príspevkov
legionar píše:
misojogi píše:
Citácia:
106x pripominam, ze taketo "agumenty" ma nezaujimaju. :lol:
Ja zijem na Slovensku.
A spusta predavaciek, predavacov a aj studentov, pripadne dochodcov, ktori NECHCU zatvorit v nedelu, lebo im prave teraz odklepli vyssie priplatky za sviatky, zije tu tiez !
Ano, moja argumentacia je ucelova. :lol:
Skus uhadnut, aky ucel to je.
a sme v cykle: ja ti 106x pripomínam že ma tvoje argumenty nezaujímajú. Poznám x predavačiek, dôchodcov, podnikateľov ktorí by uvítali v nedelu zatvorené obchody. Čo tak vyhlásiť na danú tému referendum? to by bola priama demokracia ako vo Švajčiarsku.

[ Príspevkov: 254 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť