Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 115 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Autor Správa
Poslať 14.08.2011 10:08:49   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18193 príspevkov
Peter Sivák píše:
Legi, zase si mýliš dojmy s pojmami: pejoratívne prívlastky silnejšieho rangu používam na skutky, nie na ľudí.
Peter Sivák píše:
Ty si Legi ten najhorší druh otroka
Na tomto fore nediskutuju "nazory" menom Legi, ale clovek.
Peter Sivák píše:
Mám obavu, že keď a u teba opäť nič z tej pravdy neujme, potom za mnou už príde iný pohonič - a ten ťa poženie tam kam nechceš, ani si len nepípneš...
Mudrejsie by bolo mat obavu o seba, ked Ta tak pocuvam.
Pretoze Ty konkretne urazas Boha ovela drsnejsim sposobom, ako ja.
(Slovicko "pohonic" si nedal do zatvoriek. Ak chapes svojho Boha ako pohonica, zrejme Ti niet pomoci.)

Poslať 14.08.2011 12:02:07   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Ako takmer vždy, aj teraz si Legi mimo: jasne som napísal, že silnejšie vyjadrenia smerujem ku skutkom - ale to neznamená, že nepoužijem napr. slovo "otrok " na ozanečnie tvojho postavenia, pretože práve takto ho v Písme použil aj sám Kristus.

Ako obvykle si správne nechopolil ani teho "pohoniča" : to Boh môže poslať pohoničov aby si to riadne pocítil, pretože po duchovnej stránke nie si schopný takmer nič prijať - samozrejme , ak ťa vôbec ešte uzná hodného nejakej nápravy...

Tvoje komické vykrúcačky a neustále chybné chápanie akýchkoľvek duchovných záležitostí je Legi príznačné pre tvoj otrocký stav...

Poslať 15.08.2011 8:21:28   

Obrázok užívateľa

od 19.01.2010 10:25:31
napísal 478 príspevkov
Peter Sivák píše:
Ako takmer vždy, aj teraz si Legi mimo: jasne som napísal, že silnejšie vyjadrenia smerujem ku skutkom - ale to neznamená, že nepoužijem napr. slovo "otrok " na ozanečnie tvojho postavenia, pretože práve takto ho v Písme použil aj sám Kristus.

Ako obvykle si správne nechopolil ani teho "pohoniča" : to Boh môže poslať pohoničov aby si to riadne pocítil, pretože po duchovnej stránke nie si schopný takmer nič prijať - samozrejme , ak ťa vôbec ešte uzná hodného nejakej nápravy...

Tvoje komické vykrúcačky a neustále chybné chápanie akýchkoľvek duchovných záležitostí je Legi príznačné pre tvoj otrocký stav...

:D

:lol:

:lol:

Poslať 15.08.2011 19:24:50   

napísal 5570 príspevkov
Nuž čo Arragorn - neostal ti už zase žiaden argument, iba tupé grimasy ???

Poslať 15.08.2011 19:26:38   

od 03.01.2010 16:35:19
napísal 2557 príspevkov
...

Poslať 15.08.2011 20:50:25   

Obrázok užívateľa

napísal 478 príspevkov
Peter Sivák píše:
Nuž čo Arragorn - neostal ti už zase žiaden argument, iba tupé grimasy ???

Nie Peťko. Iba mi na chvíľu prišlo smiešne z Tvojich súvetí, keď som si ich ráno prečítal. Ale opakujem, iba na chvíľku. Potom mi už bolo ľúto, že práve Ty nedokážeš argumentovať iným spôsobom. Vieš, píšeš tu o tom, ako Kristus hovoril z rúhačmi alebo hriešnikmi. Áno, viem o tom, čítal som to tak isto ako aj Ty. Len zrejme si tu asi sám ojedinelý jediný jedinec, ktorý to pochopil tak, že iná forma komunikácie ani neexistuje. Dovolím si tvrdiť, že v 90 percentách Tvojho cteného pôsobenia na tomto fóre si ani inak nereagoval.

Reaguješ tak ako pri otázkach viery, reaguješ tak i pri bežných všeobecno ladených záležitostiach. Pôsobobíš dojmom, že iný názor nie je správny len ten Tvoj, že Ty sa nemôžeš mýliť.

Opak je pravdou, Ty sa môžeš mýliť, Ty sa mýliš.

Všade, v každej jednej téme, kde čo i len škrtnú boro s legim si ako namydlený blesk. Keby to nebol virtuálny priestor, tak ich hádam vytiahneš cez monitor a nafackuješ ich. Šak sa už skľudni, lebo Ťa skľudní niekto iný ...

Poslať 15.08.2011 21:11:41   

napísal 5570 príspevkov
Opäť sa mýliš Arrgaron - na solídne príspevky reagujem inak ako na rúhanie či ohováranie Boha a Cirkvi. Mám tu tisíce príspevkov, tak aspoň tak očividne neklam.

A siahni si do svedomia - bol to ráno skôr tvoj škodoradostný úšľabok, alebo si sa naozaj smial na dosť vážnom príspevku ???

Taktiež očividne klameš, že k Legimu a borosovi vždy nejako reagaujem - pravda, na tie ich najvýraznejšie rúhania a omyly často zaregujem, napokon je to aj v ich vlastnom záujme.

Na ich takpovediac bežných omyloch či nevdzelanosti sa však často iba zasmejem a idem ďalej.

Poslať 16.08.2011 10:32:43   

Obrázok užívateľa

napísal 478 príspevkov
OK Peťo, nechajme to tak. Nechcem sa hádať na takých banalitách.

Čo poviete na tento článok:

http://www.sinagl.cz/z-nasi-korespondence/hrozici-krach-eu-podivne-testy-bank-evropske-dotace-fatalne-pokrivily-moralku.html

Poslať 16.08.2011 11:28:10   

napísal 18193 príspevkov
Arragorn píše:
Hlavne, ze silou-mocou chcu "riesit" (rozumej zakazat!) nedelny predaj v celej Unii !
http://ekonomika.sme.sk/c/6017233/nedel ... ament.html

Poslať 16.08.2011 12:20:14   

Obrázok užívateľa

napísal 478 príspevkov
legionar píše:
Arragorn píše:
Hlavne, ze silou-mocou chcu "riesit" (rozumej zakazat!) nedelny predaj v celej Unii !
http://ekonomika.sme.sk/c/6017233/nedel ... ament.html

Je to tiež dôležitá vec, ale takéto problémy sú zatienené GLOBAL EUROPOLITICAL PROBLEM. A práve tieto neriešia, ale pre mňa nepochopiteľne odďaľujú už teraz jasný pád "niektorých", ktorí pri takomto riešení stiahnú so sebou viacerých, v najhoršom prípade celú eurozónu.

Ja sa naozaj nechcem dožiť nejakých krviprelievaní kôli nejakým akože odborníkom, ktorí toto všetko ťahajú do záhuby, a dokonca ani nevedia zdôvodniť tieto svoje kroky dlhodobo. Toto fakt nikto nevidí, alebo je to pre väčšinu nezaujímavé?!

Potom sa nám otvoria oči, keď (ak vezmeme ten z horších scenárov) nám budú naše deti zomierať v náručí?!!!

Fakt sa snažím triezvo uvažovať pri čítaní článkov a komentárov v našich médiách, ale nejak vždy vyhrá ten pocit bezmocnosti a strachu z tohoi, čo sa môže stať. Dal by dobrotivý Boh, aby sa nič z toho nestalo.

Poslať 16.08.2011 20:06:42   

napísal 5570 príspevkov
Zadĺžené štáty ešte môžu splatiť investorom svoje dlhy - je to možné, ale žiaden politik otvorene nepovie PRAVDU (nanajvýš nezávislý či odvážny ekonóm to povie otvorene), že sa budú musieť krátiť výdavky a zároveň zvýšiť príjmy - A TO BOLÍ !!! V histórii štáty splatili už aj oveľa väčšie dlhy ako sú tie súčasné - len treba ŠETRIŤ.

Príklad: USA mali po veľmi nákladnej 2 sv. vojne verejný dlh 120% z HDP a splatili ho bez problémov. Teraz majú USA dlh "iba" 100% z ich HDP - to sa dá splatiť, len treba trochu viac šetriť.

Veľa európskych štátov je na tom ĎALEKO horšie ako USA - také Grécko, Taliansko, Španielsko majú dlh ĎALEKO vyšší ako 100% HDP. Ale aj dlhy Nemecka či Francúzska sa blížia ku 100% ich HDP !!!

Dokonca aj Japonsko má dlh vyše 170% HDP - a zatiaľ každý verí, že ho dokáže splatiť, najmä tomu veria sami Japonci, ktorí naďalej veselo kupujú dlhopisy svojej vlády.

Pretože ZNÍŽIŤ výdavky štátu to znamená zoškrtať najmä tie najväčšie položky - a u každého vyspelého štátu sú najväčšími položkami výdavkov sociálne výdavky a dôchodky. Keby ktorýkoľvek politik povedal, že treba čo len trochu znížiť soc. dávky a dôchodky, znamenalo by to hystériu dochodcov, sociálne odkázaných a v neposlednom rade aj médií - čiže politická samovražda. (Toto obyčajne nechce urobiť ľavica.)

ZVÝŠIŤ príjmy štátu to znamená zvýšiť priame či nepriame dane - a to takisto málo politik povie otvorene, pretože to fakticky namená zníženie príjmov strednej a vyššej vrstvy - čiže by to bola tiež politkova katastrofa.
(Toto obyčajne nechce urobiť pravica.)

Príde teda niekde ku moci politik, ktorý povie KONEČNE PRAVDU: vážení občania, štát je zadĺžený, musíme teda o niečo zvýšiť dane a o niečo znižiť sociálne výdavky a dôchodky. A keď to za nejaký čas splatíme, AŽ POTOM môžeme znížiť dane a opät zvýšovať dôchodky a sociálky.

Poslať 17.08.2011 7:33:59   

Obrázok užívateľa

napísal 478 príspevkov
Peter Sivák píše:
Príde teda niekde ku moci politik, ktorý povie KONEČNE PRAVDU: vážení občania, štát je zadĺžený, musíme teda o niečo zvýšiť dane a o niečo znižiť sociálne výdavky a dôchodky. A keď to za nejaký čas splatíme, AŽ POTOM môžeme znížiť dane a opät zvýšovať dôchodky a sociálky.

"Skôr prejde ťava uchom ihly ako boháč do kráľovstva nebeského."

Vhodné bolo Peťo dať za posledné dve vety otáznik. Veľmi pekná predstava.
Jedno ale nechápem, ako môže určité "spoločenstvo" (štát, rodina) fungovať na základe dlhu, ktorý nevie splatiť.

Už od dávna platilo, že skákať sa môže len do výšky svojho platu.

V jednoduchosti povedané:
Štáty fungujú tak, že si požičiavajú, aby dokázali platiť za požičané, alebo aby si udržali určitý štandard, či živ. úroveň. Ale veď musí fungovať nejakéí plánovanie príjmov a výdavkov, ktoré aspoň čiastočne vie predpovedať nejaké obdobie dopredu. To zrejme prestalo fungovať už dávno.

Dnes medzi obyvateľmi najčastejšie počuť slogan, ktorý sa už viac menej stal novým porekadlom: Je lepšie splácať ako šporiť. To je choré.

A či príde taký politik? Dokiaľ budú nad vládami mať "dozor" nadnárodné spoločnosti a fin. skupiny, ktoré budú diktovať čo áno, a čo nie, taký politik sa do popredia nedostane. Možno je to pesimistický názor, ale mylslím, že skôr odráža realitu dnešných dní, a to nielen u nás.

Poslať 17.08.2011 9:14:25   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
problemom asi je to, ze niekto ludom nahovori, ze sa vsetci maju mat dobre (vid realitna bublina - kazdy moze mat dom, tak mu na to pozicajte, my to utiahneme - a zrazu sa zisti, ze nevedia splacat a koncia)
v grecku to vidiet krasne - vsetci sa budete mat dobre, stat vam da pekne platene miesta - ale stat ma len to co vyberie od ludi, ale zrazu zisti, ze na to ma malo, tak si poziciava, doslova aby "socialkami" zapchaval hubu volicom.
a raz to musi prasknut.
Citácia:
Začátek konce každého státu nastane, když polovina lidí zjistí, že nemusí pracovat, protože se o ně druhá půlka postará, a ta druhá půlka zjistí, že nemá cenu pracovat, protože výsledek dostane někdo jiný.

http://pravyblog.blog.cz/1107/o-chudych ... cekajicich

Poslať 20.08.2011 16:14:37   

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3699 príspevkov
http://www.aktuality.sk/clanok/191876/e ... rinflacia/

Poslať 09.07.2012 10:22:37   

napísal 18193 príspevkov
http://www.menejstatu.sk/otvoreny-list- ... -eurovalu/

"Saso" Sulik mal predsa len pravdu ?
Kolko este miliard musime vyhodit z okna, kym na to pride dostatok ludi ?
A kym na to pridu ti sasovia v Bruseli ???

Fini uz na to prisli ! A neboja sa to aj povedat !
http://www.aktuality.sk/clanok/209881/e ... -odchodom/

[ Príspevkov: 115 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia