Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
Poslať 09.07.2012 15:04:04   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
Citácia:
No a skusili by vám veriacim niečo príliš často vyčítať z oblasti morálky či vierouky: nedáme ti už žiadnu zmluvu, a aj inde sa dozvedia že si "príliš náročný" - a tak si aj so svojou rodinou pekne nahratý, kamrát ! Si natoľko zaslepený Alnoth, že odmietaš vidieť aj zjavné zápory usporiadania vašej cirkvičky ?

toto co si napisal nie je pravda.

rozumies hore napisanej vete? lebo uz som ti to povedal 3ti krat, ze si vymyslas.

veriaci nemozu odvolat duchovneho z jeho postu preto "lebo je prilis narocny". takto to nefunguje, aspon nie v mojej cirkvi. co mam este k tomu dodavat?

vymyslas si uplne absurdne scenare a potom sa na nich odbavujes. co mam k tomu este dodat? cele je to vymyslene, takto to nefunguje, je to sivakov vymysel od A po Z.

rad by som vedel, ako klasifikujes osocovanie, a preco nim nie su tieto tvoje prachsproste vymysly, ktore nemaju NIC spolocneho so skutocnostou?

Citácia:
Písal si o nejakých vašich "duchovných" Alnoth - kedy napíšeš priamo, kto odvoláva vašich BISKUPOV

pisem tak aby si mi rozumel - a neveril by si, ale da to zabrat, je to dost narocne. nasa cirkev nema titul "biskup", ale najblizsia funkcia podobna k vasmu biskupovi je obsadzovana tak ako som popisal.

necitas, nevies, kydas. to je v skratke tvoje posobenie.

Poslať 09.07.2012 15:20:23   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
To je jedno Alnoth čo tu melieš o nejakej svojej "pravde"- môj názor na očividné nedostatky tvojej cirkvi predsa napísať môžem a musím !

No a že nemáte ani len biskupov - to je asi pre všetkých novinka! Asi ste ešte nedočítali Písmo na tie stránky, kde Písmo a apoštoli píšu o biskupoch, o požiadvkych na biskupov a o ich výbere... :wink:

Alebo vám niekto súrkromne a hereticky "objasnil", že vlastne biskupi spomínaní v Písme nie sú vlastne biskupi, a o ich výbere a vlastnostiach len Písmo žartuje. :wink:

Poslať 09.07.2012 15:23:16   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
o požiadvkych na biskupov a o ich výbere...

myslis tu pasaz, kde sa pise "biskup nech je muzom jednej zeny"?

alebo ste to potial nedocitali?

:lol: :lol:

Poslať 09.07.2012 15:25:35   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
To je jedno Alnoth čo tu melieš o nejakej svojej "pravde"

to nie je "moja" pravda, to je PRAVDA.

- nevies ani makke f o fungovani mojej cirkvi.
- vymyslas si sprostosti
- niekto kto vie ako to funguje, ti povie, ze nemas pravdu
- odpovies ze "to je jedno"

ty nie si normalny.

Poslať 09.07.2012 15:50:30   

napísal 5570 príspevkov
Chcem sa len ubezpečiť, že nesnívam:

O odvolávaní biskupov nás tu už týždeň donekenečna poučuje človiečik, ktorý je v cirkvi, kde ani žiadnych biskupov NEMAJÚ !!! :lol: :lol: :lol:

A o "otvorenosti" nám tu drží kázne komediant, ktorý ZATAJUJE ešte aj názov svojej cirkvi !!! :lol: :lol: :lol:

Pochopili tu už poniektorí konečne, o čo tu Alnothovi ide ??? :wink: :lol:

Poslať 09.07.2012 16:26:57   

od 30.11.2005 22:23:52
napísal 1043 príspevkov
alnoth píše:
Citácia:
o požiadvkych na biskupov a o ich výbere...

myslis tu pasaz, kde sa pise "biskup nech je muzom jednej zeny"?

alebo ste to potial nedocitali?

:lol: :lol:
To môže znamenať že nemá mať viac žien, ale len jednu. Ak by to znamenalo že musí mať jednu, potom by ani sám apoštol Pavol nevyhovoval takej požiadavke.

Poslať 09.07.2012 16:37:32   

napísal 5570 príspevkov
Presne tak benajah, do istého času sa aj NIEKTORÍ biskupi v KC ženili.

Ale potom v INTERNÝCH PREDPISOCH KC prevládol vzor celibátu samotného Krista a jeho apoštolov, ktorí boli buď slobodní alebo svoje rodiny zverili do opatery iným, a to kvôli evanjeliu.

Ale tu ešte Alntohova cirkvička nedošla - oni sa ešte nedočítali v Písme ani len k biskupom ! :lol: :lol: :lol:

Poslať 09.07.2012 18:42:31   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Ale potom v INTERNÝCH PREDPISOCH KC prevládol vzor celibátu samotného Krista a jeho apoštolov

no a v nasich internych predpisoch prevladol vzor, ze sa ta funkcia nemusi volat "biskup"

ty uz radsej nelov v biblii, lebo dopadnes ako s jonasom a jeho "orodovanim" za ninive :lol:

Poslať 09.07.2012 19:40:22   

od 30.11.2005 22:23:52
napísal 1043 príspevkov
Peter Sivák píše:
Presne tak benajah, do istého času sa aj NIEKTORÍ biskupi v KC ženili.

Ale potom v INTERNÝCH PREDPISOCH KC prevládol vzor celibátu samotného Krista a jeho apoštolov, ktorí boli buď slobodní alebo svoje rodiny zverili do opatery iným, a to kvôli evanjeliu.
Skutočný dôvod bol trochu iný, ale z praktického hľadiska sa môže slobodný farár viac venovať ovečkám ako keby bol ženatý s deťmi. Tak či onak by to malo byť na základe dobrovoľnosti. Myslím že táto vec sa riešila na 2 Vatikánskom koncile, ale neúspešne.

A k odvolávaniu Biskupov, diakonov, starších zborov? No tam kde chodím teraz v tom majú riadny bordel. Pokiaľ vinník sám neodíde, tak ho nemá kto vylúčiť. To je chyba neorganizovaného spoločenstva.

Poslať 09.07.2012 21:08:08   

napísal 5570 príspevkov
No veď ty si doteraz "biblista" Alnoth nebol schopný nájsť, ktorýže to prorok zachránil svojm príhovor celé mesto... :lol:

A kedže PRIAMO PROTI Písmu nemáte ani len biskupov - ešte by si nám Alnoth mohol prezradiť, ako sa presne tá cirkevná funkcia u vás vôbec volá ??? To bude určite priam "biblická" lahôdka ... :lol: :lol: :lol:

Ale aspoň dobre, že nám tu nedrží farizejské kázne čo vraj má a čo nemá Cirkev zverejňovať človiečik, ktorý ZATAJUJE ešte aj názov svojej cirkvičky bez biskupov !!! :wink: :lol:

Poslať 10.07.2012 10:26:29   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
No veď ty si doteraz "biblista" Alnoth nebol schopný nájsť, ktorýže to prorok zachránil svojm príhovor celé mesto...

o com tocis prosim ta?

ja som ziadneho proroka nehladal, ani nemam preco. to ty si tresol tu hlupost o jonasovi a jeho prihovore za mesto ninive - pricom JADROM knihy jonas, je to, ze jemu sa nepacilo ze Boh ninive NEZNICIL!

cela prihoda s ninive vyusti do epizody s krikom a cervikom, na ktorej Boh jonasovi ukazuje hodnotu milosrdenstva naproti skaze a hnevu.

nabuduce ked si budes spominat na biblicku pasaz, skontroluj si to googlom, usetris si hanbu...

Poslať 10.07.2012 10:43:09   

napísal 5570 príspevkov
Si opť krivý ako šabľa Alnoth - keďže som nemal čas na nejaké hľadanie, povedal som to bol MOŽNO Jonáš - a napriek tomu sa ti toto stalo podlou zámienkou !

Ty si naproti romu ani za týdeň nedokázal nájsť, kto bol ten prorok a ktoré to bolo mesto !

Samozreje sa opäť HANBÍŠ ODPOVEDAŤ, ako sa presne tá vaša cirkevná funkcia u vás vôbec volá ??? To bude určite priam "biblická" lahôdka ...

Ale aspoň dobre, že nám tu nedrží farizejské kázne, čo vraj má a čo nemá Cirkev zverejňovať človiečik, ktorý ZATAJUJE ešte aj názov svojej cirkvičky bez biskupov !!!

Poslať 10.07.2012 10:47:48   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
čo vraj má a čo nemá Cirkev zverejňovať

:lol: :lol: :lol: :lol:

ako male dieta. vlastne nie, nebudem urazat male deti. tym ked nieco dva-tri krat clovek povie, tak si daju povedat.

ja nepisem co MA alebo NEMA cirkev zverejnit. ja pisem, PRECO si myslim, ze by bolo lepsie aby to zverejnila.

Citácia:
keďže som nemal čas na nejaké hľadanie, povedal som to bol MOŽNO Jonáš

a prave preto ti vravim, ze si radsej najdi cas na hladanie, over si to googlom prv, nez nieco povies, aby si si usetril hanbu.

Poslať 10.07.2012 13:43:20   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Ty si naproti romu ani za týdeň nedokázal nájsť, kto bol ten prorok a ktoré to bolo mesto !

jonas chcel praveze aby bolo mesto znicene - teda pravy opak toho co vravis.

abraham sa modlil za sodomu a gomoru - kde "ukecal" Boha aby neznicil sodomu a gomoru ak by tam bolo aspon 10 spravodlivych, ibaze nebolo a mesta boli znicene. pritom abraham ani nie je prorok.

to je vsetko, ziadny taky prorok ako pises nie je...

Poslať 10.07.2012 16:24:46   

napísal 5570 príspevkov
Alnoth,

veď ja som ti už dávno veľmi pekne poďakoval za tvoje "skvelé" názory, čo by vraj bolo pre KC podľa teba "lepšie": no a potom to bude aj u nás ako vo vašej heretickej sektičke, kde vás bolo až päť, teraz je vás už len dva pol a triumfom vašej misionárskej práce bdue váš zánik ako cirvičky ???

Neche sa mi teraz hľadať, či v to príhovore išlo o proroka alebo "len" o praotca Abraháma, lebo aj tak len POTVRDZUJE zmysel môjho príspevku. Pretože príhovorná modlitba je v Písme ukázaná i prikázaná dostatočne a VIACKRÁT - išlo tu teda len o tvoju zákernú nepodstatnú zádrapku, keď si zase raz nebol schopný k tej diskusii nič podstatné napísať...

[ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť