Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
Poslať 10.02.2012 10:16:38   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
legionar píše:
alnoth píše:
ked si myslis, ze cirkevne vyjadrenie sympatii k politike ktora sa snazi udrzat vysadne postavenie manzelstva ako muza a zeny, pripadne k politike ktora povazuje eutanaziu ci pokusy na ludskych embryach ze neprijatelne je predsalen ina liga ako snaha kradnut nase peniaze poza chrbty verejnosti...
tak potom ani nie...
Nie je to ina liga. Je to presne to iste !

ak dam niekomu hlas, lebo verim ze dotycnaq strana bude presadzovat zakon, ktory mi pomoze zit v bezpeci pred strachom zo zlodejov a v klude zarabat svoje peniaze, je to to iste, ako ked dam niekomu peniaze na kampan a hlas, aby mi pomohli dostat sa k peniazom z rozpoctu a nakradnut si?
neprehanas to?

legionar píše:
Navyse poukazujem aj na fakt, ze Cirkev si s usmevom poda ruku aj so SMERom, prelezenym zlodejmi odhora az dole, len aby z toho vytrieskala svoj politicky kapital - a VPLYV.
Tak kto tu potom "ide aj za Diablom", len aby dosiahol "svoje" ?

est raz a pomalu - to si vazne myslis, ze ak by teraz biskupi vyhlasili, ze sa nesmie volit smer (alebo hocijaka ina strana) tak by automaticky prehrala?

Poslať 10.02.2012 10:35:06   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18702 príspevkov
OK - nebudem sa hadat.
Mozeme to "uzavriet" s tym, ze mne to proste vadi - a Vam nie.

Ked uz mame system s politickymi stranami, tak by OBCANIA mali spajat svoje "statne a hospodarske zaujmy" s politickymi stranami a volit podla svojho svedomia politicke strany - a nie pestovat si tu v politickom system piatu kolonu napriec celym spektrom vo forme Cirkvi, ktora ani nie je postavena na demoraktickom zaklade (=voleni zastupcovia), ale je riadena hierarchicky.
Cirkev by mala, podla mna, v spolocnosti posobit uplne inym sposobom.

Poslať 10.02.2012 10:38:40   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
v tom pripade ti len pripomeniem, ze si tu nikto nepestuje piatu kolonu len tak pre zabavu aby existovala parelelne s politickymi stranami, ale ze cirkev tu bola ovela skor ako politicke strany... :wink:

Poslať 10.02.2012 10:39:09   

napísal 18702 príspevkov
Vespa píše:
legionar píše:
Navyse poukazujem aj na fakt, ze Cirkev si s usmevom poda ruku aj so SMERom, prelezenym zlodejmi odhora az dole, len aby z toho vytrieskala svoj politicky kapital - a VPLYV.
Tak kto tu potom "ide aj za Diablom", len aby dosiahol "svoje" ?

est raz a pomalu - to si vazne myslis, ze ak by teraz biskupi vyhlasili, ze sa nesmie volit smer (alebo hocijaka ina strana) tak by automaticky prehrala?
To predsa vobec nehovorim :)
Hovorim o cti Cirkvi, nie o uspechu jej zaujmov ...

Ked som chcel robit za sociku CSc, prisli za mnou komunisti - vsak vies v akom zmysle.
"Nepodal som im ruku" (=ziadne CSc sa nekonalo) ...

Poslať 10.02.2012 10:42:09   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Ked som chcel robit za sociku CSc, prisli za mnou komunisti - vsak vies v akom zmysle.
"Nepodal som im ruku" (=ziadne CSc sa nekonalo) ...

a to je prave to - cirkev nema realnu moc nikomu siahnut na titul, na pracu, na peniaze - jedine s cim politici kalkuluju ze cirkev ma, je schopnost ovplyvnit masy (o com ja sice pochybujem, ale z nejakeho dovodu si politici stale myslia, ze sa s cirkvou nesmu na slovensku pohnevat)

btw, mimoriadne ma prekvapuje ze cirkev nerokovala s politikmi o otazke oddelenie cirkvi od statu - kde by hadam aj mohlo ist o nejake ekonomicke otazky... a dufam ze casom k tomu oddeleniu aj dojde.

Poslať 10.02.2012 10:42:58   

napísal 18702 príspevkov
alnoth píše:
v tom pripade ti len pripomeniem, ze si tu nikto nepestuje piatu kolonu len tak pre zabavu aby existovala parelelne s politickymi stranami, ale ze cirkev tu bola ovela skor ako politicke strany... :wink:
A ja zase pripomeniem, ze mala nou aj zostat - a nie hrat sa na politicku stranu na politickom piesocku ... ;)
Vari bolo Jezisovym cielom preniknut do Senatu a ovplyvnovat hlasovanie o "svojom uceni" ?

Poslať 10.02.2012 10:48:57   

napísal 18702 príspevkov
alnoth píše:
btw, mimoriadne ma prekvapuje ze cirkev nerokovala s politikmi o otazke oddelenie cirkvi od statu - kde by hadam aj mohlo ist o nejake ekonomicke otazky...
Staci, ked pomenujes veci spravnymi slovami.
"Cirkev nerokovala s politikmi o odluke" ?
Ja si myslim, ze "miestne vedenie Cirkvi" nerokovalo s politikmi o odluke.
A mas odpoved preco ... :)

Stale narazame na ten isty problem - vedenie Cirkvi nezastupuje veriacich !
(To by museli byt veriacimi voleni !)
Takze ak sa hovori, ze "Cirkev rokuje", je to strasne zavadzajuce, pretoze Cirkev su VSETCI veriaci - a ti nerokuju a ani nedali suhlas s niektorymi rokovaniami.
Pekne sa to potom odraza na vysledkoch volieb ...

Poslať 10.02.2012 10:50:47   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Vari bolo Jezisovym cielom preniknut do Senatu a ovplyvnovat hlasovanie o "svojom uceni" ?

a ked ludia budu konat v duchu Jezisovych "cielov" tak im bude lahostajne ako bude spravovana spolocnost - v pripade ze to mozu ovplyvnit?

v otazkach ktore preberali je to viac nez jasne - ked krestania velmi uzkostlivo dbaju o to, aby sa na embryach nerobili pokusy (napriklad) pretoze su presvedceni ze to je proti Jezisovmu "uceniu" - tak je prirodzene ze sa budu snazit - dovolenymi prostriedkami (t.j. bez uplatkov) - vytvorit tlak na ludi co o tom rozhoduju a to tym, ze im daju ne vedomie svoj nazor.

Citácia:
Stale narazame na ten isty problem - vedenie Cirkvi nezastupuje veriacich !
(To by museli byt veriacimi voleni !)

nemuseli. napriklad ja som doteraz vzdy volil odkedy mam 18 rokov. velmi zriedka som mal pri nasej politickej zberbe pocit ze ti tajtrlici zastupuju MŇA.

Poslať 10.02.2012 10:54:44   

napísal 18702 príspevkov
Este k tomu "rokovaniu".
Ked niekam pridete za niekoho rokovat, druha strana sa spyta: "Ukaz mandat, pocet hlasov, ktory pre potreby rokovania mas k dispozicii."
Cirkev (=vedenie cirkvi!) nieco takeho nema a nikdy nemala (=vid. vysledky volieb).
ALE STALE SA TVARIA, ZE HO MAJU !
Ja to viem, Vy to viete - len je smutne, ze Vam to nevadi ...

Poslať 10.02.2012 10:57:53   

napísal 18702 príspevkov
alnoth píše:
vytvorit tlak na ludi co o tom rozhoduju a to tym, ze im daju ne vedomie svoj nazor.
To mozu celkom v pohode obcania robit prostrednictvom svojich zastupcov (=politickych stran) v parlamente.
Nie prostrednictvom nevolenych jedincov, ktori sa tvaria, ze zastupuju 80% populacie !

Poslať 10.02.2012 11:31:47   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
legionar píše:
OK - nebudem sa hadat.
Mozeme to "uzavriet" s tym, ze mne to proste vadi - a Vam nie.

Ked uz mame system s politickymi stranami, tak by OBCANIA mali spajat svoje "statne a hospodarske zaujmy" s politickymi stranami a volit podla svojho svedomia politicke strany - a nie pestovat si tu v politickom system piatu kolonu napriec celym spektrom vo forme Cirkvi, ktora ani nie je postavena na demoraktickom zaklade (=voleni zastupcovia), ale je riadena hierarchicky.
Cirkev by mala, podla mna, v spolocnosti posobit uplne inym sposobom.

nuz, veci, ktore mi vadia je neurekom...
isto nebude prekvapenim, ktore vsetky strany krestania volia - mnohi povazuju za presadzovanie krestanskych idealov kadejake myslienky ci smerovania...
http://areopag.sk/viewtopic.php?t=4757 - napr. aj tu (to by bolo od mnohych dochodkoveho veku kriku, keby sa skaredo vyjadrili na KDH, HZDS, SMER, SNS, ATD.)
ad demokracia - ved vidime sami ze strany sa sice demokraticky tvaria, ale hierarchia je na brutalnejsie vyssej urovni ako v hocikedy a hocikde inde...
ad podanie ruky - je rozdiel sa s niekym stretnut a s niekym dohodnut, alebo niekoho vypocut...
ad zastupovanie - na rozdiel od mnohych inych organizacii mam moznost sa Cirkvou nedat zastupovat (napr taka SOPA ma ucine chce ochranit pred falosnymi teplakami, moznostou pozriet si serial, ktory sa tu nevysiala a asi ani nebude, a pred hrou duke nuke 7 - ale vystupit nemozem ;) - chapes)
inak - to cislo 80% sa mi nejak nezda - nie je to celkom solidny udaj ;)

Poslať 10.02.2012 12:30:56   

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12580 príspevkov
Legi
skus v tomto pripade brat cirkev ako profesnu organizaciu, trebars odbory
zistis ze je daleko menej zaujata ako trebars nase odbory voci Ficovi ...

Poslať 10.02.2012 12:35:50   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Cirkev (=vedenie cirkvi!) nieco takeho nema a nikdy nemala (=vid. vysledky volieb).
ALE STALE SA TVARIA, ZE HO MAJU !
Ja to viem, Vy to viete - len je smutne, ze Vam to nevadi ...

:lol:

je uplne jedno ci cirkev nieco takeho ma, mala alebo bude mat. JEDINE na com tu zalezi, je to, ze slovenski politici su PRESVEDCENI (odkial to maju je ich vec, ale zjavne tomu pevne veria), ze prave tito predstavitelia pozivaju VELKU autoritu u VELKEJ skupiny ludi. a to je cele... preto im nikto nezavesi telefon, preto si kazdy dvakrat rozmysli ci ich odmietne.

ale to predsa nie je chyba ani cirkvi, ani ludi co sa k cirkvi hlasia, ze nasi "politici" spravia cokolvek aby oslovili cim viac ludi - ano, aj dobehnu ked si ich cirkev pozve.

s tym sa naozaj neda nic robit, ze ti prekaza, ze pre nezanedbatelnu skupinu ludi na slovensku su prave tito (nevoleni, bez mandatu, bla bla bla) predstavitelia cirkvi vacsimi autoritami nez vsetci politici dokopy. moze ta to sice mrziet a moze ti to vadit, ale to je asi tak vsetko.

Poslať 10.02.2012 12:41:53   

napísal 18702 príspevkov
misojogi píše:
Legi
skus v tomto pripade brat cirkev ako profesnu organizaciu, trebars odbory
zistis ze je daleko menej zaujata ako trebars nase odbory voci Ficovi ...
Odbory su volene zdola, su sucastou tripartity - a predsa si nepozyvaju politikov na "jednania".
A odbory nie su "profesna organizacia" ... :)
(Hoci niektori ich predaci to maju ako svoju "profesiu" ;) )

Poslať 10.02.2012 21:19:18   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Táto téma, to je taká obvyklá legiho hlúpa provokácia. Jemu proste vadí (alebo aspoň zaujíma takú primitívnu pózu) všetko kresťanské - veď to všetci vieme, prečo to musí pri každej téme ešte aj takto hlúpo obhajovať? :lol:

Ked napr. záhradkári presadzujú nejaký zákon alebo jeho úpravu - je to "mäkšia" gorila ?

Keď sa odborári, zamestnávatelia, športovci či akákoľvek iná spoločenská organizácia prejaví nejaký názor na nejakú politickú záležitosť alebo napr. zákon - to je akože "mäkšiaô forma gorily ??? :lol:

To je práveže demokratický proces - pretože politiky a zákony sa proste týkajú ludí, spoločenských a záujmových skupín, ktoré sa k nim logicky aj vyjadrujú.

Legiho neuveriteľne primitívny reflex je, že na akýkoľvek kresťanský spoločenský či politický názor či podnet reaguje rovnako stupídne - vadí mu to a kritizue to. Samozrejme úplne, ale úplne zbytočne... :lol: :lol: :lol:

Cirkev sa nemieša priamo do politiky - ale kresťania združení v politických stranách a hnutiach sa môžu a musia politicky angažovať.

Ako som už spomínal, napr. v 19. storočí sa v niektorých krajinách kresťanské politické strany stiahli z politického života. Výsledkom bolo, že politickú scénu úpne opanovali politickí extrémsiti typu komunistov, nacistov, anarachistov či liberálnych pomätencov - a samozrejme, všetci boli ostro až hystericky protikresťanskí napriek tomu (či práve preto), že sa kresťanské strany stiahli z politiky.

[ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť