Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 3011 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 201  Ďalší
Autor Správa
Poslať 02.07.2012 20:39:38   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Oravec opäť neodolal sa pripojiť k špine proti Cirkvi: najmenej čo teraz treba Bezákom oklamaní veriacim, je jeho farizejské "vraj"...

Pred každou spoveďou sa spytuje svedomie aj v tom zmysle, či dotyčný nezveličoval a podlo neroznášal domnelé či skutočné chyby cikrevných predstaviteľov - poniekorí tunajší diskutujúci si zrejme už dlho nespytovali svedomie, pokiaľ nejaké majú.

Poslať 02.07.2012 20:58:16   

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
Tusim sa coskoro aj odtialto niekto bude musiet pobrat.

Poslať 02.07.2012 21:10:11   

napísal 5570 príspevkov
Niekto tu má tuším nejaké nejasné farizejské poznámky, namiesto toho aby hovoril priamo a otvorene, ako učí Kristus.

Ja mu však nehovorím "aby sa odtiaťo pobral", len aby trochu prezrel...

Poslať 02.07.2012 21:12:04   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Pán Sivák:
Citácia:
je jeho farizejské "vraj"...

Už aj v tomto vidieť farizejizmus vyžaduje veľmi pokrútený charakter.
Nuž, od Siváka ani nemožno nič lepšie očakávať. Nevedel som , že "vraj" je prejavom farizejizmu.

Poslať 02.07.2012 21:17:30   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
teta-txt píše:
Je to jasné, kto ten blog písal. Používané slová sú nám dobre známe.
misojogi píše:
zeby to pisal niekto z tohto fora ?
zrejme myslíte Siváka, no ten určite nie jeho autorom, to je predsa úplne zjavné. aj keď v pár detailoch majú rovnaký slovník, to predsa on nie je jediný človek, ktorý používa také slová, navyše v tom štýle je tam kopa podstatných rozdielov oproti Sivákovi, ten článok predsa písal voľakto podobný lefébristom, nie niekto na štýl Siváka. a je tam aj kopa iných rozdielov.

teta-txt píše:
"(je extrémne nepravdepodobné, že nepoznal jej obsah, zvlášť keď písomne odpovedal na výsledky vizitácie, čo v odpovedi písal, keď nevedel, čo sa mu kladie za vinu?)"

Naozaj nikto nevie prečo?
zrejme sa tu naráža na slová, ktoré čítal z toho listu, že: "Benedikt XVI po oboznámení sa s výsledkami apoštolskej vizitácie, ako aj s písomnou odpoveďou vašej excelencie ohľadom problémov, ktoré povstali počas apoštolskej vizitácie a vážnych obvinení vznesených voči vašej excelencii."

O výsledkoch tej vizitácie asi vie, keď na ňu reagoval, akurát možno nevie, či tie "obvinania" ktoré sa spomínajú v závere, sú totožné s tým, alebo ide o niečo ďalšie. No, ktovie už ako to je...

Prajem J.E. Bezákovi všetko dobré...

Poslať 02.07.2012 21:19:01   

napísal 5570 príspevkov
Presne tak p. Oravec: to vaše "VRAJ" musí opustiť územie diecézy je čisté farizejstvo !

Lebo Kristus hovorí: "vaša reč nech je áno, áno...nie- nie"

Povedať v tejto situácii Bezákom oklamaným ľuďom "VRAJ" je presne tá kvapka jedu, ktorá sa dala od Oravca očakávať.

Poslať 02.07.2012 21:26:29   

napísal 5570 príspevkov
misojogi, presne ako hovorí Didymos: ako si práve mňa mohol spájať s lefebvristami ?

Poslať 02.07.2012 22:48:32   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Pán Sivák:
Citácia:
Presne tak p. Oravec: to vaše "VRAJ" musí opustiť územie diecézy je čisté farizejstvo !

Vy vidíte farizejtvo aj vo Vašej duši, lebo obviniť niekoho z farizejstva z jedného slova môže len človek plný farizejstva.

Poslať 02.07.2012 22:56:22   

napísal 5570 príspevkov
To už Oravec opäť prekrúca a osočuje: ja som ho bvinil z farizejstva kvôli tomu, že rozširuje v tejto nejasnej a rozjatrenej situácii svoje farizejské "VRAJ" informácie...

To je teraz to najmenej potrebné - a práve preto to Oravec urobil !

Poslať 03.07.2012 2:07:23   

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12926 príspevkov
teta-txt píše:
Je to jasné, kto ten blog písal. Používané slová sú nám dobre známe. Citujem z toho blogu len nasledujúce:
"(je extrémne nepravdepodobné, že nepoznal jej obsah, zvlášť keď písomne odpovedal na výsledky vizitácie, čo v odpovedi písal, keď nevedel, čo sa mu kladie za vinu?)"
Naozaj nikto nevie prečo?

no dobre a mozete na to niekto odpovedat?
vie niekto alebo bolo zverejnene co sa dialo behom vizitacie?

Citácia:
zrejme sa tu naráža na slová, ktoré čítal z toho listu, že: "Benedikt XVI po oboznámení sa s výsledkami apoštolskej vizitácie, ako aj s písomnou odpoveďou vašej excelencie ohľadom problémov, ktoré povstali počas apoštolskej vizitácie a vážnych obvinení vznesených voči vašej excelencii."

O výsledkoch tej vizitácie asi vie, keď na ňu reagoval, akurát možno nevie, či tie "obvinania" ktoré sa spomínajú v závere, sú totožné s tým, alebo ide o niečo ďalšie. No, ktovie už ako to je...

Myslim si ze jemu to nepripadalo take strasne a preto to nebral vazne
alebo naopak mal dojem ze veci vysvetlil a vsetko je OK
a odvolanie pre neho bolo blesk z jasneho neba
je dost mozne ze nepochopil o co v tej vizitacii ide ,,,,

tiez je tu stale otazka, ci ta vizitacia bola objektivna
alebo sa brali len do uvahy ti co sa stazovali a teda jeho neprajnici

alebo ide o intrigi ci mocensky boj

Aby bolo jasne verim ze si to Pan Boh moze posluzit na dobre
a tak isto ze skusky maju zmysel
tiez som nakloneny vysvetlit si veci radsej po dobrom ako po zlom

ale myslim si ze treba vediet veci objektivne pomenovat a ak raz take su tak take su ...

Citácia:
misojogi, presne ako hovorí Didymos: ako si práve mňa mohol spájať s lefebvristami ?

ten slovnik mi pripadal charakteristicky
ale uznavam ze to nemusis byt Ty

Poslať 03.07.2012 2:20:11   

Obrázok užívateľa

napísal 12926 príspevkov
zaujimave:
Citácia:
Správa má byť zverejnená v pondelok 2. júla v L'Osservatore Romano. Dôvodom odvolania majú byť výsledky apoštolskej vizitácie zo začiatku tohto roku a zlé riadenie diecézy.

Vedenie trnavskej arcidiecézy by mal po odvolaní arcibiskupa Róberta Bezáka prevziať doterajší pomocný biskup Ján Orosch.

http://www.cas.sk/clanok/227214/papez-odvolal-trnavskeho-arcibiskupa-bezaka-z-funkcie.html

takze vsetko sa toci okolo toho co bolo vo vizitacii

Poslať 03.07.2012 2:47:49   

Obrázok užívateľa

napísal 12926 príspevkov
Nepreháňaj, bratku, kardinálsky klobúk
bol ešte od Bezáka hodne ďaleko. Ale niečo hovoríš - v konzervatívnej spoločnosti sa netešia veľkej priazni novátori. A Bezák vysvätil niekoľko kňazov, ktorí sú možno fajn, zhovorčiví a príjemní, ale pokiaľ ide o vernosť ideám neveľmi spoľahliví. A ono aj za boľševika, ktorý od RKC skopíroval čo sa dalo, platilo, že ekonomický alebo morálny prúser sa dá riešiť preložením, poprípade malám trestom, ale ideový rozpor je zásadný a tam ide o krk. V päťdesiatych rokoch doslova, potom o dlhodobú basu. A vysvätiť "pravicového oportnunistu", to by si aj Vasko Boľka odskákal. Takže osobne sa nečudujem - dívať sa, ako mi "misijné dielo" rozkladá nejaký liberál, to môže neutrálny pozorovateľ, ale nie strážca pevnosti. A ak strážca pevnosti preukáže takéto zlyhanie, potom treba exemplárne vystúpiť, aby si to iné, ktorým sú tie liberálne myšlienky sympatické, rozmysleli.
Myslím, že nový slovenský kardinál bude "boľačkou" na rany pravoverným a pán Bezák dožije kdesi v ústraní s blbým pocitim, že čosi nezvládol. Ale takých bolo a bude....
http://www.sme.sk/diskusie/2019097/2/Be ... cich.html#
Ak bol Bezák odstránený bezdôvodne, neverím, že by to bolo zo zlomyseľnosti Vatikánu. Vatikán iba pracuje s informáciami, ktoré mu prídu. Aj keď do toho nik nevidí (vrátane mňa), mám pocit, že pes je zakopaný na Slovensku. Určite sa raz pravdu dozvieme. Kristus povedal, že nič nie je skryté, čo by sa neprezvedelo.
Zrejme čírou náhodou bol súčasne bratislavský biskup Zvolenský menovaný pápežom za kardinála.

Členovia cirkvi
by predovšetkým mali vedieť, že Cirkev nie je postavená na demokratickej štruktúre, ale na štruktúre prísne hierarchickej, povedané zjednodušene a s využitím pojmov v tejto cirkvi používaných, cirkevníci sú ovečky, ktoré pasú hierarchicki odstupňovaní pastieri, (kňazi, biskupi, kardináli) a najvyšším z nich je zástupca Boha na zemi - pápež. Daromné budú petície, či nebodaj protesty cirkevníkov-ovečiek proti rozhodnutiu pastiera. Veď kto to kedy videl, aby ovečky nešli za pastierom, ale pastier za ovečkami? Ovečky sa budú pásť vždy na tej lúčine, na ktorú ich zaviedli pastieri,

Odvolávam co sem odvolal
Heh tak prečo bol asi Bezák odvolaný. Moje najdivšie špekulácie: Stačí sa pohrabať na internete. Bezák išiel po Sokolovi. Po jeho zlodejinách. Sokol odkázal pápežovi: Ak pôjdem dole ja, pôjdeme všetci. Sokol musí mať silný vydierací materiál. Z toho mi logicky vyplýva jediné. Sokol bol dvojitý agent. Robil nie len pre štb ale zúčastňoval sa aj na tajných transferoch peňazí pre podzemné cirkvy vo východnom bloku. Takáto schéma skutočne fungovala a po 89 typujem že sa pretransformovala na machinácie a pranie špinavých peňazí. Sokol pral peniaze pre Vatikán a Vatikán mu dal pokoj pri jeho mega zlodejinách. Vo svetle najnovšieho škandálu Vatikánskej banky mi to príde veľmi reálna možnosť. Tiež mi prišlo divné že do vyšetrovacej komisie sa dostal náš kardinál Tomko, ktorý bol dlhé roky šéfom pre oddelenia pre pápežské misijne diela - predlžená ruka vatikanskej banky. Typujem že 20 rokov po páde opony proste dochádza k výmene generácii vo vatikáne a aj v jednotlivých krajinách a preto dochádza k takémuto otvorenému boju o moc.

do čoho bol zapletený
Takzvaný liberáli ,ktorý sa všemožné snažia rozložiť katolícku cirkev sú v skutočnosti skryty služobnici SATANA.
Pápež s celým vedením Vatikánu je povinný strážiť cirkev proti najrôznejším satanským či už skrytým ,alebo otvoreným atakom.
Satan sa nikdy nevzdá útokov proti BOHU.Satan ovláda celý konzumný svet aj z jeho mašinériou,
pod rúškom ľudských a občianskych práv liberalizmu snaží sa zničiť fungovanie tohoto sveta ktorého základom je rodina.
Čomu sa zapredal Bezák to by som si nedovolil tvrdiť,ale niečo to bolo, minimálne je to podozrivé hlavne keď sa ho zastavajú ľudia ktorý otvorene slúžia satanovi.

Haľko ako historik
ešte keď nebol menovaný biskupom povedal na jednej konferencii, myslím, že to bolo aj publikované, že cirkev má v sebe aj totalitné prvky.
A tiež platí stará zásada Vatikánu: čím je starší pápež, tým viac ním manipuluje okolie, kadejakí služobníci, poradcovia, čoho sme svedkami aj v týchto týždňoch.
Áno, isté štruktúry vysokého kléru zneužívaju svoju moc, lebo 3 pokušenia aj na Pána Ježiša boli: sexus, luxus a kariéra. A žiaľ, kariéra, moc je pre niektorých poriadna droga a teda aj hriech.

Skúška viery pre veriacich na Slovensku
ak veríte Kristovmu učeniu a snažíte sa ho preto nasledovať, uvažujte, ako sa On správal, napr. keď prišiel o Jána Krstiteľa (pre prípad, že by vykonané odvolanie biskupa Bezáka nebolo spravodlivé) ... Kristus neprotestoval, nepísal petície, ani neburcoval spoluveriacich ...

Zdôrazňujem, že v prípade biskupa Bezáka NEVIEME, či to bolo spravodlivé alebo nie, preto je opatrnosť na mieste. Aj biskup Bezák je len človek a každý človek hreší. Každý človek najviac hreší vtedy, keď si to neuvedomuje, čo u neveriaceho či bežného veriaceho je prirodzené a pochopiteľné, ale u biskupa neprípustné vzhľadom na jeho vplyv (voľbu kňazov vo svojom okolí, ovplyvňovanie množstva veriacich ... ). Keďže sa niečo takéto deje extrémne zriedka, nebolo to len tak. Ak išlo o zákerné intrigy, pravda si svoju cestu nájde. Ale táto spravodlivosť patrí do Jeho rúk, búrenie sa veriacich v RKC nemôže NIČ dosiahnuť, nič dobré ... a to z podstaty Kristovho učenia.
.
Biskup Bezák zostal biskupom a veľmi veľa závisí od jeho ďalších ne/krokov. Silný sa stal slabým a získal moc ... rozhodne to, ako s ňou naloží, resp. či sa rozhodne pre tú svetskú, ktorá sa mu teraz zo všetkých strán núka (osobnosti, petície, búriaci sa veriaci) alebo pre tú skutočnú. Zverejnený vizuálny ani zvukový záznam nič dobré neprinieslo a neprinesie biskupovi Bezákovi ani veriacim, akurát zavdá dôvod na pochybnosti ohľadom jeho poslušnosti ...
.
Modlite sa, veriaci, aspoň tolko, koľko sa k tomu vyjadrujete. Za pravdivosť svojich postojov, za biskupa Bezáka, aj za jeho nadriadených.

Dozvedieť sa pravdu ...
Zvedavosť chápem, ale nemyslím, že je poznanie príčiny/príčin odvolania potrebné alebo nutné na to, aby sa to, čo sa stalo, premenilo na dobré. Túto moc (a ja tvrdím, že obrovskú moc, ak je spravodlivosť na jeho strane), má teraz biskup Bezák bez ohľadu na to, či sa presný dôvod veriaca verejnosť dozvie alebo nie.
.
Čo sa stane, ak budeme vedieť presnú príčinu? Pretože Pravdou je Kristus, ten je najpravdivejším sitom konania veriacich ... Časť veriacich prípadne povedanú príčinu bude považovať za opodstatnenú, s odvolaním budú súhlasiť, resp. ho aspoň akceptovať (väčšina takých tak už viac menej robí). Časť veriacich tie dôvody akceptovať nebude, lebo s biskupom Bezákom zdieľa jeho postoj (ktorý sa možno míňa s postojom RKC). A časť aj tak NEUVERÍ, a skutočný dôvod budú vidieť inde (ako to vyhovuje ich vlastnému názoru). NIČ sa nezmení, akurát jeho nadriadení by museli verejne povedať niečo, čo by mali dať vedieť len jemu v súkromí. Vlastne akoby boli veriacimi navádzaní aby zhrešili, lebo veriaci si žiadajú verejne vedieť biskupove hriechy (ak automaticky neočakávajú iba možnosť zákerne odstráneného bezhriešneho človeka)? Takto to ostáva pokušením nepravdivých domnienok pre veriacich (postoje a reakcie neveriacich sú pochopiteľné) ... to už je vecou svedomia jednotlivých veriacich ...
.
Nechápem, kde berú toľkí veriaci istotu, že majú PRÁVO dozvedieť sa dôvod jeho odvolania? Veď sú už ako sekulárni liberáli so svojimi právami na všetko ... Čo ak by (čisto teoreticky) išlo o hriech biskupa, ktorý si neuvedomuje? Osobne si myslím, že veriaci žiadne také právo nemajú. Hoci zvedavá som prirodzene aj ja ... a vylúčiť sa nedá nič, ani nespravodlivosť. Ale kto skutočne verí v Boha, nemá sa čoho a prečo báť.

Súhlasím s tebou.
V reakciách tu v diskusii je potrebné veľmi citlivo rozlišovať medzi kritikmi z cirkvi a kritikmi proti cirkvi.

Taktiež si je potrebné uvedomiť, že cirkev (neoslávená) je cirkev veľmi, ale veľmi hriešna. A nebola iná ani za Ježišových čias, veď Ježiša predsa nenávideli najviac predstavitelia cirkvi, farizeji a zákonníci proti Ježišovi nahovárali ľud, veľkňazi sa spolčili s Judášom aj Pilátom a popravili ho. Satan mal vždycky veľa prívržencov v cirkvi, a hoci sa tým cirkev nechváli - vždycky to musíme mať na pamäti, aby problémy v cirkvi nenarušili náš vzťah k Bohu, ale ani k cirkvi samotnej - ako ustanovizne, ktorá má privádzať k Bohu.

Preto pamätajme aj na Ježišove slová:
„Zákonníci a farizeji zasadli na Mojžišovu stolicu. Preto robte a zachovávajte všetko, čo vám povedia, ale podľa ich skutkov nerobte: lebo hovoria, a nekonajú. Viažu ťažké až neúnosné bremená a kladú ich ľuďom na plecia, ale sami ich nechcú ani prstom pohnúť. Všetko, čo robia, konajú iba preto, aby ich ľudia videli: rozširujú si modlitebné remienky a zväčšujú strapce na šatách, radi majú popredné miesta na hostinách, prvé stolice v synagógach, pozdravy na uliciach a keď ich ľudia oslovujú Rabbi. Vy sa nedávajte volať Rabbi, lebo len jeden je váš Učiteľ, vy všetci ste bratia. Ani Otcom nevolajte nikoho na zemi, lebo len jeden je váš Otec, ten nebeský. Ani sa nedávajte volať Učiteľmi, lebo len jediný je váš Učiteľ, Kristus. Kto je medzi vami najväčší; bude vaším služobníkom. Kto sa povyšuje, bude ponížený, a kto sa ponižuje, bude povýšený."

Co to je za chuliganstvo a rebeliu?
Kde je biskup Bezak? preco to nezastavi a nenapomenie pomyleny dav, ze sa to nepatri? Ved je to rozhodnutie papeza. Ti, co tuto rebeliu spiskali si mozu medlit ruky. Podarilo sa. Nasipali piesok do sukolia RKC. Sa divim mnohim veriacim, ze sa dali takto lahko a lacno oklamat. Toto je vernost cirkvi? Koli jednemu cloveku by ste zapredali cirkev aj papeza? Co to je za drzost. Si uvedomte, komu to prospieva. RKC urcite nie? V nedelu by sa mal vo vsetkych kostoloch citat list otcov biskupov, kde by velmi razne odsudili tuto nehoraznost a opovazlivost. Sa teda ukazali niektori veriaci katolici. A ze veriaci rimsko katolici, to sa nehanbite? Kto ste, ze kritizujete rozhodnutie papeza?

Naozaj ste presvedčený, že rozhodnutie je priamo rozhodnutím svätého otca?

Viete, ja sa pokladám za RKC veriaceho, aj keď nepraktikujúceho, dokonca pokladám sa za RKC veriaceho, ktorý vždy a opakovane obhajoval správanie sa vedenia cirkvi aj v pedofilných "aférach" ...

Čo mňa iritovalo? Mňa iritoval postoj obrovskej autority, Františka Miklošku ... Ak už niekto má urobiť to, čo ste písali, mal by tak učiniť pán Mikloško. Ale on tak učiní jedine vtedy, ak sa dozvie aspoň ako-tak relevantné dôvody ...

Takže, dozvie sa aspoň pán Mikloško ako-tak relevantné dôvody odvolania jeho excelencie Arcibiskupa Bezáka?

Reality show s emeritnými...
Aj keď na prvý pohľad tento príspevok zdá byť nesúvisiaci s odvolaním arcibiskupa Bezáka, opak je objektívnejším faktom.
Nielen podľa kanonického práva, ale aj v súlade s "istými" nepísanými pravidlami by mal emeritný (arci)biskup opustiť diecézu (u východných cirkví - eparchiu). Pán arcibiskup Bezák (už emeritný arcibiskup) pochopiteľne urobil také kroky, ktoré mali viesť z hľadiska jeho úradnej moci k náprave statusu quo. Ten bol a je zreteľnejší pre tých, ktorí v trnavskej diecéze existujú. Ak Sokol nereagoval, dal to na papier. Formu listu a štylizáciu neriešme.
Pozastavme sa však pri podobnom prípade. Tento prípad nie je ojedinelý, ba dokonca o niekoľko viac kilometrov na východ, v meste Prešov máme podobný "výkvet". Pristavme sa na chvíľku:

Emeritný biskup Ján Hirka - nevzdal sa úradu dobrovoľne po 75. roku života, údajne bol vyzvaný apoštolským nunciom a takpovediac dotlačený do "demisie" (tento termín je však používaný v iných, nie cirkevných záležitostiach).
Jeho nástupca - terajší, už arcibiskup a metropolita Ján Babjak (http://www.osobnosti.sk/index....), známy svojím spisom v ŠTB. Dodnes túto skutočnosť zapiera a dokonca žaloval ÚPN za tento fakt na OS Košice - súdny spor prehral.
Mimochodom - len si treba nájsť vo zväzkoch ÚPN aj meno Ján Hirka s krycím názvom a podľa dátumu narodenia. Výsledok sa dostaví.
Otázka znie: Kde sa momentálne zdržiava ten emeritný biskup Ján Hirka? Odpoveď: So 100% istotou je jeho terajším domovom nie rodná obec (Abranovce - cca.10 km od Prešova, smer na opálové bane Dubník), ale ulica Kysucká v Prešove, kde žije v rodine jeho bývalej "osobnej asistentky a kancelárky biskupského úradu" - pani Terézie Petrovej. Takže: žije a zdržiava sa stále na území prešovskej archieparchie. Avšak naproti vyčíňaniu Sokola, je tento postarší pán mimo akýchkoľvek aktivít, nezapája sa do oficiálneho behu udalostí.
Čo je horšie, ovocie jeho zlého šafárenia v biskupskej kúrii a eparchii ešte aj dnes prinášajú niektorí kňazi, ktorí sa momentálne zdržiavajú v tesnej blízkosti osoby arcb.Babjaka. Horšie je aj to, že tento Babjak "staviteľ " - doslova rúca mnohé veci (napr. a najmä "duchovné chrámy"), ktoré mali hodnotu a zavádza nové - pseudohodnoty.

Je na čase, aby verejnosť (nielen svetská, ale aj cirkevná-laická) vedela, akých má pastierov. Odvolanie Bezáka by malo byť ozrejmené - verejne! Dôvody a fakty.

Poslať 03.07.2012 7:06:17   

od 29.10.2001 1:00:00
napísal 207 príspevkov
ďakujem Didy, za obsiahle vysvetľovanie, mal si s tým dosť práce asi aj čas to zabralo ... domnievam sa

a to, čo si na záver ....
Didymos píše:
.......... tak myslím, že zaujímať sa má každý právo, no oni nemajú povinnosť mu odpovedať na takéto súkromné záležitosti : ) takže asi tak : ). možno už ani tie súkromné listy, ktoré čítal, tak radšej nemal čítať... a celkovo, poviem ti to tak, že keď pápež nezverejnil dôvod, pre ktorý ho odvoláva, tak je "zle" - no vedz, že keby ho zverejnil, tak by mohlo byť ďaleko ďaleko "horšie"...

... beriem, ale nedá mi poznamenať, že ma to teda ale dosť, skoro až poriadne, se...rdí ...
ale asi len to môže, lebo inak to nebude
:(
kryť veľké zlo malým zlom .. je naozaj iba riešenie dočasu ... je to len pyramída, ktorá sa raz zrúti
:(

Poslať 03.07.2012 8:39:03   

od 29.10.2001 1:00:00
napísal 207 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Pán Sivák:
Citácia:

Vy vidíte farizejtvo aj vo Vašej duši, lebo obviniť niekoho z farizejstva z jedného slova môže len človek plný farizejstva.

chlapci ak môžem poprosiť,
neodbiehajte od témy ..
keď si chcete dať po ústach zájdite niekam do krčmy najlepšie s ťažkými dubovými stoličkami nech už ten štabarc stoji za to

Poslať 03.07.2012 10:29:44   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
Citácia:
A tvoji predkovia sa skutočne ako tedajší občania PODIEĽALI na okradnutí cirkví

a tvoji predkovia to neboli? :lol:

[ Príspevkov: 3011 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 201  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť