Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 95 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Autor Správa
Poslať 21.09.2012 17:34:21   Re: Výzva: Rodina pre deti

od 25.02.2008 11:41:17
napísal 3748 príspevkov
kapitán píše:
romanh píše:
A ked budem na chlapika svietit spoza skla, kde nebude citit teplo ?

???
na akom principe funguje sklennik?

svetlo je forma energie a nemusi byt vnimana iba organom zraku - alebo mi chces povedat, ze slnecnica ma oci?

Takze chces povedat ze ked budem svietit v zime 10m od sklenika 40W ziarovkou, tak tam bude teplo ?
:-)

kapitán píše:

Citácia:
to iste, zamava si cervenym papierom okolo ucha a to mainy zvuk ako biely papier :-)

som rad ze sa bavis ale myslis sa, funguje to tak ze sa pozries na cerveny papierik cez upravenu kameru ta odosle signal do cipu zabudovaneho do hlavy ta prevedie signaly na zvuk a ten sa siri cez kost do mozgu (nie cez ucho aby si bol schopny odlisit normalne zvuky od zvukov farieb)

http://www.humansinvent.com/#!/8586/the ... ar-colour/

najznamejsi uzivatel eyeborgu je Neil Harbisson, toto zariadenie ma aj na fotke do obcianskeho a v pase, lebo je to sucast jeho tela, aj ked elektronicka

Ano, to mi pripomenulo jeden vtip ako sa cigan spoveda u staruckeho knaza.
Hovori - ukradol som lano, a tichucko zasepka - a na konci bola krava :-)

Asi tak si to napisal ty.
Clovek co pocuje farby :-)
Ale tichucko si potom dodal ze ma v sebe zariadenie co mu vysiela impulzy do mozgu.
Jasne nedavno tu bol bombasticky clanok o tom ako nejake zariadenie vysiela impulzy do mozgu a clovek skutocne vidi - zatial teda len akesi kontury, ale vidi....

Takze asi tak...

kapitán píše:
kapitán píše:
Je cudne ako taky praktik veri takym vymyslom.

si pomerne malo informovany na to aby si ma mohol obvinit z toho, ze verim vymyslom

Jasne, ked povies iba polovicku pravdy - ako s tym lanom - tak co si mam o tom pomysliet.
Situacia je ina, ked si spomenul zariadenie....
Ale predpokladam ze to nerobis zamerne, inak by som ta zaradil medzi bulvarnych pisatelov :-)

Poslať 21.09.2012 17:36:40   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 3748 príspevkov
kapitán píše:
romanh píše:

Tak v krestanskej historii mame pripady, kedy sa svatych pokusili otravit.
Oni jedlo iba pozehnali a zjedli a nic sa im nestalo.

zase pochybne historky z 30. storocia n. l.?

nadacia jamesa randiho ponuka 1 000 000 dolarov za uspesne predvedenie nejakej nadprirodzenej, paranormalnej ci okultnej sily; vyzva zacala v roku 1968 odvtedy vyzvu prijalo tak 100 ludi - nikto zatial neuspel

Asi zabudli na mnohe putne miesta.
A tiez na mnohych kazatelov, ktori robia divy v mene Jezisa Krista.
Ked sa ludia na vozicku uzdravili, ked slepy zacali vidiet.

Posli ich napr. niekam do Lurd, tam je zdokumentovanych zazracnych uzdraveni viac nez dost.
A tu cenu by preplatili niekolko krat...

Poslať 21.09.2012 17:41:41   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 3748 príspevkov
kapitán píše:
romanh píše:

Tak v krestanskej historii mame pripady, kedy sa svatych pokusili otravit.
Oni jedlo iba pozehnali a zjedli a nic sa im nestalo.

zase pochybne historky z 30. storocia n. l.?

Uz neviem ktory to bol svatec, ale keby sa mi chcelo hladat mozno si spomeniem - mozno niekto iny vie hned.

Ale ak mam ist napr. do roku 2008, tak p. Anthony nam hovoril prihodu ako mu v afrike namiesto omsoveho vina naliali vysoko nemezpecny koncentrat nejakej chemickej latky urcenej na umyvanie z ktoreho by bol dokonca zivota ochrnuty.
Po vypiti pocas omse to s nim zatriaslo, chvilu mal zahmlene oci ale potom akoby ani nic nevypil.

Boh nerobi zazraky na poziadanie, aby si mal ty divadlo.
Ale Boh svatych ochranuje, aj keby vypili nieco jedovate, tak sa im nic nestane.

Okrem ineho mame o tom svedectvo aj v biblii, ked Pavol chytil do ruky jedovateho hada, ktory ho ustipol - a vobec nic sa mu nestalo - domorodci ho preto povazovali za Boha... :-)

Poslať 21.09.2012 17:55:58   Re: Výzva: Rodina pre deti

od 11.09.2012 9:17:05
napísal 614 príspevkov
romanh píše:
Asi zabudli na mnohe putne miesta.
A tiez na mnohych kazatelov, ktori robia divy v mene Jezisa Krista.
Ked sa ludia na vozicku uzdravili, ked slepy zacali vidiet.

Posli ich napr. niekam do Lurd, tam je zdokumentovanych zazracnych uzdraveni viac nez dost.
A tu cenu by preplatili niekolko krat...

nezabudli
no ziaden sa neodvazil prijat vyzvu alebo nesplnil podmienky

dovolim si tvrdit, ze v lurdach nie je zadokumentovane ani jedno jedine zazracne vyliecenie, maximalne tak z medicinskeho hladiska moze byt zadokumentovane NEVYSVETLENE vyliecenie (nevysvetlene nie je synonymom zazracneho)

povazujes za vyliecenie napr taky pripad aky predviedla "liecitelka" kathryn kuhlmanova vo filadelfii v 69. ked prikazala zene priputanej na vozicku kvoli kostnemu nadoru na chrbtici aby vstala a presla po podiu - tato skutocne premohla bolest a vstala, ale na druhy den sa jej rozpadol oslabeny stavec a o 4 mesiace umrela

Poslať 21.09.2012 18:10:02   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 614 príspevkov
romanh píše:
Takze chces povedat ze ked budem svietit v zime 10m od sklenika 40W ziarovkou, tak tam bude teplo ?
:-)

nie, ale ide o princip - svetlo a jeho efekty su vnimane aj inymi zmyslami, nie len zrakom

kapitán píše:
Clovek co pocuje farby :-)
Ale tichucko si potom dodal ze ma v sebe zariadenie co mu vysiela impulzy do mozgu.
Jasne nedavno tu bol bombasticky clanok o tom ako nejake zariadenie vysiela impulzy do mozgu a clovek skutocne vidi - zatial teda len akesi kontury, ale vidi....

mozno trpis stratou pamate pretoze v prvom prispevku na tu temu som jasne napisal ze "ten clovek "vidi" farby pomocou zvuku" kazda farba ma totiz inu frekvenciu a to sa da naucit rozpoznavat
zda sa ti, ze som nieco zatajil co zmenilo vyznam?

myslis bionicke oko? ano aj na tom sa pracuje, zatial je ale slabe rozlisenie (potrebna je dalsia miniaturizacia aby bolo mozne spojit elektrody s co najvacsim poctom nervovych zakonecni na co najmensej ploche), ale aj to je obrovsky uspech - kontury su viac ako ziaden zrak

Poslať 21.09.2012 18:11:07   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 3748 príspevkov
kapitán píše:
nezabudli
no ziaden sa neodvazil prijat vyzvu alebo nesplnil podmienky

jasne ked si nastavim podmienky mozem vyhlasit sutaz aj o 10mld dolarov :-)

kapitán píše:
dovolim si tvrdit, ze v lurdach nie je zadokumentovane ani jedno jedine zazracne vyliecenie, maximalne tak z medicinskeho hladiska moze byt zadokumentovane NEVYSVETLENE vyliecenie (nevysvetlene nie je synonymom zazracneho)

o. Bill (uz zomrel) mal misiu v afrike, kde mnohi na vozicku na jeho modlitku vstali a chodili.
Slepy videli.
Chora na AIDS bola uzdravena, ...

jeho nasledovnik o. Anthony svedcil ze vo svajciarsku vstal z vozicka jeden dedko
Vsetko boli uzdravenia v mene Boha.

kapitán píše:
povazujes za vyliecenie napr taky pripad aky predviedla "liecitelka" kathryn kuhlmanova vo filadelfii v 69. ked prikazala zene priputanej na vozicku kvoli kostnemu nadoru na chrbtici aby vstala a presla po podiu - tato skutocne premohla bolest a vstala, ale na druhy den sa jej rozpadol oslabeny stavec a o 4 mesiace umrela

Napodobeniny su vsade.

Poslať 21.09.2012 18:18:34   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 614 príspevkov
romanh píše:
ak mam ist napr. do roku 2008, tak p. Anthony nam hovoril prihodu ako mu v afrike namiesto omsoveho vina naliali vysoko nemezpecny koncentrat nejakej chemickej latky urcenej na umyvanie z ktoreho by bol dokonca zivota ochrnuty.
Po vypiti pocas omse to s nim zatriaslo, chvilu mal zahmlene oci ale potom akoby ani nic nevypil.

neber to ako vysmech, ale kamarat mi hovoril prihodu ako to v lese napadol tiger, no on mu dal kop z vyskoku do hlavy a tiger usiel a jemu sa nic nestalo...

romanh píše:
Ale Boh svatych ochranuje, aj keby vypili nieco jedovate, tak sa im nic nestane.

skusme si predstavit takuto hypoteticku situaciu: niekto by mal take prostriedky, ze by mohol postupne po jednom pozabijat vsetkych ludi na Zemi a ludia by mu v tom nemohli zabranit; povedal by: "zacnem zabijat ludi a prestanem iba vtedy ak sa mi ukaze boh a zastavi ma"; myslis, ze by sa objavil boh a zabranil by mu v tom? ak ano, neurobil by zazrak na poziadanie?

Poslať 21.09.2012 18:42:44   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 614 príspevkov
romanh píše:

myslis si, ze su to nesplnitelne podmienky?

ide hlavne podmienky ktore vyfiltruju roznych blaznov a exhibicionistov, aby bolo predvedenie objektivne vyhodnotene a verejne a hlavne aby sa zamedzilo podvadzaniu (napr schopnost levitacie nesmie byt demonstrovana v noci alebo v tme)

kapitán píše:
o. Bill (uz zomrel) mal misiu v afrike, kde mnohi na vozicku na jeho modlitku vstali a chodili.
Slepy videli.

jeho nasledovnik o. Anthony svedcil ze vo svajciarsku vstal z vozicka jeden dedko

vsetko choroby, ktore nemusia byt chorobami, pripadne moze ist lahko o podvod
co to podla teba znamena "byt vylieceny z AIDSu"? ze nemas priznaky?

vsetko iba svedectva, to je sice v pripade viery vyznamne, ale v pripade vedy neakceptovatelne

skus si pozriet tento utrzok z diskusie s neilom tysonom (ak vies dobre po anglicky)
http://www.youtube.com/watch?v=9BRDCxNEuyg
netyka sa to priamo zazracnych uzdraveni, ale principialne sa tam vysvetluje preco ocite svedectva nemozu byt brane vazne

Poslať 23.09.2012 10:45:00   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 3748 príspevkov
kapitán píše:
romanh píše:
ak mam ist napr. do roku 2008, tak p. Anthony nam hovoril prihodu ako mu v afrike namiesto omsoveho vina naliali vysoko nemezpecny koncentrat nejakej chemickej latky urcenej na umyvanie z ktoreho by bol dokonca zivota ochrnuty.

neber to ako vysmech, ale kamarat mi hovoril prihodu ako to v lese napadol tiger, no on mu dal kop z vyskoku do hlavy a tiger usiel a jemu sa nic nestalo...

Kvalita vypovede tvojho kamarata je podstatne nizsia ako kvalita vypovede knaza pred 250 timi ludmi.
To mas asi tak ako keby to povedal minister spravodlivosti pred TV obrazovkou.
Kym tvoj kamarat to hovoril len tebe pri pive.

kapitán píše:
romanh píše:

skusme si predstavit takuto hypoteticku situaciu: niekto by mal take prostriedky, ze by mohol postupne po jednom pozabijat vsetkych ludi na Zemi a ludia by mu v tom nemohli zabranit; povedal by: "zacnem zabijat ludi a prestanem iba vtedy ak sa mi ukaze boh a zastavi ma"; myslis, ze by sa objavil boh a zabranil by mu v tom? ak ano, neurobil by zazrak na poziadanie?

Taky tu uz bol, strielal jedneho po druhom, daleko sa nedostal, a dostal 21 rokov s moznostou opakovania.
Aj bez zazraku.

Poslať 23.09.2012 10:50:05   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 3748 príspevkov
kapitán píše:
romanh píše:

myslis si, ze su to nesplnitelne podmienky?

ide hlavne podmienky ktore vyfiltruju roznych blaznov a exhibicionistov, aby bolo predvedenie objektivne vyhodnotene a verejne a hlavne aby sa zamedzilo podvadzaniu (napr schopnost levitacie nesmie byt demonstrovana v noci alebo v tme)

Co sa tyka mojej viery, na dokaz nepotrebujem aby niekto levitoval.
Ale su zaznamenane pripady kedy ludia videpi napr. p. Pia v rovnakom case na dvoch miestach.

kapitán píše:
kapitán píše:
Slepy videli.

vsetko choroby, ktore nemusia byt chorobami, pripadne moze ist lahko o podvod
co to podla teba znamena "byt vylieceny z AIDSu"? ze nemas priznaky?

vsetko iba svedectva, to je sice v pripade viery vyznamne, ale v pripade vedy neakceptovatelne

skus si pozriet tento utrzok z diskusie s neilom tysonom (ak vies dobre po anglicky)
http://www.youtube.com/watch?v=9BRDCxNEuyg
netyka sa to priamo zazracnych uzdraveni, ale principialne sa tam vysvetluje preco ocite svedectva nemozu byt brane vazne

Ak je niekto trvale vylieceny a chodi, alebo mal preukazatelne AIDS a dnes je jeho krv zdrava, ... asi niet co dodat.
Na prihovor o. Billa robil Boh mnohe divy.

Poslať 23.09.2012 20:10:23   Re: Výzva: Rodina pre deti

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
kapitán píše:
misionar3 píše:
On (posmrtny zivot) existuje nezávisle na tom či ty veríš alebo neveríš. Rovnako ako slepec nemá nijakú možnosť si overiť existenciu svetla.

ked sa slepy chlapik bude pridlho opalovat, tak na vlastnej kozi spozna, ze svetlo existuje
plus existuje chlapik, ktory "vidi" farby za pomoci sluchu

taketo jednoduche analogie ma nemozu prekvapit

Jednoduché analogie ťa síce nemôžu prekvapiť, ale len preto že nie si dostatočni informovaný, alebo sa nad vecami nezamýšlaš. Hovorím o svetle a slepcovi. Svetlo neopaluje!!!! Opaluje UV žiarenie a teda ak sa slepec bude nachádzať na mieste kde je síce dostatok svetla ale žiadne UV alebo IR žiarenie nezistí vôbec nič a ani nemá možnosť preveriť skutočnosť okrem toho že bude veriť tým čo vidia. Nepočul som o tam že by sa farby dali "vidieť" sluchom. farba je určitá vlastnosť svetla (vlnová dl´žka) ale nie svetlo samotné.

Poslať 23.09.2012 23:48:36   Re: Výzva: Rodina pre deti

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12580 príspevkov
svetlo sa da vnimat aj kozou
vyskusajte si to !

Poslať 24.09.2012 6:53:04   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 614 príspevkov
romanh píše:
Kvalita vypovede tvojho kamarata je podstatne nizsia ako kvalita vypovede knaza pred 250 timi ludmi.
To mas asi tak ako keby to povedal minister spravodlivosti pred TV obrazovkou.
Kym tvoj kamarat to hovoril len tebe pri pive.

po prve ide o logicku chybu argumentum ad hominem a argumentum ad numerum

po druhe takyto sposob argumentacie je vo vede neakceptovany - je uplne jedno kto co hovori, dolezite je ako to vie podlozit

po tretie knaz nema kvalifikaciu na objasnovanie medicinskych zalezitosti, cize ako svedok je na rovnakej urovni ako moj kamarat

romanh píše:
Taky tu uz bol, strielal jedneho po druhom, daleko sa nedostal, a dostal 21 rokov s moznostou opakovania.
Aj bez zazraku.

nepochopil si, ja som dal podmienku nezastavitelnosti konvencnym sposobom

Poslať 24.09.2012 6:59:28   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 614 príspevkov
romanh píše:
Co sa tyka mojej viery, na dokaz nepotrebujem aby niekto levitoval.
Ale su zaznamenane pripady kedy ludia videpi napr. p. Pia v rovnakom case na dvoch miestach.

zaznamenane pripady? aspon na kameru? ci zase "ociti svedkovia"?

kapitán píše:
Ak je niekto trvale vylieceny a chodi, alebo mal preukazatelne AIDS a dnes je jeho krv zdrava, ... asi niet co dodat.
Na prihovor o. Billa robil Boh mnohe divy.

tak ako je trvalo vyliecena sestra Marie Simon-Pierre?

dalsia diskusia na tuto temu je zbytocna, mojim cielom nebolo zmenit tvoj nazor, ale pochopit sposob tvojej argumentacie, ten je nezlucitelny s mojim a ani s vedeckym; musim dodat, ze nemozes ocakavat, ze ti kazdy clovek uveri

Poslať 24.09.2012 7:06:14   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 614 príspevkov
misionar3 píše:
Jednoduché analogie ťa síce nemôžu prekvapiť, ale len preto že nie si dostatočni informovaný, alebo sa nad vecami nezamýšlaš. Hovorím o svetle a slepcovi. Svetlo neopaluje!!!! Opaluje UV žiarenie a teda ak sa slepec bude nachádzať na mieste kde je síce dostatok svetla ale žiadne UV alebo IR žiarenie nezistí vôbec nič a ani nemá možnosť preveriť skutočnosť okrem toho že bude veriť tým čo vidia. Nepočul som o tam že by sa farby dali "vidieť" sluchom. farba je určitá vlastnosť svetla (vlnová dl´žka) ale nie svetlo samotné.

UV ziarenie je cast elektromagnetickeho spektra ktroa sa prekryva z castou spektra, ktroe vidime a ktore nazyvame svetlo
slepec sa moze presvedcit o existencii svetla aj inymi zmyslami, pripadne nepriamo pomocou roznych pristrojov

nie je podstatne, ze ty si o tom nepocul, kedze existuju pristroje ako je napr eyeborg a luda, ktory pomocou neho detekuju vlastnsoti svetla a premienaju ho na vibracie, ktore sa naucia rozoznavat ako rozne farby; vlastnosti svetla definuju samotne svetlo a su od neho neodlucitelne, lebo inak by si nevedel co je to svetlo

[ Príspevkov: 95 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť