Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 84 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Autor Správa
Poslať 05.02.2012 0:31:24   Re: Gorila

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11035 príspevkov
oliva píše:
http://www.youtube.com/watch?v=kfIL7_anOC8
pekné čo? A ten nádherný jazyk!
Esperanto je síce zaujímavý sen, no v praxi sa nemá šancu presadiť, je to príliš umelé. Najlepšie šance má momentálne angličtina, ktorú sa už dnes učí už skoro každý - minimálne tí na nejakej odbornejšej úrovni na akademickej pôde či pod., takže sa tam pomaly stáva tým, čo bola u nás v stredoveku latinčina...

oliva píše:
Bude nasledovať trest a zmena zriadenia tak, aby sa toto už nemohlo opakovať?
nevidím moc reálne, že by prišiel skutočný trest za to. Podobne ako ani komunisti neboli dodnes dostatočne potrestaní. Vlastne aj táto gorila čo nečakaného odhalila?

ešte za prvej Dzurindovej vlády Fico mal plagáty a reči: "ako sa kradlo za Mečiara, tak sa kradne aj za Dzurindu".

A pamätám sa, ako som si vtedy pri vypočutí toho sloganu dodával: "a tak sa bude (kradnúť) aj za Fica".

Jediné, čo sa v tomto smere tou Gorilou zmenilo, že sa o tom už začalo hovoriť nahlas a všade, atď. Snáď aspoň tá verejná hanba bude pre nich určitým trestom. No obávam sa, že takíto politici už majú takú hrošiu kožu, že verejná mienka o nich ich netrápi. Takže priamo ako trest to asi nepocítia. Iba v tom minimalistickom zmysle, že ich môže trápiť, že im to uberá šance o ďalšie zvolenie a možnosť ďalšieho kradnutia...

Ale snáď je nádej, že aspoň tí ďalší politici sa z toho poučia, a už nebudú kradnúť... Hmm... alebo aspoň nie tak okato? : ) : (... (dával som už v inej téme podarený "List od veľkopodnikateľov": http://www.youtube.com/watch?v=8ORsPimxtR0 )

ale čo ma fakt štve, že hoci Penťáci sami priznali, že oni sa obdobne stretávali so VŠETKÝMI politickými stranami (teda nie len tí, ktorí sú spomínaní v Gorile - Gorila predsa zachytáva len zlomok z ich všetkých stretnutí), tak SMER (ktorý sa dokonca aj v Gorile spomína) nestratil preferencie ako to bolo u ostatných spomínaných v Gorile, ale dokonca ešte posilnil... :o neuveriteľné :roll:

vari Smer je menšia mafia než SDKÚ? a mali aj oveľa viac všelijakých káuz a zlých ekonomických rozhodnutí než SDKÚ. . .

a ak aj SDKÚ kradla, robila aj veľa dobrého a ekonomické podmienky sa v SR zlepšili. a štátne podniky, to je ozaj tunel, tam sa kradnú štátne peniaze jedna radosť.

súkromník sa o vlastnú firmu lepšie postará, lebo je jeho. Z podobného dôvodu má v tomto aj monarchia výhodu oproti demokracii, že totiž kým v demokracii sa dočasne dostáva ku korytu nejaký človek dočasne zvolený inými, tak má pochopiteľne tendenciu si nakradnúť zo štátneho pre seba. Avšak keby štát vlastnil monarcha, tak ten sám sebe kradnúť nebude a ani by si len tak nečinne nenechal rozkrádať svoj majetok nejakými indivíduami. Ale pravda, to je len taký zjednodušený pohľad, v praxi by to už dnes tak nefungovalo, viď. štáty, kde ešte sú monarchovia. Alebo naopak by to mohlo dopadnúť extrémne a la Kaddáfi...

Poslať 05.02.2012 0:41:20   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19620 príspevkov
Mna stve na tom fakt, ze Pentaci sa tu nakoniec budu spravat ako najvacsi arbitri, ktori budu rozhodovat o tom, kto je "dobry" a kto "zly".
A s akym "argumentom" pre masy ?
No predsa, "koho podplacali viac" ... :evil:
Nemali by za to uz davno visiet prave ONI ?!
Za to, ze uplne verejne, kludne a drzo tvrdia, ze sa POKUSALI KORUMPOVAT VSETKY STRANY !

Poslať 05.02.2012 0:43:13   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Oliva, a o tom to presne je: ty nevieš čo chceš a ani nevieš, ako to dosiahnuť - toto je tiež ten váš "poitický" program tých naivných puberťákov, čo hádžu dlažobné kocky... :lol:

A tiež nemáš ani len predstavu, čo je to politický extrémizmus !

Formy demokracie vo vyspelých krajinách sú údajne zlé - to je dnes často opakovaná mantra. Ale navrhnúť žiadnu inú formu NEVIETE - a ak náhodou niečo aj náhodou zosmolíte, bude to exemplárna sprostosť vycucaná z prsta. Nejaká tá fantazmagória, ktoré v histórii priiesli ľudtvo k extrémistickým systémom s desiatkami miliónov nevinne zabitých obetí...Vymýšľate nejakú novú teplú vodu bez akýchkoľvek znalostí a skúseností - výsledkom môže byť iba absolútna politická katastrofa prípadne vojna. Tak ako to vždy v histórii bolo - cesta do (politického) pekla je dláždená "dobrými" úmyslami.

Poslať 05.02.2012 1:01:41   

Obrázok užívateľa

napísal 11035 príspevkov
oliva píše:
A čo tak iná forma demokracie? Vyšší stupeň demokracie. Modely dávno sú, len všetci darebáci sa im bránia. A modely Amerika, či iné tzv. vyspelé demokracie, sú ešte horšie ako u nás. Tiež potrebujú zmenu.
ak máš na mysli "priamu demokraciu", ako tu už spomínal misojogi, to sa mi teda moc nevidí. . .

predstavme si napr. že by sa malo hlasovať o nejakej komplikovanej ekonomickej otázke.

pripadá mi nezmyselné, aby v takom hlasovaní mal napr. nejaký úplne nevzdelaný ožran s IQ 70 hlas s rovnakou váhou, ako hlas nejakého profesora ekonomiky, doktora, kandidáta vied, atď. s IQ génia.

demokracia postavená na tom, že názor väčšiny vyhráva, je biedna myšlienka, lebo väčšina je "sprostá"...

fakticky, poznám okolo seba takmer len samých VŠ vzdelaných ľudí, a nikto z nich sa nehlási k Ficovi, naopak, všetci sa pri jeho mene len chytajú za hlavu a hlásia sa k pravici. Podobne keď človek zájde na nejaké študentské weby VŠ. atď.

Naopak, tí všelijakí krčmoví ľudia snívajú len o Ficovi, Gašparovičovi, Slotovi, Mečiarovi, atď.

A tak je výsledok taký aký je, že Fico už možno bude najbližšie vládnuť sám.

Obávam sa teda, že pri nejakej priamej demokracii u nás, by si Slovač bola schopná odhlasovať na jednej strane úplné zrušenie daní, no na druhej strane zdvihnutie dôchodkov, podpôr, atď. na nerealistické sumy. Tiež minimálnej mzdy, atď.

Jednoducho mne sa ako rozumnejšie od "vlády (všetkého) ľudu" vidí "vláda doktorov/vedcov", ľudí s PhD/CSc.

Tí sú totiž už zväčša dosť rozumní a je ich aj dosť veľa na to, aby ich nemohol niekto len tak ľahko podplatiť ako celok.

Pri takejto vláde by strany Fica, Slotu, Mečiara (čo bola naša nedávna koalícia) nemali asi ani percento ani dohromady. . . To by bol ten rozdiel...

V starom Ríme tiež demokracia nebola taká, že hlasovali úplne všetci. Ale obmedzili to na vyššiu/vzdelanejšiu triedu spoločnosti. Taktiež ženám nedávali právo voliť, čo bolo na tú dobu štatisticky dôvodné, lebo ženy v tých časoch neboli také vzdelané, o politike zväčša nič nevedeli a ani ich ani nezaujímala.

Dnes už je doba iná, no myšlienka obmedziť hlasovanie na nejakú vzdelanejšiu triedu spoločnosti - napr. na vedcov - je zmysluplná.

Poslať 05.02.2012 1:05:28   

Obrázok užívateľa

napísal 11035 príspevkov
legionar píše:
Nemali by za to uz davno visiet prave ONI ?!
Za to, ze uplne verejne, kludne a drzo tvrdia, ze sa POKUSALI KORUMPOVAT VSETKY STRANY !
oni - aspoň ak myslíš to, čo som spomínal - nehovoria, že sa "pokúšali korumpovať", ale len, že sa "stretávali" so všetkými stranami.

Avšak nie že ich korumpovali, ale len že iba pili kolu a debatovali.

A pitie koly predsa nie je trestný čin - ako hovorieva Fico :lol: :lol: :lol:

(a jeho voliči mu to žerú... :( )

Poslať 05.02.2012 2:29:11   

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14764 príspevkov
dalsie udajne prepisy telefonatov
na udajnom internete sa udajne objavili udajne dalsie udajne prepisy udajnych telefonatov:
Citácia:
- Dobry den, ja som Robo, volam spravne do eFeMka?
- Cau Robo, ano dovolal si sa spravne, co by si chcel dat zahrat?
- No, tak chcel by som dat zahrat svojmu kamosovi Jarovi
- Super, a co by to malo byt?
- No, ja by som mu chcel zahrat, ze "Colu, pijeme colu, neni to nahoda ze u jednoho stolu"

Robert Fico a Jaroslav Hascak v kauze Gorila(slovenske watergate)
Fico vyhlasil:
pit kolu predsa nie je trestny cin
(a to ani na Vazovovej 22 v spolocnosti Hascaka z Penty)

Poslať 05.02.2012 10:05:38   Mantra

od 07.03.2005 10:03:44
napísal 415 príspevkov
Opakuje sa tu ze stat je zly vlastnik. Je to hlupost, modernu korporaciu neriadi vlastnik, vlastnik je anonymny akcionar. Korporaciu riadi najaty manazement zavisly na vysledkoch. Tak je to v USA, v Kanade ale i v Cine alebo v Rusku ci v Indii. Su to medzinarodne timy dodavane nadnarodnymi poradenskymi spolocnostami. Su tam Europania, Americania, Japonci az po silne zastupenie Cinanov. Pozrite si napriklad
Gasprom alebo uspesne americke ci cinske korporacie . Potom prestanete opakovat po Miklosovi tutu pakovinu.

Poslať 05.02.2012 11:42:23   

napísal 5570 príspevkov
Nie je to "Miklošova pakovina" - je to celosvetová stáročná skúsenosť. Súkrmník sám seba neokradne - ale štátne podniky sú všade na svet semeniskom korupcie a totálneho rozkrádania...

Ďalším semenskom korupcie sú štátne zákázky - či už pre súkromné, či pre štátne firmy.

Treba teda predovšetkým mať pod VEREJNOU A STÁLOU kontrolou njamä štátne firmy a štátne zakázky.

Privatizácia už u nás prebehla, štátneho ostalo pomerne málo, je teda už trochu neskoro - ale toto je tretia oblasť, kde bolo treba mať VEREJNÚ A KONTINUÁLNU kontorlu vrejnosti.

Gazprom je založený na ŠTÁTNOM MONOPOLE , podobne ako napr. Gas de France. Tie môžu byť dočasne ziskové, ale aj v takom prípade sú tieto firmy strediskom nebývalej korupcie a rozkrádania, čo vedie k ich postupnej degenerácii a vytunelovaniu. A to nehovorím ani o škodách, aké má toto rozkrádanie a korupcia v štátnom podniku na verejnosť, ktorá je potom rozzúrená na politikov tak ako je to napr. teraz u nás.

Niektoré politické strany priam milujú štátne firmy - pretože ihneď do nich dosadia svojich ľudí a tak môžu kradnúť koľko srdce ráči - až kým je čo kradnúť, potom nastáva krach.

Kradnúť v súkromnej firme je ťažšie, vlastníci si to poriadne strážia - ale pokiaľ sa to aj udeje a nenastane žiadna náprava, firma stráca konkurencieschopnosť a krachuje. Jej miesto na trhu prirodzene zaujmú tie ostatné, zdravé firmy.

Poslať 05.02.2012 12:51:47   

napísal 19620 príspevkov
Peter Sivák píše:
Súkrmník sám seba neokradne - ale štátne podniky sú všade na svet semeniskom korupcie a totálneho rozkrádania...
Sukromnik sam seba neokradne - on s velkou radostou okradne ten stat. (pomocou skorumpovanych statnych uradnikov)
Takze privatizacia by teoreticky mala vyznam (podla Tvojho tvrdenia, ze "sukromnik je lepsi hospodar, ako stat" !) iba vtedy, keby niekto sprivatizoval aj cely stat !
A to sa, dufajme, nikdy nestane ...
Cesta z toho kruhu je velmi tazka. Nieco ako bajka o levovi a jeho opatrovateloch.
Kral mal leva, ustanovil mu opatrovatela, ktory ho mal krmit. Lev chradol.
Kral dostal podozrenie, ze opatrovatel mu kradne zradlo. Tak ustanovil dozorcu nad opatrovatelom. Po case lev chradol este viac.
Kral ustanovil dozorcu nad dozorcom opatrovatela - a lev zdochol !

My sme ten lev - a myslim, ze zdochyname ...
Nemame mudreho krala, ani opatrovatela a ani tych dozorcov opatrovatelov.

Poslať 05.02.2012 13:17:45   

napísal 5570 príspevkov
legi, opäť si vylial s vaničkou aj dieťa.

Najhorší variant sú štátne firmy a štátne zakázky - to je socializmus a ten skrachoval ako úplne neefektívny systém.

Najlepšou variantou je čo najviac súkromných firiem a čo najmenej štátnych zakázok - pretože tým ostáva minimálny priestor na krádeže a korupciu.

Samozrejme, niektoré služby a tovary štát jednoducho musí nakupovať. Je treba sa postarať, aby to bolo iba v minimálnej miere (šetríme tým naše dane) a s čo najprísnejšou kontrolou verejnosti. Podrobnosti o verejných zakázkach musia byť verejné a neustále zverejňované - tak ako s tým začalo už touto vládou.

Poslať 05.02.2012 13:56:37   

napísal 19620 príspevkov
Peter Sivák píše:
legi, opäť si vylial s vaničkou aj dieťa.

Najhorší variant sú štátne firmy a štátne zakázky - to je socializmus a ten skrachoval ako úplne neefektívny systém.

Najlepšou variantou je čo najviac súkromných firiem a čo najmenej štátnych zakázok - pretože tým ostáva minimálny priestor na krádeže a korupciu.

Samozrejme, niektoré služby a tovary štát jednoducho musí nakupovať. Je treba sa postarať, aby to bolo iba v minimálnej miere (šetríme tým naše dane) a s čo najprísnejšou kontrolou verejnosti. Podrobnosti o verejných zakázkach musia byť verejné a neustále zverejňované - tak ako s tým začalo už touto vládou.
Nic som nevylial :)
V podstate som rad, ze si nam tu vysvetlil program SaS ... ;)

Poslať 05.02.2012 14:08:08   

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14764 príspevkov
Ako na Slovensku informuju o proteste Gorila?
podobne ako v inych krajinach :-( ( (

Obrázok

Poslať 05.02.2012 15:27:56   

napísal 5570 príspevkov
Zase si úplne vedľa legi - ako to len robíš, že sa vždy mimo ? :lol: :lol: :lol:

SaS je občiansko-liberálna pravica - ja sympatizujem s kresťanskými stranami, osobitne s KDH, ktoré je skôr stredovou (moja voľba), resp. stredo-pravou stranou...

A primát súkromného sektora nad štátnou zlodejskou byrokraciou nie je nejakou mantrou SaS - vo všetkých, ale bez výnimky vo všetkých najvyspelejších krajinách sveta je vyše 90% HDP tvorené súkromnými či verejnými (teda na burze kótovanými) podnikmi - NIE ŠTÁTNYMI, ktoré sú často nevhodné ani len ako doplnok !

Poslať 05.02.2012 15:32:59   

Obrázok užívateľa

napísal 11035 príspevkov
misojogi píše:
dalsie udajne prepisy telefonatov
na udajnom internete sa udajne objavili udajne dalsie udajne prepisy udajnych telefonatov:
Citácia:
- Dobry den, ja som Robo, volam spravne do eFeMka?
- Cau Robo, ano dovolal si sa spravne, co by si chcel dat zahrat?
- No, tak chcel by som dat zahrat svojmu kamosovi Jarovi
- Super, a co by to malo byt?
- No, ja by som mu chcel zahrat, ze "Colu, pijeme colu, neni to nahoda ze u jednoho stolu"

Robert Fico a Jaroslav Hascak v kauze Gorila(slovenske watergate)
Fico vyhlasil:
pit kolu predsa nie je trestny cin
(a to ani na Vazovovej 22 v spolocnosti Hascaka z Penty)
"Colu, pijeme colu, neni to nahoda ze u jednoho stolu" - http://www.youtube.com/watch?v=vQ6fsvXCom4

Poslať 05.02.2012 15:41:44   

Obrázok užívateľa

napísal 11035 príspevkov
misojogi píše:
Ako na Slovensku informuju o proteste Gorila?
podobne ako v inych krajinach :-( ( (
počul som, že vraj už vopred polícia mala informácie o tom, že na protest sa chystajú prísť aj nejakí provokatéri, ktorí chceli ten protest len zneužiť na to, aby sa takto vybúrili (hádzanie dlažobných kociek do polície, atď.).

"tí parchanti" (kopy South park).

na takých "parchantov" by veru aj to vodné delo bolo ešte miernym prostriedkom.

(aj keď neviem, či z neho v takej zime nebolo skôr snežné delo, ale snáď nie...)

[ Príspevkov: 84 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť