Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Všeobecná diskusia

[ Príspevkov: 436 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 30  Ďalší
Autor Správa
Poslať 15.05.2008 15:21:16   

od 16.06.2005 10:52:25
napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Tí druhí nepracujú pre dobrý cieľ a ovocie ich práce je smutné a trpké.

to si vazne myslis, ze existuje co do poctu nezanedbatelna skupina vedcov, ktorych cielom je zahmlievat pravdu? rad by som vedel, podla coho si na to prisiel...

ak vsak vedci hladaju pravdu, potom hladaju Boha. aj keby boli 100x ateistami.

Citácia:
Keď náš priateľ „nikto“ nedôveruje metódam antropológie a na prvý pohľad v nich (podla neho) našiel rozpory, robí veľmi múdro.

aha, takze ked na prvy pohlad budu nasi skolaci vidiet rozpory v matematike, fyzike, chemii... tak urobia "velmi mudro" ak nebudu doverovat ich metodam...

no a samozrejme...

ak niekto na prvy pohlad najde rozpory v Biblii, alebo uceni cirkvi, urobi "velmi dobre" ak ich odhodi ako nedoveryhodne...

nehovorim ze skepsa nie je dobry vychodiskovy bod pri hladani odpovede, je dokonca nutna. ale ked sa niekto niecomu venuje x rokov a ja si za par minut prebehnem ocami nejaky popularny clanok... no ved vies...

Poslať 15.05.2008 15:48:30   

od 29.05.2006 19:25:53
napísal 7044 príspevkov
alnoth píše:
no nie celkom, na druhej strane, "nikto" si za 10 minut prebehne popularny clanok a zmetie zo stola polovicu vedneho odboru, len preto ze jeden popularny clanok neodpoveda na jeho otazky. TO moze urobit len ignorant, navyse s neuctou voci praci inych...

Nuž ten článok bol iba popularizačný.Mne navodil iba ďaľšie otázky.Kladenie otázok zmieta polovicu vedného odboru?To je podivné.A rozhodne to nebolo 10 minút, podrobne som si to prečítal celé.Keby som chcel zmietať zo stolu, tak zacitujem niečo z toho článku napr. toto:
Citácia:
Metóda morfognostickej analýzy danej populácie na základe skeletu je vysoko subjektívna, pretože každý zo sledovaných znakov na kostre sa len zriedka vyskytuje v tak jasnej podobe, aby sme ho mohli jednoznačne zaradiť do určitej skupiny, teda ho presne slovne ohodnotiť.

Ale to som neurobil.Stále dúfam, že sa mi dostane lepších odkazov na danú problematiku, pritom som už dosť času strávil googlením a študovaním danej problematiky, tak prosím nerobiť zo mňa rýchlokvasného 10 minútového ignoranta.Nie ja som tu dával smelé tvrdenia o presnosti, dávam len otázky a spochybňujem.Či už je zakázané hľadanie pravdy?Spochybňoval som presnosť, ktorou sa nevystatovali tí vedci v článku (viď príklad mojej citácie z toho článku), ale niekto iný.

Poslať 15.05.2008 15:49:23   Re: dôvera a nedôvera

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 22447 príspevkov
Robo 3 píše:
Jedným z trpkých výsledkov práce antropológov bolo, že z človeka urobili potomka opíc. A dokazovali to falošnými dôkazmi zo všelijakých nálezov. Keď tieto zlyhávali, nahradili ich iními predkami nižšej formy vývoja ...

Neurobili - oni to iba ZISTILI ...
Naopak - cloveka 'stvoreneho na obraz Bozi' doslova UROBILI nabozenstva.
Bez dokazov ...

Robo 3 píše:
Človeka stvoreného na Boží obraz ponížili na úroveň zvierat. Boha strčili kamsi do komory predsudkov medzi zbytočné haraburdy a na jeho miesto povýšili fantazmagóriu evolúcie. Z „neživej hmoty schopnej cieleného vývoja“ urobili modlu.
A toto klamstvo v rôznych obmenách pretrváva dodnes.

Neurobili. Ak to chapes takto, chapes to zle.
Modly funguju iba v nabozenstvach, nie vo vede !

Ale je mi jasne, co Ta k takymto zaverom vedie: "Podla seba sudim teba".
Ty mas modly - aj druhi MUSIA MAT modly.
To je vcelku ludske a pochopitelne myslenie.
Ale tazko obhajitelne ...

Poslať 15.05.2008 15:53:04   

napísal 22447 príspevkov
nikto píše:
alnoth píše:
no nie celkom, na druhej strane, "nikto" si za 10 minut prebehne popularny clanok a zmetie zo stola polovicu vedneho odboru, len preto ze jeden popularny clanok neodpoveda na jeho otazky. TO moze urobit len ignorant, navyse s neuctou voci praci inych...

Nuž ten článok bol iba popularizačný.Mne navodil iba ďaľšie otázky.Kladenie otázok zmieta polovicu vedného odboru?To je podivné.A rozhodne to nebolo 10 minút, podrobne som si to prečítal celé.Keby som chcel zmietať zo stolu, tak zacitujem niečo z toho článku napr. toto:
Citácia:
Metóda morfognostickej analýzy danej populácie na základe skeletu je vysoko subjektívna, pretože každý zo sledovaných znakov na kostre sa len zriedka vyskytuje v tak jasnej podobe, aby sme ho mohli jednoznačne zaradiť do určitej skupiny, teda ho presne slovne ohodnotiť.

Ale to som neurobil.Stále dúfam, že sa mi dostane lepších odkazov na danú problematiku, pritom som už dosť času strávil googlením a študovaním danej problematiky, tak prosím nerobiť zo mňa rýchlokvasného 10 minútového ignoranta.Nie ja som tu dával smelé tvrdenia o presnosti, dávam len otázky a spochybňujem.Či už je zakázané hľadanie pravdy?Spochybňoval som presnosť, ktorou sa nevystatovali tí vedci v článku (viď príklad mojej citácie z toho článku), ale niekto iný.

Nikto, precitaj si aj toto:
http://www.infovek.sk/predmety/biologia ... /5_kap.php
Potom uz na Teba nikto nebude mat ... :D

Poslať 15.05.2008 16:07:28   

od 17.12.2004 8:13:53
napísal 3903 príspevkov
alnoth píše:
to si vazne myslis, ze existuje co do poctu nezanedbatelna skupina vedcov, ktorych cielom je zahmlievat pravdu? rad by som vedel, podla coho si na to prisiel...

Ak mas pod pojmom "vedci" na mysli napr. aj vedeckych pracovnikov pracujucich pre nejaku velku farmaceuticku spolocnost, potom boli pripady, kedy sice nemali za ciel zahmievat pravdu, ale mali za ciel rychlo uviest na trh novy liek aj za cenu, dajme tomu, mierneho skreslovania pravdy.

Poslať 15.05.2008 16:07:45   

od 09.11.2001 0:00:00
napísal 13206 príspevkov
Určovanie veku je relatívna záležitosť, ktorá vôbec neberie v úvahu, že Pán Boh môže v jednej sekunde stvoriť vec, ktorá je podľa "vedeckých" výpočtov aj miliardu rokov stará.
Pán Ježiš vedel stvoriť dobré víno na svadbe v Káne v jednej sekunde, v prírode to trvá najmenej 5 rokov pokiaľ nevyrastie vinič atď.
Pán vedel v jednej sekunde stvoriť ryby a chlieb pre jeho veriacich, keď im ich zázračne rozmnožil . atď.
Viem , že neznaboh Legionár to nemôže pochopioť.

Poslať 15.05.2008 16:18:08   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Ak mas pod pojmom "vedci" na mysli napr. aj vedeckych pracovnikov pracujucich pre nejaku velku farmaceuticku spolocnost, potom boli pripady, kedy sice nemali za ciel zahmievat pravdu, ale mali za ciel rychlo uviest na trh novy liek aj za cenu, dajme tomu, mierneho skreslovania pravdy.

aby som sa vratil k povodnym smerom tejto diskusie, tak som presvedceny, ze za encyklopediou britanicou nestoja ziadne lobisticke skupiny majuce zaujem na presadzovani nejakej pofidernej nepodlozenej teorii kratkovekosti prehistorickeho cloveka - so zamerom bojovat proti krestanskemu svetonazoru.

encyklopedia nema absolutne ziadnu motivaciu vytvarat heslo (napr. priemerny vek v neolite) pokial k tomu nema co povedat. je smiesne mysliet si ze tu je "priestor na rozpravkarcenie" a preto tu encyklopedia popusta uzdu fantazie.

to jej potom nemusime verit v nicom. ani v tom, ako dlho zili demokritos ci sokrates. jednoducho ked jej neverime v niecom, tak jej nemusime verit v nicom...

Poslať 15.05.2008 16:37:15   

napísal 13206 príspevkov
Pán Alnoth:
Citácia:
ziadne lobisticke skupiny majuce zaujem na presadzovani nejakej pofidernej nepodlozenej teorii kratkovekosti prehistorickeho cloveka - so zamerom bojovat proti krestanskemu svetonazoru.

Všetci "vedci", ktorí dogmaticky tvrdia, že niet Boha, a že človek sa vyvinul zo zveraťa sú ideologickými nástrojmi satana a robia to s myslom spochybniť kresťanstvo.
Podobne Freud hodne prispel k presexualizácii dnešnej spoločnosti svojimi perverznými "vedeckými" názormi atď. Dalo by sa menovať stovky pseudovedcov, ktorí to robia na objednávku. Dnes môžeme čítať "vedecké" názory, že potrat alebo antikoncepčné hormonálne preparáty nie sú vôbec zdraviu škodlivé a vlastne opačne, sú prospešné.
Asi niektorí páni zabudli na "vedecký ateizmus", ktorý sme sa museli učiť v školách.

Poslať 15.05.2008 16:44:09   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Všetci "vedci", ktorí dogmaticky tvrdia, že niet Boha, a že človek sa vyvinul zo zveraťa sú ideologickými nástrojmi satana a robia to s umyslom spochybniť kresťanstvo.

moslimovia su presvedceni, ze to robia s "umyslom spochybnit" islam...

a par rokov dozadu, si ludia mysleli to iste o galileovi...

Poslať 15.05.2008 16:46:24   

od 29.05.2006 19:25:53
napísal 7044 príspevkov
legionar píše:
Nikto, precitaj si aj toto:
http://www.infovek.sk/predmety/biologia ... /5_kap.php
Potom uz na Teba nikto nebude mat ... :D

Tento odkaz už mám dávno preštudovaný. :wink:
Skorej hľadám popis metód určovania veku v ktorom zomrel daný človek a nie pred koľkými rokmi zomrel ten človek.
Ak niečo vygúgliš, tak daj odkaz, ďakujem za snahu. :wink:

Poslať 15.05.2008 19:56:46   

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 4097 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Určovanie veku je relatívna záležitosť, ktorá vôbec neberie v úvahu, že Pán Boh môže v jednej sekunde stvoriť vec, ktorá je podľa "vedeckých" výpočtov aj miliardu rokov stará.
Pán Ježiš vedel stvoriť dobré víno na svadbe v Káne v jednej sekunde, v prírode to trvá najmenej 5 rokov pokiaľ nevyrastie vinič atď.
Pán vedel v jednej sekunde stvoriť ryby a chlieb pre jeho veriacich, keď im ich zázračne rozmnožil . atď.
Viem , že neznaboh Legionár to nemôže pochopioť.

Prepáč Oliver, ale nazývať niekoho neznaboh, len preto že má iný názor ako ty je prinajmenšom prejav zloby. Verím a viem že pán Boh môže v sekunde vytvoriť čokoľvek, ale prečo by to robil. V dejinách je známých len niekoľko takýchto mimoriadnych - zázračných zasahov kde On sám prekročil fyzikálne a biologické zákony ktoré stvoril.
Evolúcia nie je v rozpore so stvorením. Že sa druhy vyvíjali a menili v priebehu vekov je dokázané. Prechod z nižšej na vyššiu formu dokázaný nie je. Teda Vývoj prebiehal podľa zákonov ktoré Stvoriteľ vložil do hmoty až narazil na hranicu, ktorú bolo prekonať a vtedy zasiahol Boh svojou stvoriteľskou mocou. Evolucionisti tvrdia že človek sa vyvinul z opice. Ale dokázať to nevedia, pretože chýba klúčový vývojový článok. Rovnako je problém dokázať evolúciou skok od neživej prírody k organickej (neymslím jednoduché uhľovodíky) a od jednoduchých aminokyselín k organizovanému životu. Teda podla niektorých vedcov vývoj prebiehal nie kontinuálne ale v skokoch a tie skoky sú práve stvoriteľský zasah.
Tiež nazývať niekoho pseudo vedec len preto že jeho názory sú iné ako tvoje (nevriaviac o tom že nie si vedec a teda na to nemáš najmenšie právo )k ničomu nevedie. O tom je veda že sa stvoria rôzne teórie a tie sa potom overujú a potvrdia alebo vyvrátia ale nazývať iného pseudovedec je slaboduchosť.

Poslať 15.05.2008 20:35:27   

napísal 22447 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Všetci "vedci", ktorí dogmaticky tvrdia, že niet Boha, a že človek sa vyvinul zo zveraťa sú ideologickými nástrojmi satana a robia to s myslom spochybniť kresťanstvo.

Ono je to este zaujimavejsie:
Vsetci 'vedci', ktori DOGMATICKY tvrdia (inak ani nemozeu, ze ?), ze Boh existuje, vobec nie su vedcami.
Nanajvys tak veriacimi vedeckymi pracovnikmi ... :lol:

Poslať 15.05.2008 21:03:44   

napísal 13206 príspevkov
Pán Misionár3:
Citácia:
ale nazývať niekoho neznaboh, len preto že má iný názor ako ty je prinajmenšom prejav zloby.

Pán Misionár asi nevie, že Duch Svätý v Starom Zákone nazýval ateistov bláznami. On je už tak zmanipulovaný synkretizmom , že bude nazývať človeka(Legionára) , ktorý sa sústavne posmešne vyjadruje o Pánu Bohu a viere "brat ateista". Nechce sa nič poučiť zo Svätého písma.

Poslať 15.05.2008 21:05:11   

napísal 13206 príspevkov
a že sme v socializme mali do činenia so pseudovedcami, aj to je pravda.
a máme s nimi aj teraz.

Poslať 15.05.2008 21:15:02   

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 4097 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Pán Misionár3:
Citácia:
ale nazývať niekoho neznaboh, len preto že má iný názor ako ty je prinajmenšom prejav zloby.

Pán Misionár asi nevie, že Duch Svätý v Starom Zákone nazýval ateistov bláznami. On je už tak zmanipulovaný synkretizmom , že bude nazývať človeka(Legionára) , ktorý sa sústavne posmešne vyjadruje o Pánu Bohu a viere "brat ateista". Nechce sa nič poučiť zo Svätého písma.

Oliver, dúfam že nechceš poprieť že Pán Ježiš zomrel aj za Legionára. Ak ho Kristus volá k sebe ako mu my môžeme odopierať možnosť stretnúť ho. Oliver ty tvrdíš, a aj ja tomu verím, že Boh stvoril človeka, teda je našim Otcom, a teda je Otcom aj Legionára aj mojím, teda Legionár je môj brat. Tak prečo by som ho nemal nazývať brat?
Pozrime sa na to logicky.
Mimochodom Legi sa vyjadruje o veciach pre nás svätých zlahčene a bez patričnej úcty (ako by sme to robili my) ale pretože to nie je jeho vlastný postoj nečudo že nevie čím nás môže uraziť. Som presvedčený že skutočne nechce uraziť nikoho. Možno pri poslednom súde mu Pán povie: "Tak vidíš Legi takýto som. Celý život si ma hladal a nenašiel si ma len preto že ťa nikto z veriacich správne nepochopil, pod, vojdi do Kráľovstva"

[ Príspevkov: 436 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 30  Ďalší

Obsah fóra » Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť