Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 3011 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 201  Ďalší
Autor Správa
Poslať 03.07.2012 10:34:06   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
podla mna okolo bezaka sa narobilo tolko kriku, ze ho nebude mozne "niekam supnut" ako byva zvykom, na daku zastrcenu dedinu - pretoze o nom vie cele slovensko. myslim si, ze moja manzelka ma pravdu a vrati sa naspat k redemptoristom. som zvedavy ako to este cele skonci...

Poslať 03.07.2012 12:45:30   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18698 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Bezák vraj musí aj opustiť územie diecézy.

Citácia:
Bezák po odvolaní z úradu arcibiskupa sa nesmie zdržiavať v Trnavskej arcidiecéze.

Poslať 03.07.2012 13:30:03   CITAT

od 07.03.2005 10:03:44
napísal 415 príspevkov
Citujem Changnet bez komentara a upravy :

Vyjadrenie podpory papezovi
Bezak sa previnil proti cirkevnym zakonom aj proti Pismu. On sam vie najlepsie ako sa na stolec arcibiskupa v Trnave dostal a kto ho tam dostal, tam to to zlo zacalo. Preto je spravne ze musel odist. Ani jeho spolubratia vo Vatikane mu neponohli. Zradil papeza aj Cirkev za svoju karieru a on to velmi dobre vie. Ironia je ze sa upisal diablovi a smrtelnym nepriatelom Cirkvi ked bol vo Vatikane , tam ho naverbovali. A v chrame pripravil TV Show na ktoru si pozval aj Trnavsku televiziu , hoci papez ho ziadal aby sa nevyjadroval

Poslať 03.07.2012 13:41:22   

napísal 8572 príspevkov
tak ale zas uplne nezmysly sem nemusis davat, navyse bez komentara...

Poslať 03.07.2012 15:50:48   

od 10.10.2008 16:40:10
napísal 679 príspevkov
hmm premyslal som nad tym pan Bezak mi bol sympaticky aj ked svatil nas kostol rozumne a mudro hovoril
hmm
co sa stalo neviem takze nemozem k tomu zaujat jednoznacne stanovisko i ked by som rad vedel, ze preco ho odvolali
vediet dovod
hm
bol rok knazov objavila sa pedofilia
bol rok rodiny zmohutnel tlak na partnerstvo homosexualov
hm
rok viery
co vsetko okrem tohto na nas caka, aby nam nastrbilo vieru
budem sa za pana Bezaka modlit

Poslať 03.07.2012 16:38:35   

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12565 príspevkov
Citácia:
Citujem Changnet bez komentara a upravy :

Vyjadrenie podpory papezovi
Bezak sa previnil proti cirkevnym zakonom aj proti Pismu. On sam vie najlepsie ako sa na stolec arcibiskupa v Trnave dostal a kto ho tam dostal, tam to to zlo zacalo.

prosim
ked hovoris ze citujes tak daj link
nie ze clovek si bude domyslat odkial to asi je ...

a to by ma zaujimalo: kto ho vlastne dosadil ? meno ?

mozes byt konkretnejsi?

uz som Ta raz k tomu vyzval !!!!

mne to stale viac pripada ako boj v ramci trnavskej diecezy medzi konzervativnym kridlom a modernejsim kridlom
(pricom Vatikan len pouzili ako nastroj )
pricom to konzervativne mi pripada takmer lebfebristicke
a to modernejsie kridlo v porovnani so Zapadom uplne normalne

kiez by som sa mylil
ale stale nemam dost informacii

Poslať 03.07.2012 16:49:36   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
toto mi došlo mailom (ani sám nepoznám toho, kto mi to poslal, haluz : )):
    Výzva k modlitbe za Svätého Otca Benedikta XVI.
    V súvislosti s odvolaním otca biskupa Róberta Bezáka z postu trnavského arcibiskupa sa na Slovensku zdvihla vlna nevôle voči Sv. Otcovi Benediktovi XVI. Spoločenstvo Modlitby za kňazov pozýva všetkých veriacich na Slovensku k modlitbám za Svätého Otca. Prosme tiež za odpustenie všetkých zlorečení, ktoré v týchto dňoch prichádzajú na „jeho hlavu“ zo Slovenska. Modlime sa tiež za tých, ktorí ich Sv. Otcovi adresujú, aby prijali do srdca pokoj a dôveru v Ježiša Krista a jeho Cirkev.
    Za spoločenstvo Modlitby za kňazov
    www.mzk.sk
    Samuel Brečka

(neviem čo sú to za tých údajných ľudí "zlorečiacich pápežovi", ako keby nejaké zlorečenie niekomu mohlo pomôcť...)

Poslať 03.07.2012 16:49:42   

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12565 príspevkov
POZOR na kontroverznú PETÍCIU za podporu Mons.Bezáka

Na stránke Change.net je kontroverzná petícia s názvom:
“Vyjadrenie podpory a solidarity trnavskému arcibiskupovi Mons. Róbertovi Bezákovi”

Obraciame sa na predstaviteľov Katolíckej cirkvi, aby objasnili a jasne pomenovali dôvody súvisiace s odvolaním trnavského arcibiskupa Mons. Róberta Bezáka. Toto vysvetlenie žiadame preto, lebo ide o neštandardný postup, ktorý vytvára priestor pre rôzne podozrenia. Napriek poslušnosti voči hierarchickým nariadeniam, nemôžeme skryť, že tento spôsob nevrhá dobré svetlo na inštitúciu cirkvi, rozdeľuje a znechucuje tak veriacich, ako aj spoločnosť.

Svojím menom vyjadrujeme podporu Róbertovi Bezákovi, ktorého si vážime pre jeho schopnosť skĺbiť náboženskú tradíciu so životom v 21. storočí, teologickú fundovanosť i ľudskosť, ktoré priniesli oživenie viery v Trnavskej arcidiecéze. Je nám ľúto, že nevysvetlenými právnymi krokmi sa dostal do horšieho postavenia ako mnohí, ktorí vytvorili skutočné problémy.

Adresované:

Jeho Excelencia Mons. ICDr. Stanislav Zvolenský, PhD – predseda Konferencie biskupov Slovenska

Jeho Excelencia Mons. Mario Giordana – Apoštolský nuncius na Slovensku

Petičný výbor:
Mgr. Ján Matejka, PhD; Andreja Hlinku 55/55, 921 01 Piešťany
PhDr. Mgr. Alena Heřmánková; Bernolákova 12, 921 01 Piešťany
JUDr. Miloš Papcun; Žilinská 29, 921 01 Piešťany

Viac na: http://www.changenet.sk/?section=kampan ... z1zW1Ad7xx

Petícia má navonok dobré úmysly – zverejniť dôvody odvolania biskupa, aby vo verejnosti nedošlo k nesprávnym záverom a domýšľavosti.

Avšak záver petície zároveň nepriamo podporuje nesúhlas s odvolaním Mons.Bezáka z funkcie. Týmto sa signatári spolčujú proti odvolaniu pápeža a spochybňujú tak vyjadrenie pápeža.

Petícia ako aj samotné Change.net je natoľko kontrovezné, že ľudia účastní na ich aktivitách sa podieľajú na spochybnovaní autority pápeža – Cirkvi.

Z tohto opodstatneného dôvodu najmä veriaci by mali opustiť od tejto akcie a radšej vyzývať ľudí k modlitbe, pôstu a k väčšiemu hľadaniu pravdy, ktorú cirkevní predstavitelia postupne zverejnia. Výzva k poznaniu pravdy nesmie odporovať rozhodnutiu pápeža, ale musí byť v sulade s jeho učením.
Obrázok
Ďakujem, že ste … prijali toto pozvanie

Poslať 03.07.2012 16:55:32   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Alnoth, ty so zase stojíš na vedení, keď si si opäť nevšimol podstatu: samozrejme že TAKMER všetci naši predkovia sa podieľali na okradnutí všetkých cirkví, keď už nie inak tak aspoň mlčaním.

Lenže legi DOTERAZ tieto komunistikcé krádeže SCHVAĽUJE a DOKONCA DOTERAZ BRÁNI vráteniu ukradnutého majetku - takže neliel schvaľuje viny svojich predkov, ale dokonca sa stáva SPOLUPÁCHTEĽOM tých zločinov !

A neviem prečo sa pri tejto otázke okradnutia VSETKÝCH Cirkví tak neuveriteľne tupo škľabíš - zrejme tvoju cirkev komunisti až natoľko neokradli...Podpísali ste snáď komunistom kolaboráciu, alebo čo ???

Poslať 03.07.2012 16:57:33   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Podpísali ste snáď komunistom kolaboráciu, alebo čo ???

nie, to si pleties, pacem in terris vzniklo na uplne inej pode... :lol:

Poslať 03.07.2012 17:00:24   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
misojogi píše:
POZOR na kontroverznú PETÍCIU za podporu Mons.Bezáka
čo tam po takých petíciách, veď oni pochopia, že si tým nepomôžu... mali sme tu už aj petície proti ozaj jasným veciam ako Gorila a pod., no koľko vydržali? iba do volieb... po voľbách sa už prestalo akosi hovoriť aj o takých veciach ako gorily.

nuž a v prípade J.E. Bezáka je už "po voľbách"... takže ako rýchlo tieto petície vznikli, tak rýchlo aj zaniknú...

Poslať 03.07.2012 17:04:15   

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
Peticie,kladenie kvetov k Bezakovej fotografii. . .no co k tomu dodat. . .
Preco sa proti tomuto biskup Bezak neozyva?
Alebo mi nieco uslo?

Poslať 03.07.2012 17:06:37   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Preco sa proti tomuto biskup Bezak neozyva?
Alebo mi nieco uslo?

teda myslis, ze teraz by naopak mal dat velky rozhovor do medii? alebo ako sa ma "ozvat"? (btw, podla vsetkeho je na dovolenke, kedze mal na nu odist po vikende)

Poslať 03.07.2012 17:10:20   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Obrázok
Sokol posvätil Bezáka

Poslať 03.07.2012 17:12:33   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Čo sem pletieš Pacem in terris - predsa hovoríme o kradnutí cirkví a katolícka cirkev bola najviac okradnutá...

Ale z tvojich tupých úšlabkov na túto tému je jasné, že vy luteráni ste okradnutí až tak neboli... Kedže je známe, že sa viete veľmi dobre prispôsobiť požiadavkam mocných, právom sa pýtam či ste sa s nimi dohodli na nejakej kolaborácii ???

[ Príspevkov: 3011 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 201  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť