Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Všeobecná diskusia

[ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa

od 12.06.2008 10:06:02
napísal 1512 príspevkov
Misionár, ty si pre mňa nevypočítateľný človek. Cítim z teba dravosť a ak je tam správny úmyseľ, tak je radosť sa kochať na výsledok tvojej aktivity. Mal by si však odignorovať túžbu byť v čele. Len málo kto je natoľko zásadový a verný pravde, aby bol ochotný plávať proti prúdu. Občas vidím, že sa necháš strhnúť väčšinovým názorom. Toho dôkazom je aj tvoja reakcia. Priklonil si sa k väčšine, ale tá väčšina nemá pravdu. A vzhľadom na to čo som vyššie napísala tvoj záver, že ide o pluralitu názorov je mylný. Neviem či ťa poteší, že nie si v omyle sám.

A posledná moja reakcia bude na Vespu.
Citácia:
Citácia:
misojogi píše:

som proti akemukolvek mazaniu
nech to ostane ako pomnik odlisnych nazorov na tomto fore ...

navyse, nech sa vidi, co vsetko na nete je a k comu moze viest vseobecna gramotnost (ak by niekto frflal, ze v stredoveku nevedeli citat a pisat (hoci v staroveku to bolo este horsie))

ale vazne - ak by sa mali vymazavat urazky, tak taky O.O. alebo rarach by dopadli este horsie...

Toto nemôžete myslieť vážne!!!!

Urážky od nepriateľov (b. Oravec a rarach) Vám vadili a preto ste schválil Didymovi vymazanie príspevkov na fóre (mohol, skúsil...) a urážky od kresťanov nie :o :roll: (tie tu majú zostať pre ďalšie generácie)??!! To ste mali na mysli? Ak áno, prosím, veľmi prosím chcem byť poslednou osobou, ktorej ste túto "perlu" vyjavili.

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
zle - ja som proti mazaniu takmer hocicoho (pokial to vyslovne nie je premrstene)
aj o tom je diskusne forum!
a vravim - tu sa narozpravalo prilis vela od hocikoho na to, aby sa hocikto s hocikym mohol hnevat.
ak totiz niekto tvrdi, ze ked opusti vieru kvoli tomu, co pisal rarach je znamkou, ze mal slabu vieru, a to nevqadi, ALE ak niekto iny vraj pise kadeco, co je vraj ohrozenie viery, tak je to dost pomylene!

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
Na uvod len poznamenavam, ze o rarachovskom umysle, aky si zalozenim tejto temy sledovala, som ani na okamih nepochyboval.

terézia píše:
Anuk, ako obdarená osoba sa nemôžeš pridávať na stranu zla.

Terezia-pri vsetkej ucte-vodu kazes a vino pijes. Ty naozaj nemas v sebe kuska hanby? Ked zacnes nabuduce davat rady, pokus sa o nejaku tu sebareflexiu, prosim.

Citácia:
Tvoja láska je veľmi nedokonalá. Neodolala si a prihodila si polienko do ohňa sváru.

No jo. . .este taka podotazka-Nevypadli ti z vrecka zapalky?

Citácia:
Odkryla si svojim príspevkom to, čo som ti práve napísala. Ponižuješ svojich nepriateľov, alebo "nepriateľov" a ani sa tým netajíš.

Permanentne by si mala stat pred zrkadlom. Alebo dufas, ze sme tu kompletne stratili pamat?

Citácia:
Nabudúce keď pôjdeš po dedine a uvidíš tú pani za záclonou, skús ju pekne pozdraviť a opýtať sa jej ako sa má, čo vnúčatká a tak. Láska odzbrojuje. Lenže ty neodpúšťaš. Ak sa u teba niekto dostane do škatuľky - toho nemusím, tak sa z nej nemá šancu dostať. Aj z mojej strany boli kroky, ale tvoj postoj je nemenný. Škoda.

Hlavne, ze vies, o com tocis, vsak? Zase si vedla, ako obycajne.

Citácia:
Keďže Anuk neodolala, tak som bola veľmi prekvapená následnou reakciou Frederika. Stále hovorím v každom z nás je dobro, veď sme boli stvorení na Boží obraz. Fakt ti Frederick ďakujem za to dobro, ktoré si mi prejavil.

Ak myslis to upozornenie, tak som to uz komentoval aj nizsie, nemusela si nic ziadat, bolo by to zmizlo aj tak.
Citácia:
Chcela som však vedieť či ti to našepkala Pravda, ale je to len také ľudské gesto. Stačilo si žiadať viac a už si narazil na svoje hranice. Kresťan nemá mať svoje hranice. Milovať treba až za hranicu sebaobetovania.

Hej. Niekto o tom druhych poucuje, iny to aj praktizuje, dalsi sa na to odvolava atd.

Citácia:
Predsa mi len nedá, nevysvetliť prečo je potrebné zmazať všetko. To všetko vyjadruje obsah toho slova a ešte je nepravdivý.

Odstranila si ten priklad-a veru dobre si urobila, lebo by si tym len potvrdila, co som pisal na strane 1 tejto temy. :-D

Citácia:
Všimla som si ako ťa Didy poslúcha a ako čerpá od teba povzbudenie.

Ano, manipulujem nim ako mi len na um zide. Poznas, nie? ;-)

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
terézia píše:
Ešte k tvojmu ospravedlneniu. Fakt si myslíš, že keď napíšeš ospravedlňujem sa (čo má byť aktom lásky) a potom vylicituješ všetky chyby a previnenia človeka, ktorému sa ospravedlňuješ, že to ten druhý prijme? Isto poznáš Hymnus na lásku - láska nevyčíta..., dokonca ani vtedy keď to je pravda. Milovať treba bezpodmienečne.
neuveriteľné, že táto istá terézia v tom istom príspevku VYČÍTA a SNAŽÍ SA LICITOVAŤ CHYBY OSTATNÝCH, hovoriaca:
terézia píše:
Anuk, ako obdarená osoba sa nemôžeš pridávať na stranu zla. Tvoja láska je veľmi nedokonalá.
Tak ako teda, terézia? je neláskou menovať niekoho chyby? Či to len ty máš písať o chybách druhých (ktoré navyše sú často len v tvojej hlave), kým teba nikto nesmie napomenúť? Zrejme tak, však? Niečo ako si písala dávnejšie:

ak ide o druhých tak vraví:
      terézia 05.01.2012 8:25:22 píše:
      láska, ale dokonalá ... v sebe zahŕňa aj napomínanie
    ak však ide o ňu, tak vraví:
      terézia 15.12.2011 7:47:02 píše:
      Ty sa opovažuješ mňa napomínať ... ?
      terézia 30.11.2012 11:30:15 píše:
      Isto poznáš Hymnus na lásku - láska nevyčíta..., dokonca ani vtedy keď to je pravda

kto sa už len má z tohto vysomáriť :o ozaj mi to všetko vychádza tak: terézia chce všetkých navôkoľ napomínať a písať o ich chybách, no sama už kritiku neznesie...

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
terézia píše:
Anuk ... Láska odzbrojuje. Lenže ty neodpúšťaš. Ak sa u teba niekto dostane do škatuľky - toho nemusím, tak sa z nej nemá šancu dostať. Aj z mojej strany boli kroky, ale tvoj postoj je nemenný. Škoda.
nepoznáš ju zrejme dostatočne... a z tvojej strany vraj boli kroky? rád by som videl kroky z tvojej strany: priznať si najprv svoju chybu... Lebo práve to, čo tu robíš, že stále len stonáš nad údajnými chybami iných, hlavne proti Cirkvi najviac sa snažíš písať, namiesto toho, aby si radšej začala od seba...
terézia píše:
Ty si sa neospravedlnil, ty si si len splnil povinnosť a napísal to slovo.
za to slovo "táravá" som sa ospravedlnil nie z nejakej povinnosti, ale proste, že mi je to ľúto, uvedomujem a priznávam si to ako svoju chybu, uvedomujem si, že nie je to vhodné také písať. Ako vravíš aj sama: niektoré veci nie je vhodné písať ani keď sú pravdivé...

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
P.S. btw. terézia, gratulujem k jubileu 1000 príspevkov, také pekné číslo bych si na tvojom mieste chvíľku užil a nekazil si ho ;)

PPS:
terézia píše:
Písal ši, že reaguješ na moje osočovanie (hovorenie klamstva s úmyslom ublížiť). Nebolo to klamstvo. Tak ako som napísala - teta-txt už vie, kto je tou osobou a pretože sa jedná o kňaza pomlčala som kto tou osobou je. V Trnave už to meno čvirikajú vrabce.
že o tom čvirikajú vrabce neznamená, že je to pravda. pravdepodobne si to čvirikáte o o. Bublincovi, ten má asi najlepšie predpoklady, aby ste si o ňom také čvirikali, ale pritom už keby si sa trochu nad tým zamyslela: oni tých kandidátov mávajú viacero, takže už aj z toho dôvodu by to ťažko mohlo byť tak, ako si to vykresľovala, že BB nemá biskupa pretoto. a celkovo: keby to niekto (či tento či iný) reagoval takto, ako vykresľuješ, že by to odmietol z takého "dôvodu" a následne sa tým ešte išiel "chváliť", tak to svedčí len o tom, že naozaj tam nemá čo robiť...

terézia píše:
A keďže to nie je laik, má to veľmi veľkú výpovednú hodnotu. Na toho nikto nebude poukazovať, že reptá a neposlúcha Rím a tak. Naviac dal jasný signál odkiaľ vietor zafúkal ohľadne odvolania nášho arcibiskupa.
žiaden signál nevydal, iba ak o sebe. ak sa chceš odvolávať naňho sťa na autoritu, lebo nie je laik, tak sú zasa väčšie autority, ktoré sa vyjadrili ináč. takže?

(btw. a k tomu tvojmu osočovaniu mňa, že "teba štve, že Ty narozdiel odo mňa máš informácie jedine z dennej tlače" - proste to nie je pravda, ako som už vysvetlil. jednak preto, že mám aj iné informácie, a dvak preto, že také "informácie", aké ty šíriš, sú zväčša len prekrútením čohosi, takže na absencii takých "informácií" ma nemá čo štvať... skôr to bych žiadal, aby si tu také "informácie" radšej nedávala - už sme ťa viac ráz usvedčili z falošnosti takých "informácií", ktoré takto šíriš, napr. keď si tu "informovala" o BD...)...

terézia píše:
to je veľký kríž pre človeka počúvať ako Kristovi následovníci a zvlášť kňazi mu robia hanbu.
a akú hanbu mu robíš ty, to je pre teba aký kríž počúvať? nuž asi taký, že to už radšej vôbec nepočúvaš, ale počúvaš radšej len reči proti kňazom, ktoré sama sa snažíš šíriť

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18804 príspevkov
Vsetkym, co "kracaju v Pravde": Kaslite uz na to !
(Ti ostatni sa mozu hadat dalej ...)

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
legionar píše:
Vsetkym, co "kracaju v Pravde": Kaslite uz na to !
(Ti ostatni sa mozu hadat dalej ...)

Nech sa stane, ako vravis. ;-)

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3938 príspevkov
Ďakujem ti Terézia za tvoje názory o nás. Vychádzaš len z reakcii ktoré tu píšeme ako odpovede na príspevky. Tak tá tvoja predstava môže byť skreslená. Reakcie sú preto reakcie že reagujú na povedané, resp. napísané a preto sa často nesú presne v tom duchu ako bol napísaný príspevok na ktorý sa reaguje. Bolo by fajn ak by každý reagoval na vec a odpustil si osobné invektívy, naprávania a výčitky.
Mimochodom však si ty učiteľka (a asi náboženstva). Skús prekonať svoju profesionálnu deformáciu a debatuj ako medzi priateľmi. Nehladaj vždy niečo čo treba vytknúť, napomenúť, napraviť (a oznámkovať)

Požehnaný večer

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5242 príspevkov
...terezia, ja som nikde o sebe netvrdila, ze som v niecom dokonala. Som ovela nedokonalejsia ako si myslis. Vo vsetkom. Ale co na tom? Kazdy z nas je na tom podobne, len nie kazdy si to vie priznat. Ty si snad na tom lepsie? Milujes dokonalou laskou? Nie, len o tom rozpravas, poucujes, hladas chyby na ludoch, s aroganciou tebe vlastnou si dovolis tvrdit, ze didy sa ti ospravedlnil len z povinnosti, co je vyslovene lzive tvrdenie. Ak niekto vie ako didy citi, ako je uprimny, tak som to ja. Didy nie je schopny ospravedlnenia z povinnosti. On to robi vzdy zo srdca. Ak si schopna toto u druhych predpokladat, vypoveda to velmi vela o tebe. Je to naozaj smutne.
Zalozila si si (podla vzoru tvojho neomylneho priatela) temu, aby si nam dokazala aki sme ubohi. Mas pravdu, naozaj taki sme. Avsak prislo ti vobec niekedy na um, ako si z tejto tvojej manipulatorskej sarady vysla ty sama? Myslim si, ze este ti to celkom nedoslo. Este hrdo stojis na svojom piedestale. Nie je tam velmi kam urobit krok k niekomu. To by si musela najprv zliest dolu...

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12914 príspevkov
Frederick napisal:
Citácia:
Všimla som si ako ťa Didy poslúcha a ako čerpá od teba povzbudenie.
----------------------------------------------------------
Ano, manipulujem nim ako mi len na um zide. Poznas, nie? ;-)

zasa gooooooooooool
:-)))))))

napísal 1512 príspevkov
Vespa píše:
zle - ja som proti mazaniu takmer hocicoho (pokial to vyslovne nie je premrstene)
aj o tom je diskusne forum!
a vravim - tu sa narozpravalo prilis vela od hocikoho na to, aby sa hocikto s hocikym mohol hnevat.
ak totiz niekto tvrdi, ze ked opusti vieru kvoli tomu, co pisal rarach je znamkou, ze mal slabu vieru, a to nevqadi, ALE ak niekto iny vraj pise kadeco, co je vraj ohrozenie viery, tak je to dost pomylene!

Písala som, že skôr som sa pobavila ako by ma to nahnevalo. Došli argumenty a tak sa posudzovala osoba na spôsob urážky.
Urážka nie je hocičo na zmazania a preto aj vzhľadom nato, že viete o mne viac ako zvyšok diskutujúcich, je pre mňa vaše vyjadrenie sklamaním :cry: .
A ten zvyšok argumentácie. Aj po skúsenosti ako bol odvolaný o. Bezák je také konštatovanie na mieste. Naša viera má byť postavená na viere v Ježiša Krista a potom môže rozprávať kto čo chce, hoci aj biskup RKC, nieto ešte biskup mimo RKC.

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
terézia píše:
Písala som, že skôr som sa pobavila ako by ma to nahnevalo. Došli argumenty a tak sa posudzovala osoba na spôsob urážky.
došli argumenty? ved ty si žiaden argument nedala, takže ti nemalo čo dôjsť...

celé čo si dala, boli len údajné reči, navyše nanajvýš pochybné, keď sa nad tým človek trochu zamyslí...

ak by na tom aj niečo bolo pravdy, tak pravdepodobne ten výsledok je už aj tak dosť prekrútenou verziou...

Už som sa ťa pýtal iks ráz: ak je to tak, prečo to daná osoba nepovie verejne? a ak to nechce, prečo to potom šíriš ty?

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
misionar3 píše:
Mimochodom však si ty učiteľka (a asi náboženstva). Skús prekonať svoju profesionálnu deformáciu ...
to môže byť aj len takou povahou, prípadne skombinovanou s nejakými inými životnými okolnosťami, nie nutne len učiteľka... nezdá sa mi byť reálne učiteľkou, hlavne nie náboženstva...

napísal 1512 príspevkov
Reakcia na misionára
Aj z modlitby. A pri reakciách mi nejde o reakciu na niekoho, ale ako by to malo byť v súlade s Pravdou. A môžem povedať, že dobre vnímaš, že poučujem. Nie som však učiteľka náboženstva, to by bolo málo. Oni o Bohu len hovoria a je ďaleko väčšie povolanie, hovoriť čo hovorí Boh. Vtedy idú žarty a ohľad bokom. Ak nastúpi súcit, už to nedokážem a tomu človeku už nie som schopná pomôcť. Vtedy sa spolieham iba na modlitby, lenže tie nemajú účinok v aký dúfam, lebo človek v stave hriechu, ktorý sa nekajá neobsiahne Božie milosrdenstvo. Tam nastupuje spravodlivosť a ten človek zomiera duchovne a niektorý aj telesne.
Potom kto je väčší priateľ, ten kto sa hriešnikovi prispôsobuje, pre zdanlivý pokoj, alebo ten kto mu povie, si zlodej a to je zlé a bude to mať také a také následky?

Ďakujem za reakciu. Jediná bola ústretová, hľadajúca pravdu.
Prajem požehnaný deň!

[ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť