Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 55 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Lipšic a spol. síce zatiaľ neodišli zo svojej cirkvi, ale "iba" zo svojej politickej strany, pomocou ktorej sa viackrát prepašovali do parlamentných lavíc a Lipšic osobne aj na ministerské kreslo.

Neviem ich skutočnú (nie prezentovanú) motiváciu - čo je to ten Lipšicov údajný "SEN A VÍZIA" ??? Nuž ak mu v jeho veku nestačili ministerské a poslanecké kreslá, ako aj miesto podpredsedu stabilnej parlamentnej strany - čo a kedy teda bude Lipšicovi dosť ?

Fico sa musí od smiechu váľať po zemi a veselo vytešovať nad ďalšou atomizáciou pravice. Lipšic je teda naozaj iba jednoducho ďalší politický analfabet, ktorý popri svojej naivnej rétorike fakticky pomáha iba konzervovať Ficovu mocenskú dominanciu na niekoľko volebných období dopredu ???

Vraj sa chudáčik Lipšic v KDH pri presadzovaní svojich vízií "trápil" - nuž jemu asi nedošlo, že presadenie politickej línie je boj. To si naivne myslí, že ak mu to išlo ťažko v KDH, tak v celej spoločnsoti mu kresťanské vízie pôjdu akože ľahšie alebo čo ? Démon rozkladu funguje aj v KDH ?

Hneď ako som tom čítal, pomyslel som si o Lipšicovi to porekadlo: ...bolo somárovi dobre, išiel sa na ľad kĺzať...

Uvidíme teda, ako sa budú Lipšic a spol. kĺzať...

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18756 príspevkov
Peter Sivák píše:
Vraj sa chudáčik Lipšic v KDH pri presadzovaní svojich vízií "trápil" - nuž jemu asi nedošlo, že presadenie politickej línie je boj. To si naivne myslí, že ak mu to išlo ťažko v KDH, tak v celej spoločnsoti mu kresťanské vízie pôjdu akože ľahšie alebo čo ? Démon rozkladu funguje aj v KDH ?
A preco by nefungoval ? Ved su tam presne taki isti ludia, ako vsade inde. ;)
Peter Sivák píše:
Hneď ako som tom čítal, pomyslel som si o Lipšicovi to porekadlo: ...bolo somárovi dobre, išiel sa na ľad kĺzať...
Aj Palkovci su ti somari, co sa sli klzat ? :)
Vsetci su somari, len "stare dobre (plesnive) jadro" je OK ... :)
V "pravej casti spektra" bolo prave KDH vzdy tym najnespolahlivejsim a najrizikovejsim clankom retaze.

Poslať 28.05.2012 1:07:18   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
Lipšic:
    "Sen je vždy to, čo chceme zmeniť k lepšiemu. Sen o Slovensku je, že by malo byť krajinou, kde štát a politici pomáhajú a chránia slušných ľudí, a nie oligarchov. SR je rozparcelovaná oligarchami, ktorí ovládajú justíciu a mnohé politické strany. Akoby silní a mocní tohto sveta mali na Slovensku navrch pred mlčiacou väčšinou, pred slušnými."
--- http://www.topky.sk/cl/1000093/1311698/ ... aju-z-KDH-

Peter Sivák píše:
Neviem ich skutočnú (nie prezentovanú) motiváciu
vraj skutočnou motiváciou je, že ho tam nechceli. pôvodne vraj chcel kandidovať na predsedu, no keď si urobil prieskum medzi straníkmi v KDH a zistil, že ho tam tí jeho kolegovia nechcú, tak aby si neurobil hanbu, že kandidoval, no nebol zvolený, tak stiahol kandidátku, a rozhodol sa zo strany vystúpiť...

teraz pravda by chcel pokiaľ možno založiť vlastnú stranu, kde by bol konečne predsedom - avšak má trocha smolu, lebo pravica už nemá takú početnosť, aby mohla živiť toľko strán... možno keby nebol Matovič, tak že by Lipšic zabral jeho pozíciu, to by ešte možno šlo. no teraz? iba že by sa spojil s Matovičom, avšak obávam sa, že obaja by boli proti tomu... keďže obaja sú také typy, že by chceli byť predsedovia... dvaja kohúti na jednom hnoji spolu nažívať nedokážu... ale inú možnosť by asi nemal, ak by sa chcel dostať do parlamentu, keďže pri založení vlastnej strany by asi nezískal potrebných 5%, keďže už teraz malo KDH len tých svojich konštantných 8% - iba že by ukradol nejaké hlasy aj onomu Matovičovi... no aj tak by to všetko bolo také na hrane, ako to aj teraz bolo vo voľbách, kde všetky strany mali len tesne nad 5% - no potom by to bolo ešte horšie...

P.S.: alebo ešte teoreticky - ale na to sa asi tiež nedajú - by mohla byť zaujímavá myšlienka síce navonok založiť novú stranu, na napokon pred voľbami by sa tie pravicové strany pospájali podobne ako svojho času vzniklo SDK : )

Poslať 28.05.2012 6:24:16   

napísal 5570 príspevkov
Presne tak legi - už na Palkovi a Miloškovi, ba dokonca aj predtým pri trochu predčasnom odchode Čarnogurského do dôchodku sa jasne ukázala pradivosť porekadla: ...bolo somárovi dobre, išiel sa na ľad kĺzať... :wink:

A práve kvôli odchodu týchto troch nefunguje ani tvoja poznámka o nejakom "plesnivom jadre KDH" - zmeny vo vedení netreba ani príliš odkladať, ale zase ani príliš uponáhľať.

Viem to dobre aj z vlastnej skúsenosti, keď som sa šiel za istou pozíciou, ktorú som aj dostal - ale na ktorú som v tom čase ešte nemal dosť znalostí ani skúseností. Podobne aj mladému Lipšicovi sa ani za nič na svete nechcelo počkať si pár rokov na funkciu predsedu KDH a možno byť raz aj premiérom či prezidentom - A TAK NEBUDE MAŤ NIČ, NEMÁ UŽ TAKMER ŽIADNU ŠANCU BYŤ RELEVANTÝM POLITCKÝM ČINITEĽOM...

Je umenie prísť, a je aj umenie odísť - Lipšic vlastne odišiel skôr, ako vôbec prišiel... :wink: :lol:

Poslať 28.05.2012 9:12:37   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
"mlady lipsic" ma 40 rokov... :roll: podla teba politik ma mat 50 a viac? alebo kolko? 60? za tych 10 rokov navyse by sa naucil co konkretne?

Citácia:
sa ani za nič na svete nechcelo počkať si pár rokov na funkciu predsedu KDH

nie lipsic potrebuje funkciu predsedu, ale kdh potrebuje noveho predsedu... :lol:

lipsicov ochod vobec nie je odchod urazeneho chlapceka ako sa to zbytocne snazis postavit - jeho rozpory s "vedenim" kdh boli zname uz dlhsie, nikoho z politickych komentatorov to nejako extra neprekvapilo.

ked lipsic vravi, ze pravica nema program, ma uplnu pravdu - kdh nevynimajuc.

Poslať 28.05.2012 10:36:41   

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3926 príspevkov
Prvá a hlavná chyba (vidno to aj tu) ked sa politická strana považuje z odnož Cirkvi. KDH malo ambíciu stať sa klasickou politickou stranou pravicového zamerania t.j. čo ctí základné ludské práva a slobody - niečo na spôsob nemeckého CDU. Prvú chybu narobili duchovní a mnohí z prvých členov ktorí toto nepochopili a považovali ju za katolícku stranu. Dalšou chybou bolo že sa tam (ako nakoniec všade) napáskovali chamtivci, nenechavci, kariéristi, ktorým záležalo len na vlastnom prospechu a vrecku. pôvodne mala strana jasné smeravanie a víziu. Tú počas rokov stratila a dnes sa potáca a hladá sever. Zo strany vystúpili jej zakladatelia - Mikloško, Palko, Minárik a iný. To je neklamný znak že KDH už nie je KDH s pôvodným smerovaním, ideálmi a cielmi. Skupina ludí ho ukradla - svoje osobné ambície skrývajú za značku KDH.
Nepozerajte na to že má v názve "Kresťanské" je to len finta. Hoci je to strana ktorá ma ku kreťanským zásadám najbližšie.

Poslať 28.05.2012 11:10:31   

napísal 8572 príspevkov
mne uz prestava byt jasne, co vlastne to kdh bolo - alebo je...

miklosko, palko, minarik odisli - lebo podla nich uz kdh bolo "o inom"

lipsic, zitnanska odisli - lebo si myslia, ze treba robit veci uplne inak

a ini tam zostavaju (nateraz) - zjavne si myslia, ze to co robia a ako to robia to je "ono"

Poslať 28.05.2012 16:46:48   

napísal 5570 príspevkov
misionar,

to je teda veľmi schematický pohľad na KDH a jeho vývoj. Žeby Čarnogurský, alebo Mikloško, ktorí aj v odboji a vo väzení vzdorovali komunistckej totalite potom len tak zbabelo zutekali od "svojho dieťaťa" a prenechali ho tým "zlým, veľmi zlým vlkom" ??? Tu niečo nesedí - potom sú Čarnogurský, Palko alebo Mikloško iba úbohí zbabelci a navyše aj babráci.

Ja si myslím, že vývoj KDH išiel svojou cestou vývoja, tí ľudia sú skúšaní ohňom a niektorí padnú na korupcii, niektorí nevedia vyjsť ani sami so sebou ako Palko, atd...

Je však politickou samovraždou vyčítať KDH v ZÁSADE IBA TO, že má v názve to "kresťanské". Už aj ponietorým kresťanom to vadí, už len kvôli tomu "kresťanskému" v názve KDH mu dávajú latku asi tak 100 krát vyššie ako tým ostatným, naivne čakajú nejaké superideálne hnutie - samozrejme zabúdajú, že práve oni nie sú ideálni ľudia...

Fico sa môže ušúľať od smiechu a tešiť sa na ďalšie volebné obdobia vo vláde - "kresťanania" nevolia KDH z úplne stupídnych a prsta vycucaných predsudkov, ficovci s musia na ich stupídnych a falošných "dovôdoch" váľať po zemi od smiechu.

Poslať 28.05.2012 17:00:41   

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3907 príspevkov
Že akurát na Turíce, ktoré znamenali opak Babylonu, sa zadaril takýto pohyb?!

Poslať 28.05.2012 17:08:48   

napísal 5570 príspevkov
No veď práve to Alnoth - je jasné, že KDH bude mať do 3 rokov nového predsedu a Lipšic ako kandidát-superfavorit mohol svoju politickú víziu naplniť v stabilnej parlementnej strane, radšej však spáchal politické harakiri a odišiel do ničoty.

Lipšic bol už vo svojom veku predsa tuším 3 krát minister, nepočítane krát poslanec a navyše podpredseda hnutia - v jeho veku je len minimum politikov nielen u nás, ale aj vo svete s takou raketovou a stabilne úspešnou kariérou. Mohol byť ešte mnohokrát minister a ako predseada KDH atakovať najvyššie ústavné funkcie, kreslá prezidenta, premiéra či predsedu parlamentu.

Lenže pánko Lipšic sa očividne preceňuje a nafukuje. On predsa študíroval právo v Amerike, bol x-krát minister a poslanec, bol vo vedení strany v stabilne parlamentnej strany - už spupne nevidí, že za to vďači v značnej miere práve KDH, nie svojej "genialite". On teda pojedol všetku múdrosť sveta a stalo sa mu to, čo mnohým pred ním (Martináková, Palko a Mikloško, ešte dávno pred nimi skrachovanci, čo sa oddelili od KDH do svojho SKDH).

Lipšic s veľkým hurhajom odíde zo svojej strany aby založil beznádejný egoistický projektík a šiel rovno do politického nebytia za svojimi predchodcami.

Mimochodom - to nemohol zo slušnosti počkať aspoň rok po voľbách, aby odišiel z hnutia ? Takto je predsa jasné, že sa opäť vyviezol s KDH do parlamentu, aby iba pár mesiacov po voľbách okašlal dôveru svojich voličov a založil si vlastnú firmičku. Týmto stratil akúkoľvek dôveru stabilných voličov KDH - so svojou ministraničkou sa najskôr nedostane ani cez 1 precento a to bude trpký koniec pre toto rozmaznané "geniálne" dieťa, viacnásobného ministra, poslanca, podpredsedu a napriek tomu politicky negramotného narcisa.

Poslať 28.05.2012 17:34:53   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18756 príspevkov
Alebo je to vsetko uplne inak. :)
Neviem, ako ostatni, ale ja si dobre pamatam to TRAPNE Figlove "zdovodnovanie", ze on mal aj tak viac kruzkov, ako Lipsic ... :roll:
A o tom to asi cele je:
Plesen, prachy a stolickove lepidlo ako mur, ktory sa ani chytrou hlavou prebit neda ...
Figel je nieco ako "daj tu slamu, padnem na nu", "kam vietor, tam Figel".
A Hrusovsky&spol - skoda reci !

Poslať 28.05.2012 18:34:48   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Takto je predsa jasné, že sa opäť vyviezol s KDH do parlamentu,

asi tazko sa niekto "vyviezol" do parlamentu, ked ziskal najviac preferencnych hlasov... :roll:

ked uz, tak to ON inych spolu so sebou VYTIAHOL do parlamentu... pocty nepustia.

Poslať 28.05.2012 19:32:17   

napísal 5570 príspevkov
No veď práve, Lipšic dostal preferenčné hlasy, mimochodom aj odo mňa, AJ ako budúcnosť KDH v najbližších rokoch - totiž Fígeľ pre málokoho je nejaký extra líder a už vôbec nie na dlhší čas.

Lipšic ako relatívne mladý podpredseda KDH žal preferencie - ako trápne neúspešný odpadlík bude žať iba ak posmech, samozrejme najmä od Fica.

Samozrejme, že napr. niektorí moji známi alebo ja by sme vo velkej väčšine svoje preferečné hlasy Lipšicovi nedali, keby nám pred voľbami jednoducho a férovo povedal, že chce odísť pridal k tomu nejaké svoje dôvody.

Čiže Lipšic nikoho do parlamentu NEPOTIAHOL, on použil značku a kandidátku KDH AJ KEĎ DOBRE VEDEL, ŽE CHCHE ODÍSŤ. A kto koho "potiahol" sa jasne ukáže, keď jeho ministarnička nedostane vo voľbách ani jediné percento.

Nuž ale možno, že zasiahla opäť nejaká vyššia moc či prozreteľnosť: Lipšic v skutočnosti od konca štúdií vlastne nebol v riadnom zamestnaní, podobne ako napr, aj Fico, oni ani nemajú žiadnu spojitosť s realitou bežného života, iba ak s pletichárením v parlamente a blúznením o nejakých chimerických víziách..

Nuž a tak Boh dostal Lipšica preč z vrcholovej politiky do reality života - zrejme je to v jeho duchovný prospech. Zatiaľčo Fico tento duchovný záchranný pás ešte nedostal a jazdí si v eufórii na tigrovi moci, ktorý ho raz predsa musí zhodiť a zožrať, ak mu Niekto nepomôže.

Poslať 28.05.2012 19:58:52   

napísal 8572 príspevkov
ale ved preco by ti mal hovorit ze chce odist z kdh - ved on zrejme vobec nechcel odist! on chcel, aby kdh islo takym, alebo onakym smerom. spravil pre to vsetko, ziskal preferencne hlasy - ale vo vedeni strany si myslia, ze je vsetko v poriadku. on si to nemysli a chcel cosi rozhybat. ked sa neda, tak sa neda a ochadza.

vo volbach sa este jeden krat pokusil:

- pozrite sa sem, "vedenie strany", kolkych volicov som oslovil - ani to pre vas nic neznamena?
- neznamena to nic, ideme dalej tak isto ako doteraz...
- fakt?
- fakt, mozes sa aj rozkrajat.
- ok, tak ja idem.
- chod si, my ta nepotrebujeme.

Poslať 28.05.2012 21:12:13   

napísal 5570 príspevkov
To je žiaľ absolútny nezmysel Alnoth: Lipšic MUSEL DÁVNO PREDVÍDAŤ, že odíde - urobil to predsa iba pár mesiacov po voľbách, bol to dávno vykalkulovaný ťah resp. podvodík.

Žiadne Lipšicove kecy nič podstatné nevysvetľujú - pretože jeho hlavným motívom je TÚŽBA BYŤ LÍDROM OKAMŽITE, NENAŽARNOSŤ A PREHNANÉ AMBÍCIE.

Je jasné, že terajšie vedenie má svoje predstavy o KDH - ale je tiež jasné, že za pár rokov mohol byť Lipšic šéf stabilne parlamentnej strany s ambíciou na najvyššie ústavné funkcie - O PÁR ROKOV TEDA MOHOL POHODLNE PRESADIŤ V HNUTÍ A NÁSLEDNE V SPOLOČNOSTI VEĽMI MNOHO.

Ale ako som už povedal: Lipšic NIKDY A NIČ poriadne v živote ešte NEROBIL, lekciu skutočného života preto NUTNE POTREBOVAL - a Pán mu ju aj doprial. Taký Fico zatiaľ nedostal toľko milosti ako Lipšic - domnieva sa určite, že tigra na ktorom sedí riadi ON, ale to je naivná chiméra všetkých "vodcov"... :wink:

[ Príspevkov: 55 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť