Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 138 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Autor Správa
Poslať 24.06.2012 9:30:19   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18193 príspevkov
Vespa píše:
no, je jasne ze pravnici a najma politici sa budu snazit pocut "hlas ludu", kedze zavist je mimoriadne ziovena (na tom je postaveny "triedny boj") tak preco by sa nenasli reci aj o tom?
sa cudujem, ze malokto sa snazi dost k prvotne pospolnej spolocnosti - kde si kto cio ulovi, tam je to jeho, ak je silny si to udrzat, nie? :D
Aka prvotnopospolna ? Snad k Adamovi, nie ?
Keby sme aj prijali tezu o "dlhodobom tvoreni sveta evoluciou", aj tak prideme k zaveru, ze aj ten "zakon silejsieho" musel do cloveka zakodovat Boh. Ako inak by mohol vzniknut ?

Poslať 24.06.2012 9:39:44   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Keď si už človek myslí, že legi už nemôže byť väčší ignorant a nemôže vypotiť väčšiu hlúposť - legi sa predsa len prekoná a pridá ešte väčší nezmysel... :lol: :lol: :lol:

Čo myslíš legi, Boh dal človeku veľký dar slobody, na základe ktorého sa aj ty slobodne môžeš rozhodnúť ísť do zatratenia aj so svojou rodinou,
a kde sa ti splní tvoje veľké prianie byť bez Boha. Ale ako s tým potom súvisí, keď človek padne na úroveň zvierat a aplikuje aj na ludskú spoločnosť "zákon sinejšieho", ktorý mimochodom fascinoval aj Hitlera natoľko, že mu napokon vôbec nebolo ľúto úplne zničiť aj jeho "milované" Nemecko - predsa sa ukázalo byť slabšie, ako jeho protivníci...

A mimochodom - zaručene t inedochádza, že pádom človeka trpí naše prostredie aj príroda, ktorú náše hriechy tiež neblaho ovplyvnili.

Poslať 24.06.2012 10:44:18   

napísal 18193 príspevkov
Peter Sivák píše:
Čo myslíš legi, Boh dal človeku veľký dar slobody, na základe ktorého sa aj ty slobodne môžeš rozhodnúť ísť do zatratenia aj so svojou rodinou, a kde sa ti splní tvoje veľké prianie byť bez Boha.
A toto poznas: "Kde nic nie je, ani cert neberie" ?
Na inom mieste tvrdite, ze aj "neveriacim" Boh do duse VLOZIL moralne zasady dobra. ;)
Kto im tam VLOZIL tie zasady zla ?
Ziadna slobodna vola ich, podla VASHO tvrdenia, nemohla len tak z nicoho vygenerovat.
Alebo snad ano ??? :)
Pochadzaju snad moralne zasady v nasej dusi OD CLOVEKA ?
A Boh s tym nema nic spolocneho ? :)
Alebo chcete tvrdit, ze sice tie zasady dobra vlozil do nas Boh, ale zlo sme si vygenerovali (=stvorili!) sami ?
To je tak priehladne ucelove tvrdenie, ze by si to snad aj Ty mohol pochopit.
Peter Sivák píše:
A mimochodom - zaručene t inedochádza, že pádom človeka trpí naše prostredie aj príroda, ktorú náše hriechy tiež neblaho ovplyvnili.
Strasne ! :)
Co asi museli vyviest dinosaury, ked tu pred 65 milionmi rokov vsetko lahlo popolom ?

Poslať 24.06.2012 11:40:41   

napísal 5570 príspevkov
Tvoje myslenie je žiaľ úplne ploché legi, jednoducho ako u typického treťotriedneho kvázivedca - tí prvotriedni vedci totiž sú schopní hlbšieho chápania a veria v Boha... :wink:

Samozrejme, že Boh pri stvorení vložil do človeka morálne zákony a aj túžbu po Bohu, ale človek si slobodne môže vybrať aj opak, ako napr. aj ty si slobodne vyberáš zatratenie bez Boha, pre seba a svoju rodinu - môžeš byť teda v tomto ohľade úplne "spokojný", lebo "zlo" aj s následkami si si vybral DOBROVOĽNE A VEDOME TY SÁM... :wink: :lol:

Čo sa týka dinosaurov alebo iných vyhynulých druhov. Tebe samozrejme nedochádza, že nielen počas celej histórie, ale aj teraz sa stráca mnoho druhov zvierat - avšak v súčasnosti v značne zvýšenej miere a v relatívne krátkom časovom období. Pôsobenie človeka na prírodu je teda po jeho páde protirečivé - napokon, keďže mnoho ľudí nedokáže plniť morálne požiadavky ani sami voči sebe, prečo si poniektorí tak naivne myslíme, že dokážu byť moráli voči prírode ?

Poslať 24.06.2012 17:53:24   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Odluka Cirkvi od štátu:
Vieme, že za apoštolských čias nikto neplatil apoštolom žiaden plat, čiže nedostávali od "štátu" nič a preto sa snažili ozaj úprimne slúžiť veriacim.
Tak to trvalo po celé milénia. Keď raz sa stali závislými na plate od štátu zviazalo to biskupom a kňazom ruky a stratili určitú nezávislosť. My pokračujeme v tejto tradícii. A Cirkev sa radikálne zmenila a je z nej ekumenická organizácia.Je mnoho siekt, na ktoré štát dopláca. Takže netreba sa panicky báť prehodnotenia vzťahu cirkví a štátu.

Poslať 24.06.2012 18:29:52   

napísal 18193 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Odluka Cirkvi od štátu:
Vieme, že za apoštolských čias nikto neplatil apoštolom žiaden plat, čiže nedostávali od "štátu" nič a preto sa snažili ozaj úprimne slúžiť veriacim.
Tak to trvalo po celé milénia. Keď raz sa stali závislými na plate od štátu zviazalo to biskupom a kňazom ruky a stratili určitú nezávislosť. My pokračujeme v tejto tradícii. A Cirkev sa radikálne zmenila a je z nej ekumenická organizácia.Je mnoho siekt, na ktoré štát dopláca. Takže netreba sa panicky báť prehodnotenia vzťahu cirkví a štátu.
Presne tak.
Cirkev (=hierarchia) sa behom staroci financne skorumpovala.
Navyse - hovori sa aj, ze "moc korumpuje a absolutna moc korumpuje absolutne".
To su dve veci, ktore jej duchovnemu poslaniu vylozenie skodia ...

Poslať 24.06.2012 18:31:10   

napísal 18193 príspevkov
... reagovat na Sivaka je zrejme uplne zbytocne ...

Poslať 24.06.2012 19:32:28   

napísal 13206 príspevkov
Pán Sivák si veľmi protirečí a vždy reaguje svojim protinázorom, len a len aby protirečil oponentovi. Jemu vôbec nejde o pravdu.

Poslať 25.06.2012 7:00:22   

napísal 5570 príspevkov
Je veľmi dojemné, ako sa apostáta a heretik Oravec tak veľmi zhoduje s bohorúhačom legim... :lol: :lol: :lol:

Oravec dokonca ani nechápe, že každá záležitosť ma viacero stránok - a musíme si dávať pozor, aby sme sa na irčitý problém pozreli z viacerých strán, aby sme neprepadli heteretickým bludom a apostáze ako Oravec, alebo dokonca bohorúhačstvu ako legi !

Odluka Cirkvi od štátu tu mohla byť už 20 rokov - štát by mal OKAMŽITE vrátiť, ČO VŠETKÝM CIRKVÁM UKRADOL a potom už nič nebráni tomu, ABY CIRKVI ŽILI TAK AK PCAS STÁROČI Z PRÍSPEVKOV VERIACICH A SVOJHO LEGÁLNEHO MAJETKU !

Ale potomkovia komunistických zlodejov a vrahov sú práve tak falošní ako Oravec či legi - oni UKRADNUTÝ majetok vrátiť nechcú a zároveň farizejsky hovoria o ROZLUKE.

V istom zmysle je oddelenie štátu a cirkví jasné a dávno už prebehlo - ide predsa o rozličné spoločenské organizácie - avšak nevysporiadali si navzájom ešte všetky záväzky.

Ale oddelenie cikví od štátu aj tak nikdy nebude absolútne a úplné - predsa máme milióny veriacich všetkých cirkví, ktorí tu žijú a taktiež platia dane, sú teda občanmi svojho štátu, dokonca u nás je ich väčšina spločnosti.

Falošný ideál komunistických vrahov a zlodejov podporovaných Oravcom a legionarom teda nebude nikdy naplnený - oddeliť NÁS, teda Cirkvi od spoločenského života sa nepodarilo ani rímskym cisárom, ani komunistom a nepodarí sa to ani apostátovi a heretikovi Oravcovi a zlovoľnému rúhačovi legionárovi...

Poslať 25.06.2012 7:23:55   

napísal 13206 príspevkov
Sivák znova a znova je za to , aby štát, platil rôznym heretickým "cirkvám" a sektám, ktoré takto z peňazí občanov šíria verejne rôzne bludy a bohorúhania.
Btw.Sivák tu obhajujej štát, ktorého samostatnosť si v nedávnej minulosti nikdy neprial.

Poslať 25.06.2012 7:49:45   

napísal 18193 príspevkov
Peter Sivák píše:
Odluka Cirkvi od štátu tu mohla byť už 20 rokov - štát by mal OKAMŽITE vrátiť, ČO VŠETKÝM CIRKVÁM UKRADOL a potom už nič nebráni tomu, ABY CIRKVI ŽILI TAK AK PCAS STÁROČI Z PRÍSPEVKOV VERIACICH A SVOJHO LEGÁLNEHO MAJETKU !
A vrati Cirkev statu vsetky prispevky, ktore za tych 60 rokov dostala ? :D
Pekne cash, tak ako to ona kasirovala ...

Poslať 25.06.2012 8:51:35   

napísal 13206 príspevkov
Veď už dosť majetku sa cirkvám navrátilo. Asi Sivák vo svojej zaslepenosti to nezbadal.

Poslať 25.06.2012 17:03:51   

napísal 5570 príspevkov
To je žiaľ "logika" zlodejov a vrahov: bohorúhač legionar a heretický apostáta Oravec otvorene podoprujú komunisticé zločiny ešte 20 rokov po páde zločinného komunizmuv Európe...

Oravec hovorí polopravdu - cirkvi síce dostali ČASŤ majetku naspäť, ale nie všetok ukradnutý majetok. Navyše, štát sa dohodol s cirkvami aj na spôsobe financovania niektorých nákladov cikrví, takže zúrenie odpadlíkov a bohorúhačov nič nezmôže...:lol:

Podobne absurdný a stupídny nezmysel vypotil legi: cirkvi samozrejme nemôžu "vrátiť" nejaké údajné "príspevky" štátu, lebo veď štát ich vyplatil dobrovoľne , a to okrem iného aj na základe toho faktu, že štát cirkvám takmer všetko UKRADOL a tým im na obdobie 60 rokov zamedzil normálne financovanie. Aj tieto náklady teda samozrejme musí znášať ten, kto faktickú škodu spôsobil. :wink:

Poslať 25.06.2012 17:28:33   

napísal 18193 príspevkov
358. Sivakovske kolecko ... :lol:
Zaradujem volnobeh ...

Poslať 25.06.2012 17:31:40   

napísal 5570 príspevkov
Nezmysel legi - zbabelo utekáš, lebo som ti poriadne omlátil o hlavu tvoje falošné "argumenty" a faktickú podporu komunistických zlodejín... :wink: :lol:

[ Príspevkov: 138 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť