Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
Poslať 09.02.2012 22:49:52   "Maksia forma Gorily"

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18696 príspevkov
http://vybrali.sme.sk/c/Volby-sa-blizia ... politikov/

Poslať 09.02.2012 23:48:42   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
Citácia:
"Chceme prispieť k tomu, aby tak, ako cirkev patrí do spoločnosti, prevzala zodpovednosť aj za otázku politickej kultúry. Ide o to, aby politické strany poznali náš názor na spoločnosť a my budeme radi počúvať ich názory na to, ako riešiť možno aj ťažké situácie, ktoré sú v spoločnosti," vysvetľuje iniciatívu KBS jej hovorca Jozef Kováčik.

prečo "mäkšia forma gorily"?

politikov by predsa mal zaujímať názor a záujmy občanov, a Cirkev reprezentuje dosť veľké množstvo občanov, takže aj názor Cirkvi by ich mal zaujímať ;)

Poslať 10.02.2012 8:39:35   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
na zapade by si to nedovolili...no, na zapade vyhlasia, ze katolicka nauka je v rozpore s sucasnou ideologiou vsetko tolerancia a koniec...
len pre zaujimavost - preco ds mslokto zaujima o kopec daslich ludi, co jednaju s politikmi? - sportvoci, spevaci, klub zahradkarov - ale ak nieco take spravi hocijaky predstavitel cirkvi, tak je ohen na streche.

Poslať 10.02.2012 8:51:48   

napísal 18696 príspevkov
Vespa píše:
len pre zaujimavost - preco ds mslokto zaujima o kopec daslich ludi, co jednaju s politikmi? - sportvoci, spevaci, klub zahradkarov - ale ak nieco take spravi hocijaky predstavitel cirkvi, tak je ohen na streche.
Skutocne ? :)
Kde si videl, ze si klub zahradkarov, alebo futbalovy zvaz predvolava politicke strany jednu za druhou na "konzultacie o dalsom vyvoji spolocnosti" a poziadavkach futbalistov na nove zakony ?

Poslať 10.02.2012 8:59:41   

napísal 18696 príspevkov
Didymos píše:
politikov by predsa mal zaujímať názor a záujmy občanov, a Cirkev reprezentuje dosť veľké množstvo občanov, takže aj názor Cirkvi by ich mal zaujímať ;)
Tak nech sa pytaju obcanov !
A nie pana biskupa. Uz si videl HLASOVANIE krestanov o niecom, co potom pan biskup akoze "predstavuje" ako nazor "krestanov" ? Ja teda nie.
Prave si uviedol jednu z rozsirovanych lzi - ze "Cirkev TU reprezentuje dost velke mnozstvo obcanov".
Ak nahodou clen Cirkvi je aj clenom klubu zahradkarov a navyse futbalista, mal by si teoreticky "predvolat" tych politikov TRIKRAT ?
Co su toto za nezmysly ?
Cirkev je Cirkev a s politickymi stranami (najma PRED volbami) NEMA CO VYJEDNAVAT.
Vyraz "maksia Gorila" je na jej "cinnost" naozaj velmi vystizny ...

Poslať 10.02.2012 9:13:14   

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
legionar píše:
Kde si videl, ze si klub zahradkarov, alebo futbalovy zvaz predvolava politicke strany jednu za druhou na "konzultacie o dalsom vyvoji spolocnosti" a poziadavkach futbalistov na nove zakony ?

2 priklady:
1) na tribunu s panom politikom vystupi trenez FC horna dolna - ludia su nadseni, ze miestny hrdina a megafrajer podporuje politika, potlesk. Novinari a ludia sa tesia, ze nasli spolocnu rec o podpore sportu a bude to prospesne i pre zdravie miestnej komunity.
2) ny tribunu vystupi farar a novinari s diskutujucimi sa idu rozdrapit od jedu, ze ako si moze cirkev dovolit kecat do politiky.
( moze vystupit lekar, zahradkar, kozmonaut...?)

a len na zamyslenie - aj zahradkari si mohli pozvat predstavitelov stran - ak ich ignorovali, asi ich nepovazovali za tak dolezitych, aby s nimi stracali cas, na rozdiel od cirkvi.
(tu sa skor obavam ze ide z mnohych stran o cisto populisticky tah - ukazat sa ze berieme a vieme slubit aj cirkvam co chcu pocut)
pred nejakym casom som cital na istom zahranicnom serveri jedneho obcianskeho zdruzenia (zaujmoveho) ako pisali maily politikom a uvadzali ich odpovede - pytali sa tiez na legislativu dotyskajucu sa ich zaujmov.
takze nic nove - prakticky kazde zdruzenie, klub atd. ma moznost oslovit politikov - zalezi od politika, ci to prijme ci odignoruje.

inak neda mi, aby som nespomenul jednu mimoriadne stupidnu poveru (hoci ked citam diskusie, je ich neskutocne mnozstvo) - neviete, preco je kopa ludi, co nechodi do kostola presvedcena, ze farar zaveli a vsetci zrazu v dvojstupe idu volit co on povie?

mne to niekedy pride ako nejaka blba novinarska hra - ak by sa politik stretol s predstavitelom nejakeho zdruzenia homosexualov, je chvaleny za toleranciu - ak sa stretne s predstavitelom cirkvi, je to nieco nepredtsvitelne - je to len moj blby pocit, ci sa mi to zda?

Poslať 10.02.2012 9:25:16   

napísal 18696 príspevkov
Vespa píše:
legionar píše:

2 priklady:
1) na tribunu s panom politikom vystupi trenez FC horna dolna - ludia su nadseni, ze miestny hrdina a megafrajer podporuje politika, potlesk. Novinari a ludia sa tesia, ze nasli spolocnu rec o podpore sportu a bude to prospesne i pre zdravie miestnej komunity.
2) ny tribunu vystupi farar a novinari s diskutujucimi sa idu rozdrapit od jedu, ze ako si moze cirkev dovolit kecat do politiky.
( moze vystupit lekar, zahradkar, kozmonaut...?)
Tu nie je rec o tribune a lokalnych verejnych "taneckoch" - tu je rec o predvolebnych jednaniach za zatvorenymi dverami !
Z pozicie "sily" a "nadradenosti" !
To Cirkev si predvolava politicke strany na jednanie, nie ze predstavitel Cirkvi LOZI za nejakym politikom a SKEMRE o nejaku podporu (=tribuna a trener z Hornej-Dolnej).
Vespa píše:
takze nic nove - prakticky kazde zdruzenie, klub atd. ma moznost oslovit politikov - zalezi od politika, ci to prijme ci odignoruje.
Oslovit politika cez mail, PRIST za nim na jeho podu "sa poradit" je nieco diametralne odlisneho ako POZVAT si politka (stranu) na SVOJU podu za ucelom predvolebnej kampane Cirkvi !
Ty nevidis v tom rozdiel ?

Poslať 10.02.2012 9:42:09   

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
je to len prirovnanie - v podstate mi slo o to, ze kazdy si moze pozvat politika - a zalezi od politika, ci pride - teda ci povazuje navstevu u dotycneho spolku za adekvatnu vynalozenej namaho - znova sa vraciame k zakladom trhoveho myslenia - ma to pre politika zisk? Ak ano, pride aj k rybarom, nielen k zahradkarom (a povedzme uprimne, niektori su pre hlasy schopni ist aj k diablovi...)
ved nakoniec kludne sa moze poniektory politik zatvarit ako "zapadny" a odignorovat pozvanie - v putach ho neprivezu (bohuzial ani k sudu, nieto este na nejake predvolebne stretnutie)

Zjanve ti usla jedna cast - Ak pozve politika hociktore zdruzenie, spolok a pod. je to mediam takmer jedno, ale akonahle sa objavi slovne spojenie cirkev + politika, nastupuju alergicke reakcie. IDU TAM DOBROVOLNE, LEBO CHCU.
(nesnaz sa ma sklamat tym, ze ty, ako zastanca liberalnej slobody odmietnes slobodu v moznosti stretavat sa s cirkvami ;) )

(aj ked priznavam - uz sa aj sefovia cirkvi mohli poucit a zbadat, co ktora strana ponuka a ako to realizuje, na druhej strane ale uznavam, ze stoja mimo a nad politikov, takze moze co povedat kazdemu)

Poslať 10.02.2012 9:48:21   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
ale tak zas neprehanajme...

kazda politicka strana moze s kludom zavesit telefon ked sa tam ozve hovorca konferencie biskupov. mozu sa zachovat principialne a na tychto "zahradkarov" sa vykaslat - este mozu aj vyslat signal do sveta - my cirkev nepovazujeme za ziadneho partnera do diskusie. a je to tak v poriadku.

ze cirkev niekoho pozve a on hned pribehne je chyba cia? cirkvi ci politika? je to presne tak, ako vravi vespa - vsetci si snazia prihriat polievku na kazdom ohniku. smer, prelezeny zlodejmi bez chrbtovej kosti si usmevom podava ruky s predstavitelmi cirkvi. je to len o tom, ze politicke strany sa snazia podchytit cokolvek co im pomoze zasiahnut viac potencialnych volicov. ale opat - cia je to chyba?

ako som ukazal aj na tom prieskume od salezianov - neviem naco im to bude, kedze tam evidentne klamu. ale to je druha vec, interpretacia takychto rozhovorov.

naozaj tu nie je na com sa rozculovat. 80 ci kolko percent ludi je (vraj) na slovensku katolikov. a 40 percent voli fica. ked ti prekaza takato aktivita cirkvi, prekazalo by ti aj keby si slovenski rybari zavolali k sebe predsedov stran na pokec? nuz keby bolo na slovensku 80 percent rybarov, tak by aj tam ti politici prisli! uz len preto aby niekto zaregistroval ze su "s rybarmi".

moze ta akurat tak zlostit, ze na slovensku sa ludia stale hlasia k cirkvi a ze politici su stale presvedceni, ze pre ludi je cirkev autoritou.

Citácia:
To Cirkev si predvolava politicke strany na jednanie, nie ze predstavitel Cirkvi LOZI za nejakym politikom a SKEMRE o nejaku podporu

aha, takze tebe vlastne vadi, ze cirkev ma take postavenie, ze nemusi doliezat a skemrat? no ale preco sa zlostis na cirkev? zlosti sa na 8 slovakov z 10tich, ze pre nich ma cirkev taku autoritu, ze si toto postavenie medzi politikmi v pohode udrzi...

ked bude ivo astar benda naliehat na ludi aby volili toho alebo onoho lebo mu to "zdelili vesmirni lide", tak budes tvrdit ze by to nemal robit? a ked bude v cechach 95% ludi verit, ze ivo benda je skutocnym poslom vesmirnych ludi, ktorych je treba pocuvat...?

Poslať 10.02.2012 9:51:52   

napísal 18696 príspevkov
Vespa píše:
Zjanve ti usla jedna cast - Ak pozve politika hociktore zdruzenie, spolok a pod. je to mediam takmer jedno, ale akonahle sa objavi slovne spojenie cirkev + politika, nastupuju alergicke reakcie. IDU TAM DOBROVOLNE, LEBO CHCU.
(nesnaz sa ma sklamat tym, ze ty, ako zastanca liberalnej slobody odmietnes slobodu v moznosti stretavat sa s cirkvami ;) )

Vespa píše:
ma to pre politika zisk?

Ked si toto vsetko spojime, potom by nam predsa vobec nemalo vadit, ze k tym politikom na "jednania" chodia aj financnici !
Ak nam to ale vadi (a nazyvame to "Gorila"!), potom je uplne jasne, ze jednania Cirkvi s politikmi si zasluzia pomenovanie "maksia Gorila" ...
A malo by nam to vadit tiez !

Poslať 10.02.2012 9:51:53   

napísal 8572 príspevkov
cirkev je na rozdiel od inych zaujmovych spolkov pre politikov neodolatelne lakadlo - pretoze zdruzuje (u nas pocetnu) skupinu ludi bez rozdielu veku, pohlavia, vzdelania, narodnosti, profesie - proste mas tam kompletne menu ako na tanieri.

Poslať 10.02.2012 9:58:31   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
A malo by nam to vadit tiez !

no ked sa ti zda, ze cirkevne "provizie" su porovnatelne s pentackymi, ked sa ti zda, ze cirkev robi zo statnych zakazok frasku a deformuje konkurencne prostredie na ktorom zavisia desiatky zamestnavatelov a tisice zivitelov rodin, ked sa ti zda, ze cirkev celkom aktivne prispieva k mrhaniu danovych penazi nas vsetkych a dopomaha k ich presunu na osobne ucty politikov....

tak potom ano...

ked si myslis, ze cirkevne vyjadrenie sympatii k politike ktora sa snazi udrzat vysadne postavenie manzelstva ako muza a zeny, pripadne k politike ktora povazuje eutanaziu ci pokusy na ludskych embryach ze neprijatelne je predsalen ina liga ako snaha kradnut nase peniaze poza chrbty verejnosti...

tak potom ani nie...

Poslať 10.02.2012 10:05:19   

napísal 18696 príspevkov
alnoth píše:
aha, takze tebe vlastne vadi, ze cirkev ma take postavenie, ze nemusi doliezat a skemrat? no ale preco sa zlostis na cirkev? zlosti sa na 8 slovakov z 10tich, ze pre nich ma cirkev taku autoritu, ze si toto postavenie medzi politikmi v pohode udrzi...
Poukazujem iba na fakt, ze tym 8 z 10 VADI Gorila (=jednanie politikov s Pentou) az tak, ze niektori su schopni rozbijat okna na parlamente, ale NEVADIA im jednania politikov s Cirkvou.
Navyse poukazujem aj na fakt, ze Cirkev si s usmevom poda ruku aj so SMERom, prelezenym zlodejmi odhora az dole, len aby z toho vytrieskala svoj politicky kapital - a VPLYV.
Tak kto tu potom "ide aj za Diablom", len aby dosiahol "svoje" ?

Poslať 10.02.2012 10:06:56   

napísal 18696 príspevkov
alnoth píše:
ked si myslis, ze cirkevne vyjadrenie sympatii k politike ktora sa snazi udrzat vysadne postavenie manzelstva ako muza a zeny, pripadne k politike ktora povazuje eutanaziu ci pokusy na ludskych embryach ze neprijatelne je predsalen ina liga ako snaha kradnut nase peniaze poza chrbty verejnosti...
tak potom ani nie...
Nie je to ina liga. Je to presne to iste !

Poslať 10.02.2012 10:12:44   

napísal 8572 príspevkov
cirkev ma politicky 'kapital' uz len tym ze je a ze ma na slovensku x percent ludi hlasiacich sa k nej. cirkev nepotrebuje sa s niekym ukazovat na to, aby akoze stupal jej politicky kapital. akoze v com by bol jej zisk? ze sa boji aby ludia neprestali chodit do kostola, tak sa bratrickuje s ficom? je to presne naopak! fico vidi ze vela ludi chodi do kostola, tak sa necha pofotit aj s biskupmi...

to, ze cirkev by mohla svoj nazor vyjadrit aj tym, ze s niekym sa NEstretne, je druha vec - mohla by, ale nespravila to. (mne osobne je to fuk, ja nevolim tak ako vravi pan farar, ostatne ja som ani nepocul ziadnu politicku agendu v kostole - hoci nevylucujem ze existuje.)

o jednani politikov s cirkvou vs jednanie politikov s pentou som uz napisal. ja v tom vidim nemaly a zasadny rozdiel. ked budu zahradkari apelovat na politikov aby presadzovali ekologicky program tak to bude v poriadku (lobing) ked bude uplacat a priplacat konkretnym uradnikom aby ich zamery presli (korupcia) tak to v poriadku nie je.

Citácia:
Je to presne to iste !

je to nieco uplne ine. ked biskup povie (kazdemu!) politikovi, ze si mysli ze je nespravne povolit eutanaziu tak je to nieco DIAMETRALNE odlisne od toho, ked hascak pride potajomky za ministrom a povie mu aby dosadil do spravnej rady toho a toho, lebo on nam pomoze strelit celu tovaren za viac penazi a z toho ti potom, pan minister, nejaky ten milionik dame.

[ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť