Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 166 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Ďalší

Povazujete za spravne modlit sa za zradnych zidov?
ANO 90%  90%  [ 9 ]
NIE 10%  10%  [ 1 ]
Celkom hlasov : 10
Autor Správa
Poslať 20.06.2012 20:49:02   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Zase splietaš dohromady Alnoth - apoštoli a učeníci boli etnickí Židia (preto píšem s veľkým "Ž" ako príslušníci národa. Ale prívržencov židovského vierovyznania, teda judaistov, obvykle píšeme s malým "ž" ako členov náboženkej skupiny.

Čo sa týka vierovyznania, apoštoli považovali svoju vieru a vieru svojich prívržencov, čiže "kristovcov" (tj. uverivších v Krista, teda vlastne kresťanov) za vieru podľa pravého poznania - v kontraste s tou časťou národa, ktoré v neho neuverila a ktorá podľa apoštolov síce má nejakú vieru, ale nie podľa pravého poznania.

A tu sa už nemôže ako predtým naďalej jednoducho písať, že (etnickí) Židia = judaisti, t.j. židia s malým "ž".

Po ustanovení Kristovej Cirkvi samotným Kristom sa teda apoštoli považovali za etnických Židov (ako píše aj Pavol), ale vo viere a teológii boli rozdiely medzi "kristovcami" a neuverivšími v Krista diametrálne odlišné.

Navyše, oddeľovali ich aj vraždy a krv Kristových učeníkov - judaisti teda neuverivší v Krista boli spočiatku v Izraeli aj v celej Rímskej ríši v mocenskej aj početnej prevahe, ktorú žiaľ využívali na vraždy, ale aj brutálne politické a mocenské potláčanie kristovcov, teda kresťanov. O tom jasne svedčí osud Štefana, Pavla, ale aj mnohých iných prvých prívržencov Krista, teda kresťanov.

Poslať 21.06.2012 0:34:29   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
motas to dokopy ty aj s velkymi a malymi pismenami. mna vobec nezaujima ci boli zidia etnicky.

ucenici boli zidia podla nabozenstva od narodenia az po smrt. nikdy nezavrhli svoje povodne zidovstvo, dokonca mame zapisane ako chceli pozidovstovat este aj nezidov, ktory prijali Krista, obriezkou a podobne. Kristus neprisiel zakon zrusit ale naplnit. a teda aky zakon? "krestansky" alebo "zidovsky"? koniec debaty.

my dnes, sme nasledovnici jeden zo zidovskych siekt - z pohladu zidovskej ortodoxie. krestanstvo nespadlo z jahody, je to vyvrcholenie zidovskej viery. (ci ju vsetci etnicki zidia prijali alebo nie, o tom vobec nie je debata)

Poslať 21.06.2012 6:33:33   

napísal 5570 príspevkov
To je len tvoj typický skrat Alnoth, ktorý ťa už toľkokrát doviedol k úplným nezmyslom.

A vôbec to nie je nejaký "koniec debaty" - je to len další začiatok tvojich komicky jednostranných názorov, čiže vlastne nedovzdelaných heretických bludov !

Kristus naplnil Boží Zákon (teda nie židovský, ani mongolský, ale Boží) tým že priniesol NOVÝ ZÁKON - a ako Pavol píše, to znamená koniec Starého Zákona.

Nuž a keď Nový Zákon nahradil Starý Zákon - to značí faktické oddelenie etnických Židov ktorí UVERILI V KRISTA od judaistov t.j. židov, ktorí v neho NEUVERILI.

Aj apoštolom toto rozdelenie národa možno dochádzalo AŽ POSTUPNE - ale ako vidíme u Pavla, určite si toto rozdelenie uvedomovali a aj židia im v tom vlastne nevedomky "pomahali". Ťažko je totiž byť v náboženskom spoločenstve s niekým, kto ťa programovo vyvražďuje a utláča !

A tak už Písmo JASNE ROZDEĽUJE židovský národ - pretože rozdelil ho "kameň úrazu", teda viera či naopak neviera v KRISTA.

To jasne ukazuje tvoja aj tvoja ďalšia primitívna lož Alnoth - síce sa Peter OBČAS ešte falošne snažil zachovávať obrady Starého Zákona (napr. obriezu či čisté jedlá), ale Pavol ho ihneď zavrátil k Novému Zákonu.

Mimochodom, tak Pavol ukázal nám katolíkom aj vám odídeným, ako sa máte v takom prípade správať: aj prvá KRISTOM ustanovená pozemská hlava Cirkvi Peter OBČAS nekonal správne, ale Pavol ako KRISTOM ustanovený apoštol ho na to UPOZORNIL. Ale to neznamená, že by Pavol prestal uznávať Petra ako Kristom ustanovenú pozemskú hlavu Cirkvi!

To je ten rozdiel Pavla oproti vám heretickým odpadlíkom - aj keby mali vaši samozvaní (teda nie Kristom ustanovení) zakladatelia tisícov vašich cirkvičiek a sektičiek vo svojej kritike pozemských predstaviteľov Cirkvi v niečom pravdu, to im ešte nedávalo právo odmietnuť ich autoritu.

A už vôbec im to nedávalo právo odmietnuť ich vieroučnú autoritu a nafabulovať si tisíce vlastných, často úplne protirečivých výkladom Písma a tým vlastne jasne dokázať, že istotne nepochádzajú z Jednoty.

Poslať 21.06.2012 8:25:18   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18761 príspevkov
Myslim, ze sa teda da povedat, ze Boh to 'projektom Jezis' (zase) dokonale pokaslal.
Priniesol boj, rozdelenie a smrt !
Jednoduchsie riesenie by bol "novy horiaci ker" a "uprava Mojzisovho zakona", ked uz chcel nieco "naplnat".
A to z pozicie Hospodina, nie z pozicie Jeho Syna, ktoreho Jeho veriaci vobec nepoznali !
Cakali oslobodzujuceho Mesiasa, ale necakali, ze to bude zrovna Bozi Syn a ze ich vobec "neoslobodi" (od Rimanov) !
Z akeho dovodu po (pre neho smiesnych) stovkach rokov Boh "citil potrebu" uviest Syna a odovzdat mu vladu nad Zemou, ktoru stvoril a dovtedy sa ziarlivo uvadzal ako jediny autor a Pan ?!
Len mi zase nehovorte, ze to je "tajomstvo viery" ... :)

Poslať 21.06.2012 9:42:41   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
A už vôbec im to nedávalo právo odmietnuť ich vieroučnú autoritu a nafabulovať si tisíce vlastných, často úplne protirečivých výkladom Písma

bla bla bla... :lol: k teme nieco by bolo? asi (znovu a zas) nie... :lol:

a vraj ze nie je "koniec debaty". s tebou je koniec debaty hned - necitas prispevky, nereagujes na napisane, pises co ti slina prinesie - no krasa :wink:

Poslať 21.06.2012 11:41:59   

od 18.11.2009 17:44:01
napísal 1207 príspevkov
alnoth píše:
myslis si, ze ucenici - krestania - sa povazovali za cosi ine nez za zidov (vo viere)? :o

tu nejde o to, za co sa povazovali a nepovazovali, ty to nechapes o co tu ide?

odmietnuť Pravdu, znamená, že musia prijať klamstvo. A musíš odmietnuť Pravdu skôr, než môžeš prijať klamstvo…
Takým spôsobom to urobili židia. Oni odmietli Pravdu. A On bol Pravdou. "Ja som Cesta, Pravda a Život."
O tomto je naša viera – už chapeš? Ja som cesta Pravda a život, nik neprichadza k Otcovi, ak len nie skrze mňa. Tym, že židom ulahodiš a prekrutiš slovo Božie, tym nevykonáš žiadny dobrý skutok…

V Talmude sa tvrdí, že Ježiš bol podvodník. Ale Boh-Otec ho ustanovil ako spasiteľa ľudstva – a to je podstatou našej viery. Kto hovorí niečo iné, nie je kresťan, ani starší brat vo viere.

Galaťanom 1:8, "Keby vás anjel z neba učil niečo iné, než ako som vás ja učil, nech je prekliaty."

Židia hovoria, "Nech je Jeho Krv na nás; lebo my skôr budeme veriť našim kňazom, nášmu denominačnému systému, ako Jemu."

Všetci musia zaujať svoj postoj.. sami za seba, najpodstatnejšie, čo môže človek vo svojom živote urobiť je prijať Ho, alebo Ho odmietnuť.

Ježiš povedal týmto farizejom, "Vy slepí farizeji ..." a oni napísali Talmud. A tiež povedal: ked slepý vedie slepého, obidvaja spadnú do jamy.

“Ten, kto prijíma Moje Slovo, a verí v Toho, ktorý Ma poslal, má večný Život”
To povedal Ježiš.
Judaizmus ako náuka zaryté odmietanie Krista je duchovná smrť

Židom ako ľudským bytostiam treba povedať prijmite ho do svojho srdca, prijmite život, ktorý vám ponúka.. Ide o večný život…

Dydimos píše:
je všeobecne známe, že židom sa nepáči, že ich kresťania nazývajú "starší bratia", pretože v Biblii pojem "starší brat" označuje práve toho odmietnutého/nevyvoleného brata, ako Ezau, Izmael atď., kým práve mladší brat bol tým "vyvoleným" (Izák, Jakub, Dávid, a i.). Vidíš, aj oni pochopili správny zmysel tejto frázy, ktorou ich kresťania občas nazývajú

tak jedine, že tak ...

Poslať 21.06.2012 12:33:15   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Židom ako ľudským bytostiam treba povedať prijmite ho do svojho srdca, prijmite život, ktorý vám ponúka.. Ide o večný život…

naco do takehoto vyrazu tahas "zidov"? toto je pravda o kazdom, o eskimakoch, poliakoch, cernochoch, bezdakoch, milionaroch...

Citácia:
odmietnuť Pravdu, znamená, že musia prijať klamstvo. A musíš odmietnuť Pravdu skôr, než môžeš prijať klamstvo…

neviem ci musis. podla teba moslimovia prijali klamstvo? mozno ano - ale myslis, ze pred tym nez sa z maleho achmeda v iraku stane moslim, tak on nejako odmietne Pravdu? to sa mi nezda...

Citácia:
Takým spôsobom to urobili židia.

nie vsetci, ved prva cirkev - ucenici - boli zidia. aj etnicky ked vas to zaujima, aj nabozensky. od narodenia az po smrt. v ramci zidovstva sa priklonili k istej sekte (ktora casom prerastla do celosvetoveho nabozenstva).

Poslať 21.06.2012 12:47:18   

od 18.11.2009 17:44:01
napísal 1207 príspevkov
alnoth píše:
naco do takehoto vyrazu tahas "zidov"?.

Si prečítaj názov témy alnoht...

Ulohou cirkvi - čo sme aj my je ohlasovať Krista a evanjelium a nie pritakávať antikresťanom

Poslať 21.06.2012 12:50:08   

napísal 8572 príspevkov
aha, prepac, myslel som ze reagujes na mna, ked uz si ma citovala. zda sa ze predsalen nie. tak potom nic.

Poslať 21.06.2012 16:27:11   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
lennnka píše:
Ulohou cirkvi - čo sme aj my je ohlasovať Krista a evanjelium a nie pritakávať antikresťanom
veď kľudne ohlasuj : ) btw. čo sa týka "pritakávania", neviem čo máš teraz konkrétne na mysli, ale tak všeobecne v niektorých veciach majú pravdu aj nekresťania, a hlavne tí naši starší súrodenci, s ktorým máme toľko spoločného : )

Poslať 21.06.2012 16:56:46   

napísal 5570 príspevkov
Samozrejme Alnoth, že k téme máš len bla bla bla - napísal som predsa jasne, že "kameň úrazu" Kristus rozdelil ľudí (aj Židov) na veriacich a neveriacich - ale k téme si teda opäť nebol schopný vôbec nič ani len zamektať.

Potom som pridal aj odpovede na tvoje obvyklé polopravdy a lži - ani tu si nebol schopný žaidnej odpovede, dokonca ani len vybľabotať nejaké svoje obvyklé súkromné heretické nezmysly...

Poslať 21.06.2012 17:02:07   

napísal 5570 príspevkov
Mohol by som napísať nejakú odpoveď tie legiho obvyké nedovzdelané somariny - lenže jeho primitívne rúhania si nezaslúžia priamu reakciu.

Napokon, bolo by to aj nateraz zbytočné, veď podobné legiho úbohé nezmysly mu tu už kadekto yvsvetlil a aj riadne otrepal o hlavu, ale legi v súčasnosti nie je schopný vzdelávania. A už vôbec nie je v stave chápať čokoľvek, čo je mimo jeho primitívneho chápania hmotnej reality.

Poslať 22.06.2012 10:31:57   

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3926 príspevkov
Lennnka neriešime tu kresťanstvo, naše poslanie, prijatie alebo odmietnutie pravdy. Riešime prečo sú židia naší "starší bratia vo viere".

1. Biblia má dve časti Starý a Nový zákon. Židia uznávajú, poznajú a držia sa len toho Starého, ktorý nebol Kristom zrušený. "Neprišiel som Zákon zrušiť, ale naplniť" Nakoniec texty SZ zákona sa používajú aj pri sv.omši.

2. Ježišov Otec (a aj náš milujúci Otec) je Boh Abraháma, Izáka, Jakuba. K tomu istému Bohu sa modlia aj židia.

3. Žida skôr poznali Boha, Jeho príkazy proroctvá .... ako my

Tak preto sú naši "Starší bratia"

A modliť sa za nich máme aby dostali plné poznanie o spáse a Vykupiteľovi.

Poslať 22.06.2012 12:58:17   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Dnešní židia odmietajú, aby sme ich nazývali "staršími bratmi" a tvrdia, že my nie sme im žiadni bratia. Pán misionár3 nepozná základnú pravdu, že dnešní židia len z malej časti sú verní Starému zákonu, nakoľko Talmud je pre nich hlavnou doktrinálnou knihou.Talmud nemá nič spoločné s kresťanstvom.
Pán misionár 3 si môže smelo podať ruky s Ratzingerom , ktorý tvrdí a učí, že knihy Starého zákona židia môžu čítať bez akéhokoľvek vzťahu ku Kristovi a Panne Márii.
Obaja sú heretici .

Poslať 22.06.2012 13:05:52   

napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Talmud je pre nich hlavnou doktrinálnou knihou.

hlavnou knihou pre nich je tora, nie talmud.

talmud - katechizmus
tora - Pismo

[ Príspevkov: 166 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia