Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie


 [ Príspevkov: 115 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalší
Autor Správa
Poslať 07.08.2011 2:22:55   Euro a Eurozona
 
Obrázok užívateľa

od 10.11.2005 18:48:41
napísal 4227 príspevkov
Bydlisko: Bozia naruc
Rozpad Eurozony moze nastat. Aky je Vas nazor ? Plan C asi bude nevyhnutnostou. Prichadza doba konca blahobytu ? Ma Euro bez Nemecka svetlu buducnost ?

http://www.economist.com/debate/days/view/724


Jul 26th 2011 | Hans-Olaf Henkel

( Professor, University of Mannheim and former head of Germany's business federation )

Having been an early supporter of the euro, I now consider my engagement to be the biggest professional mistake I ever made. Here are the reasons:

First, politicians broke all promises made in the Maastricht agreement. Not only was Greece let into the European Union for purely political reasons, but the fundamental rule, "no member to exceed its yearly budget deficit by the equivalent of 3% of GNP", was broken over a hundred times. Mandatory punitive charges, provided for such cases, were never applied. To top it all, the no-bail-out clause was wiped out in the wake of the first Greek rescue package.

Second, the "one-size-fits-all" euro turned out to be a "one-size-fits-none" currency. The euro itself caused some of the problems politicians are now trying to solve. With access to interest rates at much lower German levels, Greek politicians were able to pile up huge debts. The Bank of Spain helplessly watched the build-up of a real-estate bubble without being able to raise interest rates. Deprived of the ability to devalue their currency, countries in the south lost their competitiveness.

Third, instead of uniting Europe, the euro increases friction. Students in Athens, the unemployed in Lisbon and protesters in Madrid not only complain about national austerity measures, they also protest against Angela Merkel. Moreover, the euro widens the rift between countries with the euro and those without. Bulgaria and Romania would surely love to join and enjoy German guarantees, but does anybody believe Britain or Sweden will ever find it attractive to join a transfer union?

Instead of addressing the true causes of its illness, politicians prescribe painkillers for the euro patient every time another Greece, Portugal and Ireland pops up. It suffers from three discrete diseases:

1. As a result of the financial crisis, many banks are still unstable.

2. The negative effects an overvalued euro has on the competitiveness of the southern states, including Belgium and France.

3. The huge level of debt of some euro-zone countries.

Treating a patient who suffers from three diseases simultaneously is indeed difficult, and it would be misleading to proclaim that there is an easy way out. But it is irresponsible to maintain there is no alternative. There is.

Plan A: "Defend the euro at all costs", as pronounced by José Manuel Barroso, president of the European Commission. He could have added "to the Germans, the Dutch, the Finns". The end result will, however, be detrimental to all. Various rescue packages have led the euro zone on the slippery path towards the organised irresponsibility of a transfer union. If everybody is responsible for everybody's debts, no one is. Competition between politicians in the euro zone will focus on who gets most at the expense of the others. Harmonisation will replace diversity. The result is clear: more debts, higher inflation, lower standards of living, but—and that will please a lot of politicians—whatever is left of will be more evenly distributed. The competitiveness of the euro zone is bound to fall behind that of other regions of the world and, by the way, will over time also fall behind those European countries which refuse to be part of it.

George Soros's Plan B: a Greek default or its departure from the euro zone. This implies risks too high to take. First in Athens, then in Lisbon, Madrid and perhaps Rome, people will storm the banks as soon as word gets out. A "haircut" would not improve the country's competitiveness either. Soon, the Greeks will have to go the barber again.

Plan C: Austria, Finland, Germany and the Netherlands get out of the euro zone and create a new currency leaving the euro where it is. If planned and executed carefully, this could do the trick: a lower-valued euro would improve the competitiveness of the remaining countries and encourage their growth. In contrast, exports from the northern states would be affected but they would enjoy less inflation and be spared having to look after the southern states forever. Some non-euro countries would be likely to join this second monetary union. Depending on actual performance, a flexible membership between the two should be possible

The implementation of Plan C requires that each of the three underlying problems be addressed separately:

1. We must rescue banks, not countries. Stabilisation of banks on a national level should replace current European umbrellas. In many cases, this requires temporary nationalisation of banks.

2. Germany and its partners in a new currency must forgo a significant portion of their guarantees to help refinance Greece, Portugal and others. As much is already lost anyway, this is an acceptable price for an "exit ticket".

3. The creation of a new central bank based on the Bundesbank, preferably not led by a German. The name of the new currency should not be D-mark.

4. The mechanics would be similar to those used in joining the euro. If it was possible to form one currency out of 17, it should also be possible to form two out of one.

This will not be an easy task, politically and mechanically. It requires conviction, persuasion, and first and foremost the courage of Chancellor Merkel. Paradoxically, help could come from the south, where voters are getting tired of being lectured by her on what to do. For both north and south, an end with difficulties seems much better than difficulties without an end
_________________
Obrázok
+Nech ťa žehná Pán a nech ťa chráni;
nech ti ukáže svoju tvár a je ti milostivý.
Nech obráti svoju tvár k tebe a daruje ti pokoj.
Hore
 Profil  
 
Poslať 07.08.2011 2:27:15   
 
Obrázok užívateľa

od 10.11.2005 18:48:41
napísal 4227 príspevkov
Bydlisko: Bozia naruc
http://ekonomika.sme.sk/c/6005523/korun ... j-nie.html

Koruna? Radšej nie

Plán B je populárnym označením rezervného riešenia pre prípad, že by plán A zlyhal. Ak za plán A považujeme eurozónu so spoločným eurom, tak je predčasné hovoriť o zlyhaní, ale nie je predčasné chystať plán B.

Keď o ňom vlani v decembri pred summitom EÚ napísal do novín predseda parlamentu Richard Sulík, citovali ho svetové agentúry aj médiá a neodporoval mu ani minister financií Ivan Mikloš. No kým Sulíkov plán B znamenal návrat ku korune, my ho z troch nasledujúcich scenárov zaraďujeme až na tretie miesto, pretože medzi korunou a dnešným eurom existuje aj možnosť platiť eurom „načierno“, ako to robí Čierna Hora.

To, ktorý zo scenárov sa začne napĺňať, možno uvidíme už koncom tohto mesiaca, keď sa opäť mimoriadne zídu hlavy členských štátov. Počas dovoleniek majú čas rozmýšľať, ako riešiť komplikovanú situáciu s krajinami PIIGS, čo je hanlivé označenie Portugalska, Írska, Talianska, Grécka a Španielska za to, že obrovskými dlhmi priviedli svoje ekonomiky na pokraj finančnej priepasti.

Kto čaká, že sa eurozóna zmení, čaká správne. Napokon, euro v jeho pôvodnej podobe je už aj teraz minulosťou, i keď to nevidno na bankovkách ani bankových účtoch. Pre záchranu Grécka premiéri už začiatkom júla vymysleli také nástroje, ktoré zakladatelia eura považovali za tabu.

To podstatné na nich je, že prenášajú dlhy jedného štátu na všetkých ostatných. Aj obyvatelia Slovenska sa podľa dohody z Bruselu budú časťou svojich daní skladať na inštitúciu, ktorá bude pohotovo pomáhať krajinám, ktoré nie sú schopné pomôcť si samy.

Ale je iba otázkou času, kedy silné krajiny na čele s Nemeckom povedia, čím musia zadlžení členovia za túto istotu zaplatiť. Či to bude strata autonómie pri schvaľovaní štátnych rozpočtov, alebo rovno spoločné európske dane, sa ešte uvidí.

Podľa bývalého guvernéra Národnej banky Slovenska Mariána Juska by medzi novými pravidlami mali byť najmä tvrdé tresty pre nezodpovedné štáty. Exguvernér hovorí, že euro môže prežiť, len ak sa budú dodržiavať pravidlá a tie sa budú dodržiavať len vtedy, keď budú tresty. No nie také, o ktorých sa celé mesiace dohadujú úradníci v Bruseli, ale tresty automatické a rýchle. A najťažším bude vylúčenie z eurozóny.

Plán A – euro

Plán A

Výhody:
nemusíme si kupovať valuty pri cestách po eurozóne
vidíme rozdiely v cenách tovarov a hocičo lacnejšie si môžeme kúpiť napríklad v Rakúsku
väčšina našich firiem nepotrebuje meniť devízy, keď vyváža alebo dováža tovar
vláda si pri zadlžovaní musí dávať väčší pozor, aby neporušovala pravidlá eurozóny

Nevýhody:
Slovensko sa bude skladať na pomoc zadlženým štátom
vláda a parlament budú menej slobodné pri rozhodovaní o štátnych výdavkoch či daniach
ak by sa našej ekonomike dobre darilo, nemáme vlastnú menu, ktorá by vďaka tomu mohla posilniť

Silné štáty sa dohodnú na pokračovaní eurozóny, budú dlhodobo pomáhať zadlženým krajinám a euro bude naďalej fungovať takisto ako dnes, aj ak by niektorý z členov z klubu vypadol. Slovensko napriek domácej kritike odsúhlasí spoločnú dohodu.

Súčasťou plánu sú nové pravidlá pre členov eurozóny. Nimi sa nebude riadiť len finančná pomoc zadlžencom, ale najmä ministri financií členských štátov pri každoročnom zostavovaní štátneho rozpočtu vlastnej krajiny.

Pre viacerých z nich to bude znamenať oveľa väčšie šetrenie, než na aké boli zvyknutí. Napríklad by mohli od Slovenska žiadať, aby sa prestalo zadlžovať skôr, než sa píše v aktuálnom vládnom programe alebo ako si naplánuje minister financií.

Takzvaný euroval sa stane inštitúciou, ktorá bude plniť úlohu požiarnika aj policajta. Bude hasiť akútne finančné požiare v slabších štátoch a zbierať na to peniaze od silnejších. Bude aj dohliadať na dodržiavanie pravidiel a udeľovať tresty.

Plán B – Čierna Hora

Plán B

Výhody
neplatili by sme za dlhy Grécka a ďalších
stále by sme nepotrebovali valuty ani devízy
nemuseli by sme tlačiť nové peniaze

Nevýhody
obyvatelia aj štát by platili vyššie úroky za pôžičky a úvery, pretože bez centrálnej banky je tok peňazí v ekonomike pomalší
nemali by sme nad sebou ochrannú ruku eurozóny pre prípad finančných problémov alebo strážneho psa, ak by sa naša vláda príliš rýchlo zadlžovala

Silné krajiny eurozóny sa rozhodnú nezachraňovať dlžníkov a dohodnú sa na vytvorení „supereura“, kam pozvú iba ekonomicky najvyspelejšie krajiny, napríklad štáty Beneluxu a Fínsko. Slovensko nedostane pozvánku, ale rozhodne sa naďalej používať euro.

Plán B platí aj pre scenár, že o nebytí v eurozóne rozhodne samo Slovensko, napríklad keď nebude chcieť pomáhať Grécku.

S eurom ako oficiálnou menou štátu už dlhé roky funguje Čierna Hora, hoci nikdy nebola členom eurozóny. Eurom sa platí v obchodoch aj na úradoch, ale krajina nemá vlastnú centrálnu banku, ktorá by mohla tlačiť peniaze alebo pomáhať domácim bankám s hotovosťou pri výkyvoch v peňažných tokoch tak, ako to bežne centrálne banky robia.

Zďaleka to nie je len prípad Čiernej Hory. Euro používa aj Kosovo a Andorra a americký dolár majú za svoj okrem Spojených štátov aj v pätnástich ďalších krajinách.

Plán C – koruna

Plán C

Výhody
neplatili by sme za grécke dlhy
nikto by nám nemohol diktovať napríklad výšku našich daní
koruna by sa posiľňovala rýchlejšie ako okolité meny alebo ako euro, ak by naša ekonomika rýchlejšie rástla

Nevýhody
potrebovali by sme valuty, ak by sme chceli cestovať
firmy by museli počítať s kurzami iných mien a ich pohybom, ak by obchodovali so zahraničím
prišli by sme o časť dôveryhodnosti, ktorú teraz dedíme od eurozóny a vláda i obyvatelia by platili za úvery vyššie úrok

Eurozóna sa rozpadne alebo z nej Slovensko vystúpi a rozhodne sa používať vlastnú menu.

Rozhodnutiu by musela predchádzať dohoda s eurozónou, podobne ako sme sa pri rozpade federácie dohadovali o delení majetku s Českom.

Uzákonili by sme korunu ako úradnú menu, ktorou bude štát vyplácať dávky a mzdy a v ktorej budeme platiť dane. Národná banka Slovenska by tlačila nové peniaze a rozhodla by o počiatočnom kurze koruny. Ďalej by všetko záviselo od dôvery.

Ak by novej korune neverili obyvatelia a domáce firmy, snažili by sa ponechať si čo najviac eur a to by komplikovalo život ľuďom aj firmám.

Nedôvera zahraničia by znamenala, že by slovenskej vláde a firmám požičiavali peniaze s vysokým úrokom. Oboje by spôsobovalo oslabovanie koruny.


sobota 6. 8. 2011 | Juraj Javorský
_________________
Obrázok
+Nech ťa žehná Pán a nech ťa chráni;
nech ti ukáže svoju tvár a je ti milostivý.
Nech obráti svoju tvár k tebe a daruje ti pokoj.
Hore
 Profil  
 
Poslať 07.08.2011 2:28:23   
 
Obrázok užívateľa

od 10.11.2005 18:48:41
napísal 4227 príspevkov
Bydlisko: Bozia naruc
Privitali by ste prichod koruny ?
_________________
Obrázok
+Nech ťa žehná Pán a nech ťa chráni;
nech ti ukáže svoju tvár a je ti milostivý.
Nech obráti svoju tvár k tebe a daruje ti pokoj.
Hore
 Profil  
 
Poslať 07.08.2011 3:08:50   
 

od 03.01.2010 16:35:19
napísal 2557 príspevkov
...
Hore
 Profil  
 
Poslať 08.08.2011 21:30:05   
 

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Nuž áno Borosko, náš skvelý amatérsky bavič - pre život život peňazí ako meradla MATERIÁLNYCH hodnôt, boli už dávno vynájdené utopické systémy ako napr. komunizmus -paradoxne to boli čisto MATERIALISTICKÉ systémy.

Aj kresťania veria, že to ide aj bez peňazí - ale nie dlhodobo a v modernej civilizácii, ale až na onom svete. V tomto MATERIÁLNOM svete zrejme musí existovať aj nejaké meradlo MATERIÁLNYCH hodnôt. AK sa ti bridia peniaze, môžeme začať opäť počítať v kožkách zvierat či v štiepacích kamienkoch... :lol: :lol: :lol:

Inak ba si niekto, ako napr. ty Borosko , mohol začať namýšľať, že práve jemu by malo pripadať viac materiálnych hodnôt, než aká je cena jeho práce... :lol: :lol: :lol:
Hore
 Profil  
 
Poslať 08.08.2011 21:33:23   
 

od 03.01.2010 16:35:19
napísal 2557 príspevkov
...
Hore
 Profil  
 
Poslať 08.08.2011 21:39:49   
 

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Škoda Borosko, že si nepočkal na môj dodatok k predolému príspevku - aj tí tvoji indiáni si menili kožky za kamienky a tie potom za ryby či lesné plody - meradlo hodnôt sa teda určovalo ad hoc, ale vždy nejaké bolo. Peniaze boli už potom zavedené na určitom stupni vývoja spoločnosti - aby zjednodušili tento výmenný obchod ako univerzálne meradlo MATERIÁLNYCH hodnôt.

No a keďže Borosko ty predsa uznávaš iba matériu - peniaze by mali teda mali byť logicky tvojich "božstvom", ako sa to často aj stáva - alebo aspoň kožky, kamienky či lesné plody... :lol: :lol: :lol:
Hore
 Profil  
 
Poslať 08.08.2011 21:46:08   
 

od 03.01.2010 16:35:19
napísal 2557 príspevkov
...
Hore
 Profil  
 
Poslať 08.08.2011 21:54:29   
 

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Ďalší tvoj nezmysel Borosko - v zúfalstve. ako som ti omlátil o hlavu tie indiánske kožky si si neuvedomil, že som písal nie o Bohu ale o falošnom "božstve", teda o istej (materiálnej) náhrade za Boha, ako sa to času materialistov a občas veru aj u veriacich stáva.

Pre teba, ako pre čistého MATERIALISTU predsa peniaze, alebo apoň tie kožky či kamienky, ktoré sú meradlom MATERIÁLNYCH hodnôt musia niečo znamenať. Lebo potom dudchovné hodnoty nemáš a materiálne hodnoty tiež neuznávaš - to je potom dosť biedny život, Borosko... :lol: :lol: :lol:
Hore
 Profil  
 
Poslať 09.08.2011 11:05:07   
 

od 12.06.2008 10:06:02
napísal 1512 príspevkov
Peter Sivák,

Boros v tejto téme dokonale vystihol dôvod krízy. Peniaze by mali zostať len platidlom a nie niečim čo je zmyslom nášho života a potom to tak aj vyzerá...

Bezdôvodne si ho napadol a napádaš za všetko a v každej téme. Podobne sa správaš aj k legionárovi.
Bolo Ti to povedané už viacerými diskutujúcimi, aby si prestal používať taký spôsob diskusie, ale Ty si asi nepoučiteľný. Paradoxne podobnú "obmedzenosť" vytýkaš iným.
Takíto samozvaní bojovníci za pravdu narobia viac škody ako osohu. Nemyslím, že tieto slová prijmeš, skôr ich píšem pre "opozíciu", aby vedela, že s týmto katolík nemôže mať nič spoločné.
Hore
 Profil  
 
Poslať 09.08.2011 11:18:38   
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19605 príspevkov
terézia píše:
... skôr ich píšem pre "opozíciu", aby vedela, že s týmto katolík nemôže mať nič spoločné.
"Opozicia" uprimne slova naozaj ocenuje a dakuje (mozno aj Bohu), ze su aj ini katolici, ako Sivak ... :)
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 09.08.2011 11:29:31   
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19605 príspevkov
Co sa tyka Eura a sucasnej krizy - mam velmi, velmi zly pocit.

Boh nam (vraj) dal slobodnu volu, a zrejme to povazoval za vrchol toho, co nam moze dat.
Ale skutocnost ukazuje, ze to bolo zalostne malo.
Nedal nam totiz rozum, aby sme tu slobodnu volu vedeli spravne vyuzivat.
A nedal nam ani moc, aby sme sa dokazali ochranit pred tymi, ktori svoju slobodnu volu nerozumne uzivaju.

Svet zrejme naozaj speje k nejakemu fatalnemu zlomu.
Neviem, ci to bude koniec - ale prijemne to rozhodne nebude. :cry:
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 09.08.2011 12:26:17   
 
Obrázok užívateľa

od 19.01.2010 10:25:31
napísal 478 príspevkov
Bydlisko: Sabinov okolie
legionar píše:
Co sa tyka Eura a sucasnej krizy - mam velmi, velmi zly pocit.

Boh nam (vraj) dal slobodnu volu, a zrejme to povazoval za vrchol toho, co nam moze dat.
Ale skutocnost ukazuje, ze to bolo zalostne malo.
Nedal nam totiz rozum, aby sme tu slobodnu volu vedeli spravne vyuzivat.
A nedal nam ani moc, aby sme sa dokazali ochranit pred tymi, ktori svoju slobodnu volu nerozumne uzivaju.

Svet zrejme naozaj speje k nejakemu fatalnemu zlomu.
Neviem, ci to bude koniec - ale prijemne to rozhodne nebude. :cry:


Legi, zdieľam s Tebou ten deprimujúci pocit zo súčasnej situácie a ľudí, ktorí to zapríčinili.

Náš Boh Otec určite nepovažoval za vrchol dar slobodnej vôle. Veď predsa najcennejšie čo nám dal, je Jeho Syn Ježiš Kristus, ktorý za nás všetkých zomrel, aby sme my mohli raz vojsť k Nemu a žiť v Jeho prítomnosti a Láske. Slobodnú vôľu máme v tom, že si môžme vybrať aké skutky robíme, či zlé, alebo dobré, v konečnom zmysle, či si vyberieme Jeho alebo svet a s ním aj kniežaťa tohto sveta.
To presne urobili tí, ktorí túto slobodnú vôľu využili na to, aby vykorisťovali iných a tým sami seba vediac alebo nevediac hnali do záhuby. Prikláňam sa k tomu, že vediac, pretože Slovo majú zjavené, ale oni veria len svojej pýche a dychtivosti po matérii, ktorá im na smrteľnej posteli nepmôže a ani si ju nezoberú zo sebou. Je možné, že ich zámery nie sú len o hedonizme, ale sú aj oveľa "černejšie".

Moc sa brániť - ale veď nám dal svoje Slovo, ktoré nám zvestuje ako sa brániť, ale moc alebo prostriedky aké ty chceš (ak to správne chápem), ktorými by si ich hneď porazil alebo za krátku dobu ... ee ... ty chceš zázrak. Už sa to kdesi spomínalo - cesta k Bohu je krivoľaká a tŕnistá a úzka, ale cesta k Zlu je široká a pohodlná.

Ja mám v sebe tú nádej, ktorá ma drží, aj keby to padlo, ako píšeš, že ma na konci čaká vykúpenie z tohto zla. Aj keď to bude nepríjemné, bolestivé, strašné. Ver mi, bojím sa toho, ale vždy prosím Boha o posilu v mojom strachu, aby som vydržal, i keď padám a hreším, i keď vidím nekalé veci u kresťanov. Som taký slabý, ako sme všetci slabí, padám a vstávam. Tiež sa bojím, čo bude s mojou malou dcérkou, aký ju čaká život. Kladiem so otázky prečo žijem teraz a nie predtým, keď ako sa mi zdá sa žilo jednochšie.

Ale ten strach vkladám do Jeho rúk a ver mi, nachádzam povzbudenie. To je pre mňa odpoveď a nie je to žiaden placebo efekt, ako by mohol niekto tvrdiť.

Je len a len na nás ako túto slobodnú vôľu využijeme spolu s obranou aj so zbrojou, ktorú nám dal náš Spasiteľ.
Hore
 Profil  
 
Poslať 09.08.2011 12:42:01   
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19605 príspevkov
Arragorn píše:
Náš Boh Otec určite nepovažoval za vrchol dar slobodnej vôle. Veď predsa najcennejšie čo nám dal, je Jeho Syn Ježiš Kristus, ktorý za nás všetkých zomrel, aby sme my mohli raz vojsť k Nemu a žiť v Jeho prítomnosti a Láske.
Mal som na mysli akt stvorenia, kedy Bozi plan zahrnal iba "cloveka na Jeho obraz" a "zivot v Raji so slobodnou volou".
O Jezisovi sa tam nehovorilo este nic !
Nebolo to predsa ani potrebne.
Prichod Jezisa uz bola iba "zachranna akcia", nie povodny plan.
(Aspon tak sa to prezentuje, pretoze keby nie, Boh by bol velmi podozrivy z vedomeho "planovania zla")
Arragorn píše:
Moc sa brániť - ale veď nám dal svoje Slovo, ktoré nám zvestuje ako sa brániť, ale moc alebo prostriedky aké ty chceš (ak to správne chápem), ktorými by si ich hneď porazil alebo za krátku dobu ... ee ... ty chceš zázrak. Už sa to kdesi spomínalo - cesta k Bohu je krivoľaká a tŕnistá a úzka, ale cesta k Zlu je široká a pohodlná.
Nie porazil, ale odrazil.
To je rozdiel !
Bol problem urobit nas takymi, aby nam zlo nemohlo nijako ublizit ?
A malo by to este dalsi postranny efekt - zlo by sa stalo automaticky bezpredmetnym, zbytocnym a smiesnym.
Ved co by to bolo za zlo, keby nikomu nemohlo urobit zle, lebo kazdy by bol voci zlu 'nedotknutelny', 'imunny' ? :)
Aj keby si sa sam rozhodol pre zlo, nemal by si komu a ani ako ublizit.
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 09.08.2011 13:09:36   
 

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Bydlisko: Poprad
Pán legionar STÁLE chce diktovať Bohu ako mal alebo nemal stvoriť svet.
Minibodky, ktorými sme my predsa nemôžeme kritizovať Boha, že stvoril všetko tak ako stvoril.Nestrkajme nos do "kuchyne všemohúceho Boha."
Tiež nie je pravda, že o Ježišovi sa nehovorí nič.
Aj Ježiš bol prítomný pri stvorení sveta a prvých ľudí.
_________________
scio cui credidi
viem komu som uveril
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 115 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: