Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 84 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Autor Správa
Poslať 05.02.2012 21:26:06   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18702 príspevkov
teta-txt píše:
Ako super všetci zúčastnení popierajú obsah Gorily. Možno niekto vyprodukoval ten materiál, aby destabilizoval našu rodnú hruď.
Podozrievam Ficovych sponzorov.
(Cui prodest ?)
Zrejme sa rozhodli, ze vysledky volieb uz nenechaju na Ficove dristy a preslapy, ktorymi on sam (vlastnou hlavou) dokazal prehrat vyhrane volby.
To, ze Penta sa v tom angazuje tiez, moze znamenat aj to, ze sa s Ficovymi sponzormi uz dohodla na "rozdeleni oblasti vplyvu" (=valovov).

Poslať 06.02.2012 11:02:33   

od 15.10.2008 20:10:00
napísal 13 príspevkov
Milí priatelia, hádate sa tu ako malé deti. Viete, koľko takých malých "goríl" je v samospráve? Kto ich preveruje, skontroluje? Obecné či mestské zastupiteľstvá sú verejné? Choďte sa na ne posadiť a zistíte, koľkí občania majú záujem o dianie vo svojom meste či v obci? Viete, koľko tisícov eur pretečie cez ruky primátorov, starostov a poslancov zastupiteľstiev? Kontrolujete svojich poslancov v mestách a dedinách. Viete vôbec, kto je vašim poslancom? A ešte si položte otázku: "Nikdy som nič neukradol?" Viete, čo hovorí štatistika: 10% ľudí v tomto štáte nekradne vôbec; 10% kradne stále a 80% kradne, keď má príležitosť. Tak najskôr treba začať od seba, potom kontrolovať poslancov, starostov, primátorov a vtedy budeme mať pod kontrolou aj tých, ktorí nás zastupujú v parlamente i vo vláde.
Na záver iba toľko: Najväčším vládcom, ktorý rozhoduje o živote, smrti, bohatstve i slobode je Boh. Ak chcete mať skutočnú slobodu, verte Bohu.

Poslať 06.02.2012 11:11:44   

Obrázok užívateľa

od 19.01.2010 10:25:31
napísal 478 príspevkov
legionar píše:
teta-txt píše:
Ako super všetci zúčastnení popierajú obsah Gorily. Možno niekto vyprodukoval ten materiál, aby destabilizoval našu rodnú hruď.
Podozrievam Ficovych sponzorov.
(Cui prodest ?)
Zrejme sa rozhodli, ze vysledky volieb uz nenechaju na Ficove dristy a preslapy, ktorymi on sam (vlastnou hlavou) dokazal prehrat vyhrane volby.
To, ze Penta sa v tom angazuje tiez, moze znamenat aj to, ze sa s Ficovymi sponzormi uz dohodla na "rozdeleni oblasti vplyvu" (=valovov).

V tomto systéme je možné všetko. O hnilobe v našej politike sa tušilo a aj vedelo vždy. Sám pracujem v štátnom podniku, kde na verejnom obstarávaní je na výslednej cene hneď jasné, že sa na nich niekto poriadne nabalil.

Ale to je len zrnko v mori. Čo sa týka marcových volieb, ja veru vôbec neviem koho budem voliť. A preferencie Smeru nechápem už vôbec, to fakt vyzerá ako zlý sen.

Do práce mi prišiel tento e-mail:

Kód:
Zmeňme to vo voľbách !

Vážení spoluobčania!

10. marec sa blíži a my všetci máme šancu zmeniť náš parlament! Teda aspoň poslancov v parlamente keď už nie politické strany, s ktorými toho veľa nenarobíme. Ako? Veľmi jednoducho. Stačí sa dňa 10.3.2012 zúčastniť volieb, vybrať si tú svoju politickú stranu (to je jedno či Smer, SDKÚ, KDH, SaS, SNS, Most-Híd alebo inú) a teraz to najpodstatnejšie: Povinne všetci (!!!) zakrúžkovať práve 4 čísla od 100 do 150 a preferenčnými hlasmi vyhnať z parlamentu "osobnosti" ako Dzurinda, Fico, Mikloš, Sulík, Figeľ, Bugár, Paška, Kaník, Lipšic atď.! V žiadnom prípade nevhadzovať lístok bez zakrúžkovaných čísel alebo so zakrúžkovanými 1-3 číslami! Výnimkou môžu byť strany, ktoré neponúkajú 150 kandidátov ale menej. Tu treba krúžkovať čísla z poslednej tretiny kandidátov. stranu .Takto si treba prelustrovať tú svoju politickú stranu na stránke www.minv.sk/?nr10-kandidati1 . Ďalšou výnimkou je strana Smer-sociálna demokracia, ktorá má reálnu šancu na zisk 50-75 kresiel v parlamente. Tu treba krúžkovať čísla od 75 do 150! Ak väčšina z nás dodrží tieto zásady, nebudeme po 10. marci vidieť aspoň tie isté už viac než 20 ročné ksichty. A tí čo sa dostanú do parlamentu budú mať nad sebou výkričník, že to isté sa môže stať i nim.

Preposielajte túto správu mailami, na Facebooku, Twitteri, Skype apod. Keď sa Slováci vedeli zjednotiť v roku 1989 prečo by sa to nemohlo zopakovať v roku 2012!!!

Len od disciplíny nás všetkých záleží! Šťastnú ruku!!!

ANONYMOUS

Asi ste ho už viacerí videli. Či podpis je hodnoverní, to nemám ako dokázať. Za zamyslenie to ale stojí, ale mám silný pocit, že toto by ničomu nepomohlo.

Gorila je prípad, ktorý by mal byť prešetrený a všetkých, ktorí boli do toho zapletení by mali pozatvárať a zhabať ich majetky. Lenže to je len utópia.
Teraz sa kričí, zajtra sa zabudne.

Protesty sú nanič, pokiaľ sa do nich formálne nezapoja aj vysokopostavení ľudia zo všetkých oblastí (školstvo, zdravotnícto, ekonomika - financie, sociálnej politiky, kultúry, poľnohospodárstva, súkromní podnikatelia, poslanci, súdnictvo), teda tí ktorým toto hajdákanie vadí, a ktorí "hrajú doteraz čistú a morálnu hru".

Verím, že takí existujú (že to nie je len zbožné prianie). Takto by sa dalo dospieť k zmene a postihom voči vinníkom.
Čas ukáže, či je to možné alebo nie.

Poslať 06.02.2012 11:28:28   

napísal 18702 príspevkov
Peter Brainer píše:
Na záver iba toľko: Najväčším vládcom, ktorý rozhoduje o živote, smrti, bohatstve i slobode je Boh. Ak chcete mať skutočnú slobodu, verte Bohu.
Cele starocia toto perfektne na plebs funguje ... :roll:
1. Vyvolat pocit viny (=ste hriesni, musim na Vas "dopustit" zlo)
2. Vyvolat (nerealnu) nadej (=mam pre Vas pripravene nebo, aj ked teraz trpite)
atd.
Boh ze rozhoduje o bohatstve a slobode ? Myslis tu, na tejto Zemi ? :o
Keby to naozaj tak bolo, to by bol riadny pruser ... :D

Poslať 06.02.2012 11:40:58   

Obrázok užívateľa

od 19.01.2010 10:25:31
napísal 478 príspevkov
legionar píše:
Peter Brainer píše:
Cele starocia toto perfektne na plebs funguje ... :roll:
1. Vyvolat pocit viny (=ste hriesni, musim na Vas "dopustit" zlo)
2. Vyvolat (nerealnu) nadej (=mam pre Vas pripravene nebo, aj ked teraz trpite)
atd.
Boh ze rozhoduje o bohatstve a slobode ? Myslis tu, na tejto Zemi ? :o
Keby to naozaj tak bolo, to by bol riadny pruser ... :D

Legi, pre niekoho PLEBS, pre niekoho zažitá skúsenosť. Ak to zažiješ, budeš ináč písať. Je to len na Tebe, ale žiaľ rekurentne to neodvodíš, logika nepomôže.

Neskôr si človek povie, to je plebs a nič iné.
Následok,
negácia každého opačného názoru, pretože táto empíria sa umelo nemôže dokázať zopakovaním.

Byť či nebyť, LEGI, je to na Tebe - na mne - na každom človeku.

Poslať 06.02.2012 12:12:29   

napísal 18702 príspevkov
Arragorn píše:
Legi, pre niekoho PLEBS, pre niekoho zažitá skúsenosť. Ak to zažiješ, budeš ináč písať. Je to len na Tebe, ale žiaľ rekurentne to neodvodíš, logika nepomôže.
Ja som skor reagoval na tu myslienku o rozhodovani Boha o pozemskom bohatstve a slobode.
A vyslovil som nazor, ze by to bola (z hladiska Bozej reputacie!) uplna katastrofa.

Poslať 06.02.2012 12:44:51   

od 06.06.2006 15:24:18
napísal 2874 príspevkov
legionar píše:
Ja som skor reagoval na tu myslienku o rozhodovani Boha o pozemskom bohatstve a slobode.
A vyslovil som nazor, ze by to bola (z hladiska Bozej reputacie!) uplna katastrofa.

takže Boh zlyhal,lebo nenaplnil ľudské očakávanie?

Ibaže aké boli,sú ( a aj budú) ľudské očakávania?prečo je toľko korupcie,podvodov,krádeží vrážd?Z čoho vznikali vojny?Kto zlyhal?

Ľudská pýcha má jasnú odpoveď - vyššie si to jasne napísal.Ty nevidíš problém v hriechoch ľudí a úplne ich zamlčuješ.

Tvoja viera v zlobu Boha a dobrotu človeka je neskutočne detinská,legionár.

Poslať 06.02.2012 13:12:30   

napísal 18702 príspevkov
Miro Derik píše:
legionar píše:

takže Boh zlyhal,lebo nenaplnil ľudské očakávanie?
Ibaže aké boli,sú ( a aj budú) ľudské očakávania?prečo je toľko korupcie,podvodov,krádeží vrážd?Z čoho vznikali vojny?Kto zlyhal?
Ľudská pýcha má jasnú odpoveď - vyššie si to jasne napísal.Ty nevidíš problém v hriechoch ľudí a úplne ich zamlčuješ.
Tvoja viera v zlobu Boha a dobrotu človeka je neskutočne detinská,legionár.
Detinska ? :o
Ak Boh rozhoduje o vsetkom uz tu na Zemi (a o tom je tu rec!), preco tu potom absolutne neexistuje spravodlivost ?!
Ano, existuje kopec korupcie, podvodov, vrazd.
Je mi jedno, z coho vznikli ! Su tu ! A je tu kopec nevinnych !
Ak Boh "rozhoduje" o vsetkom uz tu na Zemi, potom fatalne zlyhava.

Ja za to nemozem, ze nedokazete konzekvencie ocividnych faktov doviest do konca.

Ked mam dve deti a jedno druhemu robi zle, tak ho preplieskam. Hned !
A co robi Boh ? Kludne sa pozera ...
Ba co viac, vacsinou to konci tak, ze to "zle decko" vychadza z konfliktu ako vitaz, dokonca aj "moralny" !
Ale Bohu to nevadi ...

Boh zlyhal uz v Raji - a zlyhava neustale ...

Jeho jedinou "sancou" by bolo, ze tu nijako nezasahuje a vsetko nechava na nebo a peklo. ;)
Preto tieto uvahy povazujem za dokaz, ze Boh tu na Zemi nerozhoduje ani o bohatstve, ani o slobode jednotlivych ludi.

Poslať 06.02.2012 13:30:42   

napísal 2874 príspevkov
Boh nezlyháva.Zlyháva človek.príčinou jeho zlyhania je to,že sa odvrátil od Boha.To bol hriech Adama a rovnako aj tvoj.

Poslať 06.02.2012 14:00:19   

napísal 18702 príspevkov
Miro Derik píše:
Boh nezlyháva.Zlyháva človek.príčinou jeho zlyhania je to,že sa odvrátil od Boha.To bol hriech Adama a rovnako aj tvoj.
Tak to si vyhod z hlavy !
Moj hriech to urcite nebol.
A dokonca to nebol ani hriech ... :)

Tvoja reakcia ale presne zodpoveda bodu 1, ktory som uviedol vyssie - "vyvolat pocit viny" ... ;)

Stale si sa nevyjadril na FAKT, ze tu trpia nevinni !
Dokonca vacsinou iba nevinni ...

Poslať 06.02.2012 14:18:36   

napísal 2874 príspevkov
Legi,nechcel by si na Božom súde sedieť ako prísediaci?Či ako sám sudca osobne a súdil by si ešte aj Boha?

Poslať 06.02.2012 14:22:24   

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12580 príspevkov
Peter Sivák píše:
misojogi, práveže Palko nepovedal nič moc - ja som z toho jeho rečí skôr vyrozumel, že je to trucovitý extrémista.

jednoducho odmietol spolupracu KDH so SMERom
a na protest proti tymto aktivitam odisiel z KDH
stacilo si to precitat ... :wink:

Poslať 06.02.2012 14:34:25   

napísal 18702 príspevkov
Miro Derik píše:
Legi,nechcel by si na Božom súde sedieť ako prísediaci?Či ako sám sudca osobne a súdil by si ešte aj Boha?
No jo.
Takze zase koncime krestanskym klise ... :roll:
Vyslovil som relevantne hodnotenie situacie.
A na tom nic nezmeni ani fakt, ze sudcom mozno bude obzalovany ...
Ver mi, ze ak budem mat moznost, svoje vyhrady si nenecham iba pre seba.
Niekto Mu to predsa musi povedat ...

Poslať 06.02.2012 15:52:28   

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12580 príspevkov
4G sieť, alebo Fico-Trnka-Gasparovič-Harabín v službách goríl

Ivo Michalko, 1.2.2012 p

Prečítal som si vyhlásenie z tlačovky a požiadavky demonštrantov na odvolanie/odstúpenie Mikloša, Dzurindu, Chmela, Miškova, Uhliarika, Hrušovského, Fica a Bugára. Niečo podstatné tam ale podľa mňa chýba, povedať treba aj B. Moju podporu má tlak (a jeho nevyhnutné zvyšovanie) na vyšetrenie a potrestanie goríl.

Vyslovené požiadavky na odstúpenie idú ale akoby len po politickej zodpovednosti a nesmerujú ku zákonnému potrestaniu vinníkov. (A pár týždňov pred voľbami má ich naplnenie už len symbolický význam.)

Pýtam sa, prečo zazneli pravé/iba a len tie? Naivita, nekompetentnosť či zámer? Neviem, a ani to nepovažujem teraz za najdôležitejšie. Viem ale, že ak sa má kauza dôsledne vyšetriť a vinníci spravodlivo potrestať, čo je leitmotív, ktorý ženie verejnosť na námestia, tlak by sa mal sústrediť najmä na 4G sieť: Fico – Gašparovič – Trnka – Harabín, ktorá je na rozdiel od menovaných členov už odvolanej vlády a vedenia parlamentu, podľa všetkých svojich doterajších skutkov, ďaleko najväčšou reálnou prekážkou vyšetrenia a potrestania goríl.

A práve o eliminovanie vplyvu členov tejto siete, ktorí sa ešte stále (ich slovníkom) “pregrciavajú a trtošia” vo verejných funkciách, by malo každému, komu na exemplárnom potrestaní goríl záleží, ísť predovšetkým.

Za seba vyslovujem nedôveru najmä tejto suspektne mafiánskej 4G sieti. Len obmedzenie možnosti ich sabotovania trestnoprávneho pokračovania otvorí cestu ku spravodlivému potrestaniu vinníkov, nech sa aj budú volať Mikloš, Dzurinda, Chmel, Miškov, Uhliarik, Hrušovský, Fico či Bugár. Padni komu padni. Len samotná ich politická “poprava” ku spravodlivosti nevedie…
http://www.menejstatu.sk/4g-siet-alebo- ... ach-goril/
na jednej strane organizatori definuju ze su apoliticki a na druhej strane tymto zjavne nahravaju jednej konkretnej strane

a pozrite si aj ....
http://strapko.blog.sme.sk/c/288692/Nev ... sudok.html

Poslať 06.02.2012 21:43:48   Korporacie

od 07.03.2005 10:03:44
napísal 415 príspevkov
P.Sivak
doporucil by som ti trocha citat o tom ako funguje moderna korporacia alebo sa spytaj znalych. Uz nezijeme v 19. storoci.

[ Príspevkov: 84 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia