Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 95 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší
Autor Správa
Poslať 13.09.2012 10:47:55   Výzva: Rodina pre deti

od 25.02.2008 11:41:17
napísal 3748 príspevkov
Výzva: Rodina pre deti

http://pastorbonus.sk/vyzva/

Pošlite jedným klikom priamo mail predsedovi vlády a poslancom Národnej rady SR nasledovného znenia:

Vážený pán predseda vlády,
Vážení ministri,
Vážení poslanci národnej rady,

dovoľte, aby sme Vás požiadali o Vašu osobnú intervenciu. Na rokovaní vlády sa bude prerokovávať zmena Štatútu Rady vlády Slovenskej republiky pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť v ktorom sa má zriadiť nový „Výbor pre práva lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych osôb“.

Sme presvedčení, že všetci ľudia sa rodia slobodní a rovní v právach a povinnostiach. Sme presvedčení, že žiadnemu človeku z titulu jeho inej sexuálnej orientácie nepatria žiadne nadpráva, preto Vás žiadame o odmietnutie zriadenia takéhoto výboru ale aj návrhov zákona, ktoré by takéto nadpráva zakotvoval.

Osobitné práva možno priznať, ak existuje výnimočný prínos pre spoločnosť, tak ako je to v prípade manželstva a rodiny. Bez novej generácie, ktorá sa rodí a vychováva v rodinách nie je možné pokračovanie spoločnosti. Nič nie je lepšie pre deti ako otec a mama nastálo. Vláda Slovenskej republiky sa prihlásila k tejto ochrane rodiny a manželstva svojim programovým vyhlásením.

Preto si Vás dovoľujeme požiadať, aby ste sa rovnako ako to v Poľsku a na Ukrajine zasadili za prijatie ústavného zákona o ochrane rodiny a manželstva.

Vaše meno a priezvisko a emailová adresa.

http://pastorbonus.sk/vyzva/

Poslať 13.09.2012 11:33:53   Re: Výzva: Rodina pre deti

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
romanh píše:
Pošlite jedným klikom priamo mail predsedovi vlády a poslancom Národnej rady SR nasledovného znenia:
nie je mi tu úplne jasná jedna vec...

to za každého človeka bude odoslaný jeden osobitný email? alebo to bude sumárne len jeden email za všetkých ľudí?

lebo mi to vyzerá na prvý prípad... a to sa mi akosi moc nezdá... ako je to z právneho hľadiska? núti to politikov k niečomu?

alebo je to len spamovanie, že im len zapraceš mailovú schránku takýmito tisíckami úplne rovnakých emailov... čo by on osobne zjavne ani nemal čas triediť... takže by na to musel mať nejakú ďalšiu osobu... a tá by mu nanajvýš tak povedala, že mu došiel nejaký email v tisícach kópiách... To už radšej potom to urobiť tak, že len jeden email so zoznamom ľudí, ktorí sa pod to podpísali, či pod...

váhu pre toho politika to bude mať rovnakú, akurát že to nebude tak otravne podané, že chúďa ten, kto spravuje tú mailovú schránku... predsa aj to je len človek či stroj...

takže keď petície, tak skôr nejakou slušnou formou... iba že by tí spameri vychádzali z nádeje, že keď budú otravní, tak politici ich skôr vypočujú, či ich svedomie sa pohne - ale takto to predsa už dnes dávno nefunguje, keď ide o emaily, pokiaľ viem...

Poslať 13.09.2012 11:55:30   Re: Výzva: Rodina pre deti

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18696 príspevkov
Stale ta ista pesnicka, ten isty problem.
Citácia:
Sme presvedčení, že všetci ľudia sa rodia slobodní a rovní v právach a povinnostiach.

Naozaj su presvedceni, ze VSETCI ?
Aj ti, ktorych je "menej" ? ;)

Ak ano, ako to, ze nikto okrem krestanov nema tu kaplnku na urade vlady ?
Zeby neziadali ?
Ale ano - napriklad ziadost o vytvorenie Cirkvi ateistov bola ZAMIETNUTA ! (Cirkev=kruh, spolocenstvo)
A z akeho dovodu ?
Vraj by slo o "neopravnene cerpanie prostriedkov zo statneho rozpoctu" ! :lol:

Este stale hovorime o pravach a povinnostiach VSETKYCH ?

Poslať 13.09.2012 12:07:19   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 3748 príspevkov
Didymos píše:
romanh píše:
nie je mi tu úplne jasná jedna vec...

to za každého človeka bude odoslaný jeden osobitný email? alebo to bude sumárne len jeden email za všetkých ľudí?

za kazdeho osobitne - uz som to skusil a kopia mi prisla do mailu.

Citácia:
lebo mi to vyzerá na prvý prípad... a to sa mi akosi moc nezdá... ako je to z právneho hľadiska? núti to politikov k niečomu?

Asi skor len moralne - pozri sa politik, kolko ludi si to ziada.

Citácia:
alebo je to len spamovanie, že im len zapraceš mailovú schránku takýmito tisíckami úplne rovnakých emailov... čo by on osobne zjavne ani nemal čas triediť... takže by na to musel mať nejakú ďalšiu osobu... a tá by mu nanajvýš tak povedala, že mu došiel nejaký email v tisícach kópiách... To už radšej potom to urobiť tak, že len jeden email so zoznamom ľudí, ktorí sa pod to podpísali, či pod...

ako sa to vezme - moze si nato vytvorit filter a hadzat to rovno do kosa.
Odosielatel mailu je asi vzdy iny - predpokladam - a tak o spam nejde.

Citácia:
váhu pre toho politika to bude mať rovnakú, akurát že to nebude tak otravne podané, že chúďa ten, kto spravuje tú mailovú schránku... predsa aj to je len človek či stroj...

moze nastavit filter :-)

Citácia:
takže keď petície, tak skôr nejakou slušnou formou... iba že by tí spameri vychádzali z nádeje, že keď budú otravní, tak politici ich skôr vypočujú, či ich svedomie sa pohne - ale takto to predsa už dnes dávno nefunguje, keď ide o emaily, pokiaľ viem...

Podobny sposob formularoveho odosielania emailu som uz videl dokonca aj pre nejake akcie v cirkvi - kde sa vsetkym biskupom USA odoslal email aby zvazovali sluzbu zien v cirkvi - diakonat a pod :-)

Mna tato forma zaujala - je to nieco nove na slovensku asi - tak som sa podpisal :-)

Poslať 13.09.2012 12:14:18   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 3748 príspevkov
legionar píše:
Zeby neziadali ?
Ale ano - napriklad ziadost o vytvorenie Cirkvi ateistov bola ZAMIETNUTA ! (Cirkev=kruh, spolocenstvo)
A z akeho dovodu ?

Nie, bola zamietnuta lebo vas je malo :-)
Za normalnych okolnosti musis mat X tisic registrovanych clenov - potom si urcis kto bude hlavnym duchovnym a ti dostanu peniazky :-)

Poslať 13.09.2012 12:45:03   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 18696 príspevkov
romanh píše:
legionar píše:
Zeby neziadali ?
A z akeho dovodu ?

Nie, bola zamietnuta lebo vas je malo :-)
Za normalnych okolnosti musis mat X tisic registrovanych clenov - potom si urcis kto bude hlavnym duchovnym a ti dostanu peniazky :-)
Vidis, ako velmi sa mylis a nevies o com hovoris ?
Podpisov bolo cca 300000 !
Ale dam Ti sem to oficialne "zdovodnenie":

Bratislava 18. decembra 2006
Číslo: MK 4457/2006-320/22106

Rozhodnutie o odmietnutí registrácie

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky ako orgán príslušný podľa § 10 ods. 1 zákona č. 308/1991 Zb. o slobode náboženskej viery a postavení cirkví a náboženských spoločností v znení neskorších predpisov a § 1 zákona Slovenskej národnej rady č. 192/1992 Zb. o registrácii cirkví a náboženských spoločností v konaní o registrácii Ateistickej cirkvi neveriacich, v súlade s § 46 zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní v znení neskorších predpisov vydáva toto

rozhodnutie:

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky podľa § 16 ods. 2 zákona č. 308/1991 Zb. odmieta registráciu Ateistickej cirkvi neveriacich so sídlom v Bratislave,
Blumentálska 1.

Odôvodnenie:

Ministerstvu kultúry Slovenskej republiky (ďalej len „registrujúci orgán“) bol dňa 14. septembra 2006 prípravným orgánom Ateistickej cirkvi neveriacich predložený návrh na registráciu Ateistickej cirkvi neveriacich. Návrh na registráciu obsahoval formálne náležitosti podľa § 10 až 13 zákona č. 308/1991 Zb. v znení neskorších predpisov. Prílohou návrhu boli hárky s podpismi plnoletých osôb s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky hlásiacich sa k Ateistickej cirkvi neveriacich.
Registrujúci orgán preskúmal všetky skutočnosti dôležité pre vydanie tohto rozhodnutia. Registrujúci orgán si vyžiadal prostredníctvom Ústavu pre vzťahy štátu a cirkví odborné stanoviská k návrhu na registráciu Ateistickej cirkvi neveriacich. Registrujúci orgán listom zo dňa 25. októbra 2006 poučil prípravný orgán Ateistickej cirkvi neveriacich o jeho práve podľa § 33 zákona č. 71/1967 Zb. navrhovať dôkazy a ich doplnenie a vyjadriť sa pred vydaním rozhodnutia k jeho podkladu i spôsobu jeho zistenia, prípadne navrhnúť jeho doplnenie. Prípravný orgán Ateistickej cirkvi neveriacich uplatnil svoje právo nahliadnuť do spisu dňa 13. novembra 2006. Dňa 21. novembra 2006 predložil prípravný orgán Ateistickej cirkvi neveriacich registrujúcemu orgánu písomné vyjadrenie k odborným posudkom, k názvu cirkvi a k pravde a dobru.
Prípravný orgán Ateistickej cirkvi neveriacich považuje odborné stanovisko Ústavu pre vzťahy štátu a cirkví ako aj ďalšie štyri stanoviská odborníkov z oblasti religionistiky a práva len za súkromné názory ich autorov. Registrujúci orgán si vyžiadal odborné stanoviská ako podklady v súlade s § 32 zákona č. 71/1967 Zb. v záujme presného a úplného zistenia skutočného stavu veci, pričom podkladom pre vydanie rozhodnutia bol len predložený návrh na registráciu, vyjadrenie prípravného orgánu Ateistickej cirkvi neveriacich a požiadavky na registráciu definované zákonom č. 308/1991 Zb. v znení neskorších predpisov.
Podľa vyjadrenia prípravného orgánu Ateistickej cirkvi neveriacich žiaden zákon neurčuje ako má názov cirkvi znieť a zároveň vysvetľuje svoje chápanie pojmov „ateistická“ a „neveriacich“. Registrujúci orgán nespochybňuje legitimitu názvu, avšak v zmysle § 4 ods. 1 zákona č. 308/1991 Zb. v znení neskorších predpisov „cirkvou alebo náboženskou spoločnosťou sa podľa tohto zákona rozumie dobrovoľné združenie osôb rovnakej náboženskej viery v organizácii utvorenej podľa príslušnosti k náboženskej viere na základe vnútorných predpisov príslušnej cirkvi alebo náboženskej spoločnosti.“. Veriacim sa na účely tohto zákona rozumie podľa § 1 ods. 4 každý, kto vyznáva náboženskú vieru. Ateistická cirkev neveriacich, ako to deklaruje vo svojom názve, v základnom dokumente i v dodatočnom vyjadrení z 21. novembra 2006, je cirkvou „neveriacich“, v dôsledku čoho ju nemožno považovať za cirkev alebo náboženskú spoločnosť v zmysle zákona č. 308/1991 Zb. v znení neskorších predpisov, a teda ani nie je možné ju registrovať ako cirkev, ktorej poslaním je v zmysle § 5 zákona č. 308/1991 Zb. v znení neskorších predpisov združovať veriacich. Podľa Veľkého slovníka cudzích slov (Bratislava 2000) pojem ateizmus znamená „odmietanie viery v boha, v nadprirodzené sily, v záhrobný život; popieranie akéhokoľvek náboženstva“. Ateistická cirkev neveriacich vo svojom vyjadrení z 21. novembra 2006 však deklaruje, že pojem „ateistická“ – „vysvetľuje predchádzajúci alebo pretrvávajúci stav vedomia a náboženskej viery u ľudí hlásiacich sa k našej cirkvi k osobnému bohu, k osobným bohom alebo k prirodzeným či nadprirodzeným silám, či životu svetskému alebo posvätnému v čase ich minulého, súčasného alebo budúceho poznania závislého od poznanej pravdy o bohu a o veciach svetských. Naši členovia nezaujímajú stanovisko k existencii boha a pripúšťajú existenciu boha.“. Takáto definícia nezodpovedá požiadavke § 4 ods. 1 zákona č. 308/1991 Zb. v znení neskorších predpisov, že cirkev je dobrovoľné združenie osôb rovnakej náboženskej viery.
V základnej charakteristike Ateistickej cirkvi neveriacich, ako súčasti návrhu na registráciu sa uvádza, že ide o „všeobecnú cirkev združujúcu ľudí, ktorí súhlasia s hodnotami a vierou, ktoré Ateistická cirkev neveriacich presadzuje...“. V tomto konštatovaní však nie je explicitne, ani implicitne vyjadrené, že ide o združenie osôb rovnakej náboženskej viery. Predmetný zákon totiž nepovažuje za postačujúcu len skutočnosť „viery“ všeobecne ako je uvedená v základnej charakteristike Ateistickej cirkvi neveriacich, ale výslovne „náboženskej viery“, ktorá je obsahovo užším pojmom a je bezprostredne spájaná s existenciou a činnosťou cirkví a náboženských spoločností na Slovensku. Ateistická cirkev neveriacich preto typologicky ani charakterovo nezodpovedá definícií cirkvi a náboženskej spoločnosti podľa
§ 4 ods. 1 zákona č. 308/1991 Zb. v znení neskorších predpisov.
Základnými článkami viery Ateistickej cirkvi neveriacich je „presadzovanie dobra a presadzovanie pravdy“, pričom čo je dobro a čo je pravda určuje „Najvyšší“, t.j. splnomocnenec prípravného orgánu cirkvi JUDr. Roman Bušo. Prípravný orgán Ateistickej cirkvi neveriacich sa ku charakteristike a článkom viery vyjadril aj vo svojom doplnení z 21. novembra 2006. Takéto chápanie náboženskej viery je úplne bez prepojenia s konkrétnou náboženskou predstavou života a sveta. Takto formulované myšlienky nemožno chápať ako základný dokument v zmysle § 13 ods. 1 písm. d) zákona č. 308/1991 Zb. v znení neskorších predpisov, podľa ktorého musia byť z predloženého základného dokumentu zakladanej cirkvi alebo náboženskej spoločnosti zrejmé základné články viery.
Registrujúci orgán pri skúmaní, či založenie a činnosť Ateistickej cirkvi neveriacich nie je v rozpore so zákonom č. 308/1991 Zb. v znení neskorších predpisov a ostatnými zákonmi, ochranou bezpečnosti občanov a verejného poriadku, zdravia a mravnosti, zásadami ľudskosti a znášanlivosti, alebo či nie sú ohrozené práva iných právnických osôb a občanov vzal na vedomie skutočnosť, že pôsobenie a činnosť Ateistickej cirkvi neveriacich v spoločnosti doposiaľ neboli zaznamenané.
Vzhľadom ku všetkým uvedeným skutočnostiam registrujúci orgán dospel k záveru, že nie sú splnené podmienky § 15 zákona č. 308/1991 Zb. a nie je možné takéto združenie registrovať ako cirkev alebo náboženskú spoločnosť. Registrujúci orgán preto rozhodol tak ako je uvedené vo výrokovej časti tohto rozhodnutia.

Poučenie:

Proti tomuto rozhodnutiu možno do 60 dní od jeho doručenia podať návrh na preskúmanie rozhodnutia Najvyššiemu súdu Slovenskej republiky.

JUDr. Ján J u r a n
riaditeľ cirkevného odboru

=========================================

Ake sofistikovane, a ake "poucne" ... :roll: :evil:

Poslať 13.09.2012 14:26:26   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 3748 príspevkov
Tak v tej dobe som o vasich aktivitach ani nechyroval a bolo mi to jedno.
Prepac teda ze som nevedel kolko vas bolo.

Ale ako pozeram isli ste na vec zo zleho konca.
Nenastudovali ste si poriadne zakony, inak by ste potom lepsie formulovali odpovede a stanovy.
Aby bolo jasne ze ste nejako na(bez)bozni.
Aby vam nevytykali ze nesplnate znenie zakona.

Alebo ste sa najskor mali snazit zmenit definiciu zakona - od homolobby by ste sa mali ucit...

A kedze ste neveriaci nesplnili ste znenia zakona, tak vas neschvalili.

Citácia:
cirkvou alebo náboženskou spoločnosťou sa podľa tohto zákona rozumie dobrovoľné združenie osôb rovnakej náboženskej viery v organizácii utvorenej podľa príslušnosti k náboženskej viere na základe vnútorných predpisov príslušnej cirkvi alebo náboženskej spoločnosti.

Citácia:
Veriacim sa na účely tohto zákona rozumie podľa § 1 ods. 4 každý, kto vyznáva náboženskú vieru. Ateistická cirkev neveriacich, ako to deklaruje vo svojom názve, v základnom dokumente i v dodatočnom vyjadrení z 21. novembra 2006, je cirkvou „neveriacich“, v dôsledku čoho ju nemožno považovať za cirkev alebo náboženskú spoločnosť v zmysle zákona č. 308/1991 Zb. v znení neskorších predpisov, a teda ani nie je možné ju registrovať ako cirkev, ktorej poslaním je v zmysle § 5 zákona č. 308/1991 Zb. v znení neskorších predpisov združovať veriacich.

Citácia:
V tomto konštatovaní však nie je explicitne, ani implicitne vyjadrené, že ide o združenie osôb rovnakej náboženskej viery.

Ale len tak pre zaujmavost kde sa clenovia tejto cirkvi spolocne schadzali pred ziadostou a kde sa schadzaju dnes ?
Existuje realne tych 300 tisic ateistov neveriacich, ktori sa este aj dnes napriek neregistracii aj nadalej schadzaju v nejakom spolocenstve ?

a tu je vlastne odpoved
Citácia:
že pôsobenie a činnosť Ateistickej cirkvi neveriacich v spoločnosti doposiaľ neboli zaznamenané

Takze ake je poucenie ?
Nabuduce sa najskor snazit znenie zakona - musite si zriadit ateisticku lobby pri urade vlady a 10 rokov lobovat za zmenu definicie zakona.
Ked to budete mat, mozete si zakladat citkev.
I ked musim uznat nazov mate pekny :-)
"Ateistická cirkev neveriacich"

Este sa zacnite schadzat a po 20 rokoch ked bude vasa cinnost cirkvi neveriacich nejako zaznamenana, tak potom vas aj zaregistruju.

Inak keby ste si vytvorili vlastneho bozika "A-Tea", ktoremu budete prinasat obety tak by vas aj zaregistrovali. :-)
No nic, musite sa viac snazit zmenit zakony...

Poslať 13.09.2012 14:43:47   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 18696 príspevkov
romanh píše:

Neboj, budeme ...

Poslať 13.09.2012 14:45:46   Re: Výzva: Rodina pre deti

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
Sofistikované, poučné a hlavne logické a podla platnej legislatívy

Vidí že sa mi že samotný názov Ateistická cirkev neveriacich je niečo podobné ako Alkoholický klub abstinentov :wink:

Ved si to založte ako občianaske združenie

Poslať 13.09.2012 14:58:02   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 3748 príspevkov
legionar píše:
romanh píše:

Neboj, budeme ...

a este by ste sa mali zacat aj ako cirkev schadzat...

Poslať 13.09.2012 15:18:06   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 18696 príspevkov
misionar3 píše:
No, ja som pri vymyslani toho nazvu nebol. :lol:
Pravdupovediac, ani nie som nakloneny niekde sa natvrdo "registrovat" - iste budes suhlasit s nazorom, ze ne-veriaci su vacsinou individualisti.

Slo viac-menej o poukazanie na spolocensky problem.

Poslať 13.09.2012 15:29:16   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 3748 príspevkov
legionar píše:
misionar3 píše:
No, ja som pri vymyslani toho nazvu nebol. :lol:
Pravdupovediac, ani nie som nakloneny niekde sa natvrdo "registrovat" - iste budes suhlasit s nazorom, ze ne-veriaci su vacsinou individualisti.

Naco ste potom ziadali o registraciu ?

legionar píše:
Slo viac-menej o poukazanie na spolocensky problem.

Aha, takze ste uplne zbytocne zamestnavali niekolko odbornikov aby vypracovavali posudky na vase "iba viac-menej o poukazanie" ?

A na aky problem ste tym chceli poukazat ?
Na financovanie cirkvi ?
Ale ved kludne aj zajtra nech sa cirkev oddeli.
Nech stat vrati to co cirkvi vzal a nech sa oddeli.
Myslim si ze cirkev bude fungovat aj tak... penazi ma ako maku...

Poslať 13.09.2012 15:32:54   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 18696 príspevkov
romanh píše:
Na financovanie cirkvi ?

OK. Tak to teda urobme HNED !

Poslať 13.09.2012 15:39:30   Re: Výzva: Rodina pre deti

napísal 3748 príspevkov
legionar píše:
romanh píše:
Na financovanie cirkvi ?

OK. Tak to teda urobme HNED !

super, ideme do NRSR, alebo kam ?
blizko je tam restika, mozeme tam potom dat nejake pivko.
:-)

Ale ak by malo byt referendum o oddeleni cirkvi od statu, podpisem sa aj dnes.

Poslať 17.09.2012 7:44:01   Re: Výzva: Rodina pre deti

od 11.09.2012 9:17:05
napísal 614 príspevkov
romanh píše:
Na financovanie cirkvi ?

taketo oddelenie by mne osobne nestacilo
aby som bol spokojny, cirkev by sa musela stratit minimalne z akyhkolvek statnych zalezitosti
plusom by bolo keby som sa z jej prejavmi nemusel stretavat v beznom zivote pokial by som to sam nechcel

[ Príspevkov: 95 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť