Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 171 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12814 príspevkov
http://vybrali.sme.sk/c/Vsimli-ste-si-u ... -obmedzeni

Všimli ste si už, že zákony sa stále pritvrdzujú? Každým rokom máme viac a viac obmedzení.

Dnes mi preposlali jeden preložený e-mail. Autor sa ma pýtal, aká politická strana a investičná skupina ma sponzoruje na Slovensku. Výborne som sa pobavil, dlho som sa tak nenasmial! Chcem verejne poďakovať pisateľovi za zlepšenie nálady a celého dňa. Ďakujem!

„Ó drahý pisateľ“, keby si ty vedel, že ja vôbec netuším ako je to s politikou na Slovensku. Slovensko je mi blízkou krajinou, moji predkovia z otcovej strany sú Slováci. Mám tam aj pár výborných známych, vďaka ktorým vznikla aj táto stránka, ale to je asi tak všetko! A ešte viem, že sa mi neustále známi sťažujú ako je to na Slovensku zlé. Z médií, ale približný obraz mám približne nasledovný: platy nič moc, peňazí málo, podnikanie je ťažké, úplatky na každom kroku, štát sa rozkráda, postupne a systematicky – vždy iná časť, podľa aktuálnej vlády, ľudia majú sklopené uši a sú ticho, zákony sa pritvrdzujú, prehnaná byrokracia, atď..

Keby som dokonale poznal situáciu na Slovensku a písal o nej, asi by ma teda žiadna politická strana a podnikateľské skupiny nechceli sponzorovať. Chceli by ma skôr zabiť a zakopať za plotom. :-)

Ale jedno je rovnaké u nás aj u vás. Zákony sa stále sprísňujú a každý rok pribúda stále viac obmedzení! Všimli ste si to? Aj u nás máme nezmyselné zákony. O Amerike i Anglicku sa hovorí množstvo vtipov, o ich nezmyselných zákonoch. Ale ani Slovensko nie je na tom až tak zle..

Vo svete je obľúbené zamestnanie hľadanie pokladov /hľadač pokladov/, ktorému sa legálne venujú celé skupiny amatérov aj odborníkov archeológov. Na Slovensku je ale trestné používanie detektorov kovov a vyhľadávanie pokladov a predmetov starších ako 100 rokov. Tento údaj neviem presne, len približne som sa niečo dočítal. Ak by na Slovensku žil najznámejší hrdina z dobrodružných filmov, Indiana Jones, dnes by už sedel vo väzení! Vtipný zákon je aj ten ak máte na záhradke napadané lístie a rozhodnete sa ho ekologicky spáliť, dostanete pokutu. Alebo „okienkový zákon“, necháte si cez leto otvorené okno na aute, nech sa vyvetrá a odbehnete si nakúpiť. Veríte, že ľudia nie sú až také potvori aby kradli a dostanete za to pokutu. A aj keby Vás okradli, je samozrejmé, že nebudete z toho robiť poistnú udalosť, lebo ste nemali zabezpečené vozidlo pred zlodejom. Načo je potom taký zákon? Našlo by sa toho aj viac.

Mám pocit, že pred 20 - 30 rokmi sme boli viac slobodní ako sme dnes. Zákony boli síce prísne, ale na druhej strane boli aj volnejšie. Dnes bežný človek ani poriadne nevie, čo je dovolené a čo nie. Existujú tisícky obmedzení a rôznych zákonov, dodatkov zákonov a vyhlášok. Kto sa v tom má vyznať? Smeruje to ale k jednému jedinému cieľu, k policajnému systému plného obmedzení!

Zdôvodnenie tohto stavu má kus pravdy. Chyba je v ľudoch. V skupine ľudí. A môžu za to opäť peniaze a závisť! Keby ľudia netrpeli biedou a mali dosť peňazí, nemuseli by kradnúť. Väčšina zločinu je totiž len o peniazoch. Začarovaný kruh. Ja hovorievam, že celá podstata existencie spoločnosti je len o peniazoch v dnešnej dobe, o ničom inom. Len mi to nikto neverí..

PS: V texte možno nájdeš gramatické chyby, štylistické prehrešky. Ospravedlňujem sa za to! Som bežný človek a nie spisovateľ, alebo gramatický korektor. Niektoré chyby vznikli aj počas prekladu do Slovenského jazyka, prižmúrte prosím jedno očko. Ďakujem!
Kategória: Nezaradené praktické informácie | Dátum: 14. 11. 2011

Poslať 15.11.2011 9:00:40   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
mi o tom vrav!
pomozem si parafrazou zo serialu jiste pane premiere (fakt odporucam )
"statny aparat musi narastat - stale sa davaju nove zakony a normy a usmernenia a niekto na to musi dohliadat"
nevraviac o zmykani danami (spotrebne za benzin plati clovek tolko ze keby to fakt islo na cestay, tak namestia dlazdime zlatom)
o detektoroch - kazdy predmet s pred roka 1895 ktory najdes musis odovzdat...
osobne sa chystam stratit kluce na par miestach, aj ked zaroven priznavam ze nehodlam hrabat prilis hlboko, aby som nevyhral cenu za najvacsie rozpatie ruk v dedine...

Poslať 11.05.2012 16:19:08   

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
ze vytahujem, ale nasiel som odpoved na tento postulat:
http://www.distance.cz/index.php?option ... &Itemid=56 citujem:
Citácia:
Neméně závažným důsledkem právního pozitivismu je rostoucí množství psaných zákonů, určených k organizaci společnosti. Vzhledem k tomu, že se zde nepočítá s přirozeným citem pro spravedlnost a stabilizovanými morálními postoji, potřebuje společnost určit pro maximální množství lidských interakcí závazné psané směrnice. Lidský život je tak neúměrně a nepřirozeně protkán tisíci vyhlášek, nařízení, pokynů a příkazů, jejichž obsahy jsou navíc často nekompatibilní.

a len pre zaujimavost co ma okrem ineho oslovilo:
Citácia:
Pozitivistické pojetí práva vede k tomu, že každý psaný zákon je výrazem násilí. Zákon je přiloženým revolverem ke spánku, který občany vede k jednání „v souladu se zákonem“, pouze ze strachu před potrestáním z jeho neuposlechnutí. Tím, že spravedlnost zákona není poměřována zvnějšku, stává se zákon určený pro celou společnost rovnocenný „zákonu ulice“. Vzhledem k mechanismu vynucování poslušnosti se zde podstatně stírá rozdíl mezi organizovanou skupinou lupičů a státní mocí. Stát a jeho aparát se tak stává nástrojem kriminogenních skupin pro dosahování jejich soukromých či skupinových zájmů.

Poslať 11.05.2012 18:23:27   

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
Aj Fico pritvrdzuje...
to sú tie jeho (rany) istoty...

Poslať 13.05.2012 18:03:43   

od 04.10.2008 21:02:44
napísal 143 príspevkov
Mne sa zdá, že pri tomto zákonodarstve i celkovom smerovaní budeme v rámci zákona popri /možno/ xxx povinnostiach mať len tieto práva:

1. pracovať, pracovať, pracovať /dľa možnosti zadarmo/ ...

2. platiť dane, platiť dane a ešte raz platiť dane ...

3. čím skôr umrieť a neotravovať /!!!/ ....

krutá, ale žiaľ pravdivá realita.

:cry: :cry: :cry:

Poslať 13.05.2012 18:19:06   

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
peterr píše:

:

nezabudni umriet zdravy aby si nezatazoval zdravotnictvo...

Poslať 13.05.2012 18:29:26   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18756 príspevkov
Vespa píše:
peterr píše:
:

nezabudni umriet zdravy aby si nezatazoval zdravotnictvo...
Dohodnime sa, ze ich po smrti budeme kolektivne strasit ... :)

Poslať 13.05.2012 21:52:10   

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
peterr píše:
Mne sa zdá, že pri tomto zákonodarstve i celkovom smerovaní budeme v rámci zákona popri /možno/ xxx povinnostiach mať len tieto práva:

1. pracovať, pracovať, pracovať /dľa možnosti zadarmo/ ...

2. platiť dane, platiť dane a ešte raz platiť dane ...

Takto isto to bolo aj za socializmu,
ibaže pracovať nebolo právo ale povinnosť,
platiť dane tiež museli všetci,
a neboj nič, tiež bol štát rád, keď na niekto dôchodku nedožil, a čo si nasporil, ostalo štátu.

Realita je taká, že na príkoria a nespravodlivosti socializmu sme už dávno zabudli.
Že kolega mal väčšie prémie, lebo bol v rodnej strane, napríklad... etc...

Poslať 18.05.2012 10:12:32   AD Prvosienka:

od 04.10.2008 21:02:44
napísal 143 príspevkov
Vôbec sa nebojím.... veď tento príspevok bol práve o "večne" platnej pravde, ktorá platí vo všetkých obdobiach či režimoch :cry: :oops: :cry:

Poslať 03.06.2012 11:42:03   Nova totalita

od 07.03.2005 10:03:44
napísal 415 príspevkov
Postupne , plazivo a potichu sa chysta na nas nova totalita, totalita penazi , totalita tych co vlastnia a uctievaju zlate tela. Staci pozriet okolo co sa deje s peniazmi, co robia banky a bankari ale hlavne co robia uz dve storocia vlastnici svetovych bank a financii. Ti najmocnejsi a v tieni stale bohatnuci. Krajina za krajinou, rok za rokom nam utahuju slucku , ale varia tu zabu pekne pomalicky aby si nic nevsimla a nevyskocila alebo sa nedajboze nevzburila. Media , ktore vlastnia im v tomto svinstve pomahaju. Dovolili sme jednej skupine ludi aby cez peniaze postupne ovladla svet a takto realizovala svoj davny sen o svetovom panstve nad vsetkymi narodmi. Uz nie hrubou silou a zbranami ale uverom a urokom nas ovladaju. Starocia na tom pracuju a teraz prichadza pre nich cas zberu ovocia a pre nas ostatnych cas slz a placu.
Zalozenie FED pred sto rokmi a Grecko teraz to su len koralky na tej istej retazi zla , nenavisti , pokrytectva a farizejstva. Farizeji ovladli svet a nas vsetkych.

Poslať 03.06.2012 11:50:16   Re: Nova totalita

od 03.01.2010 16:35:19
napísal 2557 príspevkov
maros píše:
Postupne , plazivo a potichu sa chysta na nas nova totalita, totalita penazi , totalita tych co vlastnia a uctievaju zlate tela. Staci pozriet okolo co sa deje s peniazmi, co robia banky a bankari ale hlavne co robia uz dve storocia vlastnici svetovych bank a financii. Ti najmocnejsi a v tieni stale bohatnuci. Krajina za krajinou, rok za rokom nam utahuju slucku , ale varia tu zabu pekne pomalicky aby si nic nevsimla a nevyskocila alebo sa nedajboze nevzburila. Media , ktore vlastnia im v tomto svinstve pomahaju. Dovolili sme jednej skupine ludi aby cez peniaze postupne ovladla svet a takto realizovala svoj davny sen o svetovom panstve nad vsetkymi narodmi. Uz nie hrubou silou a zbranami ale uverom a urokom nas ovladaju. Starocia na tom pracuju a teraz prichadza pre nich cas zberu ovocia a pre nas ostatnych cas slz a placu.
Zalozenie FED pred sto rokmi a Grecko teraz to su len koralky na tej istej retazi zla , nenavisti , pokrytectva a farizejstva. Farizeji ovladli svet a nas vsetkych.
Nerozumiem prečo Ťa to tak trápi veď podľa Vašej viery by si sa mal na to tešiť veď len to všetko prežiješ urobíš čo najviac dobra a príde Ježiš a budeš v nebi.

Poslať 03.06.2012 12:12:17   Re: Nova totalita

napísal 18756 príspevkov
maros píše:
Preco to len ten Boh "dopusta", ze ? :roll:
Ze vobec ma na to zaludok ...

Poslať 03.06.2012 13:31:50   

od 18.11.2009 17:44:01
napísal 1207 príspevkov
Lebo Boh ludi tak miluje, ze im dal slobodu, asi preto podla mna ....
Možno by bolo lepšie sa opytat, ze ako sa ludia takto môžu rozhodnut?

Poslať 03.06.2012 13:48:39   

napísal 18756 príspevkov
lennnka píše:
Ti "naspodku rebricka" sa urcite tak nerozhodli sami.
Je velmi zavadzajuce povedat:
Boh miluje ludi tak, ze IM dal slobodu sa rozhodnut (KTORYM?)
Ludia sa tak rozhodli (KTORI?)
V tychto vyrokoch ide vacsinou o disjunktne mnoziny ludi ... :)
Aj ked sa vzdy pouzije slovicko "ludia".

Poslať 03.06.2012 15:05:03   

od 03.01.2010 16:35:19
napísal 2557 príspevkov
lennnka píše:
Už len v tejto časti vety vidím problém Boh čo miluje nezatopí celú zem a nevyzabíja všetkých. Takisto nebude nabádať k zabíjaniu a neospravedlní ho ani to, že je Boh.

[ Príspevkov: 171 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť