Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 166 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Ďalší

Povazujete za spravne modlit sa za zradnych zidov?
ANO 90%  90%  [ 9 ]
NIE 10%  10%  [ 1 ]
Celkom hlasov : 10
Autor Správa
Poslať 27.06.2012 18:05:52   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Nezradil som v ničom mne drahú RKC. Ani bodku. Len nemôžem uznať za katolíka žiadneho ekumeniaka atď.

Poslať 27.06.2012 19:38:52   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Už som vám ukázal p. Oravec, že verejne a neustále opovrhujete učením Cirkvi (čo je heréza) a váš sedevakantizmus vás priviedol MIMO KC, takže ste aj apostáta.

Nič také ako "ekumeniak" neexistuje - ale existujú katolíci a kresťania, ktorí sa modlia za jednotu kresťanov, aby podľa Kristotvých slov "boli jedno".

Je tiež jasné, že KC chápe ekumenizmus odlišne od niektorých dosť neurčitých protestanských cirkví, ktoré často ani nemajú vôbec žiadnu kodifikovanú vierouku.

Poslať 27.06.2012 19:55:04   

napísal 13206 príspevkov
Pán Sivák:
Citácia:
váš sedevakantizmus vás priviedol MIMO KC, takže ste aj apostáta.

Som presvedčený , že Váš modernizmus a ekumenizmus Vás priviedol mimo RKC

Poslať 27.06.2012 20:05:32   

napísal 5570 príspevkov
Lenže vaše "presvedčenie" p.Oravec je mylné - ste len jeden z mnohých pomýlených odpadlíkov a heretikov, koľko ich v histórii Cirkvi bolo: a všetci trvdili podobné pyšné a súkromné bludy, ako aj vy !

Poslať 27.06.2012 22:41:55   

od 10.10.2008 16:40:10
napísal 679 príspevkov
Oliver Oravec
hm
ono je vzdy zaujimave dovodnenie a hladanie svojho presvedcenia
vy ako knaz ste slubili pred Bohom poslusnost biskupovi a cez biskupa papezovi a tento slub dany Bohu nie cloveku neuznavate
nuz pan Oravec ako sa mam pozerat na akekolvek vase prispevky? ...

Poslať 27.06.2012 22:49:36   

napísal 13206 príspevkov
Pán pallo,
myslel som si , že si všímate pravdu a nie osobu.
Ja nikdy som nesľúbil poslušnosť heretikom.

Poslať 28.06.2012 16:55:34   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
Oliver Oravec píše:
pallo píše:
vy ako knaz ste slubili pred Bohom poslusnost biskupovi a cez biskupa papezovi a tento slub dany Bohu nie cloveku neuznavate
nuz pan Oravec ako sa mam pozerat na akekolvek vase prispevky? ...
to hej, lebo to nie sú heretici. za kňaza ste boli údajne vysvätený v roku 1968, vtedy ste ešte uznávali vtedajšieho pápeža (Pavol VI), i všetkých jeho predchodcov (Ján XXIII a skorší). A potom aj jeho nástupcov Jána Pavla I. a II. ste spočiatku uznávali. No v roku 1979 ste emigrovali do Kanady, a až tam ste postupne začali spoznávať rôzne popletené sektárske spolky, až ste sa sám k niektorým pripojil, a časom ste sa aj s nimi názorovo rozišli, a teraz máte svoju vlastnú sedesvakantistickú mini-sektičku.
Oliver Oravec píše:
Viem , že pán Didymos to nemôže pochopiť nakoľko je posadnutý mojou sektičkou.
posadnutý ste ňou práve vy. ja som si predsa žiadnu sektu nezaložil...

Poslať 28.06.2012 19:35:50   

napísal 13206 príspevkov
Všetky informácie a najmä jeho analýza mojej cesty ako to opísal Didymos
sú falošné , osočovateľské, povýšenecké, arogantné ..teda nepravdivé.
Je posadnutý závisťou , že nie všetci obhajujú také nezmysly v liturgii alebo vzťahu k nekatolíckym náboženstvám ako on. Horšie je to , že on nepozná katolícku teológiu a vymýšľa horeuvedené nezmysly.
Možno dobrý exorcizmus by mu pomohol.

Poslať 28.06.2012 20:05:40   

napísal 5570 príspevkov
Nuž ale Oravec zrejme musel údajnej vysviacke PRISAHAŤ VERNOSŤ svojmu biskupovi a aj pápežovi, vtedy išlo o Pavla VI .

Stačí odpovedať ÁNO alebo NIE p. Oravec...

Poslať 28.06.2012 20:41:22   

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Všetky informácie a najmä jeho analýza mojej cesty ako to opísal Didymos
sú falošné , osočovateľské, povýšenecké, arogantné ..teda nepravdivé.
čo z toho je nepravdivé? tak kedy ste teda údajne prijali kňazskú vysviacku ak nie 2.2.1968? a kedy ste odišli do Kanady, ak nie 1979? a ešte aj potom ste niekoľko rokov bol katolík a slúžili ste tam liturgiu po anglicky (hovoriac "for all men") - to ste tu predsa aj sám priznali!!! zrejme už zabúdate...

Až od roku 1983 ste sa začali spolčovať s popletenými lefébristami, ktorých ste však časom tiež zanechali, a šli ste k ešte popletenejším guerardistom, ktorí vám 21.10.1988 dali nedovolenú schizmatickú vysviacku, konsekrátor McKenna, s ktorým však už tiež nesúhlasíte, keďže ste nakoniec skonvergovali k ešte pomýlenejším sektám tzv. sedesvakantistov, ktorí sú tiež rozštiepení na množstvo maličkých mini-sektičiek a vy máte jednu z nich.

Oliver Oravec, Date: Tue, 5 Oct 2004 17:44:59 +0200 píše:
Dear friend,

Thank you for all your precious documents. I appreciate your zeal for true Catholicism. Obviously I must disagree with your "solution" of accepting Michael I for a pope. He was "elected" by members of his own family and by Miss Andriesen from Holland. That was really non-canonical election of a pope.

I am sede-vacantist and I disagree with my consecrator, the Rt. Rev. Robert McKenna, on this issue. ... My main objection is: They (the Guerardists) believe that today's "cardinals" will elect a new pope and that is totally unacceptable for me.

Poslať 28.06.2012 20:58:04   

napísal 13206 príspevkov
Pán Sivák:
Nikdy ma nikto nepožiadal o žiadnu prísahu poslušnosti k biskupovi alebo pápežovi. Žiadna taká prísaha v minulosti neexistovala. To je Váš výmysel.
Pri kňazskej vysviacke sa sľubuje vernosť biskupovi, ale ten Vás môže oslobodiť od takého sľubu z vážnych dôvodov, napr. pri komunistickom alebo eštebáckom prenasledovaní alebo z dôvodu emigrácie atď. Nikdy neexistovala taká prísaha a už vôbec nie k pápežovi. Tá existovala v anti-modernistickej prísahe , ale tá bola Pavlom VI. zrušená, lebo Pavol VI. bol arcimodernista.
Možno Vaša sekta, ktorá sa neprávom nazýva KC to vyžaduje od vašich "kňazov" nakoľko ju mnohí opúšťajú .

Poslať 28.06.2012 21:02:08   

napísal 13206 príspevkov
Pán Didymos znova uviedol už aj falošný dátum mojej ordinácie aj pohnútky pre ktoré som prijal biskupskú konsekráciu a zabudol pripomenúť , že vždy som zachoval krásny vzťah k môjmu konsekrátorovi aj napriek trocha odlišnej analýzy dnešnej situácie. Vždy máme spoločnú radosť , keď sa stretneme.

Poslať 28.06.2012 21:19:00   

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Pán Didymos znova uviedol už aj falošný dátum
ale veď sa vás pýtam, že kedy to teda bolo, ak nie vtedy? zrejme ste to už zabudli, keď nič nehovoríte, len že to tak nebolo, lebo už ani sám neviete, kedy to bolo. ja som si však tie údaje nevymyslel.
Didymos píše:
Oliver Oravec píše:
Viem , že pán Didymos to nemôže pochopiť nakoľko je posadnutý mojou sektičkou.
posadnutý ste ňou práve vy. ja som si predsa žiadnu sektu nezaložil...
mimochodom, pán OO, ešte pokiaľ ide o tú posadnutosť. veď vy (nielen) na tomto fóre skoro ani iné nerobíte, len chválite Mečiara a osočujte Cirkev. to je tak v skratke celá vaša vyše 10ročná aktivita tu. To hádam dostatočne vypovedaá o tom, kto je tu posadnutý.

Poslať 28.06.2012 22:56:26   

napísal 13206 príspevkov
Pán Didymos už nevie, čo hovorí : zlosť s ním začala lomcovať a to nie je dobré pre duchovný život. Mladý chlap a takto zúriť.

Poslať 28.06.2012 23:03:15   

od 10.10.2008 16:40:10
napísal 679 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Pán pallo,
myslel som si , že si všímate pravdu a nie osobu.

pan oravec
ano ano
a tu je to co ma zaujima ste znaly tak mi prosim vas popiste akym sposobom ste boli vysvateny ??

[ Príspevkov: 166 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť