Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 95 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Správa
Poslať 24.09.2012 8:04:24   Re: Výzva: Rodina pre deti

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
kapitán píše:
misionar3 píše:
Jednoduché analogie ťa síce nemôžu prekvapiť, ale len preto že nie si dostatočni informovaný, alebo sa nad vecami nezamýšlaš. Hovorím o svetle a slepcovi. Svetlo neopaluje!!!! Opaluje UV žiarenie a teda ak sa slepec bude nachádzať na mieste kde je síce dostatok svetla ale žiadne UV alebo IR žiarenie nezistí vôbec nič a ani nemá možnosť preveriť skutočnosť okrem toho že bude veriť tým čo vidia. Nepočul som o tam že by sa farby dali "vidieť" sluchom. farba je určitá vlastnosť svetla (vlnová dl´žka) ale nie svetlo samotné.

UV ziarenie je cast elektromagnetickeho spektra ktroa sa prekryva z castou spektra, ktroe vidime a ktore nazyvame svetlo
slepec sa moze presvedcit o existencii svetla aj inymi zmyslami, pripadne nepriamo pomocou roznych pristrojov

nie je podstatne, ze ty si o tom nepocul, kedze existuju pristroje ako je napr eyeborg a luda, ktory pomocou neho detekuju vlastnsoti svetla a premienaju ho na vibracie, ktore sa naucia rozoznavat ako rozne farby; vlastnosti svetla definuju samotne svetlo a su od neho neodlucitelne, lebo inak by si nevedel co je to svetlo

nebudeme zabiehať do technických podrobností. Slepec sa nemôže presvedčiť o existencii svetla sám. Musí mať niekoho kto mu v tom pomôže (nastaví prístroj, vysvetlí čo cíti a prečo cíti) takže v konečnom dôsledku nie je schopný je schopný experimentálne overiť nič. Ale musí veriť niekomu - svedkovi - ktorý mu vysvetlí, pomôže a objasní. Po takomto vysvetlení už môže fungovať sám. Rovnako aj eyeborg - musl ho niekto skonštruovať, aplikovať a vysvetliť slepcovi. Tiež potreboval niekto stotožniť vnemy ktoré slepec vníma s tým čo vnímajú ostatní. A ako to vníma slepec a čo vlastne vidí nevieme, pretože on netuší čo by mal vlastne vidieť a ak povie vidím modré siluety nie je možné overiť či tie siluety čo vidí sú skutočne modré - zodpovedajúce príslušnei vlnovej dĺžke, alebo je to niečo iné čo on nevie definovať.

Si neveriaci a to je tvoja vec - pozeráš sa na svet v obore reálnom, ale my veriaci sa pozeráme na svet v obore komplexnom a náš svet aj život je nesmierne bohatší. Len si prosím uvedom že nie je rozporu medzi vedou a vierou. (ale to sme tu už rozoberali na x-stranách)

Poslať 24.09.2012 14:11:55   Re: Výzva: Rodina pre deti

od 25.02.2008 11:41:17
napísal 3748 príspevkov
kapitán píše:
dalsia diskusia na tuto temu je zbytocna, mojim cielom nebolo zmenit tvoj nazor, ale pochopit sposob tvojej argumentacie, ten je nezlucitelny s mojim a ani s vedeckym; musim dodat, ze nemozes ocakavat, ze ti kazdy clovek uveri

kapitan ja neocakavam ze by si mi mal uverit, alebo ze by mali mnohi uverit.
vieru dava Boh.
Co sa tyka sposobov argumentacie, myslim si ze ich mame podobne :-)
Akurat mame kazdy ine vstupne predpoklady...

Poslať 24.09.2012 14:17:40   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 3748 príspevkov
kapitán píše:
po prve ide o logicku chybu argumentum ad hominem a argumentum ad numerum

Prepac nerozumiem tejto reci...

kapitán píše:
po druhe takyto sposob argumentacie je vo vede neakceptovany - je uplne jedno kto co hovori, dolezite je ako to vie podlozit

Ako chces podlozit nadprirodzeno ?
Ako chces podlozit nevysvetlene ?

Okrem toho pokus-omyl je vo vede neakceptovatelny ?
Preco potom testuju lieky na zvieratach ?

kapitán píše:
po tretie knaz nema kvalifikaciu na objasnovanie medicinskych zalezitosti, cize ako svedok je na rovnakej urovni ako moj kamarat

Myslim ze je rozdiel ak nieco povie Albert Einstein a ak nieco povie kamarat pri pive.
Ale ak nerozumiem tomu co hovori Einstein, tak ani tomu nie som ochotny uverit.
A podlozit by to mohol aj tisicimi sposobmi.

kapitán píše:
romanh píše:
Taky tu uz bol, strielal jedneho po druhom, daleko sa nedostal, a dostal 21 rokov s moznostou opakovania.
Aj bez zazraku.

nepochopil si, ja som dal podmienku nezastavitelnosti konvencnym sposobom

asi som nepochopil.

Poslať 24.09.2012 15:05:23   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 3748 príspevkov
kapitán píše:
romanh píše:
Co sa tyka mojej viery, na dokaz nepotrebujem aby niekto levitoval.
Ale su zaznamenane pripady kedy ludia videpi napr. p. Pia v rovnakom case na dvoch miestach.

zaznamenane pripady? aspon na kameru? ci zase "ociti svedkovia"?

Kamerou ?
Asi by si chcel mat natocene aj Jezisovo ukrizovanie.

A to ze nemas natocene mnohe dejinne udalosti, ale len akesi spomienky ocitych svedkov ti staci ?
Vzkrieseneho Jezisa videlo 500 ludi naraz.
To ti nestaci ?

kapitán píše:
kapitán píše:
Ak je niekto trvale vylieceny a chodi, alebo mal preukazatelne AIDS a dnes je jeho krv zdrava, ... asi niet co dodat.
Na prihovor o. Billa robil Boh mnohe divy.

tak ako je trvalo vyliecena sestra Marie Simon-Pierre?

Neviem kto je ta sestra.
Ale ja netvrdim ze uzdravenie je nieco trvale.
Ani Jezis neuzdravoval tak zeby ten clovek nemohol ochoriet neskor.

Pozri:
Jn 5,14
Neskôr ho Ježiš našiel v chráme a povedal mu: "Hľa, ozdravel si, už nehreš, aby ťa nepostihlo niečo horšie."

Jezis ho napomina ze ozdravel a aby uz nehresil lebo ho postihne nieco horsie.

ale uz spominany o.Bill bol cca v roku 1977 uzdraveny na srdci (okrem ineho uzdravenie sprevadzalo aj zjavenie Jezisa)
o. Bill mal infarkt srdca, podla lekarov mu neodporucali po zvysok zivota sa vobec namahat - ani po schodoch nemal chodit

ked bol uzdraveny, tak jeho lekar - neveriaci ho niekolko krat kontroloval - potom sam lekar chodil isty cas s o. Billom svedcit o tomto zazraku.
Na jeho srdci sa nenaslo ani zmienky po infarkte - ako vieme ze sa da na srdci najst stopa po infarkte.
Nasledne nato o.Bill odvtedy namahavo denno denne chodil po celom svete z krajiny do krajiny a hlasal o tom ako ho uzdravil Jezis a popri tom sa uzdravilo mnozstvo ludi.

Nakoniec myslim ze to bolo v r. 2008 tento knaz zomrel - cuduj sa svete - na zlyhanie srdca - po viac ako 30 rokoch.

kapitán píše:
dalsia diskusia na tuto temu je zbytocna, mojim cielom nebolo zmenit tvoj nazor, ale pochopit sposob tvojej argumentacie, ten je nezlucitelny s mojim a ani s vedeckym; musim dodat, ze nemozes ocakavat, ze ti kazdy clovek uveri

Ako myslis, ja si myslim ze cesta k vzajomnej zhode niekde je... :-)

Poslať 24.09.2012 19:43:00   Re: Výzva: Rodina pre deti

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
Stary zidovsky vtip. Abram, slepý od narození, pije mléko. Vzdychá: "Kdybych tak věděl, jak to mléko vypadá..." "Mléko je bílé," povídá mu přítel Tobiáš. "A co je to bílé?" "Jak bych ti to vysvětlil? Labuť je bílá." "Jak bych mohl vědět, jak vypadá labuť?" ptá se nešťastný Abram. "Labuť je takový pták s křivým krkem." "A co znamená křivý?" "Křivý, křivý - chyť mne za ruku. Teď ji ohýbám a je křivá..." Abram ohmatává Tobiášovu ruku a říká: "Děkuji ti, Tobiáši! Teď už vím, jak vypadá mléko."

[ Príspevkov: 95 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť