Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 443 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Ďalší
Autor Správa
Poslať 06.08.2012 18:04:46   

od 11.06.2004 9:17:11
napísal 9875 príspevkov
legionar píše:
Nerad sa miesam do "inspirativnej debaty", len ma tak napadlo:
Je Jezis v mesite ?

ohladne tejto otazky si treba precitat dokumenty II. Vatik. koncilu

Poslať 06.08.2012 19:28:19   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
To je samozrejme exemplárny nezmysel čo píše Branislav - 2 VK sa k takej hlúposti ako tu potí legi vôbec nevyjarduje.

Kristus možno je občas v mešite, napr. ak je tam Benedikt, prípadne si tam dochádza skontrolovať "opozíciu"... :wink: :lol:

V každom náboženstve môže byť iskra či nejaká čiatočka pravdy - aj v islame, veď v Koráne sú mnohé prevzaté príbehy z Biblie, i keď niekedy poriadne domiešané.

Lenže tie mnohé nepravdy, ktoré ktoré Korán prináša ho podľa mňa veľmi znehodnotili: V PRVOM RADE odmietnutie Krista ako Spasiteľa a jeho výkupnej obety. Týmto omylom vyznavači islamu vypadli z milosti Krista, ktorú priniesla jeho výkupná obeta.

Poslať 06.08.2012 19:32:35   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18761 príspevkov
Peter Sivák píše:
To je samozrejme exemplárny nezmysel čo píše Branislav - 2 VK sa k takej hlúposti ako tu potí legi vôbec nevyjarduje.

Kristus možno je občas v mešite, napr. ak je tam Benedikt, prípadne si tam dochádza skontrolovať "opozíciu"... :wink: :lol:

V každom náboženstve môže byť iskra či nejaká čiatočka pravdy - aj v islame, veď v Koráne sú mnohé prevzaté príbehy z Biblie, i keď niekedy poriadne domiešané.

Lenže tie mnohé nepravdy, ktoré ktoré Korán prináša ho podľa mňa veľmi znehodnotili: V PRVOM RADE odmietnutie Krista ako Spasiteľa a jeho výkupnej obety. Týmto omylom vyznavači islamu vypadli z milosti Krista, ktorú priniesla jeho výkupná obeta.
Nepochopil si, ako ostatne takmer vzdy. :roll:
Otazka znela: Je Jezis v mesite ?
Nie, ci tam je "Pravda", ci tam je "Jeho ucenie", ani ci islam od Neho odpadol, alebo nie ...

Inak, dobre si ma pobavil myslienkou, ze Jezis tam MOZNO je - AK tam je Benedikt ... :lol: :lol: :lol:

Poslať 06.08.2012 19:41:07   

od 11.06.2004 9:17:11
napísal 9875 príspevkov
legionar píše:
Inak, dobre si ma pobavil myslienkou, ze Jezis tam MOZNO je - AK tam je Benedikt ... :lol: :lol: :lol:

:lol:

Poslať 06.08.2012 21:13:09   

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3907 príspevkov
Peter Sivák píše:

Hej Boh je prítomný všade. Iné je, kde sa cíti byť milovaný, tak je prítomný svojou milosťou.

Predsa len náboženstvo moslimanov je náboženstvo druhého z Abrahámových synov, ktorý bol vyhnaný na púšť. Izmael bol oddelený od Izáka, lebo on nemal mať ten istý podiel, a prejavilo sa to aj na spôsobe uctievania Boha. Neviem nakoľko je to náboženstvo dané zhora, ale mám k nemu istú úctu. Myslím, že Boh je len jeden, keď sa uctieva jediný Boh, uctieva sa ten istý ako náš. Aj keď predstava o ňom nie je úplná, nepoznajú napr. jeho trojjedinnosť...

Poslať 06.08.2012 22:50:36   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Teta:
Citácia:
Myslím, že Boh je len jeden, keď sa uctieva jediný Boh, uctieva sa ten istý ako náš.

Je to zapretie Najsvätejšej Trojice, lebo niet iného Boha ako Najsvätejšia Trojica a moslimovia odmietajú Najsv.Trojicu.

Poslať 06.08.2012 22:54:27   

od 30.11.2005 22:23:52
napísal 1043 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Teta:
Citácia:
Myslím, že Boh je len jeden, keď sa uctieva jediný Boh, uctieva sa ten istý ako náš.

Je to zapretie Najsvätejšej Trojice, lebo niet iného Boha ako Najsvätejšia Trojica a moslimovia odmietajú Najsv.Trojicu.
Vari sa im čudujete? Ja nie.

Poslať 06.08.2012 23:34:59   

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3907 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Teta:
Citácia:

To že niekto nepozná všetky vlastnosti Boha neznamená, že ho nemôže uctievať aspoň tak, ako ho pozná. Ani Abrahám nepoznal Najsv. Trojicu, keď uctieval pravého a jediného Boha. Každý ho uctieva podľa talentov - daru poznania, ktorý mu bol daný. Ak pozná Krista a odmietne ho, tak ho bude súdiť Boh. Ak Krista nepozná, ale uctieva BOha ako vie, tak ho bude súdiť O.O. a spol.

Poslať 07.08.2012 5:34:43   

napísal 5570 príspevkov
legi,

samozrejme že spolu s Branislavom ešte neviete dobre čítať: ja som sa dosť jasne vyjadril k tomu, či Kristus v mešite je alebo nie, moja odpoveď bola: že NIEKEDY tam možno aj je.

Samozejme, že legi a Braňo nechápu, čo som tým myslel, preto som dovysvetlil:

Napríklad keď bol, v mešite Benedikt XVI, Kristus tam pravdepodobne bol s ním, možno prostredníctvom Ducha Svätého.

Aj inokedy sa snáď môže stať, že je v mešite Kristus či Duch Svätý - napr. príde osvietiť niektorého úprimne hľadajúceho moslima a uvedie ho do Pravdy.

Ale myslím, že väčšinou v mešite Boh nie je priamo prítomný - možno tam má často svojich anjelov, aby držali tamojších démonov na uzde.

Chápete, mám na mysli v najširšom zmysle slova: držali na uzde VŠETKÝCH tamojších démonov. Ale Boh tých démonov občas pustí z reťaze - najmä na bezbožníkov, ale aj ako trest za naše hriechy. Preto sa modlime a učiňme pokánie.

Poslať 07.08.2012 5:43:56   

napísal 1043 príspevkov
teta-txt píše:

To že niekto nepozná všetky vlastnosti Boha neznamená, že ho nemôže uctievať aspoň tak, ako ho pozná. Ani Abrahám nepoznal Najsv. Trojicu, keď uctieval pravého a jediného Boha.
Toto si veľmi dobre napísala, a nielenže Abrahám nepoznal najsvätejšiu trojicu, ale ani Mojžiš a dokonca ani Ježiš či apoštol Pavol. :o

Poslať 07.08.2012 6:33:00   

napísal 5570 príspevkov
Tak to už je hlúposť benajah, stále nemôžeš prekročiť ten tieň, čo na teba vrhli "Svedkovia" z Bronxu:

Kristus nepočetne veľa krát spomínal Boha Otca, mnohokrát seba ako Syna Božieho a mnohorát Ducha Svätého - dokonca ho OSOBNE priľúbil zoslať na Zem, čo sa na Letnice aj stalo.

Ako teda ešte stále môžeš trvdiť, že Kristus "nepoznal" Otca, Syna a Ducha Svätého - keď NIKTO na zemi nepoznal lepšie Otca a Ducha Svätého ako On ???

Podobne aj Pavol aj ostaní apoštoli a evanelisti: koľkokrát tak asi Pavol píše o Otcovi, Synovi a Duchu Svätom, sú ti tie jeho neustále odkazy ešte stále málo ???

Boh oznámil v NZ ústami svojho Syna a apoštolov niečo bližšie SÁM O SEBE -a je dosť (tragi)komické, keď napr. moslimovia alebo "Svedkovia" snažia obmedziť Boha a doslova mu predpisujú, aký má či nemá byť. A to podľa nich, teda podľa ich smiešne obmedzeného poznania a predsudkov...

Poslať 07.08.2012 7:08:35   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Pani teta-txt:
Citácia:
Ak Krista nepozná, ale uctieva BOha ako vie, tak ho bude súdiť O.O. a spol.

Pani teta veľmi blúdi, keď si myslí, že moslimovi, židovi alebo pohanovi, ktorý úprimne hľadá Boha a jeho vôľu sa Pán Ježiš nezjaví. Najlepším príkladom bol sv.Pavol, ktorý úprimne bol presvedčený o pravosti starozákonného náboženstva. Pán Ježiš sa mu zjavil. Podobne sa stalo iným židom alebo moslimom, ktorí sa obrátili a prijali Pána Ježiša Krista. Tak sa obrátil aj vrchný rabín Ríma Zolli , za čias Pia XII. hudobný skladateľ Mahler a iní alebo mosliumovia zo Sýrie Kamil , Ziad a iní.
Tvrdiť to , čo teta je nepoznanie Pána Ježiša a jeho lásky k pravde a k ľuďom. Ježiš nechce aby ľudia žili vo falošných náboženstvách.
Abrahám nie je dobrým príkladom, lebo to bolo obdobie pred príchodom Pána Ježiša.

Poslať 07.08.2012 20:44:41   

napísal 5570 príspevkov
To je podľa mňa otázne, ako a kedy sa Boh či Kristus komu zjaví: predsa existuje 2,3 miliardy kresťanov, do miliardy hinduistov, takisto buddhistov a asi 1,5 miliardy moslimov.

Je pravdepoodbné, že mnoho z nich úprimne hľadajú pravého Boha - ale mnohí z nich sa stretácajú s veľkými praktickými prekážkami.

Keby sa Kristu dal objaviť napr. niektorým úprimným moslimom a ten by chcel prijať Krista a konvertovať na kresťanstvo - JEDNODUCHO BY ICH OSTANÍ MOLSIMOVIA ZAVRAŽDILI !!! Jediná možnosť je exil, ale ten si predsa mnohí nemôžu dovoliť.

Branislav to môže potrvdiť, že v moslimskej krajine prakticky nie je možné konvertovať na iné náboženstvo - MOSLIMOVIA ICH PROSTE ZABIJÚ !!!

Preto sú nutné zmeny v mnohých krajinách, najmú v moslimských krajinách, aby tam ľudia mali vôbec praktickú možnosť vybrať si evanjelium Krista.

Poslať 07.08.2012 21:21:52   

napísal 1043 príspevkov
Peter Sivák píše:
Tak to už je hlúposť benajah, stále nemôžeš prekročiť ten tieň, čo na teba vrhli "Svedkovia" z Bronxu:

Kristus nepočetne veľa krát spomínal Boha Otca, mnohokrát seba ako Syna Božieho a mnohorát Ducha Svätého - dokonca ho OSOBNE priľúbil zoslať na Zem, čo sa na Letnice aj stalo.

Ako teda ešte stále môžeš trvdiť, že Kristus "nepoznal" Otca, Syna a Ducha Svätého - keď NIKTO na zemi nepoznal lepšie Otca a Ducha Svätého ako On ???

Podobne aj Pavol aj ostaní apoštoli a evanelisti: koľkokrát tak asi Pavol píše o Otcovi, Synovi a Duchu Svätom, sú ti tie jeho neustále odkazy ešte stále málo ???

Boh oznámil v NZ ústami svojho Syna a apoštolov niečo bližšie SÁM O SEBE -a je dosť (tragi)komické, keď napr. moslimovia alebo "Svedkovia" snažia obmedziť Boha a doslova mu predpisujú, aký má či nemá byť. A to podľa nich, teda podľa ich smiešne obmedzeného poznania a predsudkov...
Už ma to poznačilo asi na celý život, tie náuky z Bronxu.

Poslať 08.08.2012 6:17:14   

od 24.01.2010 10:53:43
napísal 886 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Abrahám nie je dobrým príkladom, lebo to bolo obdobie pred príchodom Pána Ježiša.

Pán Oravec zabúda, že Syn bol splodený pred všetkými vekmi, čiže bol už aj za čias Abraháma, ibaže ešte nebol zjavený. Čiže najsv. Trojica je tu od počiatku sveta. A tak, ako ju nepoznal Abrahám (poznal iba jediného Boha), tak ju aj v súčasnosti nemusia poznať milióny ľudí, ktorým ešte Kristus nebol zvestovaný (zvestovaný prijateľným spôsobom). Uvedené príklady obrátenia rabína v Ríme, či moslimov v Sýrii (kde povedľa moslimov bežne fungujú kresťanské spoločenstvá) práveže nie sú dobrým príkladom. Aj sv. Pavol Krista poznal, veď ho prenasledoval!
Teda tvrdenie, ktoré uviedla teta-txt je pravdivé!
teta-txt píše:
To že niekto nepozná všetky vlastnosti Boha neznamená, že ho nemôže uctievať aspoň tak, ako ho pozná. Ani Abrahám nepoznal Najsv. Trojicu, keď uctieval pravého a jediného Boha. Každý ho uctieva podľa talentov - daru poznania, ktorý mu bol daný. Ak pozná Krista a odmietne ho, tak ho bude súdiť Boh. Ak Krista nepozná, ale uctieva BOha ako vie, tak ho bude súdiť O.O. a spol.

[ Príspevkov: 443 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť