Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
Poslať 12.09.2012 22:52:32   Re: Forced religious de-conversion

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
Miroslav Rybár píše:
Takže, ak ide niekomu o poznanie, nemám problém diskutovať. Avšak iba opodstatnene, nemám záujem strácať časť reagovaním na primitívne reakcie.

takze akoze staci "primitivne" hadzat rozne linky a tvarit sa , ze je to diskusia?
eventualne - co si tak predstavujes pod pojmom "neprimitivna reakcia"

Poslať 13.09.2012 11:47:41   Re: Forced religious de-conversion

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
Miroslav Rybár píše:
>Co je v tvojom srdci ?
No, mali by tam byť dve predsiene, dve komory, nejaké chlopne a samozrejme odkysličená a okysličená krv.
kto by to bol čakal....

Poslať 13.09.2012 11:57:38   Re: Forced religious de-conversion

od 25.02.2008 11:41:17
napísal 3748 príspevkov
Miroslav Rybár píše:
Nikto sa opäť nevyjadril k téme, ale k mojej osobe.

K osobe ? Ja som sa vyjadril k tomu ze tu zakladas vela tem typu "precitajte si" bez dalsieho komentara.
Ak teda startujes diskuziu, potom nadhod temu a slovom napis o com sa chces akoze bavit - napr. nejaku otazku.
Tak zvykne zacinat diskuzia.
A ak nemas zaujem diskutovat, iba tu takto tapetovat roznymi odkazmi, tak si to daj do vlastnej temy pod nazvom "Co zaujalo Mioroslava" a kto chce si to precita.
A ked uz nechces diskutovat tak tam ti do toho nikto diskutovat nebude.
Uz je tu zopar tem oznacenych - len na citanie.
Takze asi tak.
Ku tvojej osobe naozaj nic nemam a nie je v mojom zaujme ta napadat.
Iba mi vadi sposob ako tu davas odkazy na ktore v podstate ani neocakavas reakcie - potom to naozaj patri do temy iba na citanie "Co zaujalo Mioroslava".
Asi tolko...

Poslať 17.09.2012 14:15:18   Re: Forced religious de-conversion

od 10.04.2004 15:07:17
napísal 400 príspevkov
romanh píše:
K osobe ? Ja som sa vyjadril k tomu ze tu zakladas vela tem typu "precitajte si" bez dalsieho komentara.
Ak teda startujes diskuziu, potom nadhod temu a slovom napis o com sa chces akoze bavit - napr. nejaku otazku.
Tak zvykne zacinat diskuzia.
A ak nemas zaujem diskutovat, iba tu takto tapetovat roznymi odkazmi, tak si to daj do vlastnej temy pod nazvom "Co zaujalo Mioroslava" a kto chce si to precita.
A ked uz nechces diskutovat tak tam ti do toho nikto diskutovat nebude.
Uz je tu zopar tem oznacenych - len na citanie.
Takze asi tak.
Ku tvojej osobe naozaj nic nemam a nie je v mojom zaujme ta napadat.
Iba mi vadi sposob ako tu davas odkazy na ktore v podstate ani neocakavas reakcie - potom to naozaj patri do temy iba na citanie "Co zaujalo Mioroslava".
Asi tolko...

Aj keby som napísal sto otázok, nemusí sa nikto vyjadriť. Skrátka, kto chce, sa vyjadrí, pretože aj samotná téma vyjadruje určitý postoj autora témy. Očakávam reakcie, ale k téme. Čo sa však ani teraz nestalo. Diskusii sa nebránim, ale musí byť k téme. Aj keď sa mi zdá, že "kresťanské diskusné fórum" je taký oxymoron.

Poslať 17.09.2012 15:06:23   Re: Forced religious de-conversion

napísal 3748 príspevkov
Miroslav Rybár píše:
Aj keby som napísal sto otázok, nemusí sa nikto vyjadriť.

Vyskusaj

Miroslav Rybár píše:
Skrátka, kto chce, sa vyjadrí, pretože aj samotná téma vyjadruje určitý postoj autora témy.

To nie je celkom pravda.
Ak tu ja dam napr. nejaky link na clanok to este neznamena ze s tym clankom sa stotoznujem.
Moze ma napr. potesit, rozosmiat, rozplakat, poburit, pohorsit, ... len pre zaujmavost, ...

Ale OK, beriam teda ze ked tu das ty ten link, tak akoze si s nim 100% stotozneny a v srdci plne suhlasis s autorom aj obsahom clanku.
Nuz ale co tym linkom sledujes ?
Chyba mi chapanie, co vlastne s tymi odkazmi potom sledujes ?

Miroslav Rybár píše:
Očakávam reakcie, ale k téme. Čo sa však ani teraz nestalo.

Ale reakcie tu padli a to take ze Moon je v zmysle nasej viery a nasho evanjelia falosny prorok, ktory sa sam vydava za mesiasa.
A tento citat sa vztahuje ku kazdej teme, ktoru si zalozil za posledny rok.
A ani na toto si nereagoval - zeby si chcel sam svedcit o tvojej viere - zeby si nam tu ty sam povedal ako hlboko ta zasiahli niektore Moonove proroctva, aby si nam ty sam povedal tvoju vlastnu skusenost a tak nam dosvecil ze slova Moona su pravdive.
Pozri sa napr. na legionara - on nie je veriaci - aspon to tak verejne na tomto fore prezentuje - a zastava tu svoju "ateisticku" stranu a vlastne svedci ze len s rozumom si clovek vystaci.
Legionar tu v podstate vydava svedectvo svojho zivota z pohladu neveriaceho v Boha - ako si pise - jeho opozicie.

No a v istom zmysle tvoje prispevky Miroslav by mohli mat podobny charakter - istej opozicie voci krestanstvu.
Napr. nam mozes povedat nazor Moona na potraty, homosexualitu, kradeze, vrazdy - na temy ktore tu v poslednych casoch zneju.
Alebo nam teda napis nieco o Moonovej laske, o tom aky je to dobry clovek ako ho vnimas ty osobne, co ta na nom najviac oslovuje.
Ako zijes tuto vieru - pozri sa napr. na Oravca - dalsi z opozicie - a on sa snazi tiez svedcit o svojom osobnom presvedceni.

Tak vytiahni Miroslav nieco zo seba k tym temam.
Lebo samotny odkaz na nejaky clanok nestaci.
Preto aj Jezis chcel chodte a ohlasujte - svedcte o mne (Jezisovi).
Svedcit.
On nepovedal citajte o mne, davajte odkazy na areopag.
On povedal chodte do celeho sveta a svedcite o mne.

A tak kazdy kto nasiel presvedcenie o svojej viery, ci je to neveriaci, veriaci, inak veriaci vlastne kazdy vydava svedectvo.
A tak ta vyzyvam, vydaj svedectvo - tvoje postoje k roznym temam na tomto fore.

Aj ked mnohi neuveria, ale budes moct konfrontovat svoje nazory a postoje a obhajovat a vlastne mozno aj zistit ci su mudre a spravne.

Miroslav Rybár píše:
Diskusii sa nebránim, ale musí byť k téme. Aj keď sa mi zdá, že "kresťanské diskusné fórum" je taký oxymoron.

Slovu oxymoron, nie celkom rozumiem.
Ale ak je to nieco hanebne, potom preco tu prispievas ?

Poslať 17.09.2012 18:26:10   Re: Forced religious de-conversion

od 11.09.2012 9:17:05
napísal 614 príspevkov
romanh píše:

oxymoron je logicky paradox -je pravdou, ze na krestanskych diskusnych forach, je obcas tazke diskutovat kedze so obmedzovany roznymi pravidlami (cize diskusia verzus prisne moderovanie)

Poslať 17.09.2012 20:44:01   Re: Forced religious de-conversion

napísal 400 príspevkov
kapitán píše:
romanh píše:

oxymoron je logicky paradox -je pravdou, ze na krestanskych diskusnych forach, je obcas tazke diskutovat kedze so obmedzovany roznymi pravidlami (cize diskusia verzus prisne moderovanie)

Aj toto môže byť jedna možnosť chápania, videl som to na iných fórach, ale toto som tuná nemal na mysli. Skôr som chcel poukázať na to, že ak niekto verí a nemá záujem o poznanie, tak načo potom diskutovať, keď je vierou všetko dané? Pre mňa je diskusia o tom, že spoločne sa dopracovať k poznaniu, nie iba presadzovať svoju vieru a "diskutovaním" mlátiť prázdnu slamu. Ale to je pre tých, čo nie sú závislí od viery.

Poslať 18.09.2012 7:17:33   Re: Forced religious de-conversion

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
Miroslav Rybár píše:
Aj toto môže byť jedna možnosť chápania, videl som to na iných fórach, ale toto som tuná nemal na mysli. Skôr som chcel poukázať na to, že ak niekto verí a nemá záujem o poznanie, tak načo potom diskutovať, keď je vierou všetko dané? Pre mňa je diskusia o tom, že spoločne sa dopracovať k poznaniu, nie iba presadzovať svoju vieru a "diskutovaním" mlátiť prázdnu slamu. Ale to je pre tých, čo nie sú závislí od viery.

uzasne nevedomejsim jazykov pomozu linky v nejakom cudzom...
linkov vie nahadzat fakt kadekto.
je ale rozdiel orientacne spoznavat inych a je rozdiel prehlbovat vlastnu vieru.

Poslať 18.09.2012 11:21:48   Re: Forced religious de-conversion

napísal 3748 príspevkov
Miroslav Rybár píše:
Ale to je pre tých, čo nie sú závislí od viery.

Ja som ti vysvetlil aka je nasa viera - ze nasa viera nie je slepa, ale je podlozena svedectvom tych, ktori mali realnu skusenost - ktori videli, poculi, dotykali sa, ...

Ty nemas vieru ?
A tie clanky, ktore tu davas su co ?
To je nieco co si osobne zazil a skusil ?
Alebo je to nazor niekoho, kto "svedcil" a ty si to prijal tiez ako svoj nazor a zivotne presvedcenie ?

Poslať 18.09.2012 12:52:29   Re: Forced religious de-conversion

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12567 príspevkov
Citácia:
Ja som ti vysvetlil aka je nasa viera - ze nasa viera nie je slepa, ale je podlozena svedectvom tych, ktori mali realnu skusenost - ktori videli, poculi, dotykali sa, ...

Ty nemas vieru ?
Alebo je to nazor niekoho, kto "svedcil" a ty si to prijal tiez ako svoj nazor a zivotne presvedcenie ?

v krestanstve sa kombinuje skusenost jeho clenov a historia
a je to usmernene teoriou(teologiou)
to ine nabozenstva nemaju

Poslať 20.09.2012 16:07:29   Re: Forced religious de-conversion

napísal 400 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:

Ty nemas vieru ?

v krestanstve sa kombinuje skusenost jeho clenov a historia
a je to usmernene teoriou(teologiou)
to ine nabozenstva nemaju

Ale majú, veru majú. Mám taký dojem, že klasickí kresťania sú výnimoční iba tým, ako sa nadraďujú nad ostatných. A, vrátiac sa k tejto téme, je neospravedlniteľný prístup typu ak niekto nechce niečomu veriť alebo neveriť podobrotky, tak to pôjde pozlotky, čo praktizovali deprogramátori.

[ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia