Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Autor Správa
Poslať 10.02.2012 21:52:06   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18193 príspevkov
Peter Sivák píše:
Ked napr. záhradkári presadzujú nejaký zákon alebo jeho úpravu - je to "mäkšia" gorila ?
Kde si o takom pocul ?
Okrem toho nie "nejaky zakon", ale zakon, tykajuci sa vsetkych, nielen zahradkarov.
Peter Sivák píše:
Keď sa odborári, zamestnávatelia, športovci či akákoľvek iná spoločenská organizácia prejaví nejaký názor na nejakú politickú záležitosť alebo napr. zákon - to je akože "mäkšiaô forma gorily ??? :lol:
Prejavit nazor a predvolavat si politicke strany su dve odlisne veci. Ja v tom vidim tuzbu RKC po "ceste do Cannosy" ...
Peter Sivák píše:
To je práveže demokratický proces - pretože politiky a zákony sa proste týkajú ludí, spoločenských a záujmových skupín, ktoré sa k nim logicky aj vyjadrujú.
A uz sme NENAPADNE spat pri POLITICKYCH STRANACH. ;) Pretoze demokracia sa realizuje vo volbach politickych stran a nasledne v parlamente.
Preto som to tu aj napisal. Pretoze RKC nie je politicka strana !
Peter Sivák píše:
Cirkev sa nemieša priamo do politiky
Tak toto je cista loz. :)
Peter Sivák píše:
- ale kresťania združení v politických stranách a hnutiach sa môžu a musia politicky angažovať.
Suhlasim, spomenul som aj vyssie - zase sme pri politickych stranach ... :)
Stale si to pletiete ... :roll:

Poslať 10.02.2012 22:36:48   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Stále priuhlúpll metieš legi -nič iné ani nevieš... :lol: Keď sa sa akákoľvek spoločenská organizácia politicky angažuje pri zákonodarnom procese, ktorý predsa vždy ovplyvňuje všetkých občanov - to ešte neznamená, že sa tým stáva politická stranou, to je iba ďalšia čistá legiho hlúposť... :lol:

Pokiaľ sa odbory, zamenstnávatelia alebo náš olympijský výbor raz za celé roky stretne s politickými stranami či ich oredstaviteľmi - je to predsa úplne logické, pretože ako inak majú politické strany udržiavať kontakty so spoločenskými organizáciami... :lol:

Čiže významné spoločenské oragnizácie s naopak MUSIA pri poitickom či zákonodarnom procese kontaktovať s parlamentom či politickými stranami, ktoré predsa nemôžu byť iba izolvanými mafiami.

Cirkev by sa priamo miešala do politiky, keby jej predstavitelia boli zároveň politickými činiteľmi, alebo keby cirkevní predstavitelia či Cirkev priamo vystupovala ako politický subjekt.

Čiže ako konečne aj legimu došlo - kresťania sa politicky angažujú v politckých stranách. Ale zároveň aj Cirkev (cirkvi)ako významná (v mnohých štátoch najvýznamnejšia) spoločenkká organizácia sa popri napr. odboroch, podnikateľoch, športových či iných organizáciach môže vyjadrovať s spoločensko-politickým otázkam aj ako samostatný spoločenský subjekt.

Tento prostý fakt, že Cirkev (cirkvi) ako jedna zo spoločenkých organizácií je zároveň aj súčasťou spoločenského či verejného žviotva, nejde sfatizovanému a nedovzdelanému legimu nijako pod nos...

Poslať 10.02.2012 22:59:12   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18193 príspevkov
Peter Sivák píše:
Stále priuhlúpll metieš legi -nič iné ani nevieš... :lol: Keď sa sa akákoľvek spoločenská organizácia politicky angažuje pri zákonodarnom procese, ktorý predsa vždy ovplyvňuje všetkých občanov - to ešte neznamená, že sa tým stáva politická stranou, to je iba ďalšia čistá legiho hlúposť... :lol:
Tak neviem, kto tu ako matie.
Kde som ja povedal, ze RKC je politicka strana ?
Zase strawman ?
Niekedy mam naozaj pocit, ze po kratkej svetlejsej chvilke Ta chyta dlhotrvajuci amok, kedy ani nevies, co citas a co pises ...

Poslať 11.02.2012 12:31:00   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
legi - teraz sa zrazu tváriš urazene, lenže tvoje neuveriteľne hlúpe predsudky ktoré tu neustále podsúvaš ťa usvedčujú...Ty si samozrejme nikdy priamo nenapísal, že KC je politická strana, len si ako vždy podsúval svoje stupídne predsudky. Pretože nie si schopný pochopiť, že kresťania sa angažujú cez politické strany ale zároveň sa spoločensky angažuje aj Cirkev, ako jedna zo spoločenských organizácií.

KC má potom aj jeden unikát spomedzi všetkých cirkví či náboženstiev - pretože má vlastný štát, Vatikán, ktorý pôsobí v prospech kresťanstva aj diplomaticky, nielen nábožensky. Tak je schopný často zachrániť tisíce životov - pretože kresťania sú stále najprenasledovanejšou náboženskou skupinou na svete.

[ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť