Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa
Poslať 12.07.2012 10:19:23   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18761 príspevkov
Debatujete tu o chimerach naozaj zasvatene. :)
Ako keby Vam sam Boh daval odpocet z toho, kto, kedy a ako sa k Nemu prihovaral a ako On na to odpovedal ...
Kvantovka je oproti tomu 'napadne deterministicky system' ... ;)

Poslať 12.07.2012 10:43:16   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
legi trepeš o niečom o čom nemáš potuchy: modliť sa môžeme v súkromí alebo v Cirkvi. Môžeme sa modliť priamo k Bohu alebo požiadať nejakého priateľa alebo aj celú farnosť, aby sa modlila za nás - a modliť sa aj spolu s nimi. Môžeme požiadať aj tých spravodlivých čiže svätých, ktorí sú už u Boha aby sa modlili za nás.

Niektorí heretici jednostranne popierajú raz takú, raz zasa onakú modlitbu - ale my rešpektujeme Písmo a učenie Cirkvi.

Ty rešpektuješ iba svoje prihlúple a nedovzdealné stupidity legi - je mi jasné, že ten guláš čo máš v hlave ti zatiaľ nedovolí pochopiť väčšinu Kristovho evanajelia.

Poslať 12.07.2012 10:46:25   

napísal 18761 príspevkov
Peter Sivák píše:
legi trepeš o niečom o čom nemáš potuchy: modliť sa môžeme v súkromí alebo v Cirkvi. Môžeme sa modliť priamo k Bohu alebo požiadať nejakého priateľa alebo aj celú farnosť, aby sa modlila za nás - a modliť sa aj spolu s nimi. Môžeme požiadať aj tých spravodlivých čiže svätých, ktorí sú už u Boha aby sa modlili za nás.

Niektorí heretici jednostranne popierajú raz takú, raz zasa onakú modlitbu - ale my rešpektujeme Písmo a učenie Cirkvi.

Ty rešpektuješ iba svoje prihlúple a nedovzdealné stupidity legi - je mi jasné, že ten guláš čo máš v hlave ti zatiaľ nedovolí pochopiť väčšinu Kristovho evanajelia.
Z tohoto je mi jasne, ze nemas ani paru, o com vlastne debatujes. :)
Pokial viem, rec sla o tom, AKO a ZA CO sa modlili JONAS s ABRAHAMOM - a ako boli resp. neboli "vyslysani" Bohom.
Pred niekolkymi storociami ... :)

Poslať 12.07.2012 10:56:22   

napísal 5570 príspevkov
Áno legi, ale ty si zabudol (vždy zabudneš na niečo podstatné) že bola reč aj o Eliášovi, Jóbovi a teraz si pomínam napr. aj na Mojžiša, ktorý sa takisto viackrát modlil za "tých svojich", alebo o Pavlovi ktorý doporučuje modlitbu cirkvi nad chorým či hriešnikom.

Treba si aj to všímať, pokiaľ to vôbec vysledovať dokážeme, ako a prečo niektorí boli, a niektorí neboli vyslyšaní.

Poslať 12.07.2012 11:06:48   

napísal 18761 príspevkov
Peter Sivák píše:
Treba si aj to všímať, pokiaľ to vôbec vysledovať dokážeme, ako a prečo niektorí boli, a niektorí neboli vyslyšaní.
Spravne si podotkol - pokial to vobec dokazeme vysledovat.
Pretoze to nedokazeme ... ;)
Ale zato Tebe istota nikdy nechyba.

Poslať 12.07.2012 11:12:26   

napísal 5570 príspevkov
Ty legi učrite nedokážaš nie že vykladať, ale ani len vôbec sledovať Písmo - prehlušuje ti to bordel v tvojej hlave.

Ale Kristom poverená Cirkev mala a má na to vhodných, Duchom obdarených ľudí - len nesmieme dať na súkromné bludy nikým nepoverených odpadlíkov.

Poslať 12.07.2012 11:18:32   

od 12.06.2002 14:13:24
napísal 5702 príspevkov
Peter Sivák píše:

On nedokaze pochopit, lebo mu chyba duchovnu pohlad, ty vravis, ze chapes a tupis ? Co teda chapes a co si moze od teba zobrat? To co davas nie je Evanjelium. Musis hladat Lasku a objavit ochotu prijat kazdeho. Svet je rozbijany, iba Jezis vsetkych nesie v sebe a Jeho to boli. Bude aj teba ak to chces robit s Nim dobre.
Laska vidi a znasa, dviha a buduje. Ak mozes niekoho milovat neexistuje aby si ho tupil. Ak tupis nie si v Jezisovi lebo hanis Jeho deti a to robi len Jeho protivnik.
Peter mas to jasne?
Legiho Jezis Vykupil Bolestou skor ako to legi objavi. Skus sa spravat ako On. Bud aj ty Peter Jezisov.

Poslať 12.07.2012 11:22:13   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
Citácia:
ktovie, ako by skoncil Jonas upozornujuci na zlo v Sodome

no, isty pan, aj ked to nebol prorok poslany Bohom, sa v sodome snazil zastat sa svojich hosti a apelovat na svedomie sodomcanov... vela vody nenamutil...

Poslať 12.07.2012 11:27:18   

napísal 5570 príspevkov
Martin, každý dáva legimu čo je si myslí, že je pre neho v ten konkrétny okamih dobré.

Ja si pri legim proste vždy spomeniem na Eliáša, ktorý sa vysmieval Baalovým "prorokom". Boli to podobní výtečníci ako legi - tupo sa rúhajúci nešťastníci.

A tak niekto legimu hovorí to, niekto zase ono - a ja sa mu občas niečo poviem. Ale keďže legi tu často iba primitivne osočuje a detinsky provokuje - tak ja sa s dešpektom k jeho predsudkom vysmievam jeho nedoučným bludom. Bohorúhač a osočovateľ Cirkvi legi potrebuje nielen lásku, ale aj jasné napomenutie.

Poslať 12.07.2012 11:36:36   

napísal 5702 príspevkov
alnoth, vespa: Tato otazka ma zaujala uz skor.

Zober si akou pripravou na Ninive Jonas presiel a akeho Jonasa nakoniec Pan do Ninive priviedol.

Presiel jasnym zjavenim Bozieho Slova, utekom pred Bozim Slovom, usvedcenim, odsudenim, smrtou a peklom, ozivenim zo smrti a postavenim v pokore do autority a povodneho poslania.

Potom prechodil v kazani mesto a mal taku moc usvedcit,
ze na jeho kazanie Ninive lahlo v popole.
Doslova lebo nastalo duchovne spalenie hriechu.

Bol taky starozakonny Izraelita plny svatej horlivosti a odsudenia pohanstva z poznania Svateho,
ze pre tu horlivost aj ked vyznal Jeho milosrdnu lasku, tuzil potrestat tych co Ho nemiluju a urazaju Ho svojim pohanstvom.

Este neprijal Ducha Milosrdnej lasky ale uz poznal Slovo a Majestat Praveho Boha. Jeho sluzba v Slove bola drviva pre hriech.
Taky ucinok kazania nemame nikde inde v Pisme.

Poslať 12.07.2012 11:40:50   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Este nepoznal Ducha Milosrdnej lasky ale uz poznal Slovo a Majestat Praveho Boha
.

neviem ci sa to da takto povedat. v jonasovi je zachytene ako sa jonas rozprava s Bohom a vycita mu "...ja som vedel ze si Boh milosrdny a ze im to odpustis..." (parafrazujem)

edit:

Jonas 4:2
Citácia:
Potom sa modlil k Hospodinovi: Ach, Hospodin, či som to nepovedal, kým som bol vo svojej krajine? Preto som chcel predtým ujsť do Taršíša, lebo som vedel, že ty si Boh milostivý, ľútostivý, zhovievavý a bohatý v dobrote. Ty oľutuješ pohromu.

Poslať 12.07.2012 11:42:22   

napísal 5702 príspevkov
opravil som na neprijal - lebo ako spravne v zhode piseme poznal ho v Bohu.

[ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť