Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 120 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Autor Správa
Poslať 24.08.2012 16:50:59   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11018 príspevkov
Anuk píše:
...nuz, ak ste otca biskupa poznali tak dobre, iste viete aj to, ze si velmi dosledne vsetko zaznamenaval a z tychto zaznamov existuje velmi bohaty archiv. Okrem toho stale ziju aj jeho najblizsi spolupracovnici, ktori si vas pamataju. Su teda dve moznosti. Klamu zaznamy a pamatnici, alebo klame Oravec. Mozete si vybrat...
vzhľadom na to, ako Oravec zabúda (možno i zámerne), mu už ťažko veriť...

mimochodom, pán Oravec, vy ste čo študovali v tom roku 1976, keď píšete, že ste vtedy štátnicovali?
Citácia:
nakoľko som úspešne urobil štátnicu z angličtiny v r.1976.
bo čo som od vás počul, že ste študovali medicínu, ale to pokiaľ viem, tak ešte desaťročie pred tým. Navyše štátnica z angličtiny na medicíne, o takom som tiež ešte nepočul ani dnes, a nieto ešte z čias, kedy bola angličtina pokladaná za jazyk nepriateľov. Takže to ma zaujala takáto informácia.

Poslať 24.08.2012 17:01:13   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18193 príspevkov
Didymos píše:
Navyše štátnica z angličtiny na medicíne, o takom som tiež ešte nepočul ani dnes, a nieto ešte z čias, kedy bola angličtina pokladaná za jazyk nepriateľov. Takže to ma zaujala takáto informácia.
To nie je zase az tak nepochopitelne.
Existovala jazykova skola, ktora koncila statnou skuskou a dala sa studovat aj popri dennom studiu VS.
Aj dnes sa da - a aj ja mam z nej statnicu ... ;)

Poslať 24.08.2012 17:22:16   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Pán Didymos,
Vy vždy viete prekrúcať fakty lebo máte divnú fantáziu alebo nemáte dobrý spánok v noci.
Ja som promoval na Lekárskej fakulte UPJŠ v r.1963 a štátnicu z angličtiny som si urobil v roku 1976 v Poprade na Jazykovej škole. Skúšobná komisia prišla z Blavy.
Odporúčam Vám konzumovať menej korenín pred spánkom, lebo obávam sa , že znova niečo pikantné proti mne vymyslíte. Dajte si aj cesnak , aby ste nevideli "len zlý" úmysel za každým mojim výrokom.Znova budete tvrdiť , že klamem, lebo Váš Wiesenthalsky koníček je hľadať moje klamstvá. Nuž, každý má svoje hobby.

Poslať 24.08.2012 17:39:15   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11018 príspevkov
legionar píše:
Existovala jazykova skola, ktora koncila statnou skuskou a dala sa studovat aj popri dennom studiu VS.
no toto, o takom som akosi ešte nepočul, to ste mali potom zaujímavé : ). Viem o nejakých kurzoch dnes, či rôznych certifikátoch, ktoré sa dajú získať o znalosti angličtiny. Ale nejaké štátnice z toho.. to iba potom ak klasicky že študovať angličtinu ako hlavný obor svojho štúdia a za to potom aj akademický titul človek dostane, ale to je už asi niečo iné.

Poslať 24.08.2012 17:42:46   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Pán Didymos zrejme nevie, že za totality niektoré mestá mali a myslím si majú Jazykovú školu, kde po niekoľkých rokoch sa dala urobiť štátnica z cudzieho jazyka.
Aj stará Blažková o tom vie a pán D. nie ?! Je to tragédia !

Poslať 24.08.2012 17:48:49   

napísal 18193 príspevkov
Napr. http://www.sjstrencin.sk/skusky.php :)

Citácia:
Predchodcom JŠ v Trenčíne bola Ľudová škola jazykov, ktorá vznikla v septembri 1965. Vyučoval sa jazyk anglický, nemecký a francúzsky.

30. júla 1982 zriadil Západoslovenský krajský národný výbor v Bratislave Jazykovú školu pri Gymnáziu J.A. Gagarina v Trenčíne ( po premenovaní Gymnázia – Jazyková škola pri Gymnáziu Ľ.Štúra). Pod týmto názvom sa škola zaradila do siete stredných škôl vtedajšieho Západoslovenského kraja.

Jazyková škola ako samostatný právny subjekt vznikla v roku 1996.

Poslať 24.08.2012 20:29:05   

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
legionar píše:
Didymos píše:
Navyše štátnica z angličtiny na medicíne, o takom som tiež ešte nepočul ani dnes, a nieto ešte z čias, kedy bola angličtina pokladaná za jazyk nepriateľov. Takže to ma zaujala takáto informácia.

A existovala za totality aj základná jazyková škola. :)

Poslať 24.08.2012 20:36:20   

napísal 18193 príspevkov
prvosienka píše:
legionar píše:
Didymos píše:

A existovala za totality aj základná jazyková škola. :)
Predchodcom JŠ v Trenčíne bola Ľudová škola jazykov, ktorá vznikla v septembri 1965.

Mozno tam este nemali system statnic, takze ano, dalo sa to povazovat za zakladnu (ba aj strednu) jazykovu skolu.

Poslať 24.08.2012 20:45:52   

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
Ale ja myslím normálnu ZDŠ, klasickú.
So zameraním na jazyky.

Poslať 24.08.2012 20:49:38   

napísal 18193 príspevkov
prvosienka píše:
Ale ja myslím normálnu ZDŠ, klasickú.
So zameraním na jazyky.
To netusim.
My sme ale na ZDS mali rozsirene vyucovanie anglictiny. :)
Ale iba ako viac hodin, resp. ako kruzky - nie, ze by sme v anglictine mali oducene nejake ine predmety.
A to uz bolo teda hodne davno ... :) (myslim, ze to bolo pred 38 rokmi)

Poslať 24.08.2012 20:49:43   

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12125 príspevkov
V blave taka zds-ka bola,len dostat sa na nu bolo bez konexii prakticky nemozne.

Poslať 24.08.2012 20:58:20   

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
Ja som chodila na jazykovú ZDŚ v Trnave.
Anglický jazyk sme sa učili od 5. triedy, bol normálny vyučovací predmet, ako všetky ostatné predmety. No a ruštinu sme sa učili o rok skôr ako na ostatných ZDŠ, teda od 3. triedy.
Dnes je tam základná škola sv. Angely Merici.

Poslať 29.08.2012 19:41:13   

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3699 príspevkov
Anuk píše:
...nuz, ja by som to takto neposudzovala. Ludia maju svoje predstavy o tom, co vizionari automaticky musia a nesmu citit, ale to vobec nie je ako ked naprogramujes pocitac. Ludia su rozni. Zjavenie moze byt prave, aj ked samotni vizionari nevyuzili milost, ktoru dostali. A toto sa stalo tu. Zial, Ivetka svojim spravanim skodi nielen sebe, s tym sa ale neda nic robit. Je to aj nasledkom psychickych problemov, ktore mala, take cosi vie cloveka zmenit. Ale je toho viac, no nechcem o tom hovorit. Aj tak som uz povedala viac, ako som mala...

Kým sme neboli v jej koži, ťažko posúdiť. Viem z vyjadrenia chalanov, čo sa vrátili zo seminára, že to nemali vo farnosti ľahké. Niektorí chodili kanálmi, aby prežili, iní sa radšej presťahovali. A ak ide o vizionárku, čo sa vrátila z takejto cesty, je to duplom, reakcie okolia sa znásobujú a týkajú sa celého Slovenska. Nečudo, že sa odsťahovala do zahraničia, ak chce žiť ako normálna osoba. Okrem toho tie Slovenky, čo boli v komunite, asi neboli grékokatolíčky, takže mali asi ľahšie prispôsobenie rakúskemu prostrediu. Myslím, že to DVD bolo veľmi pochopiteľné, aj keď možno z hľadiska iných zainteresovaných možno na príbeh hľadieť aj inými očami.

Poslať 31.08.2012 23:38:42   

od 18.07.2011 0:48:10
napísal 128 príspevkov
Ludkovia, Boh je taký nevyspytatelný, že do kláštora môže povolať kohokovek z nás - ak si nezavolal Ivetu, my jej nemáme čo vyčítať..

Poslať 01.09.2012 10:05:09   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
bellatrix píše:
Ludkovia, Boh je taký nevyspytatelný, že do kláštora môže povolať kohokovek z nás - ak si nezavolal Ivetu, my jej nemáme čo vyčítať..

je zaujimave, aky je Boh zly, ked sa nedokaze priosposobit ocakavaniam a tuzbam nejakych ludi.

[ Príspevkov: 120 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia