Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa

od 12.06.2008 10:06:02
napísal 1512 príspevkov
admin píše:
terézia píše:
admin píše:
terézia píše:
Bohu za dar veľkňaza a veľkňazovi za odvahu, lebo prvý nominat to vzdal bez boja. Odmietol, lebo nechcel dopadnúť ako o. Bezák.
to je klebeta, alebo vieš uviesť aj kto to bol, presný jeho citát a podobné detaily, zdroj, atď.?
Nie je to klebeta a dosť ma to prekvapilo, že to odmietol. Spočiatku som aj ja bola na pochybách, ale potom urobil niečo verejne, čo dalo jasný dôkaz, že je to bojovník za pravdu. No a boj za pravdu a poslušnosť autorite sa niekedy bijú. A on si vybral. Meno verejne nedám, ale v ss ho uvediem len osobe, ktorej dôverujem teta.txt.

Didy tá tvoja požiadavka je absurdná. Odkedy sa z rozhovorov medzi štyrmi očami robí záznam? Adept je dotazovaný a zvyčajne aj má čas na rozmyslenie. Tento si to rozmyslel a odmietol. Popravde neviem či urobil správne. Preto som ocenila, že nový veľkňaz ako uviedla teta-txt to skúsi.

Keby si ma poznal tak by si vedel, že neznášam tri veci: klamstvo, piesok a plastelínu :wink: .
a bol to on, ktorý ti to osobne povedal medzi 4 očami, alebo to máš z niekoľkej ruky? pravdepodobne asi skôr to druhé. no tak či onak: počula si to medzi 4 očami a hneď s tým ideš von? ak si to on želal, aby to išlo von, prečo to on sám nezverejnil von, hmmm?!

lebo to si celá ty, tebe niečo povedať súkromne a hneď sa tým začneš chváliť verejne... (MP by o tom vedel rozprávať)... a čo je na tom celom najhoršie: tvoj priam talent triafať vedľa a popliesť ešte aj to, čo sa popliesť už hádam ani nedá... a tento svoj talent používaš sústavne... Takže naozaj, "informácie" od teba sú ešte horšie než žiadne informácie - tak ako nepravda a zavádzanie je horšia než nulová informácia, je to proste anti-informácia...

Darmo mi teda vravíš, že keby som ťa poznal, tak by som vedel, že klamstvo neznášaš, práveže už za tie roky, čo si na fóre, už poznám tvoju domýšľavosť a talent triafať vedľa a prekrúcať a popliesť veci - možno to robíš nevedome, ale to už je aj tak tvoja chyba...Takže asi toľko k tvojim klebetám. Čo už na tom môže byť pravdy? Možno sa niekto vyjadril, že aj keby mu to ponúkli, tak by to odmietol, a už z toho niekto urobí, že on bol tým prvým nominantom, ale to odmietol... :-? a vôbec, veď keď majú menovať biskupa, tak tých nominantov je zväčša až až, to keby sa ho aj pýtali, tak odkiaľ by on už len aj vedel, že je tým prvým? pýtali by sa ho nanajvýš tak ako jedného z iks ľudí...

Ale hlavne, že terézii, s jej talentom triafať vedľa a všetko popliesť, je vždy všetko jasné. Toto si mimochodom písala už aj pár dní dozadu:
terézia, 13.11.2012 14:57:36 píše:
BB nemá biskupa aj preto, že to jeden kandidát odmietol s poukazom, že nechce dopadnúť ako b. Bezák.
a ako vidíš, BB biskupa má.

Dúfam, že táto Tvoja psychohygiena Ti priniesla pokoj do srdca. Pokoj do duše Ti budem vyprosovať v modlitbe.
Pokoj a dobro! A nielen Tebe

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
terézia píše:
Dúfam, že táto Tvoja psychohygiena Ti priniesla pokoj do srdca. Pokoj do duše Ti budem vyprosovať v modlitbe.
terézia, ty by si priniesla pokoj, keby si sa nedopúšťala takých svojich javov, ktoré som spomenul, takže rob hlavne to: lebo zasa sa len utešuješ, že sa máš modliť za iných, čo je síce pekné, no hlavne máš pracovať na sebe, od čoho už akosi zasa len odpútavaš svoju pozornosť takýmto sebaklamom, že tvoj problém je v ostatných, nie v tebe...

Píšeš tu totiž údajnú informáciu, o ktorej naozaj sa pýtam: ak by to aj tak bolo, tak je otázka: chcela to tá osoba rozšíriť verejne, alebo nie? ak áno, prečo to neurobila verejne? ak nie, tak prečo to robíš ty?

A hlavne vzhľadom na tvoj talent prekrúcať, to je známe už z tvojej minulosti, z vecí, ktoré sa dali ľahko overiť, dopúšťaš sa toho pravidelne, preukázateľne skoro v každom príspevku... takže potom už človek pochopiteľne berie takéto tvoje "informácie" s o to väčšou rezervou...

vidí sa mi nanajvýš nepravdepodobné, že i keby to tak bolo, že by utekal zrovna za tebou sa ti s tým pochváliť? zrejme si teda len počula nejaké reči, aké si tak ľudia medzi sebou klebetia a ty ich tiež potom šíriš ďalej navyše s tými svojimi zmienenými schopnosťami... ktosi tu písal:
Lucia (adm), 31.10.2012 11:24:20 píše:
Z papalášov sa Bezáka zastal len Mons. Bublinec.
Nuž vedel by som si predstaviť, že by sa medzi fanušíkmi b. Bezáka šírili také "dedukcie", že Mons. Bublinec by mal byť biskupom, ale to odmietol. Prípadne niekto taký. Proste taký výrok by som si vedel predstaviť len od nejakého "fanušíka" b. Bezáka, niekoho na spôsob P. Leopolda, že by sa tak bol schopný vyjadriť, že by to odmietol, keby sa ním mal stať. Akurát neverím, že by zrovna takému takú funkciu ponúkali. A keby predsa, tak potom naozaj môžem len súhlasiť s tým, čo tu napísal môj predrečník:
frederik píše:
Ak sa niekto necha pocut, ze odmietol biskupstvo "aby nedopadol ako o. Bezak", tak naozaj na tom poste nema co hladat.
takže tak...

P.S: a k tým tvojim rečiam, mne ten tvoj výrok o BB, že nemá biskupa, lebo bla bla bla... som si pritom spomenul na tie tvoje reči, ktoré si v roku 2010 napísala, že proces kanonizácie JP2 skončil či čo lebo Rarach či čo... paradoxne, že pred tým (2009) aj potom (2010) si sa už aj sama vyjadrovala ináč - tuná príklady v chronologickom poradí:

terézia 08.12.2009 10:08:25 píše:
Ján Pavol II. je v mojich očiach svätý muž par exelencce. Mala som tú česť byť prítomná blahorečenia Zdenky Schelingovej a zažiť prítomnosť Svätého otca a jeho otcovskú lásku k nám. Sedel tam naplnený bolesťou z jeho chatrného zdravia, nemohúci povedať zopár súvislých slov. Keď ku nám predsa len prehovoril slovami - Pozdravujem Ťa milovaný slovenský národ, cítila som z neho toľko lásky, že by som neuverila ani anjelovi z neba, že to na nás len hraje. Pápež má byť vyzdobený, ale a predovšetkým čnosťami. Ján Pavol II. nimi ozdobený bol. Páter Pio mal pravdu, keď tvrdil, že z Wojtylu raz bude pápež a veľmi dobrý.
Za seba Bohu veľmi ďakujem, že nám ho dal.
terézia 28.09.2010 17:04:56 píše:
Spomenul si útoky na Jána Pavla II. Ja som si ho nesmierne vážila, ale rozhodne sa nemôžem považovať za jeho nekritického obdivovateľa. ... Spomínam si, že onoho času Rarach napísal, že nebude svätorečený a bohužiaľ, došlo na jeho slová. Neviem v ako štádiu je teraz jeho svätorečenie, či len pozastavené
terézia, 14.01.2011 14:52:44 píše:
Miro Derik píše:
Som šťastný!
Ján Pavol II. bude blahoslavený 1.mája!
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20110114012
Mirko ďakujem, že si sa o to šťastie s nami podelil.

V mojich očiach bol svätým už za života. Roky sa k nemu modlím o ochranu. Prispeli k tomu tri skutočnosti. Osobné svedectvo kňaza, svedectvo exorcistu, ktorý tvrdil, že ak vzýva pri exorcizme Jána Pavla II. o pomoc, tak diabol zúri a jeho návšteva v Bratislave, ktorej som sa zúčastnila.

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12567 príspevkov
Citácia:
Ak sa niekto necha pocut, ze odmietol biskupstvo "aby nedopadol ako o. Bezak", tak naozaj na tom poste nema co hladat.

toto je dost otazna argumentacia
lebo zavisi na tom ako kto chape pozadie kauzy Bezak

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
Porozmyslaj o tom nie z pohladu kauzy Bezak. Je totiz uplne jedno, ako ju dotycny vnima. Ak by bola pravda, ze taky kandidat toto povedal. . .potom nech len pekne ostane tam kde je. takemu tarajovi by som sa asi tazko zdoveril. Ak je to len nejaka vydedukovana klebeta, akych uz som pocul furu, tak s tym uz nech sa trapia taki, co podobne reci siria, aby nejako zaujali.

Obrázok užívateľa

napísal 12567 príspevkov
zrejme zalezi aj na tom co tym chce dotycny povedat
Ak tym vyjadruje strach z cirkevnej hierarchie ako takej tak potom naozaj nie je vhodny kandidat

ak vsak vyjadruje obavy z mozneho neporozumenia si s kolegami(biskupomi)
alebo dokonca obavy z ohovarania zo strany veriacich
tak to dokazem pochopit skor a nemusi to byt nutne nevhodny kandidat
moze sa napr casom presvedcit ze situacia je lepsia ako si myslel (ako sa obaval)

zalezi od toho ci vyjadruje momentalne pocity alebo dlhodobe presvedcenia ....

a samozrejme moze to byt vyhovorka a skutocny dovod odmietnutia moze byt uplne iny
(napr zdravotne problemy)

napísal 1512 príspevkov
terézia 08.12.2009 10:08:25 píše:
Ján Pavol II. je v mojich očiach svätý muž par exelencce. Mala som tú česť byť prítomná blahorečenia Zdenky Schelingovej a zažiť prítomnosť Svätého otca a jeho otcovskú lásku k nám. Sedel tam naplnený bolesťou z jeho chatrného zdravia, nemohúci povedať zopár súvislých slov. Keď ku nám predsa len prehovoril slovami - Pozdravujem Ťa milovaný slovenský národ, cítila som z neho toľko lásky, že by som neuverila ani anjelovi z neba, že to na nás len hraje. Pápež má byť vyzdobený, ale a predovšetkým čnosťami. Ján Pavol II. nimi ozdobený bol. Páter Pio mal pravdu, keď tvrdil, že z Wojtylu raz bude pápež a veľmi dobrý.
Za seba Bohu veľmi ďakujem, že nám ho dal.
terézia 28.09.2010 17:04:56 píše:
Spomenul si útoky na Jána Pavla II. Ja som si ho nesmierne vážila, ale rozhodne sa nemôžem považovať za jeho nekritického obdivovateľa. ... Spomínam si, že onoho času Rarach napísal, že nebude svätorečený a bohužiaľ, došlo na jeho slová. Neviem v ako štádiu je teraz jeho svätorečenie, či len pozastavené
terézia, 14.01.2011 14:52:44 píše:
Miro Derik píše:
Som šťastný!
Ján Pavol II. bude blahoslavený 1.mája!
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20110114012
Mirko ďakujem, že si sa o to šťastie s nami podelil.

V mojich očiach bol svätým už za života. Roky sa k nemu modlím o ochranu. Prispeli k tomu tri skutočnosti. Osobné svedectvo kňaza, svedectvo exorcistu, ktorý tvrdil, že ak vzýva pri exorcizme Jána Pavla II. o pomoc, tak diabol zúri a jeho návšteva v Bratislave, ktorej som sa zúčastnila.
[/quote]

Ako dobre, že si uviedol môj údajný protiklad.
Svojim nastavením sa radíš medzi drvivú väčšinu bezprízorných katolíkov, ktorí dokážu obhájiť aj najväčšiu podlosť, len aby zostal obraz dokonalosti. A to, že to má ďalekosiahle dopady práve na to, že Cirkev už pre mnnohých ľudí nie je morálnou autoritou ťa asi neštve. Nemôžeme nekriticky prijímať prešľapy, lebo šliapeme po Pravde. To, že nato kašleš je vidieť aj v diskusii o stanovisku b. Sečku. Je skrz na skrz zle zúradované a preto zmätočné. Ale Ty si ešte v svojej predpojatosti ani nato neprišiel. Stačí si prečítať zopár kanónov o spravovaní diecézy a ako sa vykonáva zákonná, výkonná a riadiaca činnosť v diecéze, ďalej o tom ako sa rieši to, keď niekto sa odkláňa od učenia RKC a vyjde ti, že nič z toho nebolo naplnené. Pri všetkej úcte k postaveniu pána biskupa, nepodarenejší list sa už asi ani nedal vyprodukovať. A že to podpísal ďalší arcibiskup je doslova tragédia. Zmätok nad zmätok a poukazuje na to svojimi príspevkami aj napr. teta-txt.
V tomto si ma ako človek, ktorý sa bez poučiek ani nezaobíde veľmi sklamal. Tvoja nekritickosť len poukazuje na tvoju povrchnosť a to, že tebe záleží len na tom aby sa potvrdila to čo si tak túžobne želáš.
Keby tento list napísal môj biskup už aj robím kroky, aby sa veci dali do poriadku, nie preto aby som poukázala na nedostaky biskupa, ale aby sa dali veci do súľadu so zákonom v zmysle, ktorého je biskup povinný postupovať a vlastne každý, kto je členom Cirkvi. Ak by to stanovisko bolo správne zúradované a pod sankciami (máloktoré delikty sú trestané na základe rozsudku už vyneseného), tak by nemali šíritelia inú možnosť ako poslúchnuť inak ťažko hrešia. Zoberme si len posolstvá Vasuly. Hoci je stanovisko, nie je pod trestom ich šírenie. K exkomunikácii napr. v Olomouckej diecéze prišlo až na základe toho, že skupina ktorá sa nimi riadila to riadne prehnala. To bol ukážkový príklad sekty a odmietnutia poslušnosti biskupovi.
Tent list by som ja osobne považovala len za napomenutie bez sankcií za neuposlúchnutie. Podotýkam, že list sa zaoberal len šíriteľmi, ktorí tomu uverili. Pasívni prijímatelia tam neboli spomenutí a tých je väčšina.

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
to terézia: tento tvoj posledný príspevok je OFF TOPIC. reakciu naň uvádzam tu: viewtopic.php?p=235805#p235805

frederik píše:
Porozmyslaj o tom nie z pohladu kauzy Bezak. Je totiz uplne jedno, ako ju dotycny vnima. Ak by bola pravda, ze taky kandidat toto povedal. . .potom nech len pekne ostane tam kde je. takemu tarajovi by som sa asi tazko zdoveril. Ak je to len nejaka vydedukovana klebeta, akych uz som pocul furu, tak s tym uz nech sa trapia taki, co podobne reci siria, aby nejako zaujali.
mne to vychádza skôr na nejakú vydedukovanú klebetu (vďačným objektom takých reči by bol napr. o. Bublinec), prípadne nejakú polopravdu, že by sa nejaký jeho fanušík vyjadril, že KEBY ho požiadali, tak by to odmietol. No reálne sa mi moc nevidí, že by to naozaj ponúkali takému, čo by bol schopný sa takto vyjadrovať...

A keby aj čisto hypoteticky to tak aj bolo, tak potom ozaj, taký radšej nech tam nejde, a že by ešte sa s tým hneď utekal "chváliť" terézii - či niekomu podobnému, ktorý to posunul jej, a ona to šíri ďalej po nete, atď. ...

Mne takéto reči pripomínajú to, čo u nás na dedine voláme "vysokorýchlostný internet", verne vykreslené vo filme slunce seno: "né že bych udávala, ale hlásit se to musí" (Kelišová)... ale najhoršie na tom celom je, ako také posúvanie správ zvykne tie správy dosť prekrútiť... veď to poznáte: http://youtu.be/fLEX4HRsGFg

napísal 1512 príspevkov
admin píše:
frederik píše:
mne to vychádza skôr na nejakú vydedukovanú klebetu (vďačným objektom takých reči by bol napr. o. Bublinec), prípadne nejakú polopravdu, že by sa nejaký jeho fanušík vyjadril, že KEBY ho požiadali, tak by to odmietol. No reálne sa mi moc nevidí, že by to naozaj ponúkali takému, čo by bol schopný sa takto vyjadrovať...

A keby aj čisto hypoteticky to tak aj bolo, tak potom ozaj, taký radšej nech tam nejde, a že by ešte sa s tým hneď utekal chváliť táravej terézii - či niekomu podobne táravému, ktorý to posunul jej, aby to ona zasa posúvala ďalej - u nás na dedine také volajú "vysokorýchlostný internet", verne vykreslené vo filme slunce seno: "né že bych udávala, ale hlásit se to musí" (Kelišová)... ale najhoršie na tom celom je, ako také posúvanie správ zvykne tie správy dosť prekrútiť, hlavne keď to ide cez takýchto... ach jaj... veď to poznáte: http://youtu.be/fLEX4HRsGFg

Didy teba štve, že Ty narozdiel odo mňa máš informácie jedine z dennej tlače. Ale to ti vôbec nebráni, aby si tu donemoty o tom vypisoval. Už si bol upozornený tak na nevhodný osah ako aj neustále množenie nekonečných príspevkov a ja ešte dodám poväčšine s nulovou výpovednou hodnotou. Myslíš si, že niekoho zaujíma čo by bolo keby bolo.
A na záver - hovorí ti niečo ako dehonestácia osoby prispievateľa! Spomeň si jedno z pravidiel tohto fóra!

Žiadam členov božieho domu aby napomenuli admina za toto nevhodné správanie. A urobili patričné opatrenie - vymazanie toho nevhodného príspevku

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5241 príspevkov
...vysokorychlostny internet sme u nas mali daaavno. Aj kamerovy monitoring bol na vysokej urovni. V kazdej casti dediny jedna operatorka. Vzdy, ked som sla okolo kamery, zakyvala som tete za zaclonou, usmev do "vecernych aktualit" a ona sa (ktoviepreco) vzdy strasne nahnevala...)))))

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
terézia píše:
Žiadam členov božieho domu aby napomenuli admina za toto nevhodné správanie. A urobili patričné opatrenie - vymazanie toho nevhodného príspevku

Tam staci vypustit ono inkriminovane slovo, ktore ta asi urazilo-co chapem, mna tu tiez niekto tituluje viac ci menej nevhodne, ale tak nech si posluzi, ak ho to uspokojuje. . . ;-)

Admin-scenzuruj si to slovo, pls. ;-)

Obrázok užívateľa

napísal 12567 príspevkov
Frederyck:
Citácia:

toto by ma zaujimalo co na to hovori Tereza a ako to interpretuje z hladiska je vnimania vedenia fora
som same ucho ...

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
opravujem "t... terézii" na "terézii"... mrzí ma to, nejako sa mi to vyšmyklo, nie je vhodné dávať ľuďom prívlastky... :( takže ospravedlňujem sa... :( ach jaj... je mi ľúto, že som sa nechal vyprovokovať... ale naozaj, mala by si sa terézia zamyslieť aj ty, lebo keby si tu neprovokovala takýmito reakciami, tak by nebolo ani takýchto javov...

a zasa ma osočuješ: "teba štve, že Ty narozdiel odo mňa máš informácie jedine z dennej tlače" - nuž jednak nemám informácie iba z dennej tlače, a dvak tie tvoje "informácie" majú tak pochybnú hodnotu, že radšej ich nepíš než píš. dokonca ak by to aj bola pravda - čomu neverím - tak si polož otázku: chcela dotyčná osoba, aby sa to šírilo po nete, alebo nie? ak áno, tak prečo to sama nenapísala? ak nie, tak prečo to píšeš ty? vieš mi na to odpovedať?!

(a potom že "aby nedopadol ako b. Bezák", to ozaj... nechápem ani on, prečo veci hovoril Mikloškovi, ktorý tiež je taký, že hneď s takým uteká na net... no je toto normálne?).

ja som to nazval táravosťou:
krátky slovník slovenského jazyka píše:
tárať -a nedok. expr. nepremyslene, nerozvážne hovoriť
ale beriem späť a rád sa nechám tebou opraviť, že o aký jav to teda u teba ide... vieš mi odpovedať na moje vyššie uvedené otázky, ktoré som zvýraznil?

Lebo normálny človek sa snaží nezverejňovať takéto typy informácií, ak ich má z neverejných zdrojov - dokonca i keby boli pravdivé. u teba však badám skôr tendenciu sa čím skôr verejne "pochváliť" nejakou "informáciou", a to navyše ju často aj popletieš, napr. keď si tu ľudí "informovala" o BD, si poplietla čo sa len dalo...

a ešte si namýšľaš, že niekto ti také "informácie" závidí :-? no keby si bola aspoň nejaký hodnoverný zdroj, no po tom, čo tu už roky predvádzaš, tak keď doteraz si tak všeličo prekrúcala, tak to by som sa pravdupovediac až divil, keby táto tvoja najnovšia informácia prekrútená nebola...

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
misojogi píše:
Frederyck:
Citácia:
toto by ma zaujimalo co na to hovori Tereza a ako to interpretuje z hladiska je vnimania vedenia fora
som same ucho ...
myslím, že toto mi ani nemusel hovoriť, lebo priznávam, viem, nie je vhodné ľudí titulovať expresívnymi prídavnými menami... takže beriem späť a ospravedlňujem sa... verte či nie, je mi to ľúto... ani sám som akosi nemal dobrý dojem z toho, už ani počas toho, ako sa mi to ten prst na klávesnici takto šmykol... :( ale pravdou je aj to, že ten zlý dojem som mal už pred tým, z toho, čo tu stvára ona, a to je žiaľ dosť tragický jav, že je to tak, že zlo plodí zlo... :( a tak z jednej chyby sú potom dve...

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
No tak tu uz sa toho popisalo. . .niekto si chybu vie priznat, aj sa ospravedlnit, iny nie. Admin vie, ze by som ho na to upozornil aj bez tereziinej vyzvy, ak by ma nahodou nepredbehol a neopravil si to sam od seba. A ako ho poznam, tak by to urobil.

Obrázok užívateľa

napísal 12567 príspevkov
Citácia:
som same ucho ...

zaujimal by ma Terezin nazor
a to v suvislosti s jej tvrdenim o tom kto ovlada toto forum a tak

pytam sa preto lebo nemam ten pocit a vnimam aj nazorovu pluralitu
a pre mna nie je potrebne aby si ludia nadavali
staci ked korektne vyslovia opacne nazory

este raz som same ucho

[ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť