Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Všeobecná diskusia

[ Príspevkov: 436 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 30  Ďalší
Autor Správa
Poslať 12.05.2008 12:12:00   Re: dinosaury

od 12.09.2007 11:29:18
napísal 1377 príspevkov
Nicko píše:
myslite ze existovali dinosaury??vedecky je to dokazane..ale v Pisme sa nic take nespomina..takze podla Sv. Pisma neexistovali..aky je vas nazor??dik

Hm, ani ja niesom spomenuty v Pisme - takze neexistujem :-)

Poslať 12.05.2008 12:34:26   milý priateľu

od 26.01.2007 10:19:17
napísal 291 príspevkov
vravíš, že "... potopa nebola vsade" ?
Kto a ako zistil, kde bola a kde nie ?

Vieš o tom, že na počiatku histórie Zeme bol iba 1 kontinent ?
Vieš o tom, že po celom svete sa nachádzajú presvedčivé dôkazy o potope nesmiernych rozmerov ?

Vieš, že americkí profesionálni vedci (geológovia, fyzici a matematici) tvrdia, že napr. Grand Canyon bol vytvorený gigantickou silou celosvetového ODLIVU vôd nepredatviteľných rozmerov ?
Výsledky počítačovej simulácie tohto procesu to jasne preukázali.

* Potopa sveta je preukázaná serióznymi argumentami, ktoré nie je možné vyvrátiť.

Poslať 12.05.2008 15:11:52   

od 29.05.2006 19:25:53
napísal 7044 príspevkov
Vplyv liberálnych teológov je značný.Prví ľudia žili menej ako Písmo hovorí, celosvetová potopa nebola, bola len potopka...
Tvária sa pritom učene a vážne, ale pre svoje teórie nemajú žiaden dôkaz, nič, sú to všetko konštrukcie postavené na vode, len preto aby sa z nich ich kolegovia, liberálni vedci nevysmievali.
Pritom aj tí liberálni vedci stavajú svoje teórie o krátkosti života v dávnoveku na vode."Však keď nemali modernú medicínu, tak museli žiť kratšie".Na takýchto slamených argumentoch to stojí.

Poslať 12.05.2008 16:01:35   

od 16.06.2005 10:52:25
napísal 8572 príspevkov
Citácia:
"Však keď nemali modernú medicínu, tak museli žiť kratšie".Na takýchto slamených argumentoch to stojí.

uroven mediciny posuva hranice smrti na oboch koncoch - aj v starobe, aj co sa tyka umrti novorodencov. cim padom efektivne zvysuje priemerny vek. medzi urovnou mediciny a priemernym vekom je jednoznacna korelacia. kde je tu aka slama?

Poslať 12.05.2008 16:12:39   

napísal 7044 príspevkov
V tom "museli".

Poslať 12.05.2008 16:14:52   

napísal 8572 príspevkov
tak teda povedz protiargument (nestojaci na vode), ktory by vysvetloval preco zili dlhsie.

alebo aspon, preco ked existuje priamy suvis medzi urovnou mediciny a dlzkou priemerneho veku je nespravne povedat, co (podla teba) hovoria?

Poslať 12.05.2008 16:30:05   

napísal 7044 príspevkov
alnoth píše:
tak teda povedz protiargument (nestojaci na vode), ktory by vysvetloval preco zili dlhsie.

alebo aspon, preco ked existuje priamy suvis medzi urovnou mediciny a dlzkou priemerneho veku je nespravne povedat, co (podla teba) hovoria?

Nevravím, že sa to nedá povedať.Ako indícia k hypotéze je to správne povedať.
Ale na to aby sa dalo povedať, že sa naozaj žilo kratšie, tak na to treba viac informácií.

Moderná medicína predlžuje život, lebo lieči bakteriologické a vírusové ochorenia.V tom je najväčší podiel na predĺžení života.
Ale o rozšírení vírusov a rôznych baktérií v dávnoveku nevieme nič.
Dalo by sa skorej predpokladať, že keď žilo na svete tých pár ľudí, tak bol vývin vírusov v plienkach.Nemali poriadne v kom žiť.A navyše ľudia žijúci ďalej od seba, nie natlačení v autobusoch.
Potom srdcovo-cievne ochorenia sa menej vyskytovali.Ľudia nedrnčali za počítačmi, ale riadne behali po zdravej prírode bez exhalátov...
Tých civilizačných chorôb je viac, takže moc nevidím dôvod, tak drasticky znižovať priemerný vek v dávnoveku.Vtedy sa navyše moc nezomieralo násilnou smrťou, keďže vojny ešte neboli...

Poslať 12.05.2008 16:40:15   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Dalo by sa skorej predpokladať, že keď žilo na svete tých pár ľudí, tak bol vývin vírusov v plienkach.Nemali poriadne v kom žiť.A navyše ľudia žijúci ďalej od seba, nie natlačení v autobusoch.

zial, toto nesedi. ak bol vyvin virusov v plienkach, rovnako musel byt v plienkach vyvin imunitneho systemu ludi. obe idu ruka v ruke. takze stacil aj "plienkovy" virus aby efektivne napadol ludi s "plienkovou" imunitou.

Citácia:
Ale o rozšírení vírusov a rôznych baktérií v dávnoveku nevieme nič.

tak o tomto nevieme nic, ale vraj VIEME, ze...
Citácia:
Potom srdcovo-cievne ochorenia sa menej vyskytovali.

zaujimave.

Citácia:
Vtedy sa navyše moc nezomieralo násilnou smrťou, keďže vojny ešte neboli...

veru ano. kain bol vrah. o par generacii dalej od kaina, lamech bol opat vrahom. frcalo to uz od sameho zaciatku.

Poslať 12.05.2008 16:48:10   

napísal 7044 príspevkov
alnoth píše:
zial, toto nesedi. ak bol vyvin virusov v plienkach, rovnako musel byt v plienkach vyvin imunitneho systemu ludi. obe idu ruka v ruke. takze stacil aj "plienkovy" virus aby efektivne napadol ludi s "plienkovou" imunitou.

S plienkami toho moc efektívne nenapadneš.
Navyše imunitný systém bol rovnaký, rovnaké gény, len nebol naučený.
Čiže schopný ale nenaučený imunitný systém si dá plienkový vírus na raňajky.
alnoth píše:

Tomuto nerozumiem.
alnoth píše:
Citácia:
Vtedy sa navyše moc nezomieralo násilnou smrťou, keďže vojny ešte neboli...

veru ano. kain bol vrah. o par generacii dalej od kaina, lamech bol opat vrahom. frcalo to uz od sameho zaciatku.

Ale ja som hovoril o vojnách, že? :wink:

Poslať 12.05.2008 17:02:20   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:

comu nerozumies? virusy na zaciatku vyvinu - aj imunitny system na zaciatku vyvyinu. teda clovek uplne rovnako napadnutelny pred tisicrociami ako dnes.

Citácia:
Tomuto nerozumiem.

rovnako ako ty napdas ich vyjadrenia ako nepodlozene, su tvoje vyjadrenia rovnako kategoricke. srdcovo-cievnych chorob bolo menej? mozno ano, mozno nie. je to z kategorie rovnakeho domyslania ako to, ze medicina bola slabsia teda zili kratsie. ak to chces kritizovat, nemozes pouzivat rovnake vyhlasenia v zelenom.

Citácia:
Ale ja som hovoril o vojnách, že?

no a? ak existovali vrazdy, ako vies ze neexistovali aj vojny? len preto ze sa o nich nepise? preco by neboli vojny o lepsie pasienky, vodne zdroje, strategicke miesta? nevidim dovod...

Poslať 12.05.2008 17:04:52   

od 09.11.2001 0:00:00
napísal 13206 príspevkov
Citácia:
Moderná medicína predlžuje život, lebo lieči bakteriologické a vírusové ochorenia.

Ja tiež by som zaradil všetky lieky proti vysokému krvnému tlaku, ktorými sa predchádza mozgovej a srdečnej porážke. Tiež objav a používanie antibiotík prispelo k predlžovaniu života.

Poslať 12.05.2008 17:08:19   

napísal 7044 príspevkov
alnoth píše:
Citácia:

comu nerozumies? virusy na zaciatku vyvinu - aj imunitny system na zaciatku vyvyinu. teda clovek uplne rovnako napadnutelny pred tisicrociami ako dnes.

Toto som dovysvetlil editovaním pred umiestnením tvojho príspevku.
alnoth píše:
Citácia:
Tomuto nerozumiem.

rovnako ako ty napdas ich vyjadrenia ako nepodlozene, su tvoje vyjadrenia rovnako kategoricke. srdcovo-cievnych chorob bolo menej? mozno ano, mozno nie. je to z kategorie rovnakeho domyslania ako to, ze medicina bola slabsia teda zili kratsie. ak to chces kritizovat, nemozes pouzivat rovnake vyhlasenia v zelenom.

Takto, aby sme sa rozumeli.Nekresťanom poviem, že možno žili dlhšie ako si oni myslia.
Kresťanom poviem, určite žili dlhšie, lebo je to v Písme.
alnoth píše:
Citácia:
Ale ja som hovoril o vojnách, že?

no a? ak existovali vrazdy, ako vies ze neexistovali aj vojny? len preto ze sa o nich nepise? preco by neboli vojny o lepsie pasienky, vodne zdroje, strategicke miesta? nevidim dovod...

Lebo bolo veľa miesta, keďže žilo málo ľudí.Nebudem bojovať o pasienky, keď sa mi stačí presunúť ďalej, že?

Poslať 12.05.2008 17:16:21   

napísal 7044 príspevkov
Teraz ma napadlo, že som sa nechal opinkať.
Na starovek som mal hodne príkladov dlhšieho veku, ale bolo mi povedané, že sa myslí dávnovek.
Lenže pre krátky život v dávnoveku a staroveku je rovnaký argument-nemoderná medicína.
Takže vrátme sa páni aj do staroveku a rátajme z historických prameňov, listujme v encyklopédiách, či naozaj 50 ročný bol supervýnimka prastarec. :wink:

Poslať 12.05.2008 18:44:35   Re: milý priateľu

od 25.07.2002 6:54:30
napísal 3855 príspevkov
Robo 3 píše:
vravíš, že "... potopa nebola vsade" ?
Kto a ako zistil, kde bola a kde nie ?

Vieš o tom, že na počiatku histórie Zeme bol iba 1 kontinent ?
Vieš o tom, že po celom svete sa nachádzajú presvedčivé dôkazy o potope nesmiernych rozmerov ?

Vieš, že americkí profesionálni vedci (geológovia, fyzici a matematici) tvrdia, že napr. Grand Canyon bol vytvorený gigantickou silou celosvetového ODLIVU vôd nepredatviteľných rozmerov ?
Výsledky počítačovej simulácie tohto procesu to jasne preukázali.

* Potopa sveta je preukázaná serióznymi argumentami, ktoré nie je možné vyvrátiť.

zistili to archeologovia a to hravo a aj presne kde

Poslať 12.05.2008 19:14:54   Re: milý priateľu

napísal 7044 príspevkov
Nejakí archeológovia zistili niekde nejakú lokálnu potopu a potom hravo odvodili, že toto bola celosvetová potopa.Vskutku nepriestrelné. :D

[ Príspevkov: 436 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 30  Ďalší

Obsah fóra » Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť