Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 166 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Ďalší

Povazujete za spravne modlit sa za zradnych zidov?
ANO 90%  90%  [ 9 ]
NIE 10%  10%  [ 1 ]
Celkom hlasov : 10
Autor Správa
Poslať 21.01.2012 20:34:28   

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3938 príspevkov
za židov sa modlíme, modlí sa celá Cirkev. Všimnite si liturgiu na veľkú noc, konkrétne Velký piatok (ak sa nemýlim) V tej liturgii sa celá Cirkev, tedy aj každý z nás modlí za židov. A nie len za židov, ale aj za protestantov, veriacich nekresťanských náboženstiev, neveriacich (teda aj Legiho a Boroša). Takže ak sa cirkev takto modlí, je to modlitba správna, účinná a dobrá. Nešpekulujme či je vhodné sa modliť za židov (a za hocikoho) ale modlime sa verme v Božiu prozreteľnosti. Ak hned neuvidíme plody našej modlitby nič si z toho nerobme, Boh má iné merítka času ako my. (u Neho je 1000 rokov ako jediný okamih)

Poslať 22.01.2012 13:40:17   Je to tak ?

od 07.03.2005 10:03:44
napísal 415 príspevkov
Misionar3
Modli sa este stale Cirkev na Velku noc za zidov tak ako sa vzdy modlila?
Za obratenie zradnych zidov ?
:cry:

Poslať 22.01.2012 15:20:13   Re: Je to tak ?

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18804 príspevkov
maros píše:
Misionar3
Dalsie kolecko ? :roll: :D
Ty asi neprijmes "vysvetlenie", ze ta Tvoja Cirkev robila blbosti bud vtedy, alebo ich robi teraz, ze ? ;)
Urob, ako bolo mne povedane - zaloz si svoju ... :)

Poslať 23.01.2012 10:20:43   Re: Je to tak ?

Obrázok užívateľa

napísal 3938 príspevkov
maros píše:
Misionar3

čonevidieť bude Velká noc tak si všimni. Ale formulácia "za zradných židov" tam nie je. Ved tí čo boli zradní už pomreli pred 2000 rokmi.

Poslať 23.01.2012 16:02:59   neverni zidia , zaslepeny narod

od 07.03.2005 10:03:44
napísal 415 príspevkov
Odkaz kde je ta povodna a zmenena modlitba za zidov.
http://home.gts.sk/olinko/9.html
Preto si stale myslim ze sa treba modlit za nevernych zidov , za ich obratenie a aj za zaslepeny narod zidovsky. Tak ako sa Cirkev modlila 20 storoci.

Poslať 23.01.2012 16:06:38   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Preto si stale myslim ze sa treba modlit za nevernych zidov , za ich obratenie

mozes mi prosim ta povedat, co ti v tom brani? ked myslis ze treba, tak sa modli za nevernych zidov od rana do vecera.

Poslať 23.01.2012 19:18:20   

napísal 18804 príspevkov
alnoth píše:
Citácia:

mozes mi prosim ta povedat, co ti v tom brani? ked myslis ze treba, tak sa modli za nevernych zidov od rana do vecera.
Mozno sa modli stylom: "O, Boze, dakujem Ti, ze nie som zradny zid ..." :wink:

Poslať 23.01.2012 19:43:59   Re: neverni zidia , zaslepeny narod

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
maros píše:
Preto si stale myslim ze sa treba modlit za nevernych zidov , za ich obratenie a aj za zaslepeny narod zidovsky. Tak ako sa Cirkev modlila 20 storoci.

Tazko povedat ci prave 20(!) storoci, ak nie je jasne ako sa modlili napr. ucenici apostolov...

Citácia:
"Modlime sa za neverných židov, nech im Pán Boh sníme závoj zo srdca, aby aj oni poznali Krista Ježiša, Pána nášho.

Všemohúci večný Bože, Ty od svojho milosrdenstva neodháňaš ani neverných židov; vyslyš naše prosby, ktoré ti prednášame za tento zaslepený národ..."

Citácia:
"Modlime sa aj za židov, aby Boh Pán náš ráčil im zjaviť svoju tvár, aby aj oni spoznali vykupiteľa všetkých, Ježiša Krista, Pána Nášho.

Všemohúci večný Bože, ktorý si dal Abrahámovi a jeho potomkom svoje prísľuby, vyslyš dobrotivo modlitby svojej Cirkvi, aby ľud oddávna vyvolený mohol dôjsť k plnosti vykúpenia...

ako vidis, niektore casti su zhodne...
niektore su formulovane inak
a dokonca v uvedenom citate sa Cirkev modli nielen aby spoznali Krista, ale aby aj dosli k vykupeniu (co sa da cez zivot s Kristom)
a napriek tomu ani dnes Cirkev nepochybuje, ze nemaju plnost zjavenia, lebo ju nechcu vidiet, inak by sa za nich asi nemodlila...

neda mi ale nereagovat na logicky skrat o riadok nizsie (nedalo sa to prehliadnut...
Citácia:
Pri prijatí pohana, žida, mohamedána alebo bludára do Katolíckej Cirkvi boli títo vyzvaní pri krste, aby odvrhli svoje bludy, modly, židovskú neveru atď. Ján XXIII. zrušil túto logickú požiadavku. Kladie sa tu otázka, že prečo to zrušil. Veď, aký má zmysel pre pohana dať sa pokrstiť a zároveň klaňať sa starým modlám a bôžikom? Alebo, aký by malo zmysel pre žida dať sa pokrstiť a zároveň uznávať talmud plný nenávisti ku Kristovi?

Ján XXIII. iba dokázal, že bol indiferentistom t.z., že nepovažoval modloslužobníctvo, židovstvo, bludárstvo alebo mohamedánstvo za falošné náboženstvá.

Ak sa clovek dava pokrstit, je samozrejme ze sa zrieka Zleho ducha a vyznava vieru Cirkvi - a teda automaticky a samozrejme sa zrieka tych bludov.
(ak mi maju amputovat ruku od ramena dole, tak asi nebudu odrezavat kazdy prst zvlast, je to v tom uz zahrnute, rovnako ako je v krstnych obradoch zahrnute zrieknutie sa bludov a modlosluzby. Takato zkratovito pomylena logikaale niekomu asi staci...)

Poslať 23.01.2012 19:44:38   Re: neverni zidia , zaslepeny narod

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
maros píše:

Cirkev sa nikdy takto nemodlila. Lebo keby sa takto modlila, nebolo by to s láskou. Ale Cirkev sa modlí za židov s láskou, a to nasledovne:
Modlime sa za židovský národ,
lebo oni boli prví, ku ktorým Boh prehovoril.

Teda Cirkev týmto zároveň uznáva židovský národ za národ Bohom vyvolený.

Kto sa chce presvedčiť, nech ide na Veľký piatok do katolíckeho kostola.

Poslať 23.01.2012 23:05:43   Re: neverni zidia , zaslepeny narod

Obrázok užívateľa

napísal 3938 príspevkov
maros píše:

zdá sa mi že máš na židov "z kopca" nezabúdaj že mnohí ku ktorým máme úctu a modlíme sa boli židia: Panna Mária, sv. Jozef, apoštoli, učeníci, Nikodém, Jozef z Arimatei, sv. Ján Krstiteľ, jeho matka, proroci, Mária Magdaléna a predovšetkým sám Ježiš Kristus. Biblia je svätá kniha židov a starý zákon bol ich skôr ako náš.

Poslať 24.01.2012 11:24:38   

od 18.11.2009 17:44:01
napísal 1207 príspevkov
legionar píše:

Woody Allen - tvoj idol hodný nasledovania, je :wink:

Poslať 24.01.2012 12:17:33   Re: Je to tak ?

od 06.06.2006 15:24:18
napísal 2874 príspevkov
maros píše:
Misionar3

modlí sa tále,iba vypustila slovíčko "zradní".

Predstav si,že sa narodíš v nejakej ortodoxnej židovskej rodine a vychovávajú ťa vo viere v jediného Boha,ktorý sa zjavil Abrahámovi,Izákovi a Jakubovi,dal Izraelitom skrze Mojžiša zákon a naučia ťa ctiť si tento Zákon,milovať Tóru a doržiavať prikázania.A teraz ti povie nejaký katolícky trádijec,že si zradný žid.To by bola evanjelizácia,že? :evil:

Poslať 24.01.2012 13:21:16   

napísal 18804 príspevkov
lennnka píše:
legionar píše:

Woody Allen - tvoj idol hodný nasledovania, je :wink:
Co si ako tymto chcela povedat ?
Lebo zmysel v suvislosti s diskusiou mi uplne unika ...

P.S. Moje slova boli iba parafrazou na slova evanjelia, ktore Vas uci, ako sa krestan nema modlit.
To je, v danom kontexte, myslim dost aktualne. :)
Skoda, ze nemas na pamati, co som hovoril o tom, ako sa snazim pisat ...

P.S.2. Allen, ani ziaden iny zid na tejto planete, nie je "zradny". To Ti, dufam, uz dostatocne vysvetlili ini, ked uz odo mna to 'neberies'.

Poslať 24.01.2012 13:43:45   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
alnoth píše:
maros píše:

veru :D

Cirkev sa za to modlí a ani jemu nikto nebráni - takže o čo mu tu ide?

o modlitbu asi nie ;)

Poslať 24.01.2012 19:49:29   

od 18.11.2009 17:44:01
napísal 1207 príspevkov
legionar - vieš, čo je zrada? Ak áno, potom nemôžeš povedať, že žiadny žid nie je zradný, žiadny Nemec nie je zradný, žiadny šikmooký nie je zradný...
Takže áno, aspon si to vysvetlil, že súvislosti ti unikajú.... :wink:

[ Príspevkov: 166 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť