Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
Poslať 08.07.2012 11:15:10   vyucovanie nabozenstva na skolach

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12826 príspevkov
http://maeplaga.blogspot.sk/2012/07/o-n ... chove.html

Poslať 08.07.2012 11:22:05   Re: vyucovanie nabozenstva na skolach

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18761 príspevkov
misojogi píše:
http://maeplaga.blogspot.sk/2012/07/o-nabozenskej-vychove.html
Akoby som to ja pisal ... ;)

Poslať 08.07.2012 12:28:21   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Autor článku okrem odhaľovania svojej nevzdelansoti hrdinsky objavuje teplú vodu:

Po obvyklých ateistických tančekoch a prázdnom čľapkaní po vode nakoniec autor prekvapí sám seba a s vyučovaním náboženstva súhlasí, ale má dve komické "výhrady":

1. Menšinové náboženstvá sú údajne "diskriminované" - nie vždy sa nájde dostatočný počet žiakov, aby sa otvovrila trieda pre istý druh náboženstva. A aká náhoda - opäť je to síce nemá, ale zato stupídna výčitka ku katolíkom - je vás príliš veľa... :lol: Mali by sme zrejme prestúpiť na islam alebo hinduizmus, aby sa to trochu "vyrovnalo" - veď náš vynálezca teplej vody to iste oznámi aj ďalej, aby sa podobne zachovali aj v Pakistane či v Indiii, a vôbec na celom svete... :lol: :lol: :lol:

Lenže tu tento "znalec" zabúda, že aj katolíci sú u nás či vo svete vo VEĽMI mnohých obciach a školách v menšine - a potom musia urobiť presne to, čo iné menšiny : buď si sami zabezpečia odborníka, ktorý povedie vyučovanie v malej triede, alebo dajú svoje deti učiť svoje náboženstvo MIMO školy, alebo ako ďalšia možnosť, učia deti priamo doma.

Ale spochybňovať takýmto stupídnym nezmyslom právo všetkých platiacich rodičov vyučovať ich deti v školách, ktoré boli postavené z ich daní - to chce veľkú a úplne zaslepenu predpojatosť !

2. . Druhým psudoargumentom je, aby sa deti neučili SVOJE náboženstvo, ale nejaký všeobjímajúci guláš "o všetkom trochu "- lenže PRESNE toto sa
UŽ DÁVNO deti učia na hodinách dejepisu, náuky o spoločnosti či neskôr vo filozofii.

Je to teda opäť iba dosť primitivna zámienka nejakého fanatického ateistu, ako zákerne prelomiť práva rodičov a silou-mocou zabrániť deťom získať hlbšie vedomosti o svojom náboženstve.

A samozrejme, tento náš "znalec" chce tento nezmysel aj brutálne nanútiť rodičom, (lebo veď náš vynálezca najlepšie vie, čo rodičom a deťom treba)bez ohľadu na to čo chcú ONI, že to ONI platia vyučovanie (buď priamo lebo z daní) a z to z ICH daní sa postavili tie školy.

Takže tieto dva mimoriadne stupídne psedoargumenty (naozaj ako keby ich napísal legi :lol: ) sú iba čistým nezmyslom nedovzdelaného fanatika. Treba sa týmto vynálezcom teplej vody za ich rady pekne poďakovať, a nechať na zákonných zástupcov, teda tých ktorých sa to týka a ktorí sú za deti zodpovední: na rodičoch, ktorí zo svojich daní (alebo aj priamo) platia vyučovanie aj školy !

Poslať 08.07.2012 12:38:37   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18761 príspevkov
Kolko slov treba na obhajobu blbosti ... :roll:
(ako sposobu sucasnej penetracie jedneho nabozenstva v statnych skolach a z toho plynuceho napatia. nehovorim teraz o viere !)

Poslať 08.07.2012 12:39:59   

napísal 5570 príspevkov
Tebe dosť málo legi - veď to ty si okamžite pritakal tým hlúpostiam toho vynálezcu teplej vody... :lol: :lol: :lol:

Poslať 08.07.2012 14:43:03   

od 12.06.2008 10:06:02
napísal 1512 príspevkov
Vyučovanie náboženstva laickými katechétmi na školách až na malé výnimky nemá úroveň. Dokazuje to aj dôvod, ktorý uviedol malý jehovista, keď sa prihlásil na zhrozenie svojich rodičov na náboženstvo - vraj oni tam nič nerobia. To bolo v druhom ročníku. V treťom ročníku sa to potvrdilo tým, že deti boli absolútne nepripravené na sv. prijímanie. Kňaz sa na katechétku spoľahol a ona to odflákla. Po tejto skúsenosti tvrdím, že náboženstvo majú učiť len kňazi, alebo rehoľníci a mimo školu. Najradšej by som syna odhlásila.

Poslať 08.07.2012 15:06:30   

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5241 príspevkov
...michal, preco si to sem dal? naozaj to nema daleko k objavu teplej vody...

Poslať 08.07.2012 15:10:29   

napísal 5570 príspevkov
Nuž tu zlyhala nielen katchétka, ale aj kňaz ! Ako sa hovorí, katechétka by mala vrátiť tie buchty, čo jej z domu nanosili deti - a ten knaz sa bude zodpovedať keď nie biskupovi, tak určite Bohu !

Poslať 08.07.2012 21:16:12   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
Citácia:
lenže PRESNE toto sa UŽ DÁVNO deti učia na hodinách dejepisu, náuky o spoločnosti či neskôr vo filozofii

ucia sa to asi v takej miere, ze dve-tri svetove nabozenstva zvladnu za jednu 45 minutovu hodinu a este im aj zostane cas...

pokial ich to nema ucit knaz, alebo aspon vystudovany teolog, nech sa fakt radsej ucia prehlad najvacsich nabozenstiev, da im to do zivota viac ako odflaknuty prehlad jedneho nabozenstva.

Poslať 08.07.2012 22:13:02   

napísal 5570 príspevkov
No a čo má Alnoth úroveň vyučovania dejepisu spoločnečné s vyučovaním konkretneho náboženstva - za dejepis a NOS je zodpovedné min. školstva !

U nás v KC deti vyučujú najmä kňazi a niekedy aj kvalifikovaní katechéti - vy zrejme ani žiadnych kňazov nemáte. O úrovni tlačenia vašich súkromných heréz do hlavičiek vašich detiečiek mám tiež dosť jasnú predstavu - vidno to na úrovni tvojich hlúpych predsudkov voči KC ako aj tvojho podlého napádania KC vždy a za každú cenu.

Ale pochopil som, že si zrejme ZA kvalifikované vyučovanie náboženstva na školách - len si tu potreboval opäť trochu podlo zasmradiť, všakže... :wink:

Poslať 08.07.2012 23:08:41   

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12826 príspevkov
Anuk píše:
...michal, preco si to sem dal? naozaj to nema daleko k objavu teplej vody...

no zaujimaju ma Vase nazory na tuto vec ...

Poslať 09.07.2012 11:43:55   

od 12.06.2008 10:06:02
napísal 1512 príspevkov
Peter Sivák píše:
Nuž tu zlyhala nielen katchétka, ale aj kňaz ! Ako sa hovorí, katechétka by mala vrátiť tie buchty, čo jej z domu nanosili deti - a ten knaz sa bude zodpovedať keď nie biskupovi, tak určite Bohu !

Ako som sa neskôr pýtala za prípravu detí na prvé sv. prijímanie je zodpovedný kňaz. A on ma po vyslovení nespokojnosti poslal sa sťažovať za vikárom, ktorý má na starosti katechétov :roll: .

Ale plán vyučovania náboženskej výchovy je postavený tak, že preberajú celý rok dve sviatosti - Eucharistiu a spoveď. Takže mohla veľa napomôcť.

Poslať 09.07.2012 11:51:36   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
No a čo má Alnoth úroveň vyučovania dejepisu spoločnečné s vyučovaním konkretneho náboženstva - za dejepis a NOS je zodpovedné min. školstva !

dejepis aj nos mozu zvladat skvele, prehlad nabozenstiev urcite skvele nezvladaju. co si to vlastne chcel? ci len rychlo oponovat, lebo vsak alnoth nieco napisal, tak treba hned byt proti?

Poslať 09.07.2012 15:54:04   

napísal 5570 príspevkov
Nie Alnoth - to si musel písať tie komické tančeky okolo toho, len aby si nenapísal, že más názor podobný ako má KC ??? :lol: To ti teda riadne muselo "trhať srdce" .... :lol: :lol: :lol:

Poslať 09.07.2012 16:11:47   

napísal 8572 príspevkov
napisal som toto:

Citácia:
ucia sa to asi v takej miere, ze dve-tri svetove nabozenstva zvladnu za jednu 45 minutovu hodinu a este im aj zostane cas...

pokial ich to nema ucit knaz, alebo aspon vystudovany teolog, nech sa fakt radsej ucia prehlad najvacsich nabozenstiev, da im to do zivota viac ako odflaknuty prehlad jedneho nabozenstva.

a to je moj nazor. kde tam vidis zasa nejake tanceky, nechapem. ked si KC mysli to iste ako ja, fajn. ja sa nehovorim svoje nazory podla toho co si mysli KC. to si myslis, ze ja sliedim kde by som mohol byt "proti" kc?

povedal som svoj nazor a nijako s nim nesuvisi nazor kc. ak je je proti, fajn. tak mam teda iny nazor. ak je za, fajn. tak mam teda rovnaky nazor. moj nazor bol vytvoreny nezavisle od akehokolvek ineho nazoru - vsetky zhody a nezhody s nim su len nahodne.

[ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť