Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 84 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Autor Správa
Poslať 07.02.2012 7:51:57   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
maros,

doporučil by sm ti čítať nielen o teórii korporativzmu - ale aj o jeho dôsledkoch na históriu a najmä na štáty, ktoré sa ho pokúsili zaviesť.

Môžeš mi teda ukázať príklady súčasných moderných korporatívnych štátov - ktoré sú to podľa teba ?

Poslať 07.02.2012 20:52:42   

od 15.10.2008 20:10:00
napísal 13 príspevkov
Vidím, že môj príspevok rozprúdil malú diskusiu. Na všetky otázky PREČO? Boh dal ľuďom slobodu, preto tie vojny, korupcia... Keby nás mal riadiť, bolo by to bábkové divadlo. On nás denne upozorňuje, ale počúvame ho? Boha treba zažiť. Aj ja mám radosti i starosti, Boh však vždy stál pri mne a spoločne s ním som sa tešil i riešil problémy. Zatiaľ sa mi aj tie najväčšie problémy podarilo vyriešiť. Teraz mi hrozí, že prídem o prácu. Mám strach. Verím však Bohu, doteraz mi vždy pomohol. O tomto to je, milí priatelia.

Poslať 07.02.2012 22:15:31   

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
legionar píše:
Boh zlyhal uz v Raji - a zlyhava neustale ...

Toto je legionárov typický truc-podnik, ak nedokáže Boha a Jeho zmýšľanie vtesnať do svojich obmedzených parametrov, tak ho jednoducho odpíše...

Problém bude ale hlavne v tom, že legionár vôbec nepochopil,
kto je BOH.

Poslať 07.02.2012 22:17:57   rozdiel

od 07.03.2005 10:03:44
napísal 415 príspevkov
P.Sivak,
korporacia a korporativizmus su dve rozdielne veci, neplet si to.

Poslať 07.02.2012 22:57:22   

napísal 5570 príspevkov
maros - ja si to nepletiem, lenže potom potom by si mohol objasniť, čo a v akej súvislosti si vlastne myslel pod pojmom "moderná korporácia", pretože predtým tu o podobnej téme vôbec nebola reč.

Mohol by si teda už konečne napísať, pokiaľ to dokážeš jasnejšie a obširnejšie, čo má vlastne na mysli a v akej súvislosti si to napísal, lebo takto iba plieskaš nejasné poznámky a ešte k tomu od veci.

Poslať 08.02.2012 23:50:53   Gorila

od 21.03.2008 10:39:31
napísal 144 príspevkov
Gorila je:
http://i42.tinypic.com/mcg84z.jpg

Poslať 10.02.2012 15:04:59   

od 12.09.2005 20:02:01
napísal 164 príspevkov
Takže dnes o 16 00 na námestí, nech si vládna mafia nemyslí, že tu bude rabovať do nekonečna!

Poslať 10.02.2012 20:15:18   

napísal 5570 príspevkov
Takže dnes už bolo na námestiach oveľa menej pomätených "protestujúcich" etxrémistov ako minulý týždeň.

To je veľmi dobrá správa - očista politického života sa nemôže uberať smerom k primitívnym extrémistickým, vulgárnym a totalitným hnutiam, ktoré sa už dávno historicky znemožnili.

Týmto extrémistom a zločincom sa teda našťastie nepodarilo vtiahnuť veľkú väčšinu verejnosti do pouličného násilného vnucovania a vynucovania svojich pomýlených, etxrémistických a často aj zločinných, zákonom zakázaných ideológií ako komunizmus, nacizmus, fašizmus a pod.

Poslať 12.02.2012 0:32:28   

od 30.03.2006 1:57:19
napísal 117 príspevkov
Mám z celej tej kauzy zmiešané pocity. Ani nie tak preto, že by mi Gorila, korupcia a všetky tie nešváry nevadili, samozrejme vadí to aj mne, ale skôr z toho v akom stave sa nachádza slovenskú spoločnosť. Celá diskusia o politike sa doslova zvrhla na to kto viac kradne, čo je podľa mňa naozaj dosť úbohé. Je to len odrazom toho, že ľudia nemajú absolútne žiadne ideály, akoby nemali žiadnu nádej, všetci kradnú a bodka. Podľa mňa žijú v nejakej virtuálnej realite, ktorú im podsúvajú médiá a absolútne im unikajú podstatné veci. Vždy je koho voliť, stačí sa chytiť zdravého rozumu a nenechať sa manipulovať médiami. Pozrite sa povedzme na medzivojnové Československo. Sedliaci volili agrárnikov, robotníci sociálnych demokratov, tí radikálnejší robotníci a chudoba komunistov, vlastenci na Slovensku národniarov alebo ľudákov, každá sociálna skupina mala stranu, ktorá zastupovala ich záujmy a tú volili a v podstate im bolo jedno kto koľko nakradol a ako sa korumpuje, teda niežeby sa také veci nerobili. Oni totižto budú vždy. Možno nemali viac rozumu ako my, ale určite mali tú výhodu, že ešte nebola televízia ani internet a noviny sa až tak veľmi nečítali, takže ich nemal kto miasť. Takže ľudia prosím vás, chyťte sa zdravého rozumu a voľte toho, za koho vlády sa vám žilo na Slovensku lepšie. Možno ešte nieje neskoro. A ak takého nemáte, tak je mi vás úprimne ľúto.

Poslať 12.02.2012 11:51:57   

napísal 5570 príspevkov
Pomerne stabilná sociálna štruktúra prvej republiky je dávno preč - zamestnania sa menia často. Dnes si jeden deň majiteľ akože prosperujúcej firmy, a na druhý deň nemáš nič, akurát exekútorov na krku a vyšetrovanie finančnej polície k tomu.

Okrem toho, bývalé predvojnové Československo veľmi škaredo skrachovalo, bolo zaživa roztrhané na kusy a podľa mňa za tým bola vyššia moc - pretože stálo na úplne hnilých základoch slobodomurárskeho odporu voči kresťanstvu a najmä KC.

Ja mám obavy najmä z toho, že sa príliš veľa ľudí dá zlákať neštandartnými a extrémistickými stranami, ktoré majú samozrejme úplne zázračné prostriedky na všetko a hlavne ihneď, poprípade okamžite...

Lenže to už tu v histórii všetko bolo, všetky tie skratky "do pozemského neba" ktoré stáli životy stoviek miliónov ľudí - anarchizmus, nacizmus, komunizmus, fašitmus, maoizmus, trockizmus. Stačí krátka kríza a médiami nahuckanía ľudia upadnú do podobných nezmyslov - ktoré vedú priamo do pekla. Viď rozbesnených vrhačov dlažobných kociek na dnešných našich námestiach.

Poslať 14.02.2012 15:43:02   Gorila pokracuje !!!

napísal 415 príspevkov
:o Organizatori "odvolali" protestne zhromazdenie na namesti SNP v piatok 17.2.2012.
Nepotrebujeme ich , aj tak sa tam vsetci stretneme a bude nas viac a viac!
:x Hlavnou poziadavkou je stale to iste , celu kauzu dokladne vysetrit a vinikov odsudit a potrestat. To je dobry zaciatok. Padni komu padni , do Leopoldova!

Poslať 14.02.2012 21:25:58   

napísal 5570 príspevkov
Je skvelé že "organizátori" dostali konečne rozum - a no ten zvyšok anarchistov, fašistov, komunistov a iných extrémistov, čo tam budú ničiť majetok a ohrozovať ostatných občanov je treba zatknúť, odsúdiť podľa zákona a samozrejme aj spôsobenú škodu musia osobne a do posledeného centa nahradiť !!! :lol:

Poslať 14.02.2012 21:28:36   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18761 príspevkov
Peter Sivák píše:
Je skvelé že "organizátori" dostali konečne rozum - a no ten zvyšok anarchistov, fašistov, komunistov a iných extrémistov, čo tam budú ničiť majetok a ohrozovať ostatných občanov je treba zatknúť, odsúdiť podľa zákona a samozrejme aj spôsobenú škodu musia osobne a do posledeného centa nahradiť !!! :lol:
Akoby som generala Lorenca pocul ... :roll:

Poslať 15.02.2012 0:58:43   

napísal 5570 príspevkov
Opäť žiaľ tvoja čistá nevzdelanosť a primitívnosť. Lorenc by nikdy neodsúdil extrémistov a už vôbex nie komunistických... :lol: :lol: :lol:

Práve naopak - keby komunistickí teroristi zapaľovali a rabovali mestá vo vyspelom demokratickom svete, Lorenc a legi by to určite považovali za oprávenený triedny boj - neúspešný... :lol:

Poslať 15.02.2012 10:28:01   ETALON

napísal 415 príspevkov
Sivak,Sivak, ty si etalon politickej korektnosti,
len ulozit do pivnice Ustavu metrologie.
Vzdy presne taky nazor ako sa pozaduje.
SME ,Tyzden, Trend , Markiza by ta mali zamestnat.

[ Príspevkov: 84 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia