Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Všeobecná diskusia

[ Príspevkov: 436 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 30  Ďalší
Autor Správa
Poslať 15.05.2008 21:16:53   

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 22447 príspevkov
Oliver Oravec píše:
a že sme v socializme mali do činenia so pseudovedcami, aj to je pravda.
a máme s nimi aj teraz.

Horsie ale je, ze aj s pseudoludmi ...

Poslať 15.05.2008 21:24:07   

od 29.05.2006 19:25:53
napísal 7044 príspevkov
misionar3 píše:
Oliver ty tvrdíš, a aj ja tomu verím, že Boh stvoril človeka, teda je našim Otcom, a teda je Otcom aj Legionára aj mojím, teda Legionár je môj brat. Tak prečo by som ho nemal nazývať brat?

Je diametrálny rozdiel medzi Stvoriteľom a Otcom.Boh je Otcom len kresťanov je to jasne v Písme.
Mimochodom niektorých ľudí Ježiš Kristus nazval, že ich otcom je diabol.To nesedí s tvojou mne podivnou teóriou, že Stvoriteľ sa rovná Otec.

Poslať 15.05.2008 21:36:04   

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 4097 príspevkov
nikto píše:
misionar3 píše:
Oliver ty tvrdíš, a aj ja tomu verím, že Boh stvoril človeka, teda je našim Otcom, a teda je Otcom aj Legionára aj mojím, teda Legionár je môj brat. Tak prečo by som ho nemal nazývať brat?

Je diametrálny rozdiel medzi Stvoriteľom a Otcom.Boh je Otcom len kresťanov je to jasne v Písme.
Mimochodom niektorých ľudí Ježiš Kristus nazval, že ich otcom je diabol.To nesedí s tvojou mne podivnou teóriou, že Stvoriteľ sa rovná Otec.

to je len tvoje tvrdenie daj nejaký dôkaz

Poslať 15.05.2008 21:42:56   

napísal 7044 príspevkov
Ján 1:
Citácia:
Do svojho vlastného prišiel, a Jeho vlastní Ho neprijali. 12Ale tým, čo Ho prijali, dal moc stať sa deťmi Božími, tým, čo veria v Jeho meno, 13ktorí boli splodení nie z krvi, ani z telesnej žiadosti, ani z vôle muža, ale z Boha.

Ján 8:
Citácia:
Ježiš im povedal: Keby Boh bol vaším Otcom, milovali by ste ma; veď ja som z Boha vyšiel a prichádzam (z Boha). Lebo neprišiel som sám od seba, ale On ma poslal. 43Prečo nechápete moju reč? Pretože nemôžete počuť moje slová. 44Vy ste z otca diabla a žiadosti svojho otca chcete činiť. On bol vrahom ľudí od počiatku a nestál v pravde, lebo nieto v ňom pravdy. Keď hovorí lož, hovorí zo svojho vlastného, pretože je luhár a otec lži. 45Ale pretože ja hovorím pravdu, neveríte mi.

Ty nemusíš dávať žiadny dôkaz svojich tvrdení, lebo tieto citácie(v Písme je ich viac) priamo vylučujú tvoj názor.

Poslať 15.05.2008 21:44:39   

od 09.11.2001 0:00:00
napísal 13206 príspevkov
Pán Misionár3 mal by sa verejne ospravdelniť za bludy , ktoré tu hlása.
Jn 8:44 : Vaším otcom je diabol a vy chcete plniť túžby svojho otca. On bol vrah od počiatku a nezotrval v pravde, lebo v ňom pravdy niet. Keď luhá, hovorí zo seba, lebo je luhár a otec lži.
Pán NIkto správne napísal , že mnohým ľuďom diabol je otcom.

Poslať 15.05.2008 22:58:21   

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 7:17:46
napísal 7622 príspevkov
Musim naozaj suhlasit ze Bozimi detmi sa stavame prijatim Krista, ktoreho krv nas musi najprv ocistit aby sme sa takto nanovo skrze Ducha Svateho znovanarodili do Bozej rodiny a mohli Boha nazvat nasim Otcom... Preci inak by prisiel Kristus na svet aby nas vykupil z otroctva hriechu a smrti....

Poslať 16.05.2008 6:52:17   

Obrázok užívateľa

napísal 4097 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Pán Misionár3 mal by sa verejne ospravdelniť za bludy , ktoré tu hlása.
Jn 8:44 : Vaším otcom je diabol a vy chcete plniť túžby svojho otca. On bol vrah od počiatku a nezotrval v pravde, lebo v ňom pravdy niet. Keď luhá, hovorí zo seba, lebo je luhár a otec lži.
Pán NIkto správne napísal , že mnohým ľuďom diabol je otcom.

Toto Ježiš povedal ked sa rozprával so židmi - farizejmi vid. celá Jn 8. Teda to platí na tých ktorí Ježiša spoznali a odmietli. Je jasné že to na nich platí. A nehlásam tu nijaké bludy vid apoštolská exhortácia "Deus Charitas est".

Schizmy a heréza sa rodia tak že sa vytrhne z kontextu nejaká stať s Písma a urobia sa z nej závery, ktoré sú v rozpore s celým duchom Kristovho posolstva

Poslať 16.05.2008 6:56:34   

napísal 13206 príspevkov
Pán Misionáe3 si nikdy nevie uznať omyl, čo je typické pre sektára.

Poslať 16.05.2008 6:58:34   

Obrázok užívateľa

napísal 4097 príspevkov
Baca Roman píše:
Musim naozaj suhlasit ze Bozimi detmi sa stavame prijatim Krista, ktoreho krv nas musi najprv ocistit aby sme sa takto nanovo skrze Ducha Svateho znovanarodili do Bozej rodiny a mohli Boha nazvat nasim Otcom... Preci inak by prisiel Kristus na svet aby nas vykupil z otroctva hriechu a smrti....
Kristus prišiel aby nás vykúpil, otvoril nám cestu do neba. Aby odčinil dedičný hriech ludstva a vzal na seba osobné hriechy každého človeka. Všetci sme Božími deťmi, a Boh nám dal slobodnú vôlu ho prijať ako otca alebo odmietnuť. Vid. podobenstvo o márnotratnom synovi. Kto ho uzná za otca a príde k nemu dosiahne život, kto ho odmietne (to je hriech proti Duchu sv.) ide tam kde je "plač a škrípanie zubami". Ale to nič nemení na veci že Boh ho čaká.
Ked povedal že "diabol je vašim otcom" je tým povedané: odmietli ste Boha - Otca a prilnuli se k diablovi, ktoré považujete za svojho otca.

Poslať 16.05.2008 7:02:40   

napísal 13206 príspevkov
Vidím , ýže z pána Misionára3 ešte raz môže byť katolík, lebo teraz to pekne vysvetlil. Možno , že si dá aj povedať.

Poslať 16.05.2008 7:06:31   

Obrázok užívateľa

napísal 4097 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Pán Misionáe3 si nikdy nevie uznať omyl, čo je typické pre sektára.

Verím v Boha Otca všemohúceho stvoriteľ neba i zeme, i v Ježisa Krista jeho jediného syna, nášho pána, ktorý sa počal z Ducha svätého, narodil sa z Márie panny, trpel za vlády Pontia Piláta. Bol ukrižovaný, zomrel a bol pochovaný. Zostúpil k zosnulým. Na tretí den vstal z mŕtvych. Vystúpil na nebesia. Sedí po pravici Boha Otca vešmohúceho. Odtial príde súdiť živých i mŕtvych. Verím v Ducha svätého, svätú cirkev Katolícku, v odpustenie hriechov, vo vzkriesenie mŕtvych a v život večný. V toto pevne verím a nepovažujem to za omyl. Kto to nechápe neodsudzujem ho. Len neviem prečo tí čo svoju pravdu netolerantne presadzujú stále požadujú odo mna opravedlnenie

Poslať 16.05.2008 13:41:41   

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 22447 príspevkov
Zeby sme sa vratili k tym dinosaurom ? :D

Lebo toto, co tu predvadzate, je 'pre mnohych' prilis divoke sci-fi ...

Poslať 17.05.2008 19:26:13   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11052 príspevkov
...

Poslať 17.05.2008 19:33:45   

napísal 7044 príspevkov
Athanásios píše:
nikto píše:
Zaleží, čo dáš na prvé miesto, ak svoj rozum, tak podľa mňa dôjdeš k nerozumným záverom.
Ak uveríš Písmu, tak dôjdeš k rozumným záverom.To je taký paradox.
tak napríklad vdp. Kopernik.
v r. 1530 dokončil svoju slávnu knihu De Revolutionibus Orbium Coelestium
(vydanú ešte za jeho života), r. 1533 ju dokonca venoval pápežovi,
r. 1537 sa Kopernik stal dokonca kandidátom na biskupa,
a... zrazu prišiel rok 1539 a burič Luther o Kopernikovi prehlásil:
„Tento blázon chce postaviť celú astronómiu na hlavu.
Veď ako stojí vo Svätom písme, bolo to Slnko a nie Zem,
ktorému Joshua rozkázal, aby zastalo!“
. (dr. Luther, Reči pri stole, 1539)
A od toho roku začali pre kopernikovcov problémy, mnohí katolíci si osvojili takéto lutherovské argumenty a potom sa to dlhé roky tiahlo...
"Ak uveríš Písmu, tak dôjdeš k rozumným záverom.To je taký paradox."(nikto)
Luther v tejto kauze viac veril Písmu, došiel k záverom, ale k nesprávnym...
To je taký paradox...

Zavádzanie, Písmo nehovorí nikde, že Slnko sa otáča okolo planéty Zem, ktorá je stredom, také klamlivé interpretácie nepodsúvaj Písmu.
Slnko sa hýbe po oblohe, toho, sme svedkami, to je fakt, tomu prikazoval Józue, nie vesmírnym telesám. :wink:

Poslať 17.05.2008 19:37:34   

napísal 7044 príspevkov
Athanásios píše:
klameš sám seba nikto,
lebo toto, čo uvádzaš, je len vezria YHWHistickej tradície (Gn 2:4-25),
a pred ňou Biblia uvádza aj inú - značne odlišnú - verziu podľa Elohistickej tradície (Gn 1:1-2:4),
kde človek bol stvorený ako posledný zo všetkých.
Ak chceš brať sťa učebnicu všetko doslova, musel by si rovnako veriť,
že človek bol stvorený ako posledný a rovnako, že bol stvorený ako prvý.
A to je spor, absurdnosť, to už nie je rozumné.
To je taký paradox.

Ó nie, to ty podsúvaš ďalšie klamstvo a zavádzanie.
Zabúdaš na podstatný fakt.Človek bol stvorený ako posledný v prvej správe ako muža a ženu ich stvoril.V druhej správe bol stvorený Adam sám ako prvý.
Také jednoduché vysvetlenie. :roll:

[ Príspevkov: 436 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 30  Ďalší

Obsah fóra » Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť