Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 3011 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 197, 198, 199, 200, 201  Ďalší
Autor Správa
Poslať 07.04.2013 16:58:39   Re: Odvolanie biskupa Bezaka - PRECO?

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12826 príspevkov
Citácia:
Srholec a dal tým deťom takú "prednášku" o tom, že nech sa nespovedajú, že tá spoveď je len také otravovanie ľudí zo strany cirkvi a bla bla bla, že úplne tie deti zmagoril, a ani jeden potom nešiel na spoveď.

Srholca poznam osobne, mal som ale z neho rozumnejsi dojem, som preto prekvapeny
nemohol to byt len nejaky jeho docasny ulet ? (viem ze teraz na stare kolena sa vratil k mnohemu co predtym zavrhoval ....)

Poslať 07.04.2013 17:02:27   Re: Odvolanie biskupa Bezaka - PRECO?

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
http://www.postoy.sk/normy_pre_knazov_pochopitelne_aj_problemove

Odvolanie trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka aj po takmer deviatich mesiacoch stále ostáva predovšetkým problémom komunikácie: nejasnosťou faktov, nedôverou, nevyváženosťou komunikačných strán, neschopnosťou vysvetliť, nátlakom, mlčaním.

A problém komunikácie - kauzou Bezák iba zviditeľnený - sa normami KBS prehlbuje. Problém nie je v tom, že sa majú biskupi starať o cirkevné médiá alebo že existujú pravidlá na vysielanie katolíckych programov vo verejnoprávnych médiách, ako si to želá oná norma. Problémom je skôr to, že kňazi si musia pýtať súhlas od svojich “šéfov” alebo že sa majú zdržiavať kontroverzných otázok.

Sú témy, kde svoje jasné stanovisko prezentuje Konferencia biskupov Slovenska. Navonok ju zastupuje predovšetkým jej predseda, potom hovorca. Voči tomu nemôže jestvovať námietka.

Sú témy, kde sa za diecézu má vyjadriť jej biskup alebo v jeho zastúpení hovorca diecézy. Prečo nie? To je úplne v poriadku.

Ale prečo by sa aj iní kňazi nemohli, pokiaľ je to v súlade s ich vedomím a svedomím, taktiež vyjadrovať? Pokiaľ by hlásali niečo, čo je proti Cirkvi a predovšetkým proti jej učeniu, viac ako dvetisícročná inštitúcia má už svoje páky na to, ako ich “usmerniť”.

"Aj v cirkevných dokumentoch sa píše, že zvlášť katolícke médiá by mali vytvárať verejnú mienku. Je to silné vyjadrenie, pretože znamená aktívnu účasť každého veriaceho na spoločenskom živote - aj v médiách."

Ale prečo v otázkach, ktoré nie sú vecou dogmy, nie je možná diskusia? Prečo by jeden kňaz nemohol mať iný názor na odluku cirkví od štátu ako druhý klerik? A prečo by sme si o tom nemohli prečítať polemiku? Nemusia stáť proti sebe. Nemusí sa to chápať ako konflikt alebo rozdelenosť, ale snaha o dialóg v pravde. Prečo by napríklad farár z dediny nemohol mať iný názor ako kaplán v meste napríklad v otázke spolupráce cirkvi so štátom a v jej účasti v rozličných radách? Nech sa tieto názory líšia. Cirkvi (i štátu) to len prospeje.

Na um prichádza list dnes už emeritného pápeža Benedikta adresovaný predsedovi KBS, ktorý vyzval, aby biskupi svojho odvolaného kolegu sprevádzali “modlitbou, v pravde a so záujmom”. Práve ohľadom posledného slova boli diskusie o jeho preklade z taliančiny, či je to len “záujem” alebo až “starostlivosť”. Bez ohľadu na to však vidíme, koľko “záujmu” a “starostlivosti” od 2. júla 2012 prejavujú bratia bratovi.

Treba si uvedomiť, že kňaz nie je laik. Ich pozícia v Cirkvi nemôže byť chápaná na úplne rovnakej úrovni a z toho vyplýva aj iná úloha pri vystupovaní na verejnosti a v médiách. Kňaz na rozdiel od bežného veriaceho laika je cirkevným zamestnancom, ktorý prešiel štúdiom, podlieha svojmu biskupovi a jeho diecéza mu za vykonanú prácu dáva plat. Preto aj pripodobňovanie jeho situácie k svetským firmám nie je nepatričné.

Keby ste boli zamestnancom napr. michalovskej pobočky firmy Orange a novinár sa vás opýta, aký máte názor na cenovú politiku firmy, či podľa vás nie je predražená a čo by ste robili inak - samozrejme že jednak pravdepodobne nemáte dostatok informácií na posúdenie problému ako celku, a jednak vaše kritické vyjadrenie na verejnosť bude podľa závažnosti chápané ako nelojalita k svojmu zamestnávateľovi. Ak by ste aj vo svojej kritike mali pravdu, vaša verejná odpoveď je celkom určite neštandardným postupom zamestnanca. Takýto krok žiadna spoločnosť nezvykne akceptovať, keďže všetky problémy, ak sú, majú sa najprv riešiť v jej internom prostredí. Jednoducho by ste od zamestnávateľa mali očakávať následky, nech je to akokoľvek nepríjemné, pretože prejavujete vážnu nelojalitu.

Český biskup Václav Malý sa pre Slovenský rozhlas vyjadril, že v Českej republike sú kňazi k mediálnemu vystupovaniu naopak povzbudzovaní. Na Slovensku je verejná diskusia veľmi slabá aj preto, lebo kňazi, hoci sú vo svojom obore študovaní a majú z reálneho života bohatú prax, v mediách takmer vôbec nie sú. Ich ďalšie obmedzovanie nevyzerá byť správnym krokom, pripomína naopak nepochopenie dôležitosti evanjelizácie.

Poslať 07.04.2013 17:06:08   Re: Odvolanie biskupa Bezaka - PRECO?

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18761 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
spoveď je len také otravovanie ľudí zo strany cirkvi
Spravny nazor ... :lol:

preco si to myslis?
dam Ti iny pohlad: "ak zrusite klakatka spovednice, budete ich musiet nahradit lozkom psychoterapeuta"
a tento nazor vychdza zo skusenosti psychologov
uz som tu myslim citoval zakladatela modernej psychoanalyzy CS Junga ale aj dalsi maju podobni nazor ...
preto ma Tvoje vyjadrenie Legi prekvapuje ....
Uz si mohol vypozorovat, ze nazory ziadneho psychoanalytika mnou nijako neotriasaju.
Na klakatku v spovedelnici som nebol uz asi 36 rokov - a ziadneho psychoterapeuta nepotrebujem.
Bu bu bu na mna proste neplati.
Nedivim sa, ze taka "nezavislost" mnohych krestanov znacne irituje a zneistuje.
Preto znova a znova budu prichadzat s podobnymi "prupovidkami", len aby sami seba "uistili", ze to nie oni bludia, resp. ze su "ovcami" z velmi dobreho dovodu a nie iba kvoli vlastnej slabosti a zmatenosti.
Keby sa ukazal opak - tak uz ani to lozko terapeuta im nepomoze ...

Poslať 07.04.2013 17:26:14   Re: Odvolanie biskupa Bezaka - PRECO?

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
Citácia:
Uz si mohol vypozorovat, ze nazory ziadneho psychoanalytika mnou nijako neotriasaju.

preco ?
povazujem za normalne ze respektujem svetovo uznavaneho odbornika v jeho oblasti tym viac ze nie je jediny

Citácia:
Na klakatku v spovedelnici som nebol uz asi 36 rokov - a ziadneho psychoterapeuta nepotrebujem.

o com tocis? ???????????????????????????? ake bubububu ? ????????????????????????????,
v zivote som sa v spovednici s bububu nestretol a to ani naznakom

pozri mozno naozaj nejakeho psychoterapeuta nepotrebujes, ale preco ho nedoprajes inym?
mimochodom zmysel psychoteraputa nie je len liecit vazne poruchy ale aj viest ludi l pozitivnej praci na sebe ...
zial ulet nasej spolocnosti je stigmatizacia ludi v tejto oblasti: a veta "chod sa liecit" je u nas vyslovenou urazkou na cti
na rozdiel od zapadu kde to beru uplne normalne a kde sa ucast na psychoterapeutickych skoleniach uvadza v zivotopise rovnako ako trebars titul PhDr a ine certifikaty a tituly

mozem vediet kedy a koho si iritoval a zneistil?
napisal som tu vlastnu skusenost s tym ako mne konkretne spoved pomohla, bez nejakej hlbsej suvislosti s tebou a ani u inych som si nevsimol nejake zneistenie a iritovanie, mozno som nieco prehliadol ....
ked nechodis na spoved je to tvoja chyba a tvoja skoda, podobne ako ked niekto nechodi na pravidelnu zubnu prehliadku a vyhlasuje ze on ziadneho zubara nepotrebuje
spoved je ale obdobny servis v oblasti viery, takze ked nie si veriaci tak chapem ze o podobny servis nemas zaujem
ale nechapem preco ho nedoprajes veriacim ...

mimochodom aby som upresnil tak podstata moje obhajoby spovede je v tom ze s v nej streta pozitivny duchovny a dusevny ucinok (pomoc aj nabozenska aj psychologicka)
nechapem skor preco by Ti malo vadit ked veriaci tento kumulativny servis vyuzivaju
nie je preto potrebne na nich hladiet negativne .,..

Poslať 07.04.2013 18:27:31   Re: Odvolanie biskupa Bezaka - PRECO?

napísal 18761 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
preco ?
povazujem za normalne ze respektujem svetovo uznavaneho odbornika v jeho oblasti tym viac ze nie je jediny
A preco by som mal ? Ved nie je jedinym "odbornikom" - a psychoanalyza nie je exaktna veda. Povedal by som, ze viac-menej volna "ludova tvorivost" ... :)
misojogi píše:
Citácia:
o com tocis? ???????????????????????????? ake bubububu ? ????????????????????????????,
v zivote som sa v spovednici s bububu nestretol a to ani naznakom
Pred chvilou si to bububu predsa sam povedal ! :roll:
(="ak nie klakatko, tak psychoterapeut". To mne znie jednoznacne ako bububu. :) )
misojogi píše:
pozri mozno naozaj nejakeho psychoterapeuta nepotrebujes, ale preco ho nedoprajes inym?
Preboha, a kde som povedal, ze ho druhym (veriacim) nedoprajem ??? :roll:

Poslať 07.04.2013 18:34:42   Re: Odvolanie biskupa Bezaka - PRECO?

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Srholec a dal tým deťom takú "prednášku" o tom, že nech sa nespovedajú, že tá spoveď je len také otravovanie ľudí zo strany cirkvi a bla bla bla, že úplne tie deti zmagoril, a ani jeden potom nešiel na spoveď.
Srholca poznam osobne, mal som ale z neho rozumnejsi dojem, som preto prekvapeny
nemohol to byt len nejaky jeho docasny ulet ? (viem ze teraz na stare kolena sa vratil k mnohemu co predtym zavrhoval ....)
nemyslím, že by také úlety boli len dočasné...

napr. k tomu sväteniu žien sa pápež Ján Pavol II. dňa 22. mája 1994 definitívne vyjadril:
    Hoci náuku o udeľovaní kňazskej vysviacky výlučne mužom zachováva trvalá a všeobecná Tradícia Cirkvi a dôrazne ju predkladá Učiteľský úrad vo svojich najnovších dokumentoch, predsa sa v našich časoch na rôznych miestach pokladá za diskutabilnú, alebo sa rozhodnutiu Cirkvi nepripustiť ženy k vysviacke pripisuje iba disciplinárna záväznosť.

A preto, aby sa odstránila akákoľvek pochybnosť v takej veľmi dôležitej veci, týkajúcej sa samej božskej konštitúcie Cirkvi, mocou svojho úradu "posilňovať bratov" (porov. Lk 22,32) vyhlasujem, že Cirkev nijako nemá moc udeľovať kňazskú vysviacku ženám a že toto rozhodnutie majú s definitívnou platnosťou prijať všetci veriaci Cirkvi.
A predsa keď si pozrieš ako sa naši liberálnejšie zmýšľajúci k tomu vyjadrujú: http://www.sme.sk/c/5438967/diskriminuje-katolicka-cirkev-zeny.html

Jozef Červeň tiež dosť divne: "Nevieme ale, či v tomto smere nenastane vývoj dogmy"... :roll:

a Srholec už úplne zaexeloval: „Kňazstvo pokojne môžu vykonávať aj ženy, príkladom môžu byť evanjelici. Neviem o tom, že by im spadol nejaký kostol preto, že Pánovu večeru slúži žena."

A zaklincoval to nasledovným krčmovým "argumentom", že: „Pri večeri boli určite aj ženy, veď ju pripravovali. Keby tam neboli, muži by sedeli pri chlebe, klobáske a pive."

no môže toto jeden čo i len priemerne vzdelaný človek povedať? :o vyjadruje sa, akoby nikdy ani len evanjelium nečítal... Lk 22:7-14:
    Lk 22:
    7 Prišiel deň Nekvasených chlebov, keď bolo treba zabiť veľkonočného baránka.
    8 Poslal Petra a Jána so slovami: "Choďte a pripravte nám veľkonočnú večeru!"
    9 Oni sa ho opýtali: "Kde ju máme pripraviť?"
    10 Povedal im: "Len čo vojdete do mesta, stretnete človeka, ktorý bude niesť džbán vody. Choďte za ním do domu, do ktorého vojde,
    11 a majiteľovi domu povedzte: "Učiteľ ti odkazuje: Kde je miestnosť, v ktorej by som mohol jesť so svojimi učeníkmi veľkonočného baránka?"
    12 On vám ukáže veľkú prestretú hornú sieň. Tam pripravte."
    13 Išli teda a všetko našli tak, ako im povedal. A pripravili veľkonočného baránka.
    14 Keď prišla hodina, zasadol za stôl a apoštoli s ním.

Poslať 07.04.2013 19:40:49   Re: Odvolanie biskupa Bezaka - PRECO?

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
Citácia:
(="ak nie klakatko, tak psychoterapeut". To mne znie jednoznacne ako bububu. :) )

ak si nebudes umyvat ruku dostanes nejaku chorobu
to nie je bububu ale empiricka skusenost .... :-)

Citácia:
psychoanalyza nie je exaktna veda. Povedal by som, ze viac-menej volna "ludova tvorivost" ... :)

toto ale viac menej plati o kazdej humanitnej vede - jednoducho musi si dat ine kriteria :-D DDDDD

Citácia:
mozem vediet kedy a koho si iritoval a zneistil?

tomuto som naozaj nerozumel preto opakujem otazku

Citácia:
Preboha, a kde som povedal, ze ho druhym (veriacim) nedoprajem ??? :roll:

mal som taky pocit ze za to veriacich odsudzujes
ak som sa mylil tak som len rad ....

Poslať 07.04.2013 19:45:10   Re: Odvolanie biskupa Bezaka - PRECO?

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
Citácia:
A preto, aby sa odstránila akákoľvek pochybnosť v takej veľmi dôležitej veci, týkajúcej sa samej božskej konštitúcie Cirkvi, mocou svojho úradu "posilňovať bratov" (porov. Lk 22,32) vyhlasujem, že Cirkev nijako nemá moc udeľovať kňazskú vysviacku ženám a že toto rozhodnutie majú s definitívnou platnosťou prijať všetci veriaci Cirkvi.

ono kym je nejake papezske vyhlasenie dogmy akceptovane v celej spolocnosti tak to nejaky cas proste trva ...

a Srholec by si dal klobasku s pivom ? nuz mu prajem dobru chut ....

Poslať 19.04.2013 8:57:49   Re: Odvolanie biskupa Bezaka - PRECO?

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
Šťastie a kríž Róberta Bezáka

Obrázok

Takýchto venovaní a podpisov rozdal mons. Bezák približne tristo. Podporil tým aj občianske združenie Berkat
Foto: môj iphone, ale kvalitný originál urobil Karol Urban
S mesačným odstupom sa vraciam k prirodzenému vyvrcholeniu festivalu Jeden Svet v Prievidzi. Bola to projekcia filmu Happy a následná diskusia „nielen o šťastí" s mons. Róbertom Bezákom. Celý čas pred festivalom sme dostávali otázky - príde či nepríde pán Bezák? Spolu so synom Matejom, ktorý prišiel s myšlienkou pozvať emeritného biskupa, sme verili, že vzácny hosť príde isto. A stalo sa. Bol to skvelý zážitok!

Dom kultúry bol plný a čiastočne sa zaplnila aj vedľajšia klubovňa, kde bol prenášaný obraz a zvuk zo sály. Už pred samotnou akciou bolo jasné, akej obľube sa teší mons. Bezák, ktorý v Prievidzi vyrastal a má tu nielen svojich rodičov, ale aj široký okruh priateľov, kamarátov a bývalých spolužiakov. Práve spomienkam na prežitú mladosť - „šútovské čerešne", hudobné koncerty v amfíku v Bojniciach, kúpanie na „Plážku" a štúdiu na miestnom gymnáziu sa venoval v úvode svojho rozprávania. „Keď som sa vracal domov rýchlikom, vždy keď som zbadal siluetu Bojnického zámku, ale aj veže dvoch prievidzských kostolov, cítil som, že som doma", povedal.

V diskusii zazneli veselé aj vážnejšie tóny. Mons. Bezák žartoval o pozvánke od brazílskeho kňaza na karneval do Ria: „Mňa tam pozvite, až keď budem mať deväťdesiat, keď už budem slepý a hluchý".
Ale v debate sme sa nevyhli aj vážnym témam, napríklad postaveniu cirkvi u nás, čo prinesie nový pápež František a mnohé ďalšie. Priamo z hľadiska zazneli často krát otázky, ktoré sám hosť označil za veľmi ťažké.

A zaujalo ma, ako Róbert Bezák nadviazal vo svojom rozprávaní priamo na vydarený dokument Happy: „Páčila sa mi myšlienka z filmu, ten rozmer súcitu, dobroprajnosti, láskavosti. Ak ťa nedojme utrpenie toho druhého, tak potom aký si človek?!" V sále panovala úžasná atmosféra. Zazneli silné slová. Krásne myšlienky spojili všetkých prítomných, či už „veriacich" alebo „neveriacich". Mnohokrát si odpovede Róberta Bezáka vyslúžili potlesk a na záver aj neutíchajúcu standing ovation. Prerušil a ukončil ju excelentne. Zdvihol ruku a povedal: „Mám vás rád".

Veľký úspech mal aj festivalový portrét Róberta Bezáka, ktorý hneď po príchode hosťa zhotovil fotograf Karol Urban. Hneď po diskusii si fotku mohli návštevníci nechať podpísať a záujem bol obrovský. Mons. Bezák sedel za stolíkom vyše hodiny. Celý čas nestrácal dobrú náladu a rozdával okrem podpisu aj úsmevy a podania rúk. Nebránil sa ani spoločným fotkám. Obdivoval som ho, ako to zvláda! A páčilo sa mi, ako ho trpezlivo čakala celá rodina a ako mu jeho netere doniesli kávu z automatu, bolo to veľmi milé.

„Byť šťastím tých druhých, nás robí šťastnými...", zaznelo z jeho úst v pamätný podvečer na festivale. Súdiac z množstva pozitívnych ohlasov, vlastných pocitov, ale aj z tvári divákov, po ktorých občas tiekli slzy šťastia a dojatia, musím skonštatovať, že napriek ťažkému krížu, ktorý nesie v týchto časoch, je mons. Róbert Bezák veľmi šťastným človekom.

Milý Róbert, ĎAKUJEME!

Ivan Sýkora, piatok 19. apríla 2013 07:14

Čítajte viac: http://ivansykora.blog.sme.sk/c/326493/Stastie-a-kriz-Roberta-Bezaka.html?utm_source=sme-widget-hp&utm_medium=web&utm_campaign=blog#ixzz2QtFAhbdO

Poslať 19.04.2013 10:45:08   Re: Odvolanie biskupa Bezaka - PRECO?

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 11:28:18
napísal 1163 príspevkov
misojogi píše:
Veľký úspech mal aj festivalový portrét Róberta Bezáka, ktorý hneď po príchode hosťa zhotovil fotograf Karol Urban. Hneď po diskusii si fotku mohli návštevníci nechať podpísať a záujem bol obrovský. Mons. Bezák sedel za stolíkom vyše hodiny. Celý čas nestrácal dobrú náladu a rozdával okrem podpisu aj úsmevy a podania rúk. Nebránil sa ani spoločným fotkám. Obdivoval som ho, ako to zvláda! A páčilo sa mi, ako ho trpezlivo čakala celá rodina a ako mu jeho netere doniesli kávu z automatu, bolo to veľmi milé.

tak, a môžu sa ozvať hejteri, že zo seba robí celebritu a rozdáva autogramy :D

inak, som jediná, koho celá "kauza" štve stále viac a viac? už sa mi o tom aj snívalo. dávno ma netrápi, čo o. Robert urobil a čo neurobil, a či si odvolanie "zaslúžil" alebo nezaslúžil. pointa už je niekde inde. prečo je akože taký strašný problém zavolať ho do Ríma a namiesto zákazu duchovných príhovorov na TA3 (nevedela som, že TA3 sleduje dokonca aj Marc Ouellet. alebo žeby zasa zaúčinkovali donášači?) - navyše deň po Benediktovom odstúpení (!), a namiesto odkazov od KBS, že dôvody odvolania určite pozná, mu povedať, zlatý môj, veci sa majú takto, odvolali sme ťa pre toto a toto, alebo, odvolali sme ťa, lebo sa nám nepáčila farba tvojich očí, mysleli sme si, že to pochopíš hneď, škoda, že nie. hotovo. a oznám svojim ovečkám, že je všetko ok a nemusia už stresovať.

pravdaže, teraz, po všetkých špekuláciách, je už na to asi neskoro. osobne som akurát nadobudla pocit, že ani vo Vatikáne nikto nevie, za čo ho vlastne odvolali, len sa to hanbia priznať, tak ho chcú radšej načisto umlčať :roll: :lol:

mimochodom, včera mal 4. výročie vymenovania za trnavského arcibiskupa :(

Poslať 26.04.2013 12:07:17   Re: Odvolanie biskupa Bezaka - PRECO?

Obrázok užívateľa

napísal 1163 príspevkov
Kandidáti na prezidenta sa vyjadrujú ku kauze "Bezák"
a aj tu, trocha iná časť diskusie (od 5:40)

zaujímavé je, že stále všetci riešia, či to má cirkev vysvetliť verejnosti alebo nie. a na tom sa potom doťahujú, pritom toto je až druhoradé. JA tie dôvody vedieť nepotrebujem, nie že by ma nezaujímali, ale čo ma trápi ďaleko viac je, že v prvom rade chcem uveriť tomu, že tie dôvody boli naozaj opodstatnené - takže ich dotyční "odvolávači" boli schopní vysvetliť aj JEMU. kým o. Róbert tvrdí, že dôvody nepozná, tak mu verím a celé odvolanie považujem za pochybné a podozrivé. a som zásadne proti takémuto jednaniu s človekom a biskupom :cry:

Poslať 30.04.2013 10:20:06   Re: Odvolanie biskupa Bezaka - PRECO?

Obrázok užívateľa

napísal 1163 príspevkov
keďže viem, že ste tu, aj keď ešte dávnejšie, riešili aj Bezákove "herézy", tak máme tu ďalšieho heretika, dokonca publikuje v radio vaticana. 8)
"Boží království neexistuje bez Krista. Bez Něj tam žádná cesta nevede. Společenství s Ním je ono nebe, které hledáme, které tu už je jako otevřená náruč Boží. Bůh nám ji nabízí s neskutečnou trpělivostí, my se jí však vysmýkáváme, nejsme schopni v ní spočinout, protože naše hříšnost nám nedovoluje se cítit dobře v obětí Božím. A skutečně: Být v obětí někoho, koho nemám rád, koho odmítám, to není nebe ¬– to je peklo!"

ale aj sám pápež mal podozrivé hlášky, aj keď priamo peklo nespomenul: "Boh nás súdi tým, že nás miluje. Zapamätajme si to: Boh nás súdi tým, že nás miluje. Ak prijmem jeho lásku, som spasený, ak odmietnem, som odsúdený – nie Ním, ale mnou samým, pretože Boh nezatracuje. On len miluje a zachraňuje."
:lol:

Poslať 30.04.2013 12:45:53   Re: Odvolanie biskupa Bezaka - PRECO?

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
co je na tom hereticke?
podla mna je to ok

Poslať 30.04.2013 13:30:57   Re: Odvolanie biskupa Bezaka - PRECO?

napísal 18761 príspevkov
misojogi píše:
co je na tom hereticke?
podla mna je to ok
Potom aj Ty si heretik :)
(Společenství s Ním je ono nebe, které hledáme, které tu už je jako otevřená náruč Boží.)
Naraza sa tu zrejme na otazku Neba a Pekla, ich definicii atd.
Bezak sa o tom na Pohode s ludmi nezavazne bavil a mnohi mu zazlievaju, ze sa nepostavil a neodrecitoval (SUCHE) clanky z Katechizmu ...

Poslať 30.04.2013 15:32:32   Re: Odvolanie biskupa Bezaka - PRECO?

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
Citácia:
Potom aj Ty si heretik :)

tak potom je heretik aj Ratzinger :oops:

[ Príspevkov: 3011 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 197, 198, 199, 200, 201  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť